Waddinxveen Boskoop aR ROOS Kerkdiensten Agenda Praathuis Kerkdiensten Nieuw in Praathuis: 55+ volksdansgroep Tentoonstelling Werkgroep Natuur- ;n Milieu-educatie jnderactiviteiten in "De Boog" Mannen zijn er... ïu de besluitvorming nog... lanege de Reigersburgh Concordia start groep mini-majorettes en majorettes 9 maart Internationale Vrouwendag Klaveijassen Expositie Tini Klazinga Vergroting gemeentehuis Boskoop "De Paddestoel" Hart van Holland/4 maart 1992 pagina 13 i ;-Til uitslagen le B-O dressuurwedstrijd PIEKER NIET LANGER OVER BELASTING. ADMINISTRATIEKANTOOR VERWERKT SNEL EN DESKUNDIG Boskoop zondag 8 maart Waddinxveen zondag 8 maart Concordia-optredens: Uniek huis der gemeente Lente-notitie Ontwerp Maaiveld-niveau Wijk- en speeltuinver. di'rwveen L addinxveen - Op woensdag 4 maart a.s. om 15.00 iur opent wethouder K. van Soest een tentoon- lieiiing in de openbare bibliotheek over de acti viteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieu- iducatie. Aan de hand van deze tentoonstelling uil de werkgroep zich wat meer presenteren aan het Waddinxveense publiek. Wat doet deze werkgroep nu precies? De werkgroep bestaat uit vrijwilligers. Zij Simuleert en ondersteunt activiteiten in het basisonderwijs die betrekking heb ben op de natuur en het milieu. Een van de voornaamste activiteiten is het Verbeteren vernieuwen en vervaardigen van lespakketten en leskisten die uitge leend worden aan de basisscholen. Ook organiseert en begeleidt zij excursies in om Waddinxveen voor de basisscholen. In samenwerking met de gemeente Irflaniseert de werkgroep verschillende activiteiten op de jaarlijkse nationale loomfeestdag. De nationale Boomfeestdag zal dit jaar op woensdag 25 maart gevierd worden. In dit kader zal er tussen de leerlingen van groep 5 t/m 8 van de Waddinxveense basisscholen opnieuw een wedstrijden gehouden worden met als Éhema milieu-aspecten rond bomen'. De werkstukken en tekeningen hierover -uiien op 18 maart ingeleverd worden in de bibliotheek, waar deze dan tentoonge steld worden. In de week van 18 maar tot 25 maart is het voor iedere Waddinxveen- bibliotheekbezoeker mogelijk het resultaat te bewonderen en te beoordelen ■oor middel van beoordelingsformulieren, die daar aanwezig zullen zijn. Do de Boomfeestdag zelf (25 maart) zullen er 's morgens door scholieren uit groep van alle Waddinxveense basisscholen plantwerkzaamheden verricht worden Lrspreid over Waddinxveen. Ook op deze dag zullen de prijswinnaars van de iedstrijd bekend gemaakt worden in de bibliotheek. De winnaars zullen onder andere een boom planten, 's Middags wordt er voor alle kinderen een kleine puzzeltocht uitgezet. De deelnemers krijgen na afloop een versnapering en een kleine verrassing. Ce tentoonstelling in de bibliotheek zal tot 1 april 1992 duren. Data om te onthouden: 4 maart: opening tentoonstelling; 18 maart: inleveren .werkstukken/tekeningen; 18-25 maart: beoordeling; 25 maart: boomfeestdag en prijsuitreiking; 1 april: einde tentoonstelling. Waddinxveen - Zodat de carnaval is ■afgelopen worden er in buurtcentrum |De Boog" op de woensdagmiddagen linderactiviteiten georganiseerd. De Ictiviteiten duren van 14.00-15.30 uur enzijn,bestemd voor kinderen van 4-12 jaar. Entree 1,-. Het programma voor woensdag 4 —maart: Deze middag is Koning Oliebol i te gast in "De Boog". Voor hem is er een Igroot feest georganiseerd. Hij