Zevenhuizen Moerkapelle Koninklijk goud voor L Bil Politieberichten Verleden Tijdschrift Sprankelend Simeoni Strijktrio i Kinderkleding- en speelgoedbeurs Scholenproject Gastouderbureau Brandweer rukt uit! 1 Foto's in het li HART VAN HOLLAND Passieen Paasconcert Oud papier Kerkdiensten Koffiebar 't Praathuis pagina 15 Zevenhuizen-Moerkapelle Nieuws van Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle I 1 II Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, I afgehaald worden a 5,-. 1 1 Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de i foto een week later afgehaald worden. 1 I (foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland). J Zevenhuizen- Moerkapelle zondag 8 maart Hart van Holland/4 maart 1992 7evenhuizen/Bleiswijk -Burgemeester Jac. van der Linden te Bleiswijk reikte vrijdagavond 29 februari te Bleiswijk, een Ko ninklijke Onderscheiding uit aan de in Zevenhuizen woonachtige heer L. Bil. Deze kreeg, tot zijn grote verrassing, voor 40 jaar ondernemerschap, de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, door Bleiswijks burgemeester opge sneld. Dit gebeurde ter gelegenheid van de receptie, die gehouden werd vanwege zijn 40 jarige verbintenis met het bedrijf, wat door de vader van de heer Bil is opgericht. 0d 15-jarige leeftijd kwam Bert Bil bij zijn vader werken, in het bedrijf dat artikelen en produkten aan de tuinbouw levert, des tijds gevestigd aan de Zaagmolendrift te Rotterdam. Vanaf 1966 is hij samen met zijn broer Wim (thans 43 jaar aan het bedrijf verbonden) firmant van de firma A. Bil en Zn. Sinds 1972 is de fa. A. Bil en Zn- welke thans 9 medewerkers naast de firmanten telt- in Bleiswijk gevestigd aan de Klappolder, grenzend aan het veilingterrein. Momenteel is men in afwachting van een bouwvergunning om een nieuw bedrijfspand te realiseren aan de overzijde van het terrein. Tot in de verre regio van het glastuinbouwgebied- van Westland tot aan Aalsmeer- is de firma Bil een gevestigde naam op het gebied van produkten van gewasbescherming, beregeningsinstal- laties, gereedschappen en aanverwante artikelen voor de glas tuinbouw. De heer Bil, die binnen de firma de commercieel-economische aspecten behartigt van zijn groothandel in land-en tuinbouwarti- kelen, is momenteel penningmeester van deH.P.G.: deVereniging van Handelaren in Plantenziektenbestrijdingsmiddelen, glasdis trict Naaldwijk. De jubilaris, wiens bedrijf in de agrarische sector een zeer goede naam en faam geniet, mocht zich vrijdagavond niet alleen verbazen over deze Koninklijke Onderscheiding, maar ook over de grote hoeveelheid clientele, familie en vrienden, die hem en zijn gezin, de hand kwamen drukken in het veiling-restaurant in Bleiswijk. Zevenhuizen-Moerkapelle -De Stich ting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle" komt dezer dagen weer met een uitgave van het "Verleden Tijdschrift". Het 28 ste nummer is gevuld met interessante informatie. Zo wordt aandacht besteed aan de twee boerderijen "De Keizers hof en "De Morgenster", te Oud Ver- I laat. (De Keizershof is onlangs gesloopt red.) Voorts is er een bijdrage over de geschiedenis van een 'molenwiek'. Tevens worden alle leden uitgenodigd voor de Voorjaarsvergadering op dins dag 24 maart in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle. Op het programma voor deze avond staat o.a. vermeld: -behandeling jaar stukken; -bestuursverkiezingen: -dia- voorstelling over oud-Moerkapelle. Verder is er nog de vertoning van een oude film genaamd "Polderliefde", waarin een bekende oud-Moerkapelle- naar een bijzondere rol speelt. