It ij nevoid UfJlt Zakelijk bekeken De gaanden en de komende Kerkdiensten Jan bij de Vaate 25 jaarveilig chauffeur Kennismaking met Genealogie Jeugdsoos van "De Hoeksteen" Plattelandsvrou wen Benthuizen Gospelfestival Hazerswoude- dorp Bibliotheekwerk BESTUURSLEDEN GEVRAAGD Kennismakingsmogelijkheden met de basisscholen in Rijneveld en inschrijving van leerlingen Tom Okker doet GFT 'afslag' Hart van Holland/12 februari 1992 pagina 7 Moerkapellenaar Jan van Stuyvenberg nieuwe eigenaar van voormalige slagerij Rietveld Open huis De gaanden Onverwachts De nieuwe eigenaar Snelklaar-produkten en party-service Benthuizen 16 februari Medische weekeinddienst BENTHUIZEN Hazerswoude -In de slagerswinkel aan het Ambachtsplein worden de rollen vanaf heden omgedraaid. Het slagersechtpaar Rietveld heeft de zaak overgedaan aan hun medewerker Jan van Stuyvenberg uit Moerkapelle. Thans zal het slagersechtpaar Rietveld op de loonlijst staan bij hun opvolger. Beiden hebben het volste vertrouwen in het vakmanschap van hun opvolger, die altijd op hen beiden een beroep kan blijven doen. Tenminste, als hen de gezondheid wordt gegeven. Vanavond is er 'open huis' en kunnen klanten en belangstellenden het ver nieuwde interieur van de slagerij ko men bekijken en de nieuwe eigenaar de hand drukken. Natuurlijk ook het sla gersechtpaar, maar nog niet om echt afscheid te nemenMorgen kan ie dereen in de winkel terecht en profite ren van de openingsaanbiedingen "Wat waren die ribkarbonaadjes vorige week toch lekker. Geef me er maar weer een kilo van", klinkt het als Hart van Holland de slagerswinkel van de familie Rietveld binnenstapt. Een jonge vrouw geeft haar bestelling op. Slager Rietveld knikt. "Ja, ja", lacht hij en maakt een praatje over het heerlijke lente-achtige weer van deze eerste donderdag in februari. Z'n handen staan daarbij niet stil. Hetzelfde con stateren we bij z'n vrouw, z'n rechter hand, met wie hij samen de zaak heeft gerund. 31 jaar is hij zelfstandig slager ge weest; eigenaar van een drukbeklante zaak die ooit door z'n vader opgezet is. Vele jaren was de winkel aan de Dorpsstraat gevestigd, maar sinds 13 jaar aan het Ambachtsplein. Mevrouw Rietveld (ze noemen me allemaal Sjaan): "Ik dacht vroeger altijd dat je de winkel bij je woonhuis moest hebben. Toen de winkel hier gevestigd werd dacht ik nog 'we moeten er bij gaan wonen'. Maar het is veel beter er niet bij te wonen, want je kunt nooit meer op houden met je werk. Vroeger met de winkel bij ons woonhuis, braadde ik in onze keuken de rollades en het gehakt en deed van alles 's avonds, overigens had ik toen nog twee kleine kinderen en voor hen was het wel makkelijk dat ik dicht in de buurt was". Slager Johan Rietveld:"Ja we hebben wel hard ge werkt in die jaren, maar een mens moet niet terugkijken. We hebben geen op volgers en zijn blij dat het zo geregeld is dat Jan de zaak over kon nemen". Zijn vrouw verduidelijkt: "Ja onze twee kinderen voelden er niet voor om sla ger te worden. Onze dochter is met een verzekeringsman getrouwd, we zijn een maandje grootouders en onze zoon is bijna klaar met de rechtenstudie". Slager Rietveld: "We zijn beiden nog goed gezond, maar volgend jaar kan dat weieens anders zijn". Hij vertelt dat hij 56 jaar is en z'n vrouw 54 jaar. 