Joke Schaap 22 jaar actief voor Unicef IÉT Boskoop eente eveld Kerkdiensten v_ Concert door Jaap Kroonenburg Politieberichten Agenda Praathuis Kennismakingsmogelijkheden met de basisscholen in Rijneveld en inschrijving van leerlingen Bibliotheekwerk BESTUURSLEDEN GEVRAAGD Jan bij de Vaate 25 jaar 'veilig' chauffeur Olieverfschilderijen in hotel "Neuf" Hart van Holland/19 februari 1992 pagina 7 Aanvang Benthuizen zondag 23 februari Medische weekeinddienst Hazerswoude-dorp en Benthuizen Wintersport of zomaar een paar dagen er tussenuit?? BENTHUIZEN Benthuizen -Onder hartelijke dankzegging voor haar toewijding gedurende 22 jaar aan Unicef, speldde mevrouw Anneke de Bruijn uit Zoetermeer. mevrouw Joke Schaap van de Benthuizense Sportlaan de Unicefspeld op. Tevens ontving me vrouw Schaap een bloemenhulde van de dames van de afdeling Zoetermeer/ Benthuizen van Unicef, welke door Anneke de Bruijn en Hannke Botzen was vertegenwoordigd. Eén en ander gebeurde in het bijzijn van de pers, tot grote verrassing van mevrouw Schaap. fevrouw Schaap, die destijds vond en nog steeds die mening is toegaan, dat je iets moet doen voor een ander, uit een soort plichtsge voel, is op deze wijze aan het Unicef- werk begonnen. "Ik liep bijvoorbeeld ook wel collectes, maar dat vond ik niet altijd prettig omdat ik naar de mensen toe moest. Met Unicef komen de men sen naar me toe". Ze vertelt dat ze met het Unicef-werk begonnen is op aanra den van mevrouw Wouda Harteveld. Deze is het ook die de tip gaf voor haar opvolger: Mariska Heerema, nog maar kort in Benthuizen woonachtig. Mevrouw Schaap draagt als het ware haar werk over aan mevrouw Heerema. Dat werk houdt in dat zij nu in Benthui zen het adres wordt waar men Unicef- wenskaarten, kalenders en cadeau-arti kelen kan kopen. 22 jaar was Sportlaan 4 dat verkoopadres. Jaarlijks hield mevrouw Schaap ook een verkoping tijdens de novemberbij eenkomst van de Benthuizense afde ling van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, terwijl ook Jan Verheul Uni- cefwenskaarten en artikelen verkocht. "In het begin zat ik ook jaarlijks een dag of zo in het postkantoor, maar dit was veel praktischer". Mevrouw Schaap die van mening is dat er nog veel meer Benthuizenaren bij haar terecht hadden kunnen komen voor o.a. wenskaarten waarvan de op brengst bestemd is voor het goede doel "Unicef" (Wereldkindernoodfonds), wist toch jaarlijks aan een omzet van ca. tweeduizend gulden te komen. Haar inzet en dat van de vele andere Unicef- medewerksters over Nederland, is ge heel vrijwillig. Mevrouw De Bruijn prees mevrouw Schaap om haar trouw, "wij zijn in Zoetermeer met een grote groep dames en hebben steun aan el kaar. Jij moest het in je eentje doen. Daar heeft Unicef veel waardering voor". Na het opspelden van het insig ne deelde mevrouw De Bruijn mede dat mevrouw Schaap de tweede vrijwillig ster is die deze Unicefspeld krijgt bin nen Unicef Zoetermeer/Benthuizen. Wie Unicef-wenskaarten of cadeauar tikelen: kinderspeelgoed, kalenders, blokkendoos, zakagenda's enz. wil ko pen kan zich in verbinding stellen met Mariska Heerema, Kon. Julianastraat 43, tel. 079-414 259. Hazerswoude-dorp -Donderdag 27 fe bruari a.s. hoopt Jaap Kroonenburg de concertserie op het onlangs gerestau reerde en uitgebreide Künckelorgel in de Gereformeerde kerk te Hazerswou de-dorp te openen. Hij zal deze avond o.a. werken van Jan Zwart, Johann G. Walther, Joh. Seb. Bach, Alexandre Guilmant, Sigfrid Karg-Elert, Samuël de Lange sr. en Feike Asma ten gehore brengen. Wie is Jaap Kroonenburg? Jaap Kroonenburg kreeg op achtjarige leeftijd zijn eerste piano-lessen van Si mon Zeegers. Daarna volgden orgel lessen van Bram Bruin en Kees Borne- wasser. Na het behalen van zijn HBS-b diploma, zette hij zijn studie voort aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij in 19773 als natuurkundig in genieur is afgestudeerd. In deze perio de waren Piet van Amstel en Jan J. van den Berg zijn orgeldocenten en ontving hij interpretatie-lessen van Feike Asma. met als docenten Kees Bornewasser, Koos Bons