is het een en ander van plan en daarvoor nodigt hij alle kinderen uit die op de basisschool zitten. Wil je weten wat hij allemaal gaat doen? Kom dan maar kij ken, want dan kun je het zelf meema ken. Daar koning Oliebol een speciale gast is en maar lx per jaar in het buurthuis komt, duurt deze middag iets langer dan de volgende middag, nl. van 14.00-16.00 uur. Voor deze kinder activiteiten worden nog enkele vrijwil ligers gezocht (bel 01828-16860 vraag naar Astrid op Petra). in Waddinxveen daar praat men wat fcedenkt men grootse plannen. LIn Waddinxveen, een dorp, geen stad, Baar zeggen grote mannen ten ik wil dit, ben tegen dat wat past in kruiken, wat in kannen?" In Waddinxveen, kan men heel goed pedenken, ramen en besturen plat Waddinxveen heeft best veel moed pet heeft groot-stedelijk' allure fcoms gooit men dingen om -en roet |in 't eten: wie moet het dan bezuren? Het Gouwedorp waarvan men zegt: faan 't hoofd staan er regenten en wie is 't die het meeste past op 't uitgeven der centen?" Beloften komt men na soms slecht fn dat heeft consequenten! Het Brugcentrum, daar slaat dit op fel jaren in de planning Verbakei weg, of blijven, 't is getob maar ook dat geeft gewenning, pe knuppel in het hoenderhok maar helaas nog geen erkenning. De plannen op de lange baan of, erger nog, soms op de helling? Passageplan dat komt er aan het wordt voor iedereen een kwelling. Moeten nu twee dingen samengaan? Kom met een duidelijke stelling! In 't Gouwedorp gonst 't naar men zegt al jaren van geruchten en sommigen, heus dit is echt- hoor je herhaald'lijk zuchten. "Wat is er nu weer voor gevecht? Het lijken soms wel kluchten..." Maar weet u lezers van ons "Hart" je kunt niet zomaar iets besluiten In politiek gaat 't om 't debat het wikken, wegen en de duiten. Gehoord de achterban en ingeschat en is er nog de kans 'terug'en fluiten. Hendrika C. Waddinxveen -De uitslagen van de eer- fete B-0 dressuurwedstrijd op manege [Reigersburgh" te Waddinxveen zijn Jalsvolgt: 1Jessica v. Muiden op Nancy: 1134 pnt; 2. Sharon van Muiden op Iwan: [1213. Rachel Veerman op Speedy: 120 li 4. Linda Wilke op Rodey: 119 4. Jo- landa v.d. Leede op Iwan: 119 6. Van- psa v. Hoeflaken op Speedy: 118; 7. Patricia v.d. Laken op Annemoon: 117; P Brigitta Poelmans op Claudette: 116; ZUIDPLASLAAN 19 2743 CV WADDINXVEEN TEL. 01828 - 19402 Dorpskerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 18.30 uur jeugdevangelist G. v.d. Bos Ede jeugddienst De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen Volle Evangelie Gem. Bethel 9.30 uur Samenkomst (geen opgave) Chr. Geref.kerk (gewijzigde aan vangstijden): 9.00 ds. J.J. Lof Rotter dam en 16.00 uur ds. C. Westerink Baarn R.K.St. Jan de Doper: zaterdag 17.30 uur in De Stek 19.00 uur in de kerk aan de A.P. van Neslaan zondag om 10.30 uur R.K. kerk. Biddag voor Gewas en Arbeid Hervormde kerk 19.30 uur ds. R. de Reuver gez. dienst in Geref.kerk Chr. Geref. 