Sport in de regio Waterpolo Tafeltennis Volleybal Voetbal Tafeltennis Klaverjassen Volleybal Callanetics Ingrid Paul liet van zich horen BROUWER DE KONING Trappenloop Erasmus Mohamed Akabbouz derde tan TaeKwondo Sjoelavond-uitslag UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/12 februari 1992 pagina 9 Gouweheren spelen gelijk - dames verliezen! heren 1 Sponsor voor Cl Rentokil-dames winnen streekderby! ZTTC verliest! Rentokil-ZVH heren alleen aan de leiding! dames 1 Tabe verliest junioren Marchant Sport- en Judoka's presteren goed Waddinxveen - Het eerste herenteam van De Gouwe stond ook afgelopen zaterdag voor een zware opgave. Toch haalden zij een punt weg bij De Ham in Wormerveer. Het team toonde ook weer iets van de glans, die het voor de winterstop had. Met het oog op de topper, volgende week bij Eurozon/Brandenburg in Bilthoven, een goede zaak. Het team van heren 2 stuntte thuis door een 4-4 gelijk tegen koploper Donk/Diana 2. De Gouwedames hebben de zware klus tegen middenmoter ZPB/ Profus niet kunnen klaren. Afgelopen zaterdag moesten zij wederom de winst (8- 10) aan de fysiek sterke tegenstander laten, ondanks het feit, dat de strijd weer vrijwel gelijk opging. Dames 2 won de uitwedstrijd tegen Wiekslag met 5-3. Ook BSC'68 C! heeft een sponsor. Schoonmaakbedrijf Van Houten heeft de jongens van Cl een nieuw tenue geschonken. Op de foto staan van links naar rechts: trainer/ leider M. Huysing, S.v. Veen, M. Allersma, F. Taal, N. Schellingerhout, M. Huysing, P. Harmsen, R. Zuid wijk., M. Gieben, S. Mai, R. v. Loon, P.v.d. meer, M. Onderstal, L. Taal, S.J. Jonkeren en leider/trainer T. v.d. Meer. Deze foto werd door BSC zelf gemaakt en valt buiten de verantwoordelijkheid van HvHl Na de drie verloren wedstrijden werd het weer eens tijd dat de Waddinxveen- se Gouweheren punten gingen pakken. De nieuwe tegenstander. De Ham, wist vorige week nog van koploper Bran denburg te winnen. Hierbij komt nog eens dat het zwembad in Wormerveer één ondiepe kant kent van 1.70 m., een bezoekende ploeg is hierbij altijd in het nadeel. De Gouweheren waren dus ge waarschuwd. Vanaf het begin was het een gelijkop- gaande strijd. De Gouwe kwam in de eerste periode op een 2-3 voorsprong. De ploeg van Albert Spijker had de tak- tiek van de afgelopen weken enigszins veranderd. Het statische spel was ver dwenen en het oude beweeglijke spel had weer zijn intrede gedaan. De tweede periode was gelijk aan de eerste. Aan het eind van deze periode had de Gouwe nog steeds een voor- In Barendrecht was ZPB/profus met 13- 7 al te sterk gebleken voor De Gouwe, doch de winst van 8-6 vorige week, gaf weer enige hoop. De Gouwe begon de eerste periode sterk. Het stond al gauw 2-0. ZPB benutte een viermeter (2-1), doch Astrid Coene maakte nog 3-1 uit een man-meer. In de tweede periode leek ZPB/Profus van de schrik bekomen. Geholpen door het arbitrale duo werden de Gouwe dames steeds meer onder druk gezet. Dit resulteerde in tweemaal een man- meer en evenzovele punten (3-3). ZPB kreeg weer een viermeter, doch deze werd op de lat geknald. Even later werd toch gescoord (3-4). Wendy de Frank rijker bracht De Gouwe tegen het einde van de periode weer op gelijke hoogte. ZPB/Profus leek in de derde periode weer het initiatief naar zich toe te trek ken. Via twee doelpunten liepen zij uit naar 4-6. De Gouwe liet het er