en Toon Spijker, slaagde hij voor het theoretisch gedeelte van het orgel-diploma B met bijvak piano. In 1981 behaalde hij het solistendiploma- orgel onder leiding van André Ver woerd, verbonden aan het Rotterdams Conservatorium. Als organist is Jaap Kroonenburg werkzaam geweest in Sint-Pancras en Heiloo en vanaf 1972 is hij als organist verbonden aan de Grote kerk van Maassluis, eerst als tweede organist naast Feike Asma, na diens overlijden in 1984 als vaste bespeler van het beroemde Garrels-orgel. Sinds 1980 is Jaap Kroonenburg vast bege leider van Henry Blackman Koor. Het concert beging donderdag 27 fe bruari a.s. om 20.00 uur in de Gerefor meerde kerk te Hazerswoude-dorp. De toegang is vrij. De kerk is te vinden op de hoek Dorpsstraat/Korenmolenlaan. De volgende concerten in deze serie worden gehouden op donderdag 16 april met Jacques v.d. Dool. 14 mei a.s. met Klaas Trapman en de serie wordt op 18 juni besloten met een concert van Hendrik Kooiker. Hervormde kerk 9.30 uur ds. K. Exalto 18.00 uur ds. A. van Vuuren Zoetermeer SOW De Hoeksteen: 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem: 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst 22 en 23 februari dokter P.P.M.T. Hermans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727-12038. Benthuizen - Van Aalst Oliehandel B.V. te Benthuizen, zette werknemer Jan bij de Vaate. vorige week in het zonnetje vanwege zijn 25-jarig dienstverband. Dat gebeurde tijdens een dineetje in "Paviljoen Zoetermeer' met zijn gezin en de familie Van Aalst: de gebroeders Van Aalst senioren en de huidige eigenaar, Wim van Aalst en dito echtgenotes. Van zijn werkgever ontving Bij de Vaate een reischeque voor een 15-daagse vliegvakantie naar Israël en een bloemenhulde. Namens de EVO- vervoersorganisatie te Zoetermeer, kreeg de zilveren jubilaris een oorkonde en een gouden reversspeld. Eén en ander omdat hij in de afgelopen 25 jaar, als chauffeur van gevaarlijke stoffen, vrijwel schadevrij gereden heeft. Diefstal uit een bedrijf: In een bedrijf aan de Voorweg te Hazerswoude-dorp, werden deze week een aggregaat t.w.v. 2500 gulden, een handcirkelzaag t.w.v. 700 gulden weggenomen. De daders konden zonder problemen de goede ren uit een niet afgesloten loods halen. Ook voor bedrijven geldt: Voorkomen van misdrijven, een zaak van de poli tie maar ook van uü Insluiping in een bedrijf: In een bedrijf aan het Verbreepark te Benthuizen werden twee mannen gezien die niets in het bedrijf te zoeken hadden. Nadat de mannen zich betrapt voelden, kozen ze het hazepad, onder medeneming van twee doppendozen en een kol- bertje van een medewerker. Inbraak en poging inbraak in woning ln Benthuizen werd in de avonduren ingebroken in een woning aan de Vrij heidslaan. De daders forceerden een achterraam en namen mee wat van hun gading was. Te weten een setje betaal kaarten met pasje en audio-appara- tuur. Een dag later werd er getracht in te breken in een woning aan de Bentlan- den. Dit is echter bij een poging geble ven en de dupeerden kwamen er slechts met inbraakschade af. Op de Voorweg te Hazerswoude-dorp werd in de avonduren ingebroken in een woning. De daders klommen op het platte dak achter de woning en for ceerden de deur. De slaapkamers wer den doorzocht op waardevolle spullen. Waarschijnlijk omdat de hond beneden aan de trap stond te blaffen is men niet op de benedenverdieping geweest en wordt vooralsnog niets uit de woning vermist. Wie op wintersportvakantie gaat kan gebruikmaken van onze vakantieservi ce. Men dient 01714 -15300 bellen, de vakantieperiode opgeven en de politie houdt de woning tijdens de surveillan ce, extra in de gaten. "Een prettige va kantie", aldus de rijkspolitie Rijneveld. Als ouders maakt U in principe een schoolkeuze voor een periode van acht jaar. Dat is een niet geringe tijd in het leven van een kind. Daarom is een schoolkeuze ook heel belangrijk. De directeuren van de basisscholen binnen de gemeente Rijneveld zijn van mening dat een gerichte keuze mogelijk is door het bezoeken van één of meerdere open dagen. Zij