'We waren nog niet van plan om de zaak te verkopen. Eigenlijk kwam dat vorig jaar onverwachts. We hadden een goe de verkoopster die al enige tijd ziek was en toen kwam er nog bij dat Jan ons vertelde dat hij een hele goeie functie kon krijgen. Dat hij weg zou gaan von den we zo erg dat we er een paar dagen over hebben nagedacht wat we moes ten doen. Waar zouden we een goede vervanger voor hem vinden? Na rijp beraad hebben we de knoop toen maar doorgehakt en Jan voorgesteld de zaak van ons te kopen". Hij benadrukt dat net belangrijk is, dat als je een kwali teitszaak hebt opgebouwd, deze op dezelfde voet wordt voortgezet. Me vrouw Rietveld: "En Jan vond het een goed idee en zo gebeurde het. Het is zo lijn dat Jan onze opvolger is. Hij geniet net volste vertrouwen van onze klan ten: stuk voor stuk allemaal schatten die met ons meeleven en Jan kent het s agersvak door en door. Hij is zelf een jagerszoon en heeft een gedegen op- leiding achter de rug en hier al een aantal jaren werkzaam. Hij is net ons ejgen kind. De verhoudingen onderling zijn bijzonder prettig. We hopen dat we hem nog een poosje terzijde kunnen staan en de komende jaren voor hem hartstikke goed mogen verlopen". Haar man knikt en rent weer weg, want het is druk in de winkel. De 25-jarige Jan van Stuyvenberg is een geroutineerde en vakbekwame slager. Hij kreeg het slagersvak met de paple pel ingegoten want hij stamt uit een slagersfamilie. Jan is namelijk de zoon van slager Van Stuyvenberg uit Moer kapelle en nog steeds aldaar woon achtig. Zijn jongere broer is zijn vaders rechterhand. Jan volgde zes jaar lang in de avonduren de 'slagersvakschool' en daarna een jaar een cursus voor zelf standig ondernemer. Na 2 1/2 jaar bij de slager in Hazerswoude gewerkt te hebben, werd hij voor militaire dienst opgeroepen en nadien, in september 1991 kon hij weer terecht bij z'n voor malige baas. Jan is nog niet getrouwd, maar heeft wel plannen daartoe, want hij is verloofd met Eveline Bregman, een bekende Moerkapelse, die ver koopster is bij Bac mode in Moerka pelle. "We weten nog niet precies waar we gaan wonen. Onze voorkeur is Moerkapelle, vanwege onze familie, vrienden en de kerk, maar Waddinx- veen ligt toch iets dichter bij Hazers woude-dorp en dat lijkt ons ook aan trekkelijk", lacht hij. Hij weet zeker in Eveline een vrouw te vinden die hem in z'n beroep bij zal staan en daarnaast geweldige steun aan het echtpaar Rietveld te hebben. Net als zij voor hem deden, zal hij weer tal van 'snelklaar' produkten te koop aanbieden en het assortiment hierin desnoods uitbreiden. Daarnaast biedt hij mogelijkheden voor party-service, borrelhapjes, salades enz. enz. "Eigen lijk staat bij mij als eerste kwaliteit voorop en versheid. Dus goede en verse kwaliteit rundvlees, varkens vlees, kip en dergelijke. De klanten zijn dat hier ook gewend. Ik sta versteld hoe goed de winkel loopt. We waren verbaasd dat zelfs de januari-maand zo goed geweest is. Hoewel we wat krap in het personeel zitten, bedienen we bijna continu met z'n drieën in de winkel, soms met vier en op vrijdag en zaterdag met vijf of zes. Gek kan het eigenlijk lopen. Ik dacht dat het hier van liever lede een aflopende zaak zou zijn als het echtpaar Rietveld ermee zou stoppen en er een andere eigenaar zou komen. Daarom besloot ik te solliciteren en werd elders in de slagerijbranche voor een goede baan aangenomen. Tja en toen was de zaak binnen een week be klonken. ik heb er erg veel zin in om er tegenaan te gaan. Dat het lange dagen worden geeft niet, dat was ik al een beetje gewend, want m'n werk is ook m'n