Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle $0K too*IjkAtif lA Kerkdiensten Geslaagd Cvan Wensem Cvan Wensem-den Butter Verbouw woning Noordeinde 69 te Zevenhuizen Inzameling landbouwfolie College voor de verlening van bijstand Intrekking gemeentelijke regeling studiebijdragen pagina 4 Hart van Holland/19 februari 1992 Gemeenteraad ingekomen: Zevenhuizen/ Moerkapelle zondag 23 februari Sneldienst Langs deze weg willen wij u, ook namens onze kinderen, hartelijk dankzeggen voor de blijken van belangstelling, door u getoond tijdens ons 50-jarig huwelijksfeest. Kerkvoogdij kan grond van gemeente kopen voor uitbreiding Hervormd Centrum F¥*B Statistisch Jaarboek 1991 Gegevens over 1990 Voorlichting rampenbestrijding Vrije sector bouw in Swanla Veiligheid bij kruising Eerste Tochtweg Bijstandscommissie uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 20 februari 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer D.A. van der Spek voor de verbouw van de woning aan het Noordeinde 69 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21a van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 13 februari 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De agrarische bedrijven in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden er op geattendeerd dat op 21 februari a.s. van 8.30 - 12.00 uur wederom de mogelijkheid wordt geboden landbouwfolie in te leveren bij de werkplaats van de afdeling gemeentewerken, Burgemeester Klinkhamerweg 22 te Zevenhuizen. Ingeleverd kunnen worden: - folies die gebruikt zijn als zogeheten kuilzeilen; - kunstmest c.q. veevoederzakken. Niet toegestaan is het inleveren van: - folies die zijn gebruikt als tuinbouwplastic (veldgewassen); - folies die bij het ontsmetten van grond zijn gebruikt; - plastic voorwerpen, zoals jerrycans. Het ingezamelde folie zal via het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbe- drijf Midden-Holland en Rijnstreek worden afgevoerd naar een recycling bedrijf. Aldaar zal de folie weer geschikt worden gemaakt als grondstof voor de plasticbereiding. De burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in de gemeentewet be kend, dat de bij besluit van de ge meenteraad van 28 mei 1991 vast gestelde "Verordening op het colle ge voor de verlening van bijstand" vanaf donderdag 20 februari 1992 voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, sectie Sociale Zaken, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt. De inwerkingtreding van deze ver ordening is bepaald op 22 februari 1992. De verordening is in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar op de gemeentesecretarie. Zevenhuizen, 19 februari 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De gemeenteraad van Zevenhui zen-Moerkapelle heeft op 11 fe bruari 1992 besloten om de ge meentelijke regeling studiebijdra gen met ingang van het cursusjaar 1992/1993 in te trekken. De regeling blijft evenwel van kracht tot het cursusjaar 1994/1995 voor hen, die in het cursusjaar 1991/ 1992 een gemeentelijke bijdrage genoten voor een bepaalde oplei ding, teneinde hen in staatte stellen die opleiding af te ronden. In voorkomende gevallen kan een beroep op het gemeentelijk sociaal fonds worden bezien. Zevenhuizen-Moerkapelle -De heer P. Hofman PvdA plaatste vragen bij de uitwerking van het Verstedelijksgebied in de Rotterdamse regio. Dit naar aan leiding van het ingekomen stuk: teke nexemplaar van het Startconvenant en het feit dat er volgens het Landschaps structuurplan 3500 woningen in Acht- kamp