Deze videotheken hebben u iets extra's te bieden!! VIDEORENT V Filmclub Videocorner Nieuws uit de Regio Politieberichten Boskoop "De Springplank" hield Open Huis 19 92 Behoeftepeiling Nieuwerkerk naar snelbusdienst Hervormde kerk Moerkapelle Vrouwen-koffieochtend Kleuren-adviseren pagina 14 Hart van Holland/12 februari 1992 Alle leeftijden JVC Videofilm Award Award Bij ons alle films 5," per week 6 VOOr 25,- per week De hele maand februari staat de videotheek weer in het teken van het Nationaal Videofilm Festival. Deze grootse landelijke kampagne is bedoeld om de Nederlandse konsument te laten zien, dat de video theken bol staan van kwaliteitsfilms, uit alle genres, voor jong en oud. Bovendien kan de bezoeker in februari een stem uitbrengen voor de verkiezingen van de beste videofilm, de beste akteur en de beste aktrice van het afgelopen jaar. Bij deze verkiezingen zijn spektakulaire prijzen te winnen. Gratis kado Linaeusweg 98a Boskoop r 01727-16867 E8 r Video Lion Kon. Wilhelminaplein 57 - 2741 EC Waddinxveen - 01828-19828 Dagelijks geopend van 13.00 uur tot 21.00 uur Zoetermeer Promenadeplein 139 2711 AN - Zoetermeer - tel. 079-420320 Openingstijden: Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 13.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 13.00 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur Ieplaan 65 - Waddinxveen 01828- 18910 Tevens Nintendo en CD verhuur Videofilm Jaargids 1991/1992 Groot feest in meer dan 500 videotheken m 11 Ho Hanfiimc In de Videofilm Jaargids is ook aandacht besteed aan een nieuwe onderscheiding, de Alle Leeftijden Award. Deze onderscheiding wordt toegekend aan de beste videofilms die aantrekkelijk zijn voor alle leeftijdsgroe pen. Dit jaar bestond de jury uit TV-presentator Ron Brandsteder, Mare Jacobs van BIOS, Tineke Verburg van Hollywood Boulevard en Griselde Visser van Studio Sport. Alle Leeftijden Award Iedere bezoeker krijgt in de maand februari - zolang de voorraad strekt - een gratis kado: de Videofilm Jaargids 1991/1992. Dit kleurrijk ma gazine van 60 pagina's bevat onder andere een overzicht van de honderd leukste, spannendste en mooiste videofilms van 1991, een vooruitblik op de nieuwe releases van 1992 en uiter aard alle informatie over de verkiezingen voor de JVC Videofilm Awards. Naar verwachting zullen ruim een half miljoen kado's worden uitgedeeld. Om het feeste lijk karakter van dit Festival te onderstrepen, zullen al le ruim 500 deelnemende videotheken een feestelijk aanzien hebben. De Alle Leeftijden Award in de kategorie Speelfilm ging naar "Home Alone", de kerstkomedie met Macau- lay Culkin. In de kategorie Animatie v/as "De Kleine Zeemeermin" van Walt Disney de gelukkige. Alle informatie over de ver kiezingen, de nieuwste videofilms van 1992, de Alle Leeftijden Award en nog veel meer wetenswaardig heden is dus te vinden in de Videofilm Jaargids 1992. Deze jaargids is gratis ver krijgbaar tijdens het Natio naal Videofilm Festival 1992, dat de hele maand februari wordt gehouden in ruim 500 videotheken in heel Nederland. Evenals in 1990 en 1991, zul len tijdens het Videofilm Festival 1992 weer de ver kiezingen plaatsvinden voor de enige publieksprijs van videofilms die Nederland kent: de JVC Videofilm Award. Er zijn drie katego- rieën: Beste Videofilm, Bes te akteur en Beste Aktrice. Iedereen die een stemfor- mulier ophaalt bij de video theek en het daar weer inge vuld aflevert, maakt kans op een van de schitterende JVC-prijzen, zoals TV's, videocamera's, videorecor ders, en hifi-sets. In de kategorie Beste Video film kan gekozen worden uit "De 100 beste videofilms", die staan genoemd in de Videofilm Jaargids. Daarin staan ook de genomineer den in de andere twee kate- gorieën. Per kategorie zijn er vijf nominaties. Bij de aktrices zijn dat, Anjelica Huston in "The Witches", Demi Moore in "Ghost", Jodie