echter Benthuizen - Tabé 1 heeft afgelopen week de eerste wedstrijd op jammerlij ke wijze verloren van Play Fair 5 uit Leimuiden. Winst had er zeker ingeze ten als Tabé in zijn sterkste opstelling had kunnen spelen. Spelend met inval ler Jan Nieuwstad en een zieke Frank van Waay mag het een verdienste wor den genoemd dat Jan één wedstrijd (8- 21, 21-14, 21-14) en het dubbel (19-21, 21-19, 21-11) met Alexander van Waay wist te winnen. Met een beetje meer Rotterdam - Op woensdagavond 19 fe bruari wordt er een trappenloop ge houden in de Medische Faculteit van de Erasmus-Universiteit. Er is een be perkte deelname van maximaal 250 personen, er wordt gestart in groepjes van 15 deelnemers en deze hele hap pening is georganiseerd door het Rot terdams Dagblad. Er zijn "maar" 21 verdiepingen van 22 treden! U moet er officieel voor naar Rotterdam om te kunnen inschrijven (a f 5,-), maar in Zevenhuizen kan dat ook zij het tegen sprong (5-6). In de derde periode kende de wedstrijd een kleine ommezwaai. De Ham, mede gesteund door een paar discutabele beslissingen van het arbitrale duo, wist in deze periode het spel meer naar zich toe te trekken. Het gevolg hiervan was dat De Gouwe aan het einde van de derde periode met 9-8 achter stond. Met deze stand op het scorebord ging De Gouwe nog een spannende laatste periode tegemoet. 15 seconden voor het einde was de stand 11-11. De Gouwe kreeg nog één overtal-situatie, maar wist deze niet te verzilveren en moest dus met één punt tevreden zijn. Zaterdag hebben de heren wederom een zware dobber. Zij spelen een uit wedstrijd tegen koploper Eurozon/ Brandenburg in Bilthoven. Aanvang 20.00 uur. niet bij zitten en via twee doelpunten van Angela Faber werd deze periode afgesloten met een 6-6 stand. Bij het begin van de vierde periode leek het lot over het team van trainer/coach Wim Groen te worden bezegeld. Voor de derde maal werd op een belachelijke manier een viermeter toegekend en be nut door ZPB (6-7). Toen even later ZPB 6-8 scoorde leek het pleit voor de Wad- dinxveensen beslecht. Doch een benut te viermeter bracht weer wat hoop vooral toen Mirjam Overdam, met nog twee minuten te gaan, 8-8 kon intikken. Erg lang werd niet genoten van de kans op gelijkspel. Ondanks de sterke pres sing van De Gouwe greep ZPB in de slotfase via twee doelpunten, toch de volle winst (8-10). A.s. zondag speelt dames 1 uit tegen titelkandidaat Alliance in zwembad De Slag te Zaandam. Aanvang 18.00 uur. geluk had hij zelfs voor een gelijkspel kunnen zorgen: één wedstrijd verloor hij met 11-21,21-19 en 16-21. Alexander van Waay deed wat van hem verwacht werd: hij won twee wedstrijden. Ton vd Hoek van Play Fair speelde oppermach tig: hij versloeg alle Tabé-ers. Tabé 3 verloor in Leiderdorp met 9-1 van Rijnsleutels 3. George Visser redde de eer van het team. Tabé 4 deed het iets beter: zij verloren met 8-2 van VW 15 in Leidschendam. f 10,-. dat bespaart u niet alleen een ritje Westblaak w. maar het gehele in schrijfgeld gaat naar Verkoop je Loop, dat dit jaar geld bijeenzamelt voor Zieke Kinderen in Beweging. De deelnamefomulieren zijn (tegen een tientje dus) af te halen bij Frans Schie- reck- Korenstraat 7-Zevehuizen, maar bel eerst even: 01802 - 1869, want die vogel is meestal niet thuis, 's Avonds na half tien (en voor bedtijd) heeft u het meeste kans. Zevenhuizen - De dames van