Sport in de regio Ger Delil Nederlands kampioen Snowboard Z7TC in de lift BROUWER DE KONING Voetbal Nieuwe ronde Superprestige 3km Volleybal Klaverjassen Lions Schrikkelloop 29 februari UITVAARTVERZORGING HpoUmle ioï teet I Jiaht i/6K Hotbmd! J Hart van Holland/19 februari 1992 pagina 15 Brecht Rodenburg lost startschot voor Lions Trimloop Inschrijving voor Schrikkelloop Start en finish Prijzen Erwtensoep met voorlichting BSC'68 op winst! Overwinning ondanks slechte wedstrijd VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Rentokil-ZVH Heren gemakkelijk naar winst Rentokil-ZVH 2 Heren naar vierde ronde NSW-beker Zevenhuizenaar is Snow- boardleraar in Oostenrijk Midlife? Enthousiast Bevoegd leraar Alles dichtbij huis verkrijgbaar Skiberg Bleiswijk Zevenhuizen -De opbrengst van de zaterdag 29 februari te houden Schrikkelloop van de plaatselijke Lions Club, komt ten goede aan de actie "Open uw ogen voor de blinden in de wereld". Deze actie beoogt blinden in de Derde Wereld voor slechts 20 gulden per operatie weer het licht terug te geven, waardoor ze ook sociaal weer kunnen functioneren. Lions Club Zevenhuizen heeft zich daarom ten doel gesteld 10.000 gulden via diverse acties binnen te halen, zodat 500 blinden weer kunnen zien en daardoor weer sociaal kunnen functioneren. Deelnemers aan de Schrikkelloop op zaterdag 29 februarikunnen zich vanaf 11.00 uur in laten schrijven in het hervormd Centrum. De deelnameprijs bedraagt vijf gulden voor de 5 km-afstand en voor de 10 en 21 km afstanden f 7,50. Deze Schrikkelloop is de traditionele (voor het derde achtereen volgende jaar gehou den) bions-Trimloop. Dit keer met een toepasselijke naam vanwege de datum. Om 12.00 uur zal Brecht Rodenburg het startschot voor de drie afstanden lossen op de hoek van de Boslaan en de Burg. Boerstraat, waarna alle lopers via de Boslaan de polder in verdwijnen, richting Rottemeren. Ter bevordering van een onbelemmerde loop en ter bescherming van eigendommen, wordt het dan ook ten zeerste op prijs gesteld als de Boslaanbewoners die 'aan het parcours' wonen, hun auto tussen 11.30 en 13.30 uur elders zouden willen parkeren. Behalve de herinneringsmedaille en bloemen voor alle winnaars, ontvangt de winnaar van de halve marathon (21 km) honderd gulden, terwijl voor de tweede en derde plaats resp. f 75,en f 50,in het vooruitzicht is gesteld. De deelne mende dame aan de 21 km. die het eerste binnenkomt krijgt eveneens een geldprijs. Bij de finish in de Boslaan bevindt zich een electronische tijdwaarne ming met exacte registratie, zodat alle deelnemers met meer of met minder voldoening op hun behaalde prestatie kunnen terugzien. Trimlopers die in het bezit zijn van het KNAU-trimloopboekje vinden op pagina 77 alle benodigde gegevens, terwijl eventuele aanvullende informatie te verkrijgen is via 01802-1956. Het hervormd Centrum voorziet in kleedruimte en douchefaciliteiten, terwijl bovendien allerlei soorten 'softdrinks' voorradig zijn. Vanaf ca. 11.00 uur zal op het plein voor het Gemeentehuis een speciale Lions- stand zijn ingericht, waar winterse zaken zoals erwtensoep en broodjes worst verkrijgbaar zijn, met medewerking van de Zevenhuizense middenstand. Boven dien zorgt de Dorpsstraat-geluidsinstallatie in het centrum voor de nodige ge zelligheid. Tenslotte is het niet elk jaar "Schrikkeldag". Het doel van deze stand is om nog meer opbrengst te verkrijgen voor het goede doel. Lions Club Zevenhuizen hoopt dit jaar door de verlaagde inschrijvingsprijs en het beschikbare prijzengeld, meer lopers dan in voorgaande jaren te kunnen begroeten, terwijl daarnaast gehoopt wordt op een gezellige drukte bij de stand voor het gemeentehuis. Op Schrikkeldag 29 februari hoeft geen enkele zevenhuizenaar zelf z'n lunch klaar te maken. Even langs de Lions stand lopen voor het gemeentehuis: een kop erwtensoep of een broodje worst voor slechts een riks... dat is toch voor niks, in ruil voor het geluk van een ex-blinde in India, Bangladesh, Nepal of.... Zevenhuizen -De Zevenhuizense tafel tennisclub heeft weer een verovering behaald. Afgelopen maandag 10 fe bruari speelde het eerste team de der de wedstrijd in de eerste klasse pro motie, tegen het eerste team van Kwiek