Regionaal Rampenplan in voorbereiding familieberichten 1}on (/ooi' faatU "Elke tweede donderdag van de maand is er een Ouderenbijeenkomst in Moerkapelle. De toegang is vrij Kerkdiensten Johan en Jeanette Luhane in Moerkapelle Werken in het Koornmolengat Janna de Zwart-Hoevelaken Open dag Peuterspeelzaal 't Hobbelpaard Informatieavond peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" Zevenhuizenaar nederlands kampioen Snowboard pagina 4 Hart van Holland/12 februari 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Moerkapelle -"Onze ochtenden voor ouderen zijn helemaal vrijblijvend. Juist dat en het feit dat we af en toe maar een programma hebben, spreekt de ouderen erg aan. Ze hebben elkaar een poos, soms een maand, niet gezien en vinden het dan leuk om gezellig met elkaar bij te praten. Hoewel er meestal spelletjes gedaan worden, gebeurt het dat enkelen niet meedoen, maar toekij ken of met elkaar een babbeltje maken", er best veel meer kunnen zijn. Vooral ouderen komen er niet meer zoveel uit. Reeds lang voor ons Vroeg men zich af op welke wijze dat isolement een beetje doorbroken kon worden. Corry Wolff heeft vele jaren toegewijd de leiding van deze maandelijkse ochtenden gehad. Nu willen wij ze weer eens extra onder de aandacht brengen. We hopen dat veel ouderen dit artikel lezen en, van welke kerk of richting ze ook zijn, uit alle maat- zegt mevrouw Annie van Vliet van de Stichting Welzijn. Zij is overigens niet de enige Annie in de organisatie. Annie Huurman, wiens zus Jenny Verweij ook meedoet en op de foto staat, is de twee de en Annie de Mooij die de financiën behartigt, is de derde. Zij is niet bij het gesprek omdat ze niet meedraait op de ochtenden. 60 plussers "Op de tweede donderdagmorgen van de maand, komen er zeker zo'n 20 a 25 ouderen van 60 tot hoogbejaard, naar dorpshuis "Op Moer", voor de maande lijkse bijeenkomst, in de volksmond wordt dat soos genoemd", vertelt Annie Huurman. Annie van Vliet: "Dat zouden schappelijke lagen van de bevolking, nie mand hoeft drempelvrees te hebben ie dereen is hartelijk welkom" Jenny Verweij: "En het meest geliefd is een Bingo-ochtend. Omdat de ochten den gratis zijn, er alleen een koffie-gift in een potje gedaan hoeft te worden, bete kent dat deelname aan het Bingo-spel, eveneens gratis is". (De laatste ochtend van het seizoen is het Bingo met voor iedereen prijs red.) Haar zus vult aan: "Omdat de ouderen elkaar kennen en we weten dat ze het op prijs stellen om te kunnen kletsen, is de eerste ochtend van het seizoen ook steevast een spelletjes morgen. Van sjoelen, rummy cup, dam men en dergelijke. Het gaat in hoofdzaak erom dat de ouderen er even uit zijn. Door de kerken worden ook Ouderenbij- eenkomsten gehouden, maar die zijn volgens een vast programma, met medi tatie en een spreker of zo. Dan kunnen ze alleen in de pauze even met elkaar bab belen. Overigens ook uitstekend, iets waar ik achter sta, want de kerk waar ik naar toega doet het ook". Annie van Vliet:"Toch hebben ze allemaal ook erg genoten van het kegelen, wat we in ja nuari gedaan hebben. Sommigen kon den vanwege lichamelijke klachten niet meedoen, die bleven er gezellig bij en maakten hier en daar een praatje". De dames verduidelijken ook dat de opzet van de ochtenden voor Moerkapelse ouderen is dat men 'contact' met elkaar heeft. Bovendien is er een beperkt bud get: de gemeente Moerkapelle voorheen en thans Zevenhuizen -Moerkapelle, verleent subsidie die net toereikend is om de huur te betalen en op de laatste morgen van het seizoen, in mei, gebak bij de koffie te bestellen en een glaasje te drinken. "Dat wordt erg op prijs gesteld. Zo'n laatste morgen van het seizoen is een afsluiting, maar tevens een hoogte punt. Sommigen zouden door willen gaan in de zomer, maar omdat we maar met enkele dames zijn en we zelf ook op vakantie gaan, is zoiets nauwelijks reali seerbaar", zegt Jenny Verweij. Annie van Vliet benadrukt dat van het budget wel goedkope prijsjes gekocht kunnen worden voor de Bingo, waarop Annie Huurman haar bijvalt en erop wijst dat de groentebakjes, waarvoor Van Vliet zorgt, een welkome aanvulling zijn. Kom gerust De volgende bijeenkomst voor ouderen is op donderdag 13 maart aanvang 9.30 uur in dorpshuis "Op Moer". Op die ochtend