gebouwd zullen worden. Hij vroeg zich af of de ecologische corridor daar- naar de Hollandsche IJssel -wel intact blijft. Wethouder J.T.M. Brouwer dacht niet dat het mogelijk is dat Achtkamp met een dergelijke corridor gerealiseerd kan worden vanwege de te beperkte ruimte. -Ofschoon het niet meer tot de moge lijkheden behoort dat huurders van woningwetwoningen in Moerkapelle deze kunnen kopen, was er toch een verzoek hiertoe, wat de heer R. de Gooijer SGP/RPF de opmerking ontlok te dat de voorlichting over deze 'koop mogelijkheid' die de voormalige ge meente Moerkapelle anderhalf jaar ge leden haar woning-huurders bood, te wensen overliep. De heer S.E. Duursma Gem. bel. haakte hierop in door te stellen dat de gemeente nu geen wo- lilt Zevenhuizen Herv. kerk: 10.00 uur ds. P. Schalk Zevenbergen 19.00 uur ds. H. Gaas- beek Oud Verlaat: 10.00 uur ds. H. Gaas- Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. LA. Padmos Valken burg ZH. R.K.Communieviering 10.15 uur dorpshuis Swanla Moerkapelle Herv. kerk: 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gemeente: 9.30 en 18.30 uur leesdienst ningen kan verkopen, waarna wethou der M. Zijderhand opmerkte dat er door die mogelijkheid te schepen voor de sociaal zwakkeren problemen ge creëerd worden. -Door de heer P. Hofman PvdA werd een pleidooi gehouden voor de jeugd vanaf 12 jaar, die 'niks' hebben en daarom een brief met een verzoek om een clubhuis naar B. en W. hebben ge stuurd. Deze groep wordt "Zaagsel- hoofdjes" genoemd. "Er is voor de oudere jeugd wel een discotheek en voor de kerkelijke jeugd is er ook on derkomen, maar voor de overigen is er gewoon niks", constateerde hij. -De heer Hofman reageerde tevens op de ingezonden brief over de openbaar vervoerssituatie in Zevenhuizen en vroeg of er al een gesprek geweest is met Westnederland en het college. Dit naar aanleiding van de diverse aan het college gerichte verzoeken van West nederland om tijdens de spits de Moerkapelse Zijde voor alle verkeer af te sluiten. Op deze wijze zouden de spitsbussen van de sneldienst die op 9 maart ingaat, 'vrij baan' hebben. Wethouder B. van Yperen, die beves tigde dat er gesprekken plaatsvinden, heeft er momenteel een hard hoofd in, mede gezien de op handen zijnde re constructie van het Noordeinde, waardoor alle verkeer uit Moerkapelle straks genoodzaakt wordt om van de Moerkapelse Zijde gebruik te maken. (Inmiddels heeft op 13 februari het volgende gesprek plaatsgevonden.) f Waddinxveen -Zevenhuizen -Na een opleiding bij Instituut Prae- hep zijn de volgende personen uit de regio geslaagd voor één of meer certificaten van het Staatsexamen S.P.D. Uit Waddinxveen: a.H.M. de Heer (ST ETV), A.J.A. Reijs- bergen (ST). Uit Zevenhuizen: L. den Hollan der (BE-1), M. Bosman (BC ETV). Zevenhuizen-Moerkapelle -Hoewel de meningen over de grondaankoop van de gemeente door de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente, verdeeld waren, vorige week dinsdagavond (er ontstond een uitgebreide discussie) was de meerderheid van de gemeente raad van Zevenhuizen-Moerkapelle van mening, dat er tot grondverkoop kan worden overgegaan. Dit ter reali sering van de uitbreiding van het Her vormd Centrum. Dit centrum, waarin het verenigingswerk van de Hervorm de Gemeente plaatsvindt, van jong tot oud en begin jaren 70 gebouwd werd, blijkt te klein en niet optimaal functio neel. De indeling van het gebouw wij zigt drastisch, terwijl zichtbaar van buitenaf, de entree verandert waarbij tevens een luifel nabij de entree wordt aangebracht. Toetsing