hobby. De reacties van de klanten zijn heel positief en de sfeer is uitste kend. Ik ben van plan om me elke dag waar te maken, want de klant is zakelijk gezien, een teer bezig en daarom beloof ik m'n uiterste best te doen", lacht Jan van Stuyvenberg. Hart van Holland wenst hem veel succes! Benthuizen -Morgenavond, 13 februari wordt in gebouw "De Bron" een ken nismakingsbijeenkomst gehouden over 'genealogie'. Vier leden van de werkgroep 'genealogie' (stamboom- kunde) van het Historisch Genoot schap Zoetermeer, komen die avond vertellen over hun manier van werken. Ze brengen zelfs een computer mee om te laten zien hoe zij hun gegevens ver werken. De avond is van 20.00-22.30 Hervormde kerk 9.30 uur H.A en 18.00 uur ds. J. Boer SOW gemeente Herv/Geref. 10.00 uur de heer A. Vercouteren Voorburg Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst 15 en 16 februari dokter R.H. Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop tel. 01727 -15700. Benthuizen -Het is zover! Zaterdaga vond 15 februari tussen 20.00-22.00 uur zal de officiële opening plaatsvinden van de Jeugdsoos. Na weken van plan nen maken, voorbereidingen en ge knutsel wordt iedereen uitgenodigd om de start van de jeugdsoos mee te maken. Dan zal ook de naam van de soos bekend worden gemaakt. Benthuizen -De afd. Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op 19 februari de jaarvergade ring die om 20.00 uur begint. De avond, waarin een huishoudelijk gedeelte is opgenomen, wordt afgesloten met een gezellig Bingospel, hetgeen verzorgd wordt door de heer Berkers en me vrouw Swinkels uit Helmond: echt Brabants 'kienen' dus. Bij een Jaarvergadering is er ook een bestuursverkiezing. Mevrouw Portier, lid van de kascommissie treedt af en is niet herkiesbaar. Mevrouw L.H. v.d. Ster treedt af als bestuurslid en is niet herkiesbaar. Mevrouw P. Striker is bereid gevonden kandidaat te willen staan voor de opengevallen plaats in het bestuur. Voor 18 februari kan men evt. tegenkandidaten opgeven. Hazerswoude- dorp -Voor het vijfde achtereenvolgende jaar wordt er weer een gospelfestival in de zaal van de Gereformeerde kerk van Hazerswoude- dorp georganiseerd op 15 februari a.s. Ook dit jaar staat er weer een drietal bands geprogrammeerd. De organisa tie van deze manifestatie berust bij: coffeeshop "De Dobber", koffiebar "De Schutse", het interkerkelijk jongeren koor en combo "Rising Hope". Het fes tival wordt in de grote zaal van het Geref. kerkgebouw aan de Korenmolen laan van Hazerswoude-dorp gehouden. Aanvang 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. De toegangsprijs is tien gul den. Benthuizen - Van Aalst Oliehandel B.V. te Benthuizen, zette werknemer Jan bij de Vaate, vorige week in het zonnetje vanwege zijn 25-jarig dienstverband bij dit bedrijf. Dat gebeurde tijdens een dineetje in 'Paviljoen Zoetermeer' met zijn gezin en de familie Van Aalst: de gebroeders Van Aalst senioren en de huidige eige naar, Wim van Aalst en dito echtgeno tes. Van zijn werkgever ontving Bij de Vaate een reischeque voor een 15- daagse vliegvakantie naar Israël en een bloemenhulde. Namens de EVO- vervoersorganisatie te Zoetermeer, kreeg de zilveren jubi laris een oorkonde en een gouden re- versspeld. Eén en ander omdat hij in de afgelopen 25 jaar, als chauffeur van gevaarlijke stoffen, vrijwel schadevrij gereden heeft. Binnenkort wordt de Stichting "Openbare Bibliotheek Hazerswoude/ Benthuizen" opgericht. De