19.30 uur ds. M.J. Oosting Boskoop - Hieronder volgt het pro gramma voor de komende week: woensdag 4 maart: - kinderactiviteiten (kindefilm); 20.00 uur: klaverjascompe- titie; donderdag 5 maart: - 20.00 uur: bridgen; vrijdag 6 maart: - 14.00 uur: volksdansen 55 plus; 20.00 uur: tiener soos; maandag 9 maart: - 18.45 uur: volksdansen voor tieners; 20.00 uur: bingo voor iedereen; dinsdag 10 maart: 13.00 uur: alg. muz. vorming; 13.30 uur: volksdansen volwassenen en kinderen; 19.30 uur: cursus tekenen/schilderen; 19.45 uur: bridgen; woensdag 11 maart: 9.00 uur: taalles buitenlandse vrouwen; 13.30 en 15.30 uur: kinderactiviteiten; 18.00 uur: blokfluitles; 20.00 uur: prijs- klaverjassen; Boskoop - De Boskoopse Vrouwenraad viert dit met een lezing en discussie over het onderwerp: "Wat betekent Eu ropa 1992 voor de vrouw". De spreek ster is Yvonne Berghorst, medewerk ster van de Europese Commissie. Met dit onderwerp krijgen we allemaal te maken en daarom is goede informatie voor de vrouw belangrijk. Na de dis cussie is er gelegenheid voor een ge zellige babbel. Alle vrouwen zijn van harte welkom op maandag 9 maart om 20.00 uur in hotel Neuf, Barentstraat. Waddinxveen - Op vrijdagavond 6 maart a.s. wordt in de voetbalkantine van v.v. Waddinxveen weer de tweewe kelijkse klaverjasavond georganiseerd. Er wordt over 4 ronden gespeeld. Het kaarten begint om 20.00 uur; iedereen is van harte welkom. - Muziekvereniging Concor dia, bestaande uit harmonie, slagwer kensemble/ drumband, mini-majoret tes en majorettes, is op zoek naar nieu we leden voor de mini-majorettes en majorettes. Bij majorettes wordt vaak gedacht aan alleen maar straatoptredens, of wel het lopen op straat waarbij de majorettes oefeningen doen met hun twirlstok, maar dat is niet het enige waar de ma jorettes mee bezig zijn. Onderstaand volgt een uitleg van een repetitie-avond van de mini-majorettes: De mini-majo rettes (leeftijd vanaf 8 jaar t/m 12 jaar) beginnen hun repetitie met (op speelse wijze) warming-up oefeningen, waarna ze, op mechanische muziek, een show instuderen. Zo n show bestaat uit het aanleren van diverse pasjes in bijv. een kring of een rij en het maken van be wegingen met de zgn. twirlstok. (Draaiende bewegingen tot het in de licht gooien en opvangen van de twirl stok). Tijdens concerten en buitenoptredens (dan moet men denken aan een win kelconcert) treden de mini-majorettes op met hun show op de muziek 'live' gespeeld door de harmonie. Naast deze shows wordt er dan ook gewerkt aan de buitenoptredens, waarbij men dan moet denken aan het 'marsen' op straat. Tijdens deze optredens lopen de majorettes in 2 of 4 rijen en maken zij hun pasjes en bewegingen met hun twirlstok op de muziek van de harmo nie en drumband. Maar het accent van de optredens ligt op de binnenoptre- dens w.o. de concerten die in de Ont- moetingskerk worden gehouden en de buitenoptredens zoals de winkelcon certen. De buitenoptredens c.q. mar soptredens zijn de optredens zoals op Koninginnedag en de Goudse Avond vierdaagse. De mini-majorettes staan sinds november 1991 o.l.v. Myrna Smithuis-Marienus uit Zoetermeer, en zij is heel enthousiast met deze groep verder gegaan. Op dit moment zijn de mini-majorettes b.v. bezig met het in- 9. Esther Veerman op Annemoon: 115; 10. Anieke Meijer op Topsy:114; 11. Gwen Jobels op Rodey: 113; 13. Hazel Hardijzer op Dandy: 112; 14. Nancy v/d Windt op Nancy: 111; 14. Isabelle Oos tendorp op Moppie: 111; 16. Esther Tameris op Claudette: 110; 16. Sophie Oostendorp op Iwan 110; 18. Maaike Groenendijk op Amigo: 109; 19. Myung v. Leeuwen op Claudette: 108; 20. Ingrid de Lange op Iwan: 107; 21. Martijn Ho- gendoorn op Annemoon: 106; 22. Mar leen v.d. Helder op Fresco: 105; 23. Jeannette Hogenbrugge op Nancy: 103 A Herv. Immanuëlkerk 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 uur ds. L.S. K. Hoogendoorn Christ.Afgescheiden Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want Geref.kerk geen opgave Herv. Gem. Brugkerk; Bethel en Hoeksteen: geen opgave. R.K. geen opgave. Biddag voor Gewas en Arbeid Geref.Vrijgem. 