van de aanvraag tot verbouw aan het vigerende bestem mingsplan "Centrum Dorp" wijst uit, dat de gewenste uitbreiding in overeen stemming is met dit plan en voldoet aan de welstandseisen. Met goedkeuring van de meerderheid van de raad koopt de Kerkvoogdij twee stukjes grond met elk een oppervlakte van ca. 3 vierkante meter. De meerderheid van het college was van mening dat dit mogelijk moest zijn, maar de minderheid (WD) vond dat de uitbreiding op eigen terrein moest ge beuren tenzij aangetoond wordt dat uitbreiding op eigen terrein niet mo gelijk is. De meerderheid van het college en de meerderheid van de raad gingen ak koord. Zevenhuizen-Moerkapelle -De gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle heeft de zer dagen het 'statistisch jaarboek' 1991 uitgegeven. Helaas bevat het nauwelijks gegevens over 1991, maar over 1990. Aan de andere kant heeft het waarde volle gegevens over de bevolkingssa menstelling kwa leeftijdsopbouw en geslacht. Zo kunnen scholen b.v. een prognose maken over een te verwach ten aantal leerlingen. Verder de leef tijdsopbouw, de aantallen woningen, het totaal aantal inwoners per 1-1-'91 e.d. Een voorbeeld: het aantal 4-11 jarigen in Zevenhuizen is in 1992 731; in Moerkapelle 448. In het schooljaar 1993/1994: 765 en 466( Dit is exclusief de migratie aan was). Deze gegevens zijn berekend n.a.v. het aantal geboorten over een periode van 7 jaar. Zevenhuizen-Moerkapelle -De gemeen teraad stelde vorige week een bedrag van maximaal zesduizend gulden be schikbaar voor voorlichtingsmateriaal voor de rampenbestrijding. Zevenhuizen-Moerkapelle -Er worden twee kavels grond van de in totaal ze ven verkocht in plan "Swanla" bestemd voor vrije-sectorbouw. Thans is ook met de zevende koper overeenstem ming bereikt, maar een voorstel tot grondverkoop komt in de volgende raad. Nu werd er ingestemd met grond verkoop aan de heer P.J. Veerman en de heer C. Baay. Zevenhuizen-Moerkapelle -Er is reeds een verkeersbord bij de kruising Eerste Tochtweg/Zuidplasweg/Zuidelijke Dwarsweg geplaatst op de Zuidplasweg en op de Eerste Tochtweg, welke in eikaars verlengde liggen, grens Nieuwerkerk/ Zevenhuizen. Desondanks werd de raad toch nog om toestemming voor plaatsing gevraagd. De heer P. Hofman PvdA vroeg het bord zichtbaarder te plaatsen dan thans het geval is, zodat goed zichtbaar is dat hier snelheid geminderd moet worden en 50 km. gereden! Hierbij sloot de heer S. de Jong CDA zich aan. De heer J. Hogenes Gem. bel. pleitte voor een verkeerslichtinstallatie. Dit kruis punt is in studie vanwege de verkeersonveiligheid en door de dodelijke ongevallen die er gebeurd zijn ter hoogte van deze gevaarlijke kruising. Er is ook een suggestie gedaan voor een rotonde. Zevenhuizen-Moerkapelle -De gemeenteraad moest vorige week dinsdagavond leden voor het college voor de verlening van bijstand benoemen. Als voorzitter, tevens lid, namens B. en W„ werd wethouder J.T.M. Brouwer gekozen: 9 op Brouwer 1 op Hofman en 3 blanco. Het gemeenteraadslid dat gekozen werd was de heer G. van Laviere. Hij en de heer P. Hofman hadden zich hiervoor kandidaat gesteld. De heer Laviere kreeg 6 stemmen, de heer Hofman 4 en er waren 3 blanco stemmen. Met 11 stemmen voor en 2 blanco werden de door B. en W. voorgestelde personen, ingezetenen van de gemeente, gekozen. De heer H.J. Sleeuwenhoek, Burg. Klinkhamerweg 44, Zevenhuizen; de heer C. Nobel, Dorpsstraat 118 Ze venhuizen en de heer M. de Vries, Bredeweg 104 Zevenhuizen. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4