stichting stelt zich ten doel het oprichten, instandhouden en besturen van het openbare bibliotheekwerk in de woonkernen Benthuizen, Groe nendijk, Hazerswoude-Dorp en Hazerswoude-Rijndijk. Het bestuur zal uit tenminste vijf en ten hoogste negen vrijwilligers bestaan; die allen binnen de gemeente Rijneveld moeten wonen. Wij zoeken: - een voorzitter; - een secretaris; - een penningmeester; - een bestuurslid dat de belangen van de vrijwillige medewerkers behartigt; - een bestuurslid afkomstig uit de lezers- en gebruikerskring van de bibliotheek; - vier 'gewone' bestuursleden. Wanneer U zich op vrijwillige basis wilt inzetten voor het bibliotheekwerk; U zichzelf een geschikte kandidaat voor het vervullen van één van de vacatures vindt, schrijf dan vóór 24 februari aanstaande een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Rijneveld, Postbus 115, 2394 ZG Hazerswoude-Rijndijk. Meer informatie over het bibliotheekwerk kan verkregen worden bij het hoofd van het Bureau Welzijn, de heer F. Ebben, tel. (01714)-l9015, toestel 510. Als ouders maakt U in principe een schoolkeuze voor een periode van acht jaar. Dat is een niet geringe tijd in het leven van een kind. Daarom is een schoolkeuze ook heel belangrijk. De directeuren van de basisscholen binnen de gemeente Rijneveld zijn van mening dat een gerichte keuze mogelijk is door het bezoeken van één of meerdere open dagen. Zij stellen u daartoe gaarne in de gelegenheid. Meer informatie over de kennis makingsmogelijkheden vindt U verderop in deze publikatie. Wanneer u op een geplande dag niet kunt komen, dan kunt u een afspraak voor een ander tijdstip maken. Inschrijving van kinderen die vier jaar zijn, is het hele jaar mogelijk. Natuurlijk zijn de directeuren gaarne bereid U op elk gewenst tijdstip meer inlichtingen te geven. Openbare Basisschool "Arnoldus van Os". Christinastraat 38, 2731 EZ Benthuizen. Tel.: 079-313346. Directeur: C.W. Korving, Graaf van Bloisstraat 21, 2731 AC Benthuizen. Tel.: 079-313694. Open middag op donderdag 12 maart, van 13.00 tot 15.00 uur. Christelijke Basisschool "School met den Bijbel" Graaf van Bloisstraat 25, 2731 AC Benthuizen. Tel. 079-313430. Directeur: H. Bitter, Van Leeuwenhoekweg 23, 2731 AB Benthuizen. Tel. 079-313441. Open middag op dinsdag 10 en 17 maart, van 13.15 tot 15.15 uur. Rijneveld- Hazerswoude -dorp -De be kende ex-tennisser en dorpsgenoot Tom Okker, verzorgde jl. maandag middag de 'afslag' voor het GFT-project in Hazerswoude-dorp. De eerste 'GFT- klap' van deze gelouterde tennisster kan een daalder waard zijn. De milieu wethouder van Rijneveld, mevrouw M.J.S. Vorenkamp- van de Westeringh, overhandigde aan Tom Okker een bruine minicontainer voor het groente, fruit en tuinafval en een groene voor het restafval aan de Poelzoom, waar betrokkene woonachtig is. De huishoudens in Hazerswoude-dorp, die vanaf 17 februari hun afval geschei den gaan aanbieden, hebben inmiddels allemaal een groene minicontainer voor het restafval gekregen, een bruine voor het GFT en een keukenemmertje. De gemeente Rijneveld begon op 21 januari van dit jaar met het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuin afval in de kern Benthuizen. Hazers woude-dorp is de tweede kern die ge scheiden gaat inzamelen. Dankzij de gescheiden inzameling van GFT kan de hoeveelheid huisvuil die verbrand moet worden, met ca. 50% worden verminderd.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7