Rob Innemee en zijn V. De leden van de band fop". fffII I Hart van Holland/4 maart 1992 pagina 11 Rock Roll verovert nog steeds harten Regio-formatie is ook in Zevenhuizen zeer geliefd. Waddinxveen -"Only the lonely", klinkt bekend in de oren, een succesnummer van Roy Orbison. En het "Hebabeluba" en "Josephine" van The Scorpions eveneens en wat te denken van "Forever my darling" van Elvis? Het zijn nummers die de in Zevenhuizen goed bekende Rock-and-Roll-band "The Thunderbirds", op het repertoire heeft staan. Engelstalig dat wel, want dat klinkt beter... Herkenbare muziek uit de vijftiger en zestiger iaren die menig veertiger met weemoed terug doet denken aan de schoolavondjes waarop deze muziek gespeeld werd.... Echter, zo blijkt uit het publiek van "The Thunderbirds" geniet niet alleen deze leeftijdscategorie. Er is volgens bandleider Innemee, ook bij de jongeren een toenemende belangstelling, tastbaar door het draaien van gouwe ouwe' voor de radio en de succesvolle optredens van "The Thunderbirds" Tweede van rechts is Rob Innemee; vijf musici met de zanger. Op de achtergrond de twee 'duizendpoten' Met de 46-jarige Rob Innemee uit Waddinxveen leider van "The Thunderbirds" heeft "Hart van Holland" een gesprek. En daar blijft het niet bij, er klinkt ook muziek en een videoband wordt gedraaid met herkenbare momenten van Zevenhuizense Koninginnedagen uit begin tachtiger jaren. ...Negen jaar terug in de tijd en je ziet dan op de video bekende gezichten van pubers die nu volwassen zijn...... ...Verder moet er een foto genomen worden tijdens een repetitie-avond in Zoetermeer en dientengevolge geluisterd naar het repertoire van "The Thunderbirds" om tenminste te begrijpen wat één van de medewerkers van "Hart van Holland" altijd zo aantrekt in de muziek van deze formatie. Om met het laatste van start te gaan: (Op de repebtie-avond waan je je zelf terug in de tijd, eind vijftiger jaren, toen op de chr. Da Cos- taschool voor ULO in Capelle a.d. IJssel, vrij veel van dit genre muziek klonk, op electrische gitaren van mede-leerlingen, vrolijke aardige Molukkers. Zij brachten 'rock-and- roü-pret' in de school, met name op lerarenverjaardagen.... red.) Repetitieavond Het is een anders-dan-andere repe titieavond. Van de kou buiten is binnen in het schoolgebouw in Zoe termeer, waar "The Thunderbirds" boven hun repetitieruimte hebben, niets te merkenEr klinkt stevige muziek. De spetters vliegen eraf. Vanavond wordt er wel gerepe teerd, maar is er even een inter mezzo, vanwege het bezoek van Hart van Holland. Dan wordt er een muzikale Rock and Rollshow van jewelste ge veven, waarbij je zou denken met professionals' van doen te hebben....De bandleden spelen of hun leven er van afhangt en zanger Bert te Pas, doet er niet voor onder. Hij heeft een prachtige stem en kan alle rolletjes en gilletjes van "Jose phine" van "The Scorpions" imite ren, met een sterrivastheid waarop menig bekend zanger jaloers kan zijn Dat Rob Innemee de algehele lei ding heeft is niet zo waarneembaar tijdens het musiceren - er hangt nonchalant een sigaartje in zijn mondhoek- maar dat er naar zijn raad en advies, op-en aanmerkin- 9en geluisterd wordt is zeker.... Geen wonder, want Rob is niet zo maar iemand Meer dan een hobby Waddinxvener Rob Innemee, in het dagelijks leven leraar 'autotech niek' op een Technische school in Woerden, is al vanaf jonge leeftijd gebiologeerd van muziek. Op z'n achtste verjaardag kreeg hij een gitaar en les van z'n oom, die dezelf de muzikale aanleg heeft als hij. In de loop der jaren bespeelde Rob bas,- solo-, akoestische - en slaggi taar, gewoon gitaar, keyboard en piano en was incidenteel ook 'ach tergrondzanger', "Waarom koos u geen conserva torium opleiding? "Ik heb eeh absoluut muziekgevoel en speel niet graag op noten, maar op gehoor. Op die wijze componeer ik ook. Ik had vroeger moeite met pianoles om noten te leren leken, maar collectief met elkaar als bandleden, kun je fijn musiceren. Als band vang je missers van elkaar Ruby and the Play Mates De eerste band werd door