Rentokil wisten het goede spel van de afgelo pen weken te continueren en zij wis ten met 3-2 te winnen van streekge noot DOS. Trainer Willem Jan van Yperen be gon met de vaste basis: Carin Nagte- gaal, Ingeborg Kleyer, Lisette Mul der, Monique Vermeulen, Astrid Poot en Anita Spelt. Na een nerveus begin wisten de Zevenhuizense da mes zich sterk in de wedstrijd te spelen, vooral Astrid Poot zorgde door haar harde aanval vanaf alle posities voor de nodige punten. Na een 3-7 achterstand kwam Rentokil terug en won deze set met 15-11. In de tweede set leek het erop dat Rentokil direct naar een forse set winst zou uitlopen. Door een sterke service wiste Rentokil Dos onder druk te zetten en kwam zo op een 14- 8 setpoint te staan. Dos gaf nog niet op en bij de Zevenhuizense dames zakte de concentratie iets en werd er minder goed gepassed op de opslag van Dos. Dos kwam weer helemaal terug en kon zelfs nog een 14-15 en 15- 16 voorsprong nemen. Rentokil, ge steund door een enthousiast pu bliek, wist uiteindelijk met 17-16 de set binnen te halen. Door de grote krachtinspanning in de tweede set, liep het in de derde set helemaal niet meer. Dos won om ge makkelijke wijze deze set met 2-15. Ook in de vierde set had Rentokil onvoldoende kracht om de achter stand weg te werken: 9-15. In de vijfde set wist coach Van Ype ren zijn ploeg weer op het juiste spoor te zetten en vanaf het begin zorgde Rentokil dat Dos onder druk kwam te staanb. Met 15-11 werd deze set afgesloten en pakte Rentokil de welverdiende punten. A.s. zaterdag spelen de dames in sporthal Essenstein om 16.00 uur in een ontmoeting met Tonegido/ Voorburg. De beide ploegen staan resp. op een zesde en zevende plaats, met slechts 1 punt in het voordeel van Rentokil. Benthuizen - Een met veel invallers spelend BSC'68 had geen schijn van kans tegen de nog ongeslagen kam pioenspretendent RVC uit Rijswijk. Al binnen 1 minuut kwamen de Rijs- wijkers aan de leiding. Een voorzet van Berry Jansen stichtte zoveel verwarring voor het doel van John Windhorst, dat Henk Luitgaarden heel gemakkelijk kon scoren: 0-1. De thuisclub kwam er niet aan te pas, alleen Andre vd Meer kreeg een kansje na een voorzet van Peter ter Luun. In de 15e minuut werd het 0-2. Ed Pape ging alleen op John Wind- horst af, die het harde schot wel stopte, maar de bal niet goed onder controle kreeg zodat Berry jansen maar voor het intikken had. In het laatste kwartier van de eerste helft kwamen de pupillen van Rolf Jans iets beter in de wedstrijd. Frank Vis kwam in kansrijke positie maar werd ten onrechte terug gefloten voor buitenspel. In de 30e minuut zette Peter ter Luun de bal goed voor het RVC doel, maar keeper Johan Bag german was net iets eerder bij de bal dan Andre vd Meer. Ook Peter ter Luun was dicht bij een treffer maar hij schoot keihard net voor het doel langs. Peter van Wijk had geen geluk met een kopbal uit een vrije trap van Ron Priem. Via een tegenstander en de lat sprong de bal het veld weer in. In de le minuut van de tweede helft was het weer raak. Erik Roos stond helemaal vrij voor het doel toen hij een voorzet van links ontving: 0-3. Erik Roos raakte geblesseerd en werd vervangen door Frans de Gunst. In de 10e minuut begon Andre vd Meer een rush; hij passeerde drie tegenstanders en gaf de bal netjes af aan Frank Vis, die hoog over schoot. De thuisclub had even daarna