uit Waddinxveen. Het was ZTTC, na twee wedstrijden nog steeds zonder punten, er alles aan ge legen om deze keer eens die twee pun ten te pakken. Beide teams stonden de laatste jaren veelvuldig tegenover el kaar met ZTTC meestal als uiteindelijke winnaar. Ook dit keer werd het een krappe, maar verdiende 6-4 overwin ning voor Zevenhuizen. Absolute uitblinker deze avond was ZTTC-speler Robert Beenes, die zich zelf met drie knappe winstpartijen als uitblinker aanwees. Ad van Heijningen heeft nog geen goe de vorm. In zijn eerste partij trof hij Van Wageningen, die totaal geen respect kon opbrengen voor mister Zevenhui zen. Met 21-10 en 21-12 toonde Van Wageningen zich beter en slimmer, want Van Heijningen bleef te ongedul dig en ongecontroleerd spelen. Ook zijn tweede partij tegen Verboon ging in twee game's verloren. Tijdens de partij tegen Vos toonde Van Heijningen ein delijk een lichte progressie. Met een goede opbouw en veel meer geduld kon hij eindelijk zijn eerste partij van deze competitie op zijn naam schrijven. Guus van Amerongen deed niet meer dan z'n plicht door in twee game's van Vos te winnen. De partij tegen Van Wageningen bleek niet echt een partij, door het te grote kwaliteitsverschil. Tegen Verboon lagen er wat kansjes voor Van Amerongen, maar de ver moeidheid bleek de grootste tegen stander voor de ZTTC-er. De dubbel, gespeeld door Beenes/Van Amerongen, bleek eindelijk weer eens succesvol. Dit keer tegen het duo Vos/ Van Wageningen begonnen de mannen van ZTTC zeer fanatiek en wonnen de eerste game ruim met 21-15. in de twee de game werd de achterstand steeds te groot om in te halen en ging naar Kwiek. De derde game werd heel rustig en bekeken door het duo uit Zevenhuizen uitgespeeld. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 1)1821-1230 h.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop -Loopgroep AV'47 organi seert op woensdag 26 februari a.s. een nieuwe ronde voor de SuperPrestige 3 km 1992. Deze zal worden gehouden op de atle tiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveen- seweg in Boskoop. De Superprestige 3km is een conditietest voor prestatie lopers. Vooral voor lopers die af en toe eens trainen en zich eens willen meten met andere lopers is zo'n 3km loop interessant. Overigens ook voor hen die veel op de weg trainen in snelheid, na afloop wordt de tijd genoteerd op een kaart. Door middel hiervan kan men zelf z'n vorderingen bijhouden. Omdat ook bij prestatielopers het com petitie-element niet ontbreekt, is er een klassement, de SuperPrestige 3km, over vier wedstrijden. Om in aanmer king te komen voor dit klassement, moet drie keer worden deelgenomen. Elk kwartaal wordt er, op woensdaga vond een Loop georganiseerd. Per keer krijgt men punten. Aan het eind van het jaar wordt een klassement opgemaakt. De winnaars krijgen een prijs en elke deelnemer een medaille en de kaart. Er wordt gelopen in drie klassen: da mes, heren en veteranen. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie en deelname is gratis. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine van RV'47. Er wordt gestart in serie's van 10-12 lopers. De start van de eerste serie is om 20.00 uur. Voor inlichtingen kan men bellen naar Jan v.d. Meij, tel. 01828 -16204. ^8® 3888888 8888888 38888 8888888 388888 888888 388888 8888888 8888888 38^ Benthuizen -Het begin van de wedstrijd was zaterdag veelbelovend. Nog voor er één minuut gespeeld was, was de stand al 0-1. Mark Swiebel mocht een vrije trap nemen die in eerste instantie afgeslagen werd, maar de bal sprong voor de voeten van Peter ter Luun, die zich niet bedacht en meteen raak schoot, in de 3e minuut was het alweer prijs. Weer was Mark Swiebel de grondlegger van dit doelpunt... André v.d. Meer scoorde 0-2. Wie gedacht had dat het een grote uitslag zou worden, kwam bedrogen uit. Kansen kwamen er wel, veel en mooie zelfs, maar die wer den allemaal verprutst. In de tweede helft zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau. De pupil len van Rolf Jans kwamen zelfs onder druk te staan en de 1-2 zat meer in de lucht dan de 0-3. In de 10e minuut kreeg de weer hard werkende aanvoerder Aad den Boer een heel mooie kans. Na goed samenspel met André