Rob, een geboren en getogen Hagenaar, zelf t opgericht, terwijl zijn vader mana ger' van de groep was. "Je weet wel, we speelden op schoolfeesten en op fuiven. De naam van onze eerste band was "Ruby and the Play Mates". Ik zat toen nog op de Ambachtsschool. Ons repertoire was van Peter Koe- lewijn, Cliff Richard, The Shadows, Little Richard, Chuck Berry enzo voort, net wat 'in' was in die tijd. Met m'n huidige band "The Thun derbirds" spelen we nog steeds een Cliff Richard- en Elvis-repertoire". "Jumping Strings" werd de vol gende band waarin Rob speelde en waarmee hij optrad in de Haagse en Leidse regio in de beginjarén zes tig. Met deze band hebben we veel plezier beleefd" Typische baard Toen Rob van school kwam en aan een beroepsopleiding voor auto monteur begon, heeft hij de "Soul Brothers" opgericht en speelde een aantal jaren 'soul-muziek'. musiceren met de anderen, een wezenlijk deel van zijn leven is dat hij voor geen goud zou willen mis sen. De leden zijn stuk voor stuk goede musici die het niet erg vin den om laat naar bed te gaan en 's morgens weer vroeg op. "Toch beperken we ons vaak tot twee optredens per maand. We treden vaak op voor diverse thea terbureaus, die alles regelen, van afspraken, boekhouding, Buma- rechten, belastingdienst enz. Daar zouden wij geen tijd voor hebben en we vinden het teveel zorg. We hebben jaarlijks een paar vaste evenementen waar we aan deel nemen en bijvoorbeeld een week einde naar Engeland- Sheernessj met de Olau Line. Dan spelen we tijdens de oversteek naar Engeland op de boot voor de passagiers en slapen in hutten en genieten van het captain's dinner". Optredens o.a. Locomotion "En dan niet te vergeten de optre dens hier in de buurt. We spelen vaak in Locomotion in Zoetermeer.. Speciale 'Sound of the Sixtiés'- avonden. De zaal is dan bomvol, zeker zo'n 1500 a 1600 rnensep ko men naar een dergelijk doncértC, lacht Innemee. Vaak zijn de 'jongens/vair "The Thunderbirds" ook op de bühne te vinden tijdens avonden waarop b. v. Gerard Joling, Ar.dre Hazes of An neke Grönloh optreden,' Nog niet zolang,geleden kwam de groep "The Thunderbirds" op de Belgische t.v. als begeleiding van de Nederlandse Roy Orbison. die in de stijl van ,de Nederlandse Sound- mixshow, moestpptreden. Hij werd tweede. "Het gebeurt opk Weieens dat we aan een hefdadigheidsconcert deelnemen'. Dat is gratis, maar we vragen, wel eeh onkostenvergoe ding" Vaste hulp "Wexijn blij twee vaste mensen te hebben die ons altijd begeleiden, eeh chauffeur en een duizendpoot die alle instrumenten voor ons op stelt en afstelt zodat we bij een optreden daar zelf niet voor hoeven te zorgen. Dat is ook zo na afloop, als wij doodmoe van de inspanning zijn" Wie denkt dat "The Thunderbirds" geen nationale bekendheden zijn, vergist zich. Vier nummers van hen zijn g|§ eeh 'Verzamel CD uitgeko- inetfpkïkarfreaks) en ze geven re geknal ;g mu/.iekbandjns uit. Echter om za.l.'.een CB»gp te nemén, vinden ze riskant, eeh'te,dure zink. Hal'mooiste zou zijh a:s. rn'h een sponsor tongen vmden. :c, Ikigomponeeir zelf. Kora Klaar dan Jk je het zien* Jnjhorelfew. Muziek a la The Shje rws klinkt. h|f| ben alleszins sfc- ©tabel voiumi. Dat is zekef nodig in een flat endaarom niet storend.) l^b hi nemen kent de grens, ook bij répértoire is 'rock and roll', Mip^ eri Mythm' en zo, uit de Man hattan periode" Hij rilt bij de gedachte aan de huidi ge. disco-achtige keavy-metal-rock en de cómpiitergéprogrammeerde muziek:., y... Video Zevenhuizen De bruidleider die even daarvoor een videoband van een Koningin nedag- optreden in 1983 in Zeven huizen liet zien, in de poort waar nu de inrit van het Raadhuishof is, y wijst op z'n opnameapparatuur en z'n muziekinstrumenten in de mu ziekkamer. (Aan de wand hangt een tiental affiches van o.a. Locomotion Zoe termeer en "The Thinderbirds"). Een drummachine is een uitkomst, net als een synthesizer en opname apparatuur. Als Rob het juiste rit- me-geroffel heeft, bespeelt hij eerst één gitaar, vervolgens komt er op de band de tweede bij, dan de bas en de