geluk toen een lob van Ed Pape op de lat kwam en John Windhorst de rebond net voor de doellijn stopte. Frans Leegstraten was in de 20e minuut niet te stoppen en snelde door de Benthuizer verdediging en knalde keihard in 't net. 0-4. Nog was het leed niet geleden voor de thuisclub want in de 34e minuut schoot van Gaaien op het doel. John Windhorst stopte de pegel wel maar Berry Jansen had geen enkele moeite om de terug springende bal in het lege doel te schieten: 0-5. Zaterdag 15 februari speelt BSC'68 de uitwedstrijd tegen Vredenburch in Rijswijk. Aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC speelde afgelopen vrijdag de tweede wedstrijd in de eerste klasse promotie van de Goudse tafeltennis- competitie tegen het tweede team van TOP. Dit team werd afgelopen seizoen nog kampioen in de eerste klas, maar verloor de promotie-wedstrijd voor de landelijke afdeling van het eerste team van Gouda. ZTTC was dus gewaar schuwd, maar de overmacht was te groot voor de Zevenhuizenaren: 9-1. Dat ene puntje voor ZTTC werd ver zorgd door een invaller, Erwin te Pakse. Hij speelde frank en vrij naar een uit stekende overwinning. Benthuizen - Vrijdagavond 14 februari wordt de 11e ronde van de klaverjas- competitie gespeeld. De kantine aan de Sportlaan is om 19.30 uur open en het kaarten begint om 20.15 uur. Iedereen is welkom; ook niet-leden. Waddinxveen -Marchant Sport- taek- wondoleraar Mohamed Akabbouz be haalde onlangs te Den Bosch zijn derde tan taekwondo. Taekwondo is een Ko reaanse vechtsport van zowel vuist als voettechnieken. De Goudse Akabbouz, die al vanaf zijn bruine band bij Marchant Sport traint, Waddinxveen -Uitslagen sjoelavond: klasse A: le Jan Kersbergen 1401 pntn; B. leEd d. Drijver 1329 pntn; C. 1. Floor v. Abshoven 1200 pntn; D. 1. Marco Heuvelman 1025; E. 1. Rose- welle v. Leeuwen 1026. De volgende sjoelavond is woensdag 19 februari. De daarop volgende sjoelavond is op 4 maart (in pl.v. 4 maart). Van de 5 Een niet geheel fitte rentokil-ploeg speelde zaterdag in Doetinchem tegen het in degradatiegevaar verkerende Normis/Orion. Coach vd Burgt moest noodgedwongen zonder Edger Tinkhof spelen en gaf Brecht Rodenburg zijn noodzakelijke rust, zodat Rentokil met in de basis Laurens Clardeij, Marijn v. Schaaik, Ronald Kooijman, Hans Foe- kens, Rini Boutens en Cees v. Opijnen, aan de wedstrijd begon. Rentokil moest in het begin even in het ritrne komen en Moerkapelle - Sportschool Leunis start 18 februari een 8-weken durende cur sus callanetics in dorpshuis Op Moer. De cursus bestaat uit figuurcorrige- rende spieroefeningen volgens het callanetics-principe en een eenvoudig dieet. Bij callanetics is het de bedoeling om rustig, maar toch heel intensief, de spieren te trainen. Het accent ligt op de buik-, bil- en beenspieren. Voor inlich tingen kan men bellen: 01828-15576 of 01828-18990. Zevenhuizen -Ingrid Paul (27) is vorige week clubkampioen van de Schaat- sclub Gouda geworden. De wedstrijden werden op de Vechtsebanen in Utrecht gehouden. Het oud-kernploeglid uit Ze venhuizen reed 500 meter in 46.1 sec. en de 100 meter in 1.32.5. Zij bleef Acht punten voor op Jolanda van Vliet in het totaalklassement. Ingrid Paul, die af en toe een marathon rijdt, is bij de Schaatsclub Gouda, alleen nog actief als trainster van de jeugd. heeft reeds zijn leraars- en scheids- rechtersdiploma in