v.d. Meer kwam hij alleen voor keeper Martin van Zijl te staan, maar hij schoot naast. In de 17e minuut moest Peter van Wijk vervangen worden door Dieter Kat. Marcel de Waal had zijn club een doelpunt kunnen geven, maar ook hij faalde. Alleen voor John Windhorst schoot hij hoog over het doel.. In de 34e minuut was er paniek voor het Vre- denburch doel. Wijnand Pelle kreeg een niet te missen kans, maar Martin van Zijl stopte de bal en weer schoot Pelle in, weer stopte van Zijl de bal, volgens Pelle achter de doellijn, maar de matig leidende scheidsrechter, liet doorspelen. Ook Erik Pos had geen ge luk toen hij in de 39e minuut op doel knalde. De keeper stopte het schot en Erik Pos schoot de rebound naast. In de 41e minuut slingerde André v.d. Meer zich schitterend door de Rijswijkse verdediging heen en scoorde 0-3. De eindstand werd bepaald door Ton de Keizer, die in de 42e minuut een corner van Peter van Reenen inkopte 1-3. Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken 10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KEflIJ GEEN KOOPAVOND I I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in eigen huis tegen Deltailoyd/AMVJ uit Amstel veen. Een ploeg die danig in de problemen zit met zijn training en coaching. Deltalloyd werd zaterdag door gelegenheidscoach Harry de Haas geleid en deze kon niet voorkomen dat Deltalloyd een duidelijke 3-0 nederlaag leed. Rentokil-ZVH begon met de basis en wist met moeite de concentratie vast te houden in een wedstrijd waarin het spelpeil niet erg hoog lag. Via de setstanden 15-8,15-10 en 15- 8 zorgde Rentokil voor de winst, waarbij Rini Boutens met zijn service het laatste punt wist te scoren. Rentokil-ZVH blijft met twee punten voor op de eerste plaats staan, terwijl nu VC Kuipers/Zwolle even moest afhaken uit het achtervolgende groepje. A.s. zaterdag staat de wedstrijd tegen hekkesluiter EAW op het pro gramma. Voor woensdag 26 februari de uitwedstrijd tegen Alcom. Het tweede herenteam wist in de derde ronde om de NSW-beker in eigen huis te winnen van eerste divisionist Sliedrecht Sport. van deze wedstrijd werd veel verwacht, eindelijk kreeg het tweede team meer tegenstand te verduren. Dit bleek slechts een set lang te gelden. Sliedrecht Sport wist in de eerste set, vooral door een lastige opslag en een minder passen aan Zevenhuizense zijde, een voorsprong opm te bouwen (9-13). In deze set kwam Rentokil op het eind weer helemaal terug en wist het heft weer in handen te nemen. Na een spannende strijd wist Hans Lindhout het verlossende punt (16-14) te scoren. De weerstand van Sliedrecht Sport was gelijk gebroken en met resp. 15-2 en 15-7 werd weer een eerste divisionist uit het bekertoernooi gewipt. De tegenstander voor de volgende ronde, die op 18 april gespeeld wordt, komt uit de wedstrijd tussen Odulphus en Dos. In de reguliere competitie werd met 3-1 van Eerland/Krimpen gewonnen. Set standen 10-15, 15-5, 15-11 en 16-14. Voor a.s. zaterdag gaan de heren naar Super/ Roosendaal toe. Zevenhuizen -De 40-jarige Ger Delil is helemaal verslingerd aan de Snow- board-sport. Zozelfs dat hij er zijn baan als kapper voor opzegde en gedurende de wintermaanden snowboardleraar werd in Oostenrijk. Het lijdt dan ook geen twijfel dat deze Zevenhuizenaar de kunst van het 'snowboarden' ook uitermate goed verstaat. Zo goed zelfs, dat hij onlangs Nederlands kampioen werd in Frankrijk. In de vorige "Hart van Holland", maakten we hier reeds mel ding van. "Misschien dat het zoiets is als een midlife-situatie, maar gelukkig is het bij mij geen crisis, ik gooi het op sporten. In de winter snowboard en in de zomer parachutespringen. Dat is met m'n huidige werkkring goed te realiseren. Ik werk als vervoerder/chauffeur voor een stekplantenbedrijf en werk met compensatie-uren. In de winter dus niet en in de zomer maak ik zoveel uren dat ik in de winter drie maanden weg ben, het zgn. 