Politieberichten Boskoop Boskoop Waddinxveen Koffieconcert in Praathuis 500.000 km. schadevrij gereden! t Kappen populieren Goudse Rijweg Vogels in de winter Carnaval Waddewokkels 5000 verlopen paspoorten in Waddinxveen Politieberichten Waddinxveen Mario Bross in Zuidhonk Fluit en piano sa '/F Hart van Holland/19 februari 1992 pagina 17 Onderzoek naar ongeregeldheden jaarwisseling: De afgelopen weken heeft de politie een uitgebreid onder zoek ingesteld n.a.v.een aantal ongere geldheden die in de nieuwjaarsnacht plaats vonden in de omgeving van de Goudse Rijweg. In totaal werden hier voor 6 personen aangehouden in leef tijd variërend van 14 tot 26 jaar, allen woonachtig in de omgeving van de Goudserijweg. Vier werden na afloop in vrijheid gesteld. De zes zijn verant woordelijk voor in totaal een 15-tal vernielingen, aan oa een verkeersbord, verlichting, een etalageruit, schade aan een personenauto, een bushokje, een vuilniscontainer en een tuinhek. De schade daarvan bedraagt ongeveer 7000,=. Ook zijn deze personen ver antwoordelijk voor een diefstal, het bedreigen van politie- en brandweer personeel en het bekogelen van de politieën brandweer met stenen, hout. glas en vuurwerk.. Allen zullen zich voor justitie moeten verantwoorden, terwijl eveneens zal worden gepro beerd om de ontstane schade op de daders te verhalen. Vele diefstallen etc opgelost: Mede n.a.v. het onderzoek naar de onregel matigheden tijdens de jaarwisseling zijn vijf verdachten aangehouden. Zij maakten zich schuldig aan vele inbra ken en insluipingen, diefstallen en he ling. De vijf daders, allen Boskopers in de leeftijd van 14 tot 22 jaar stalen uit loodsen van kwekers in de omgeving van de Biezen geld en gereedschappen. Ook werd diverse malen diefstal ge pleegd in winkels, waarbij oa geld, kof fie en brood werd gestolen. Uit een auto werd een computer ontvreemd. Verder bleek een van de daders verantwoorde lijk voor een zeer groot aantal auto inbraken in o.a. Alphen aan den Rijn. Een aantal daders pleegde tevens he ling van goederen die door de anderen werden gestolen. Met dit onderzoek kon de politie een groot aantal onopgeloste diefstallen en inbraken in Boskoop Oost oplossen. Preventie: Een aantal keren was het plegen van de diefstal wel erg eenvou dig doordat men vrije toegang had tot loodsen en schuren van kwekerijen. In geval van aangifte is door de politie dan ook geadviseerd om meer aan in braakpreventie te doen. Bedrijven en particulieren die graag meer willen weten over het voorkomen van dit soort diefstallen kunnen contact met de politie opnemen en krijgen een ad vies op maat! Snelheidscontroles: Op maandag 10 en dinsdag 11 februari werden er in Bos koop op verschillende tijdstippen en plaatsen snelheidscontroles gehou den. Er werd oa gecontroleerd op de Zuidkade, waarbij werd vastgesteld dat meer dan 50% van de bestuurders te hard rijdt. De hoogst gemeten snelheid was 121 km/u. Ook het Reijerskoop is uitgebreid ge meten. Hierbij reden in 45 minuten 32 voertuigen te snel, de hoogste snelheid daar was 82 km/u. Op dinsdag werd in totaal ruim 5 uur gecontroleerd van 100 gecontroleer de voertuigen, reden er ongeveer 200 te snel. Ook toen werd de hoogst gereden snelheid weer gemeten op de Zuidkade, namelijk 87 km/u. Ongevallen: Op dinsdag 11 februari raakte een be stuurders van een motorfiets gewond, toen hij rijdend op het Reyerskoop werd aangereden door een personen auto, welke uit Zuidwijk kwam en de motorfiets te laat bemerkte. De motor rijder brak een been. Op de Puttelaan reed de bestuurder van een personenauto in een bocht rechtdoor en ramde daarbij een lan taarnpaal. De politie moest de bestuur der thuis ophalen, omdat hij de benen had genomen. Tijdens het onderzoek bleek dat de bestuurder alcohol had gedronken. De auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Diefstallen: Uit een in aanbouw zijnde woning aan de Zinkeling is een magnetronoven gestolen. Uit een personenauto, geparkeerd bij de Dijkzichtflat werd een radiocasset terecorder gestolen. AlcoholcontroleHn de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari werd een alcoholcontrole gehouden in de gemeenten Boskoop en Wad dinxveen, waarbij op vele plaatsen tegelijk werd gecontroleerd. Ongeveer 