zijn bezit. Hij geeft lessen voor Marchant Sport in de hele regio en is bij vrijwel alle bijscholings cursussen in het land te vinden. Zijn trainer, Louis Marchant, is dan ook bijzonder trots op zijn pupil en enthou siaste leraar in zijn sportschool. koppels die vrijdag 31 januari meede den aan het Koppeltoernooi in Aals meer zijn er twee koppels met een le plaats t.w. Rozenklasse A: Rien Stok- kermans; Rob Kuypers en Jan Kers bergen met een puntentotaal van 8226. In de Amandelklasse A: Asha den Drijver; Ed den Drijver; Bas Kop penaal: 7225 punten. wist de eerste set met 10-15 te winnen. In de tweede set kreeg Normis/Orion totaal geen grip op het spel van rentokil en zag met 2-15 de set al snel in Ze venhuizense handen verdwijnen. In de derde set brak het concentratie-verlies Rentokil bijna op. Maar op tijd wisten de spelers de zaak recht te trekken en met 12-15 werd de set en de wedstrijd gewonnen. Doordat Piet Zoomers met 3-1 van Autodrop won, staat Rentokil nu met 24 punten uit 14 wedstrijden alleen aan de leiding in de ere-divisie met drie ploegen met 22 uit 14 op de tweede plaats. A.s. zaterdag spelen de heren in sporthal Swanla om 19.00 uur tegen Deltalloyd/AMVJ. Na af loop van deze wedstrijd zal er een feestavond zijn. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zaterdag 8 februari speelden vier van de vijf juniorenteams van Tabé een competitiewedstrijd. Tabé 2, die als nig team in sporthal de Hil speelde, kreeg ZTTC 6 uit Alphen ad Rijn op bezoek. Martijn Smit en Dennis vd Bosch, die het wedstrijdritme al weer goed te pak ken hadden, scoorden resp. 3 en 1 maal, dat was heel bij René Sommer nog niet het geval. Hij kon niet in zijn spel komen en miste die dag de nodige concentra tie. In het dubbel, dat René samen met Martijn speelde, herstelde hij zich enigszins en haalde in een spannende driesetter het wedstrijdpunt binnen. Hierdoor eindigde de wedstrijd in een 5-5. Tabé 3 met Robert-Jan v Dam, Taco Straafhof en Wouter Mets vertrok voor hun eerste wedstrijd naar TOV in Noordwijk. Wouter was ziek en werd vervangen door Maaike Huiberts. De jonge Benthuizenaren zaten meteen goed in de wedstrijd en gaven hun te genstanders geen enkele kans. Ze keer den met een 8-2 overwinning huis waarts. Tabé 4, met Diana Fase, Annemieke van Leeuwen en Femke Huiberts, ging naar Play Fair in Leimuiden. Aanemieke red de de eer door het enige punt te scoren: een verlies van 9-1 moest wordt gein- casseerd. T abé 5 (sabina v Tuijl, Suzanne Kunz en Jolanda Holstege) ging naar Naaldwijk (WPK/SVN). De meisjes gingen kans loos ten onder: 10-0! De extra inspanningen van judoka;s worden steeds vaker beloond met een ereprijs bij judowedstrijden. Onlangs werd deelgenomen aan wed strijden te Rhoon. Greetje van Lith (7) en Bart Rietveld (7) werden daar kam pioen. Michiel Beek (7) werd tweede en Fedor Mirande (7) en Mike Krook (7) eindigden als derde. Olaf Mirande (11) is vrijwel iedere week op de wedstrijd- matten, ergens in nederland, te vinden. Olaf traint gemiddeld vier keer in de week bij Marchant Sport. Deze 11-jarige is clubkampioen bij Marchant Sport, behaalde een knappe tweede plaats bij de Open Rotterdamse Kampioen schappen. Volgende week wordt door een twintigtal judoka's deelgenomen aan wedstrijden in Nederhorst den Berg en wederom in Rhoon.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9