'tijd voor tijd'- systeem. Waarom is snowboard zo'n leuke sport en hoe gaat het? "Ten eerste: het is een hele leuke sport die je zo onder de knie hebt. Je hebt er alleen een plank voor nodig met twee bindingen. Je zet je voeten in de klem men die je dichtdoet, op de plank. (1.60 bij 25 cm.red.) Je hebt waterdichte warme kleding nodig, handschoenen en een zonnebril. De beweging die je maakt bij snowboard is een hele soe pele: met je heupen. Het komt veel minder, als b.v. bij skiën, op je knieën aan. Je hebt geen stokken nodig en ja, wat zal ik zeggen, het is gewoon een geweldige sport. Dat zegt iedereen die er aan begint. Onlangs nog kwam er iemand bij me op les in Oostenrijk die voor de zekerheid eerst maar een paar dagen geskied had en toen aarzelend met snowboard-les begon. "Had ik ge weten dat het zo makkelijk was en zo leuk, dan was ik niet gaan skiën", zei die persoon na afloop. De mensen zijn ook heel hartelijk onderling. Dat komt vast omdat het nog een jonge tak van sport is". "Het is net als bij motorrijders. Als ze onderweg pech krijgen dan stoppen andere motorrijders. Snowboarders groeten elkaar, leggen contacten on derling en zijn duidelijk genieters. Heel anders dan bij skiërs. Ooit was dat bij de skisport misschien ook wel, maar die is zo ingeburgerd dat skiën gewoon is geworden. Datzelfde zie ik in de toe komst ook wel met het snowboarden gebeuren, omdat deze sport snel ter rein wint. Dit keer was er nog geen deelname aan de Olympische Spelen, maar over vier jaar wordt het wel een demonstratiesport is het stellige ver moeden". Nederlands kampioen snowboard Ger Delil, kreeg 3 jaar geleden de smaak van hert snowboarden te pakken nadat hij een cursus gevolgd had op de kunst- baan "Drechtsteden" in Dordrecht. "Het was weer eens iets heel anders dan parachutespringen of skiën, wat ik beide deed. Het jaar daarop ben ik in Oostenrijk een lerarenopleiding voor Snowboard gaan volgen. Vorig jaar ben ik hiervoor geslaagd en heb een Oos tenrijkse licentie. Omdat er hoge vei ligheidseisen gesteld worden zijn de normen streng. Het is belangrijk om op zodanige wijze les te geven dat beoe fenaars van de snowboardsport nau welijks letsel kunnen oplopen. Bij een goede start en begeleiding is dat tot het minimale beperkt. Samen met m'n maatje en begeleider uit Rotterdam- Ommoord, Peter den Ouden, verblijf ik momenteel veel in Karinthië. Ik ver huur me als snowboardleraar aan En gelse en Nederlandse groepen. Er zijn reisbureaus die van tevoren een af spraak hierover maken. Vooral veel jongerenreizen, dan ben ik de reislei der. Omdat Karinthië nog niet zo druk is, is het daar: omgeving Malnitz, best prettig. Regelmatig ga ik een paar da gen naar huis. M'n vrouw die een baan heeft op het reclamebureau Zwiers, neemt alleen twee weken wintersport vakantie gelijk met mij". De Nederlands kampioen snowboard en uiteraard lid van de nationale snowboard vereniging "Snowboard- Holland", raadt iedere snowboarder aan om de volledige uitrusting hier in nederland te huren of te kopen omdat het in Oostenrijk, met een toenemende drukte en run op deze sport, niet zo vanzelfsprekend gaat. Ger Delil wordt gesponsord door het Zevenhuizense bedrijf "Eurosurfing". Niet in geld, maar wel in kleding en benodigdheden. Zo maakt hij op aller lei manieren reclame bij nederlandse groepen die hij ontmoet. Verder is hij vrijwillige leraar tijdens "Snowboard- kenninsmakingsdagen", georganiseerd door Eurosurfing in Dordrecht. Voor een gering bedrag kunnen belangstel lenden: van jong tot oud, kennismaken met de snowboardsport en krijgen een training, mogen vrij oefenen, krijgen koffie met gebak en een warme maal tijd, welke in de prijs inbegrepen is. Hiervoor is een overstelpende belang stelling. Ger Delil zegt het erg jammer te vinden wat er zich afspeelt op de Bleiswijkse berg. Die is eigendom van een buiten lander die vier skibanen exploiteert, één en ander niet goed coördineert, waardoor alles niet goed functioneert, maar geen baan wil verhuren voor de snowboardsport. Wie inlichtingen wil over Snowboard kan Delil bellen tel. 01802- 3424 of 010- 455 3032 Eurosurfing. Benthuizen -Vrijdagavond 14 februari werd de 11e ronde van de Klaverjas- competitie gespeeld. Edwin Korbijn sleepte de eerste prijs in de wacht. Tweede werd Anton Noteboom met 5646 punten en op de derde plaats eindigde Ronald Biharie Singh, met 5419 punten. De poedelprijs ging naar Johan Boogaard. De 12 e ronde wordt op vrijdagavond 28 februari a.s. gespeeld.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15