850 bestuurders zijn aan een blaastest onderworpen, slechts één bestuurder moest mee naar het poli tiebureau voor een ademanalyse. Te gen het is proces-verbaal opgemaakt. BrandLZaterdagnacht even voor 0400 ontdekte de politiesurveillance een brand in een leegstaand pand aan de Zuidkade, tussen hotel Neuf en het Ha ringgebouw. Nadat de brandweer was gealarmeerd, werden de direct omwo nenden uit hun bed gehaald en tijdelijk elders ondergebracht, dit uit vrees voor overslaan. De brandweer wist er ger te voorkomen. De (sloop-)woning brandde geheel uit. Naar de oorzaak van de brand stelt de politie samen met de technische recherche een onder zoek in. Inbraak woning: In een woning aan de Boskweg is ingebroken inde nacht van vrijdag op zaterdag. Uit de wo ning is een kleuren TV ontvreemd Zaterdagavond is ingebroken in een woning aan het Zuidwijk, tijdens af wezigheid van de bewoners, er wordt een bedrag aan geld vermist. Vernielingen: In de nacht van zaterdag op zondag zijn in het centrum van het dorp een aantal vernielingen aange bracht door een tot nu toe onbekend gebleven groep van ongeveer 8 perso nen. Zij vernielden oa hekken bij het bouwwerk aan de Koninginneweg, plantenbakken en papierbakken. Gevonden voorwerpen: Fordsleutels; kindermuts; sleutelhan ger; herenhandschoen. Verloren voorwerpen: Fiatsleutels; Peugeotsleutels; gouden dameshorloge; sleutelbos; regenpak; lipssleutel; zwarte portemonnee; zwae- te portemonnee Voor inlichtingen omtrent gevonden en verloren voorwerpen kan men te recht op het postbureau der rijkspoli tie te Boskoop, Torenpad 29. Telefoni sche informatie uitsluitend via nr.01727-16441 Waddinxveen/Moerkapelle -Directeur F. van Houten, van Van Houten im- en export B.V. te Moerkapelle is bijzonder trots op de heer A. Benschop, bij het bedrijf sinds 9 mei 1985, die als chauf feur gedurende 7 jaar niet alleen 500.000 km. met de bedrijfsauto gere den heeft, maar ook nog eens schade vrij. In de bedrijfswagen worden voorna melijk gereedschappen en machines vervoerd. "Het is geweldig zoals hij zich inzet voor ons bedrijf. Nooit is iets hem te veel. Hij is altijd inzetbaar, ook voor buitenlandse reizen. We zijn heel blij met mensen zoals jij", complimenteer de hij bij de overhandiging van een symbolische waardecheque van dui zend gulden. De foto werd maandagmiddag geno men bij Van Leeuwen Truckservice B.V. aan de Plasweg in Waddinxveen. Deze is de leverancier van de bedrijfswagen. Ook de heer P. van Dijke van Van Leeuwen Truckservice B.V. vindt het best wel bijzonder dat er 500.000 km gereden is en de wagen nog in goede staat verkeert. Het is een M.A.N. diesel, een chassis met cabine en opgebouwde bak. Zie foto. De heer Benschop kreeg van Van Leeuwen Truckservice B.V. een M.A.N.- jack en een bloemetje. Mevrouw Ben schop kreeg van directeur Van Houten een boeket bloemen. Van Houten im-en export B.V. aan de Nijverheidsstraat te Moerkapelle, heeft de bedrijfswagen sinds 11 maart 1985 als nieuw gekocht. Op dit moment wordt er een afweging gemaakt over vervanging. Boskoop -Op donderdag 27 februari a.s. zal met het kappen van de 'populieren vanaf de Biezen tot het Rijneveld worden begonnen. Het kappen is noodzakelijk, omdat bij controle is gebleken dat diverse bomen zijn ingerot en het gevaar voor het afbreken van takken dan wel omwaaien bij een zware storm, niet denkbeeldig is. Het college van burgemeester en wethouders van Boskoop heeft daarom besloten de 'populieren' te kappen. In de loop van dit jaar zullen de plannen voor de herplant gereed zijn. Tijdens de werkzaamheden zal de weg van 07.30 tot 17.00 uur voor alle verkeer worden afgesloten, uitgezonderd de busdienst van Westnederland. Het werk zal ongeveer 16 werkdagen in beslag nemen en zal dus rond 14 maart a.s. gereed zijn. In het weekeinde is de rijbaan open voor het verkeer. De overlast voor de bewoners van Boskoop zal zoveel mogelijk beperkt worden. Waddinxveen -Op zondag 23 februari organiseert het NIVON, afdeling Wad dinxveen, een wandeltocht langs de surfplas in Reeuwijk. De gids van NIVON wijst op de vogels die hier het gehele jaar zijn en welke hier komen overwinteren. Aan deze wandeltocht kan iedereen deelnemen. Vertrek per auto vanaf station Noord om 10.00 