komt er iemand van Natuur- en Vogelwacht "Rotta" vertellen over de werkzaamheden van deze vereniging. Dat belooft een interessante ochtend te worden. In maart is er weer een spelle tjesmorgen, in april staat er een verras singsochtend gepland en in mei is de achtste ochtend van het seizoen, wat tevens betekent: de laatste! Wie slecht ter been is en vervoerd wil worden kan Annie van Vliet bellen, tel. 01793- 2909. Gemeentedag 1992 in teken van 'veiligheid' Zevenhuizen-Moerkapelle -De heer A. Wessels, chef sectie interne zaken en tevens belast met 'voorlichting' gaat plaatselijk de 'gemeentedag' die in sep tember landelijk wordt gehouden, voor bereiden. Het is voor de eerste maal dat er deelge nomen wordt aan een dergelijke dag. In 1991 werd er voor het eerst een lande lijke 'gemeentedag' gehouden. In ver band met de drukte rondom de gemeen telijke herindeling, werd er toen niet deelgenomen. Zevenhuizen-Moerkapelle gaat mee doen aan de landelijke 'gemeentedag' die het thema "Veiligheiddraagt... Rampenplan De heer Wessels vertelt: "Al anderhalf jaar is er een nieuw rampenplan in voorbereiding voor onze regio. De be doeling is dat dit plan nog dit jaar ge reed is. Het zal tot stand komen in re gionaal verband via de gespreksgroep Rampenbestrijding. Voor de gemeente heeft de heer E. Broer zitting in deze gespreksgroep. In principe doen alle Midden-Holland-gemeenten mee. Los daarvan voert het ministerie van Bin nenlandse Zaken een campagne over rampenvoorlichting" Voorlichting Gisteravond is het voorstel voor het beschikbaar stellen van een krediet voor voorlichtingsmateriaal, in de raad behandeld... Presentatie op zelfde tijdstip Wessels vervolgt: "Er is met de deelne mende gemeenten afgesproken dat op hetzelfde moment de voorlichtingsbro chure wordt verpreid. Er zal ongetwij feld een officieel tintje aan de presenta tie gegeven worden". Radio West wordt Rampenzender "Met ingang van 1 april a.s. wordt Radio West, de officiële rampenzender voor onze regio. In rampsituaties zal deze zen der de nodige informatie gaan verstrek ken. Nadat het voorlichtingsmateriaal in de regio-gemeenten is verstrekt zal Ra dio West zich één dag als 'rampenzen der' presenteren. De slotmanifestatie valt in september gelijk met de ge meentedag. Deze draagt dan ook landelijk het thema maar dat gemeenten vrij zijn aan deze dag een invulling te geven. Hoe het in Zevenhuizen-Moerkapelle precies gaan zal in september, weet hij op dit moment nog niet zo. "Ik wacht het draaiboek van de landelij ke 'gemeentedag' van vorig jaar af. Aan de hahd daarvan kunnen wij een pro gramma voor Zevenhuizen-Moerkapelle samenstellen en kunnen wij met dat stukje ervaring bekijken hoe wij op het thema "Veiligheid" kunnen inspelen. Veiligheid". Invulling De heer Wessels vertelt dat de 'gemeen tedag' door de Vereniging Nederlandse Gemeenten, landelijk wordt voorbereid, Moerkapelle -Zoals velen weten wordt er op de Rehobothschool een actie voor Brazilië gehouden. 8 miljoen straatkin deren vormen een groot probleem in Brazilië., De kinderen van de Reho bothschool in Moerkapelle hebben de eerste helft van het schooljaar enthou siast gespaard voor deze kinderen, het geld wordt daar gebruikt voor o.a. voedsel voor de kinderen, het onder houd van de tehuizen, redding en her stel en het leren van een vak zodat de kinderen zelf geld kunnen gaan verdie nen. In Brazilië werkt het echtpaar Luha ne. Op dit moment is het echtpaar met verlof in Nederland. Op D.V. 19 februari zijn ze in Moerkapelle. De kinderen zijn bij de start van de actie reeds geïnfor meerd. De ouders worden nu uitgeno digd om op 19 februari 's avonds naar de Rehobothschool te komen om over dit werk in Brazilië te horen en te zien. Te vens zal op deze avond door een aantal leerlingen van der school het gespaarde bedrag worden overhandigd. De avond begint om 19.30 uur. Wie helpt? Zevenhuizen - A.s. zaterdag 15 organi seert Natuur-en Vogelwacht "Rotta" in samenwerking met de "Knotgroep Waddinxveen"een extra ondehoudsdag in het Koornmolengat te Zevenhuizen. Men dient voor lunch en laarzen zelf te zorgen. Voor koffie, thee en gereed schap wordt gezorgd.De dag wordt be steed aan het knotten van bomen en alle kapresten worden afgevoerd om te voorkomen dat de bodem te rijk