Foster in "The Silence of the Lambs", Julia Roberts in "Sleeping with the Eneny" en Melanie Griffith in "Pacific Heights". De genomineerde akteurs zijn: Arnold Schwarzeneg ger in "Kindergarten Cop", Kevin Costner in "Dances with Wolves", Michael J. Fox in "Back to the Future 3", Robert de Niro in "Awakenings" en Sean Connery in "The Russia House". In 1990 werden de publieksprijzen toegekend aan "A Fish called Wanda", Dustin Hoffman en Kim Basinger. In 1991 waren "Die Hard", Bruce Willis en Kirstie Alley de gelukkigen De uitslag van de verkie zingen voor de JVC Video film Awards zullen onder meer bekend worden ge maakt tijdens een speciale uitzending van het RTL 4-programma BIOS of zondag 22 maart a.s. m.u.v. de dagfilms Schitterende JVC prijzen fietsen-drama Het was deze week goed raak met de diefstal van fietsen in de gemeente Boskoop. Vanaf het Ns station aan de Parklaan verdwenen zes fietsen en vanaf diverse plaatsen in het dorp verdwenen acht fietsen. Daarbuiten zijn door de politie de vol gende fietsen aangetroffen waar nog geen eigenaar bij gevonden is. een grijze sparta damesfiets, een paar se damesfiets, bruin/ zwarte heren fiets, een blauwe en een bruine heren fiets. criminaliteit Bij een op de Ridderbuurt geparkeerde auto werd een poging tot diefstal ge daan. De linkerruit werd met een klin ker ingegooid. De dader(s) hebben ge poogd de draden van het contactslot door te verbinden. Om onbekende re den is dit niet gelukt. •De toegangsdeur van een kelderbox aan de Wilhelminalaan werd openge broken. Er wordt niets vermist. •Een restaurant werd het slachtoffer van een valse bestelling. De bestelling was telefonisch gedaan. Toen er na verloop van tijd niemand verscheen nam men contact op met de opdrachtgever. Bleek dat zijn naam en telefoonnummer ten onrechte door ie mand was opgegeven. De man wist van niets. •Een oplettende weggebruiker vond op een parkeerplaats langs de Alphense- weg een plastic tas met zaken zoals een rijbewijs en sleutels. Onderzoek leerde dat deze afkomstig waren van een dief stal te haarlemmermeer. Via de politie zijn de spullen aan de eigenaar over handigd. •Zelfs een schooltas is niet meer veilig. Op woensdagmiddag verdween er van af een in de tuin van een woning staan de fiets een zwarte rugzak met school boeken. •Vanuit een winkel in de Bc straat werden twee trainingspakken gestolen. Een verkoopster had de daders, een man en een vrouw, door en vroeg of zij in de tas van het paar mocht kijken. Deze duwden haar opzij en gingen er met de spullen vandoor. Ze zijn helaas niet meer aangetroffen. verkeer •Een op de parkeerplaats naast de beurshal geparkeerde personenauto is beschadigd door iemand die doorreed na deze aanrijding. •Er werden deze week twee bromfiet sers bekeurd. Een knaap van nog geen 16 jaar reed op een onverzekerde bromfiets en een ander op een brom fiets die tot 60 cc was opgevoerd. De laatste kreeg zijn bromfiets terug min de veranderde onderdelen. gevonden voorwerpen schakelarmband, zgan motorhand schoenen, geld, een blauwe bodywarmer, verloren voorwerpen kent. en keuringsbewijs, kinderbril, portemonnee met vakantie-bonnen, zwarte en blauwe dames portemonnee, groene kinder wanten Projecten Tanzania en Voeding Hazerswoude-dorp -In de openbare ba sisschool "De Springplank waren de leer lingen (net als op andere scholen in Rijne- veld gebeurt) gedurende twee weken actief betrokken bij het Tanzania-pro ject", opgezet door de Stichting project koppeling Hazerswoude/ Koudekerk a.d. Rijn -Derde Wereld. Onder aanvoering van het onderwijzend personeel, werden de leerlingen meer bewust wat Tanzania te bieden heeft en ontdekten dat er in de Derde Wereld echt geen zielige kinderen leven. Op allerlei manieren werd het le ven in Tanzania bestudeerd, in de reken- taal-teken, handwerk-en aardrijkskunde les terwijl 'geschiedenis' een bijbeho rend aspect