uur. Aangera den wordt een verrekijker mee te ne men en stevig schoeisel aan te doen. Aanmelden bij mevrouw D. Sikking, tel. 01828-15848. Waddinxveen -Liefhebbers van het car- navalsgebeuren kunnen zaterdag 22 februari a.s. bij de "Waddewokkels" terecht waar een gezellige avond wordt georganiseerd in het teken van het carnaval. De muziek wordt verzorgd door drive-in show 'Gouda", terwijl er door de leden zelf leuke optredens verzorgd worden. Op deze avond zijn negen gastverenigingen op bezoek die door prins Arie en prinses Yvonne en adjudant Jos verwelkomd worden. Tevens zullen er op deze avond diverse onderscheidingen worden uitgereikt door een afgevaardigde van de Fede ratie Europese narren (F.E.N.) De toe gang is gratis. De zaal van Concordia aan de Bredeweg 66 te Moerkapelle is om 20.00 uur open. Iedereen is hartelijk welkom. Boskoop -Zondagmorgen 23 februari a.s. is er in het Praathuis aan de Bosweg in Boskoop weer een 'koffieconcert'. Het concert wordt dit keer verzorgd door een duo van 'fluit en piano Op het programma van het Koffieconcert staat o.m. muziek van Mozart, Reinecke en Dutilleux. Uitvoerenden zijn de fluitiste Liesbeth Niesten endepianist Vincent de Vries. Deze twee veelbelovende jonge musici vormen al sinds 1989 een duo. Beiden doen binnen afzienbare tijd eindexamen Uitvoerend Musicus aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. De jeugdige musici kozen beiden al op zeer jeugdige leeftijd voor de klassieke muziek en wisten zich daarbij ook al vroeg te onderscheiden, l iesbeth Niesten o.a. doordat zij in 1986 de eerste prijs won op Het Nationaal Huitconcours. Vincent de Vries doordat hij in 1985 de eerste prijs won op het Edith Stein- concours. Op het koffieconcert brengen zij een programma waarin zij goed kunnen laten uitkomen wat de combinatie van fluit en piano in muzikaal opzicht aan charme, afwisseling en expressie te bieden heeft. Het koffieconcert van zondag begint als gewoonlijk om 11.30 uur. .txe=> H.s «fi scit Directeur F. van Houten overhandigt Albert Benschop een waardecheque van duizend gulden Inbraak in auto's: Een aan de Joke Smithoeve geparkeerd staande auto werd door ongenode gasten door zocht. Door rommelen aan de ver grendeling werd het portier geopend. Er werd een polaroid-camera ont vreemd. Twee halve kazen en een koelbox vol boter was de buit van een diefstal uit een niet afgesloten auto, welke in de Marga Klompéhoeve stond gepar keerd. De waarde van de goederen be draagt ca 200 gulden. In de nacht van 14 op 15 februari werd ingebroken in een personenauto, welke bij een bedrijf aan de Henegouwerweg stond geparkeerd. Een ruit werd ver brijzeld, waarna een Sony autoradio cassetterecorder werd meegenomen. In de Eikenlaan werd het afgelopen weekeinde een portierruitje van een auto ingeslagen. Ontvreemd werd een autotelefoon, merk Storma, type 980, ter waarde van 3500 gulden. Wederom was een autoradio de buit van een auto-inbraak. In dit geval ging het om een auto, welke stond gepar keerd op het parkeerterrein nabij de Kruiskerk aan de Passage. Bromfietsen uit verkeer: De afgelopen week werden drie bromfietsen voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De voertuigen, een bromfiets en twee snorfietsen, bleken te zijn opgevoerd. Inbraak in school: De afgelopen week werd ingebroken in de Schildersvak school aan de Esdoornlaan. Een deur werd geforceerd, ontvreemd werd wat geld en snoep. Auto's afgesleept: Op 12 februari vond een aanrijding tussen twee auto's plaats op de hoek van de Beijerinkclaan en de afrit van de Rijksweg 12. Beide auto's moesten in verband met de om vang van de schade worden afgesleept. Licht gewond: Op vrijdag 14 februari raakte een 22-jarige, uit Nieuwpoort afkomstige bestuurder van een bestel auto licht gewond bij een aanrijding op de Henegouwerweg. Hij werd per am bulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht (ter observa tie). Deze bestuurder draaide over de rijbaan en werd in de flank aangereden door een vrachtauto. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Materiële schade.: Op de splitsing Beethcvenlaan-Chopinlaan, vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van de aanrijding. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Diefstal auto: Op 12 februari werd vanaf de carpoolplaats aan de Hene gouwerweg een witte Opel Kadett, voorzien van het kenteken TD-58-YF, ontvreemd. Auto inbeslaggenomen: In de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 fe bruari, werd nabij de Passage een ver dacht rondrijdende automobilist ge controleerd. De uit Beuningen (bij Nij megen) afkomstige bestuurder bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn en was meerdere keren in verband met gepleegde misdrijven met de politie in aanraking geweest.in de auto lag een hoeveelheid inbrekersgereedschap. De auto bleek niet te zijn verzekerd. Zowel de auto als het inbrekersgereed schap werden inbeslaggenomen. Te gen de man, die 's ochtends vroeg door de politie op de trein is gezet, is proces verbaal opgemaakt. Alcoholcontrole: In de nacht van 14 op 15 februari werden op diverse lokaties in de gemeente alcoholcontroles ge houden. DE Brigade Gouda van de Kon. marechaussee nam deel aan de con trole. Weer werden ca. 800 bestuurders gecontroleerd en slechts 1 daarvan bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Deze betaalde meteen de mi nimale boete ad 400 gulden!! Een zeer positief resultaat!! Winkeldiefstal: Op zaterdag 15 fe bruari werd een 46-jarige Wad- dinxvener betrapt bij diefstal van een raamuitzetter bij Formido. De man had twee raamuitzetters uit de zaak mee genomen en slechts 1 daarvan was be taald. na het passeren van de kassa, verraadden de detectiepoorten de 2e raamuitzetter. Na betaling en verhoor door de politie werd de man in vrijheid gesteld. Dodelijk ongeval Op zaterdag 15 februari omstreeks 18.58 uur, vond op de noordelijke rij baan van rijksweg 12, onder de ge meente Waddinxveen, een eenzijdig ongeval plaats, tengevolge waarvan een 18-jarige inwoner van Eerbeek om het leven is gekomen, hij is in het Dijk- zigtziekenhuis te Rotterdam aan zijn verwondingen bezweken. De 17-jarige bestuurder, die dus niet in het bezit van een rijbewijs was, raakte de macht over het stuur kwijt, raakte daarna de mid denberm en kwam vervolgens onder aan het talud tegen een boom tot stil stand, waarna het motorcompartiment vlam vatte. De omgekomen inzittende zat rechts voor in de auto. De bestuur der en de twee andere inzittenden raakten zwaar gewond en zijn allen naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. De auto bleek niet te zijn verzekerd. Waddinxveen -Uit de administratie van de sectie Burgerzaken van de gemeente Waddinxveen blijkt, dat rond de 500 inwoners van de gemeente Waddinx veen een verlopen paspoort in hun bezit hebben. Dat betekent dat er in bijna elk Waddinxveens gezin wel ie mand is met een verlopen paspoort. Tot 1 april a.s. kan men met een verlo pen paspoort reizen naar het buiten land. Vanaf die datum moet men echter een geldig reisdocument kunnen over leggen. Niet alleen aan de grens, maar ook als men zich wil legitimeren bij banken en postkantoren in binnen-en buitenland. Deze wijziging is een gevolg van de nieuwe Paspoortwet die op 1 januari 1992 in werking is getreden. Men gelieve van het bovenstaande nota te nemen. In wijkgebouw "Het Zuidhonk" (naast sporthal De Duikelaar) is op zater dag 8 februari jl. de eerste ronde gespeeld in de Super-Mario-Bross-3 competitie. In een spannende strijd moest worden uitgemaakt wie van de vier deelnemers zou worden verslagen en dus niet meer kon meedoen aan het vervolg van de competitie. Uiteindelijk moest Dennis Geerts het veld ruimen, nadat hij tot het tweede land van de achtste wereld gekomen was. Loek Beuker, Jeroen Franken en Wim Dekker gaan verder in één van de volgende spelronden. Deze kan iedereen die hiervoor belangstelling heeft bijwonen. De spelronden worden gehouden op elke zaterdagmiddag tot en met 25 april a.s. in Het Zuidhonk. Aanvang 13.30 uur 46 deelnemers hebben zich aangemeld voor deze competitie, zodat deze activiteit van de Stich ting Wijkwerk "De Zuidpias" geslaagd genoemd mag worden. Bij voldoende belangstelling wordt er een tweede competitie georgani seerd. Alle Waddinxveners kunnen zich hiervoor opgeven bij Cees Meiderwijk, tel. 01828-12237 (na 18.00 uur). De spelcomputer is door de firma Van der Wal ter beschikking gesteld.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17