stellen u daartoe gaarne in de gelegenheid. Meer informatie over de kennis makingsmogelijkheden vindt U verderop in deze publikatie. Wanneer u op een geplande dag niet kunt komen, dan kunt u een afspraak voor een ander tijdstip maken. Inschrijving van kinderen die vier jaar zijn, is het hele jaar mogelijk. Natuurlijk zijn de directeuren gaarne bereid U op elk gewenst tijdstip meer inlichtingen te geven. Openbare Basisschool "Arnoldus van Os". Christinastraat 38, 2731 EZ Benthuizen. Tel.: 079-313346. Directeur: C.W. Korving, Graaf van Bloisstraat 21, 2731 AC Benthuizen. Tel.: 079-313694. Open middag op donderdag 12 maart, van 13.00 tot 15.00 uur. Christelijke Basisschool "School met den Bijbel" Graaf van Bloisstraat 25, 2731 AC Benthuizen. Tel. 079-313430. Directeur: H. Bitter, Van Leeuwenhoekweg 23, 2731 AB Benthuizen. Tel. 079-313441. Open middag op dinsdag 10 en 17 maart, van 13.15 tot 15.15 uur. Boskoop- Agenda Praathuis donderdag: Yoga om 9.15 uur; Taalles buitenlandse vrouwen om 13.00 uur; Blokfluitles vanaf 155.30 uur; Cursus tekenen/schilderen om 16.00 uur; Bridgen, slotdrive, aanvang 19.30 uur; Vergadering D.B. 20.00 uur; Cursus schilderen op zijde 19.30 uur; Yoga om 20.45 uur. vrijdag 21 februari: Teenersoos 20.00 uur: zondag 23 februari: Koffieconcert aanvang 11.30 uur. Maandag 24 februari: Volksdansen voor teeners om 18.45 uur: cursus te kenen/schilderen om 19.30 uur; verga dering PvdA om 20.00 uur; vergadering teenerwerkgroep om 20.00 uur. Dinsdag 25 februari: Alg.muz. vorming v.a. 13.00 uur; volksdansen voor vol wassenen en kinderen v.a. 13.30 uur; cursus tekenen/schilderen om 19.30 uur; bridgen 19.45 uur. Woensdag 26 februari: Taalles buiten landse vrouwen om 19.00 uur; cursus Engels v.a. 13.00 uur; Kinderactivitei ten van 13.30 tot 15.30 uur; blokfluitles v.a. 18.00 uur; klaverjassen comp. 20.00 uur. Binnenkort wordt de Stichting "Openbare Bibliotheek Hazerswoude/ Benthuizen" opgericht. De stichting stelt zich ten doel het oprichten, instandhouden en besturen van het openbare bibliotheekwerk in de woonkernen Benthuizen, Groe nendijk, Hazerswoude-Dorp en Hazerswoude-Rijndijk. Het bestuur zal uit tenminste vijf en ten hoogste negen vrijwilligers bestaan; die allen binnen de gemeente Rijneveld moeten wonen. Wij zoeken: - een voorzitter; - een secretaris; - een penningmeester; - een bestuurslid dat de belangen van de vrijwillige medewerkers behartigt; - een bestuurslid afkomstig uit de lezers- en gebruikerskring van de bibliotheek; - vier 'gewone' bestuursleden. Wanneer U zich op vrijwillige basis wilt inzetten voor het bibliotheekwerk; U zichzelf een geschikte kandidaat voor het vervullen van één van de vacatures vindt, schrijf dan vóór 24 februari aanstaande een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Rijneveld, Postbus 115, 2394 ZG Hazerswoude-Rijndijk. Meer informatie over het bibliotheekwerk kan verkregen worden bij het hoofd van het Bureau Welzijn, de heer F. Ebben, tel. (01714)-19015, toestel 510. Boskoop -Zaterdag 22 februari houdt "Passé partout International" uit Waddinx- veen een verkoopexpositie van olieverfschilderijen in hotel "Neuf" te Boskoop. Tijdens deze verkoopexpositie, die geopend zal zijn van 9-17 uur, zullen werken worden getoond van bekende en minder bekepde kunstenaars uit binnen-en buitenland. Onder meer zullen werken te zien zijn van de nederlandse kunstenaar Piet Kegge, wiens werk geïnspireerd is op de bekende vroeg-twintigste eeuwse schilder De Beaufort. Ook vindt men hier verschillende werken van de populaire kunstenaars Cox en Bonsall. Als primeur presenteert "Passé Partout intern", tijdens deze verkoopexpositie, een zeer exclusieve collectie van een aantai bekende hedendaagse Amerikaanse kunstenaars. Zoals de naam "Passé Partout" al doet vermoeden, biedt zij "Kunst voor iedereen". Dit houdt in dat men tijdens de expositie schilderijen zal kunnen kopen tegen voor iedereen betaalbare prij zen. De expositie is gratis toegankelijk. Voor info kan men bellen 01828 -32044.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7