18.30 uur Bidstond ds. L.S.K. Hoogendoorn Christ. Afgescheiden Gem. 10.00 en 15.00 uur ds. N. v.d. Want (verder geen opgave) studeren van div. shows w.o. een op de muziek van de bekende musical "The Cats" en een show waarin Rock en Roll een hoofdrol speelt. De kleding die tij dens een show gebruikt wordt is ver schillend. Tijdens een show wordt er geen uniform gedragen maar iets wat bij de show past, bijv. een gympak of een blouse met een legging. Tijdens de marsoptredens wordt het uniform wel gedragen. De mini-majorettes houden repetitie op maandagavond in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg van 18.30-19.30 uur waarna ze van 19.30 tot 20.00 uur samen met de majorettes oefenen voor de marsoptredens. Vanaf de leeftijd van 8 jaar kan men lid wor den van deze groep. Bovengenoemde is ook van toepassing op de majorettes, alleen zij maken zelf hun shows en oefe ningen, en dit jaar zullen zij ook gaan optreden samen met de blaaskapel. Zij repeteren op maandagavond van 20.00 tot 20.30 uur (ook voor deze groep kunnen zich nieuwe leden aanmelden). Heeft u interesse of wilt u meer infor matie hebben over deze bovengenoem de groepen dan kunt u komen kijken tijdens de repetitieavonden, of bellen naar het clubgebouw tel. nr. 10280 of bellen naar de voorzitter de heer A.C. van Rutten, tel. nr. 14481. 30 april: avondoptreden in de wijk de Zuidkade te Waddinxveen. In mei/juni diverse winkelconcerten, Goudse Avondvierdaagse. Op 13 j uni zal de har- monie aan een concours deelnemen in Beuningen. Tot slot zal er op 9 mei een rommelmarkt/ fancy-fair gehouden worden in het clubgebouw de Hoge Noot. De tijd van opruimen breekt weer aan, dus heeft men bruikbare spullen, dan kan men die inleveren in het club gebouw aan de J.W. Frisoweg (geen meubels!) of men kan bellen, tel. 01727- 10280 (op donderdagavond). Boskoop - Met ingang van vrijdag 6 maart a.s. start in Het Praathuis een volksdansgroep voor 55-plussers. Het is de bedoeling dat deelnemers op een ontspannen en gezellige manier dansen uit verschillende landen leren. Bij de groep zijn zowel vrouwen als mannen welkom. Prestaties staan niet voorop. Het geheel is een sociaal en gezellig gebeuren, waarbij de individuele mens, de persoon belangrijk is en dus de no dige aandacht krijgt. Iedere 55-plusser, ook al heeft hij of zij nog nooit gedanst, kan meedoen met deze groep. Voor de leiding van de groep is Adrie Crama aanwezig. In het Praathuis is zij een goede bekende. Ze leidt hier al een kindergroep, tienergroep en een vol- wassenengroep. Zij heeft tonlangs een opleiding MBvO-Volksdansen speciaal gericht op dit werk, afgesloten. Vanaf 6 maart wordt gedanst op vrij dagmiddag van 14.00-15.15 uur. Hierin is een kwartier koffie/thee pauze op genomen. In die pauze is er gelegen heid om gezellig met elkaar te praten en contacten te leggen. De kosten bedra gen 10,- per kalendermaand. Ter kennismaking zijn de twee eerste les sen gratis. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Het Praathuis, tel. 16386; voor nadere informatie is uiter aard ook Adrie Crama beschikbaar, tel. 071-412618. vorige week is abusievelijk het eerste gedeelte van het artikel: 'vergroting gemeentehuis boskoop' weggevallen. Hier volgt het alsnog: Boskoop - Van 5 mrt-1 apr is er een expositie van Tini Klazinga in Petite Galerie 't Vijfde Wiel, Barendstraat 8 te Boskoop. Haar eerste schreden op het pad zette Tini bij "Boskoop Creatief' o.l.v. Jan v. Beuzekom. Daarna heeft ze zich onder verschillende docenten ontwikkeld, vooral in aquarel. Haar oeuvre kent veel invalshoeken, zoals: bloemen, landschappen en in pastel meer abstract werk. Openingstijden: donderdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur: zaterdag: 10.00-17.00 uur. Boskoop -"We willen de nieuwe aan bouw aan het gemeentehuis in harmo nie met het gemeentehuis realiseren. Er komt als het ware een vleugel aan, welke zo gesitueerd wordt, dat het be staande gemeentehuis er geen schade van lijdt. Het Boskoopse gemeentehuis heeft een hele bijzondere stijl, namelijk 'Art Deco'", zo vertelt burgemeester J.J. Spros en het nieuwe gedeelte mag geen confrontatie worden met de ei genheid van het bestaande gebouw". In een gesprek over het Boskoopse raadhuis, wijst Boskoops eerste burger op het unieke van dit 'huis van de ge meente' en ontvouwt de plannen die gemaakt zijn. "Architect G. Gelderblom, van het ar chitectenbureau Gelderblom in Bos koop, heeft een plan ontwikkeld voor de aanbouw naast het zgn. 'torentje'. Er is voor het nieuwe gedeelte nog geen krediet door de gemeenteraad beschik baar gesteld, wel een voorbereidings krediet om plannen voor te bereiden. De verwachting is dat in maart of april het uiteindelijke kredietverlenings- voorstel wordt behandeld". Benadrukt wordt door drs. J.J. Spros dat het gemeentebestuur van Boskoop de plannen stap voor stap heeft voor bereid. Bij de eerste aanzet tot de aan bouw, tijdens de behandeling van de 'lente-notitie' op 21 mei 1991, is een voorbereidingskrediet gevraagd aan de raad. Vanaf dat moment is er heel wat gediscussieerd over de wijze waarop het gemeentehuis, dat veel te krap is voor de ca. 100 medewerkers, uitgebreid moet worden. "Op basis van de reactie op de lente notitie is de architect een plan gaan ontwerpen. Voor de uitbreiding van het gemeentehuis is een bedrag van 5,5 miljoen beschikbaar in de begroting". Vervolgens somt de heer Spros de werkwijze op van voorbereiding voor de aanbouw waarbij een rapport ge maakt is door ABC -Bouwcoördinator in Arnhem. Vragen werden gesteld, als 'wat willen jullie', 'wat zijn de knelpun ten?' en 'hoe willen jullie de indeling?' Alle partijen werden gehoord: burge meester en wethouders, gemeenteraad en alle medewerkers in het gemeente huis. De uitkomst van het rapport was dat het gebouw van Sociale Zaken aan de Zijde afgestoten zou moeten worden en het gebouw aan de Babsloot, handha ven. De gemeente Boskoop kan beter niet verder springen dan de polsstok lang is. De uitbreiding zou dan vol doende ruimte bieden met daarnaast het behoud van één dislokatie. Deze gedachte is overgenomen". "De nieuwe aanbouw wordt bijzonder goed toegankelijk,ook voor rolstoelge bruikers: en komt op zgn. 'maaiveld-of straatniveau', terwijl dit nieuwe deel tevens een lift krijgt. De ingang krijgt door de entree een bijzondere uitstra ling. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging "De Paddestoel" organiseert a.s. vrijdag 6 maart een Bingo-avond voor volwassenen. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13