was. Er kwam ook nog een drietal personen op de school de leerlin gen vertellen over het werken, leven en wonen in Tanzania, vanuit verblijfs-en werksituaties in dat land. De leerlingen 'genoten' vorige week maandag tussen de middag van een warme maaltijd in de school, die gezamenlijk was bereid. De inheemse gerechten, met o.a. cocosnoot en bepaalde kruiden en groenten, von den gretig aftrek bij de oudsten, maar de jongsten moesten even wennen. Tegelij kertijd was er een 'voedingsproject' in de school, wat al langer loopt en waarvoor het vorige week donderdagavond ook 'open huis' was. De leerlingen deden zelf boodschappen in een nagebootste win kel, rekenden en schreven ook over ge wone Nederlandse voeding. Abusievelijk is elders in deze krant verzuimd de voorgangers van de kerkdiensten van a.s. zondag van de Hervormde kerk van Moerkapelle te vermelden. 9.30 uur ds. A. van Herk Hasselt en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik. "Door God geroepen" is het thema van een Vrouwen-koffieochtend die volgende week donderdagmorgen 20 februari in het Hervormd Kerkelijk Centrum te Nieu werkerk a.d. IJssel wordt gehouden, op initiatief van vrouwen uit verschillende kerken. Mevrouw Leni Vermaat zal deze ochtend over bovengenoemd onderwerp spreken. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en om 9.00 uur is de zaal open en is er koffie. Er is kinderoppas. (Het kerkelijk centrum staat aan de J.A. Beijerinklaan in Nieuwerkerk) De ochtend duurt tot ca. 1115 uur. Zevenhuizen/Nieuwerkerk a.d. IJssel Omdat de Burgemeester Klinkhamer- weg overbelast is en Westnederland op dat moment in Waddinxveen een behoef tepeiling hield naar een sneldienst van Waddinxveen naar Den Haag, had de voormalige Dorpskrant, die destijds ook in Nieuwerkerk a.d. IJssel verscheen, een balletje opgeworpen, om met de krant de behoefte te peilen naar een snelbus dienst N ieuwerkerk/Zoetermeer/Den Haag. Eén en ander mede ter ontlasting van de B.K. weg door Zevenhuizen. Dit resulteerde in een leuke reactie van Harry de Groot die zich inzette om op zijn werkkring, een ministerie en andere bedrijven in Zoetermeer, brieven te la ten circuleren waarin gevraagd werd hoe de forensen er tegenover stonden als er een sneldienst ingevoerd zou worden. Westnederland is nu voorne mens, getuige de brief die Harry de Groot dezer dagen ontving, huis-aan-huis in Nieuwerkerk, een brief te doen ver spreiden, om aldaar de behoefte te pei len naar de sneldienst naar Den Haag. Dit deelde de heer De Groot HvH mede. En passant zei hij het jammer te vinden dat HvH voorheen Dorpskrant) niet meer in Nieuwerkerk verschijnt, omdat zijn ge zin buitengewoon georiënteerd is op Ze venhuizen. De nieuwe sneldienst is het derde pro ject dat Westnederland, bij voldoende belangstelling, is van plan te starten mei de lijn 243: Nieuwerkerk, Zevenhuizen, Den haag. Omdat er nogal wat infrastruc turele haken en ogen aan de sneldienst zitten, zal het niet mogelijk blijken te zijn om eerder dan het voorjaar 1993 met de sneldienst van start te gaan. 'Een goede zaak", aldus de Nieuwerker- ker. "Dan zal Zevenhuizen ook minder last hebben van het doorgaande auto verkeer. Zeker als veel Nieuwerkerkers gebruik gaan maken van de bus. En dat hoop ik". True Colors bij NCVB Nieuwerkerk a.d. IJssel -Mevrouw H. Mostert- van Alphen uit Heerde komt donderdag 13 februari naar het Her vormd kerkelijk Centrum aan de J.A. Be- ijerinckstraat in Nieuwerkerk op uitnodi ging van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Zij is kleur en stijladviseuze van 'Your True Colors' van de Fashion Academy in Ca- lifornië. Ze laat zien welke kleuren, make up en kleding het best bij iemand passen. Op deze avond, die tevens jaarvergade ring is en om 19.30 uur begint, zijn nieu we leden en gasten hartelijk welkom.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14