solo-gitaar en tenslotte de melodie op de synthesizer, zodat het een heel orkest wordt. Hij blijkt zo al een repertoire van 60 eigen composities samengesteld te heb ben. Af en toe klinkt ook de grote bas.... "De gecomponeerde opgenomen muziek speel ik af voor m'n bandle den. Dan hebben we weer een nieuw nummer", lacht Innemee. Hij vindt muziekmaken een 'ziekte' en een 'uitlaatklep'. Het is zijn grootste hobby, maar ernaast in de weekeinden, tijdens de zomer, ge niet hij samen met zijn charmante vrouw van de watersport Uit die tijd dateert de aanzet voor z'n typische baardgroei, het ge deeltelijk scheren en het bovenste haar laten staan over zijn wangen. Zo lijkt het netof z'n bakkebaarden tot z'n kin doorlopen. Hij zal hierin niet gauw verandering aanbrengen, want zelf vindt hij het kenmerkend voor zijn imago. Na de soulmuziek begon hij weer met een eigen band in 1972, net tóen hij met vrouw en kind in Waddinxveen was gaan wonen, en daar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, werd het weer een 'rock-and-rollgroep' "Rock of Ages". Rock and roll: 'dat wordt toch niks' "Ik werd voor gek verklaard. "Dat wordt niks* zei men, omdat de Rock Roll toen achterhaald:was. Het is toch wel wat geworden, maar nog niet helemaal wat ik wilde. Dat was pas vier jaar later toen deze huidige groep opgericht werd: "The Thun derbirds" Heerlijk was het om met allemaal oude bekenden samen in de groep, weer jouw bekende lek kere muziek te maken en samen op Ae treden. Rock and Roll bleek aan te slaan en scoorde steeds hóger, zodat er steeds meer vraag om optredens kwam. Rock Roll in Zevenhuizen In Zevenhuizen hebben we in de loop der jaren heel wat optredens verzorgd. Ook nog voor de voetbal. Op Koninginnedagen en tijdens de Braderie deed het halve dorp mee. Ik weet nóg goed hoe het een keer plensregende en er toch heel veel mensen op het plein bleven staan voor ons optreden. Geweldig was dat", lacht Innemee. Hij zegt van het Zevenhuizense publiek te hou den en elk optreden daar gewoon 'te gek' te vinden. Hij beaamt dat zijn band en het Alleen de leider van de band aan het woord laten zou niet goed zijn. Daarom willen we de musici ook voorstellen., en vergeten daarbij zeker de 'begeleiders' niet. De zanger: De 37-jarige Bert te Pas uit Den Haag, is van beroep typograaf. Hij heeft al een jarenlange staat van dienst als zeer verdienstelijk zanger. De groep is bijzonder blij met zijn terugkeer. Ooit was hij 8 jaar bij de band en nu is hij alweer twee jaar terug. Hij heeft een mooie en klankvolle en brede stem. Volgens Rob 'springt' hij met het publiek. De duizendpoot: Zijn zwager is Nico Kupers, eveneels een Hagenaar die van beroep voorman in de bouw is. Hij is steunpilaar van de groep, als chauffeur en klusjesman en kent Rob al sinds 1978. De steunpilaar: De 49-jarige Leo Valkenburgh, magazijn beheerder uit Zoetermeer, is sinds 1983 bij "The Thunder birds betrokken en heeft als hobby 'luisteren naar rock-and -rollmuziek'. Hij is net als Nico altijd aanwezig bij repetities en optredens om het tecnische te verzorgen: opbouwen en afbreken en allerhande dingen die gedaan moeten worden. De drummer: De 44-jarige drummer kan er ook wat van. Fred de Groot uit Den Haag, van beroep offsetdrukker, is z'n hele leven al gek van drummen. Hij is ca.9 jaar bij de groep. Slaggitarist: De 40-jarige Zoetermeerse Martin Groeneveld is in het dagelijks leven ambtenaar bij een ministerie. Hij zat eerst bij een andere groep, samen met Bert. Hij is duidelijk een laatbloeier en geniet zoveel van het gitaar spelen als een ander z'n sport beoefent. Sologitarist: Ruud Eestermans uit Den Haag is als 33-jarige, straatmaker van professie, duidelijk de jongste van "The Thunderbirds"Hij speelt een jaar bij de groep, na eerder in een andere band gespeeld te hebben. Dat hij er ook wat van kan valt te beluisterenen de 'bandleader' himself speelt basgitaar. N.B.De groep "The Thunderbirds" treedt op in glimmende donkerrode jasjes, zwarte broek en witte schoenen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11