wordt aan voedsel. Een zo arm mogelijke bo dem, waarop tevens meer licht valt, is een voorwaarde voor mogelijke terug keer van de oorspronkelijke begroeiing. Diverse planten w.o. het veenmos, zijn reeds toegeanomen of terugge keerd. Hieruit blijkt dat het werk z'n nut heeft.Vrijwilligers worden verzocht om 9.00 uur bij het eerste hek vanaf het informatiebord op de Tweemanspolde- der, aanwezig te zijn. Tel. inlichtingen 01793 - 1826. Vaststaat dat de 'gemeentedag' een pro moting van de gemeente Zevenhuizen - Moerkapelle betekent, waarbij de inwo ners betrokken zullen worden". "Ik ben de goede Herder" Johannes 10:14 Na een moedig gedragen ziekte, maar voor ons toch nog onver wacht, is van ons heengegaan, zacht en kalm, mijn zorgzame vrouw, onze moeder, schoonmoeder en lieve oma *29 oktober 1920 +8 februari 1992 Waddinxveen: C. de Zwart Moerkapelle: A.G. de Zwart E.J. de Zwart-van den Berg Wendy Niels Waddinxveen: C. de Zwart J. Maasland Waddinxveen: M.H. de Zwart M.L. de Zwart-van der Graaf Waddinxveen, 8 februari 1992 Correspondentie-adres: Jan Dorrekenskade-Oost 90 2741 HX Waddinxveen De teraardebestelling heeft plaatsgehad op woensdag 12 februari op de Algemene Begraafplaats, Alberdingk Thijmlaan 6 te Waddinxveen. 16 februari Zevenhuizen Hervormde kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. C. van Andel Amsterdam Oud Verlaat 10.00 uur ds. N. Kleermaker 19.00 uur ds., H. Gaasbeek gem.cath. Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. N. de Reus Ter Aar Ver.v. Vrijz.herv. 10.30 uur ds. P. v.d. Laarse Soest Moerkapelle Hervormde kerk 9.30 en 18.30 uur dienst Geref.Gem 9.30 uur HA en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Moerkapelle -ln de week van 9 maart t/ m 13 maart a.s. zet peuterspeelzaal 't Hobbelpaard haar deuren open voor een "Open Huis" Ouders die geïnteres seerd zijn, zijn van harte welkom om met hun kind(eren) een kijkje te komen nemen, vanaf 09.00 tot 11.00 uur. Zo kan men gezamenlijk een ochtend meemaken op de peuterspeelzaal. Voor ieder kind ligt er een leuke atten tie klaar. Adres: Peuterclub 't Hobbel paard; Moerhageplantsoen 1 Moerka pelle tel. 01793-1400. Zevenhuizen - Op dinsdag 18 februari a.s. organiseert peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" haar jaarlijkse infor matie-avond. Dit keer zal in de vorm van een soort tentoonstelling, nader worden inge gaan op de wijze van werken op de peuterspeelzaal. Aan de hand van het uitgestalde materi aal en de werkstukken van de peuters, zullen de leidsters uitleg geven over de verschillende aspecten van de ontwik keling van de peuter die daarbij aan bod komen. Te denken valt onder ander aan de motoriek, de taalontwikkeling, de socia le -en emotionele ontwikkeling en de muzikale vorming. Verder kunnen belangstellenden met de leidsters en het bestuur informeel van gedachten wisselen over het reilen en zeilen op de peuterspeelzaal en vragen stellen. In een afzonderlijke ruimte zal doorlo pend een video-band vertoond worden met opnamen die de afgelopen tijd in de verschillende groepen zijn gemaakt. Feestcommissie Zomerfeest Op deze avond zal de feestcommissie bovendien haar plannen voor het ko mende 'zomerfeest' ontvouwen. De avond is bedoeld voor alle belang stellenden, met name ook voor diege nen die van plan zijn hun kind binnen kort op de peuterspeelzaal te plaatsen. Vanaf 20.00 uur is men van harte wel kom in de peuterspeelzaal, Dorpsstraat 68 te Zevenhuizen. Zevenhuizen/Les Arcs - De 40-jarige Ger Delil uit Zevenhuizen is de afgelopen week Nederlands kampioen "Snow board" geworden in Les Arcs in de Fran se Alpen. Hij maakte deel uit van een totaal van 130 kanshebbers op deze titel.In de categorie 'freestyle' werd hij eerste. In de'allround'klasse tweede en derde in de reuzenslalom. Het is voor Delil het derde seizoen dat hij zich in tensief bezighoudt met de Snowboard- sport. Vier maanden van het jaar is hij in Oostenrijk te vinden waar hij Snow- boardinstructeur is van Nederlandse en Engelse beoefenaars van deze sport.(In de volgende krant hopen we hierover mee te vertellen) Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein - Benthuizen Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIETDICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4