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open om 17.30 uur. De jaarlijkse ex cursie van de stichting wordt dit jaar medio juni gehouden. Bus op de brug: Op maandagavond, omstreeks 19.00 uur, vond een kleine aanrijding plaats op de brug over de Ringvaart, gelegen aan de Noordelijke Dwarsweg. Een bus van West Neder land reed al op de brug toen de chauf feur moest uitwijken voor de bestuur der van een bromfiets welke zonder licht de brug op kwam rijden. Bij deze uitwijkmanouvre raakte de bus de brug hetgeen een lekke band opleverde. De bromfietser is doorgereden. Overstekende hond: Op de bredeweg, ter hoogte van de "S-bocht" vloog op nieuw een auto uit de bocht om ver volgens in de sloot tot stilstand te ko men. Ditmaal was niet de vorst maar een overstekende hond de oorzaak van de slippartij. De brandweer was snel ter plaatse echter de bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij. De brandweer heeft i.s.m. milieudienst Midden Holland zorg gedragen voor de verwijdering van olie uit de sloot. Doorgereden na aanrijding: De be stuurder van een Toyota Hiace par keerde op maandagmiddag zijn auto, in onbeschadigde toestand, in de Raad huisstraat. De volgende morgen zag hij tot zijn schrik een flinke schade aan de rechterzijde van het voertuig. Het ver moeden bestaat dat er een andere auto tegen zijn auto is aangereden en ver volgens is doorgereden. Mogelijk heeft iemand de aanrijding zien plaats vin den. In dat geval wordt u verzocht contact op te nemen met de politie. Diefstal auto: Aan de Moerkapelse zij de werd in de nacht van donderdag op vrijdag een personenauto, merk volks wagen, ontvreemd. De auto werd op diezelfde vrijdagmorgen in Mijdrecht door de politie aangetroffen. De auto was, op de motor na, totaal 'gestript'. De politie stelt een onderzoek in naar deze diefstal. Zevenhuizen -Donderdag 19 en vrijdag 20 maart wordt er weer een kinder- I kleding-en speelgoedbeurs ten bate van Unicef gehouden. Goede voorjaars/zomerkleding (schoon en heel) en goed speelgoed I kunnen worden ingeleverd op donder- ig 19 maart a.s. op de volgende tijden: I van 09.00 tot 12.00 uur; van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Precies zoals de vorige keer maximaal 42 stuks inleveren tegen uitbetaling van 2/3. Wanneer men meer dan 42 stuks inlevert, b.v. 60 stuks, dan wor den er 18 stuks verkocht met de op brengst voor Unicef. Verkoop: Donderdagavond 19 maart van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmor gen 20 maart van 09.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, even tueel in overleg. 1 /3 is voor Unicef, 2/3 is voor degene die de kleding of het speelgoed te koop aanbiedt. Inlichtin gen tel. 01802- 2252 of 2043. De beurs wordt gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zeven huizen. Nabeschouwing van "Zeven Muzen" Zevenhuizen -In een goed bezette Vrij zinnig Hervormde kerk gaf het "Smi- meoni Strijktrio" uit Rotterdam, zater dag 29 februari een boeiend concert. Het concert was georganiseerd door de Stichting "De Zeven Muzen" en was het derde in de reeks van dit seizoen. Het trio (Marijke van Kooten, viool; Mirian Dixhoorn, altviool; Margreet Landsweer, cello) speelde met flair en enthousiasme, maart ook zeer gede gen, werken van Mozart, Schubert en Rudolf Escher. Aan het applaus te oordelen, was het publiek het unaniem eens met het oordeel, ooit door Theo Olof gegeven, dat het ensemble met allure speelt en daarbij de diverse muzikale stijlen goed tot hun recht laat komen, het was een sfeervolle avond. Óm alvast te noteren: het volgende concert van "De Zeven Muzen" is op zaterdag 9 mei, om 20.00 uur in de Vrijzinnig Hervormde kerk, met het Ensemble Ton van der Wolf (oude muziek). Beroofd van zijn fiets: Een 20-jarige in woner van Zevenhuizen deed aangifte van beroving. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd hij nabij het viadukt aan de Noordelijke Dwarsweg door twee onbekend gebleven personen van zijn fiets beroofd. De twee zijn op de fiets in de richting van Waddinxveen Boskoop verdwenen. De gestolen fiets betreft een zwarte herenfiets van het merk Simplex en voorzien van handremmen en versnel lingen. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden. Vernieling fiets: Een inwoner uit Wad dinxveen wachtte na een gezellige za terdagavond een nare 'verrassing'. Zijn fiets was door onbekenden zodanig vernield dat hij met een taxi naar huis moest. De fiets werd vernield op het terrein van 'La Baraque' te Zevenhui- Wederom vernielingen: Op de Noor delijke Dwarsweg werden een drietal buitenspiegels van auto's afgetrapt. Vermoedelijk is dit het werk van dis cotheek- bezoekers welke na een avondje uit in Zevenhuizen op de fiets naar huis reden. Broedtijd voor het wild: De honden bezitters worden met ingang van 16 februari wederom gevraagd hun hon den aan te lijnen in het recreatiegebied. Binnen het recreatiegebied wordt door veel bodembroeders gebruik gemaakt van de bebossing om hun jongen groot te brengen. De loslopende honden verstoren de nesten en de jongen zijn voor de honden een gemakkelijke prooi. De gebieden waar de aanlijnge- boden van kracht zijn worden duidelijk aangegeven door middel van borden. Verloren voorwerpen:: een ring met 8 of 9 sleutels, een sleutelbos met 8 sleu tels, een groene kinderfiets met een gele achterband en zijwieltjes, een OV- jaarkaart, een rood etui met ongeveer 4 sleutels waarvan 1 sleutel met een groen hoesje. Gevonden voorwerpen: Er werden deze week geen gevonden voorwerpen aangemeld. Moerkapelle: gevonden: Toyotasleutel aan bruin la bel; 2 sleutels aan blauw label opschrift werkplaats; 3 sleutels aan rood AKA1 label. Zevenhuizen- Vrijdagavond is er "Praatcafé" in de koffiebar. Er kan van alles gedaan worden, o.a. biljarten en darten enz. Natuurlijk is er ook tijd voor een praatje en een drankje. Jongeren vanaf 15 jaar, die zin hebben om langs te komen zijn van harte wel kom. het adres is: Hervormd centrum, Dorpsstraat 156 Zevenhuizen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het gastouderbureau Zevenhuizen-Moerkapelle heeft onlangs de basis scholen en peuterspeelzalen in de gemeente bena derd met het verzoek mee te denken over de pro blematiek van de buitenschoolse opvang. In het verleden bleek het vinden van gastouderopvang voor gezinnen met schoolgaande kinderen niet altijd succesvol. De scholen werden verzocht ideeën en eventuele oplossingen door te spelen naar het gastouderbureau. Uit de reacties bleek dat men het vinden van opvang na schooltijd een taak van de ouders zelf vond. Men I heeft wel oplossingen voor het overblijven op school en gaat ervan uit dat ouders de weg naar het gastouderbureau weten te vinden als het om naschoolse opvang gaat. Een aantal scholen zullen ouders nog eens attenderen op de mogelijkheid van gastouderopvang en de mogelijkheid om gastouder te worden. Het gastouder bureau zoekt dus gastouders die op een aantal dagen per week een of meerdere kinderen tegen betaling op willen vangen. Ouders die binnenkort opvang zoeken worden verzocht zich nu aan te melden zodat een en ander gecoördineerd kan worden. Natuurlijk wordt bij het combineren van de betreffende gezinnen gekeken I of een kind zich thuis zal voelen. Er wordt gezocht naar gezinnen die qua opvoeding en levensbeschouwing overeen komen. Bij voorkeur gaan kinderen na schooltijd mee met een vriendje of vriendinnetje dat dezelfde school bezoekt. Voor inlichtingen over de buitenschoolse opvang kan men bellen met het gastou derbureau Zevenhuizen-Moerkapelle, tel. 01802-3950; donderdagmiddag van I 13.00-14.30 uur, b.g.g. 01827-8080 ƒ3# «38» 888888 «888» 888888 =8888» 888888 88888» 888888 88888» 8888» 888888 8888» 888888 88888» 888888 88S88» 8888» 888888 8888» 8888» 8888» 8%^ 1 SHW» 8»8» 888» «8888 888» «8888 8888» «8888 88888 888» 88888 8888» «888 888» i Zevenhuizen - De bewoners van de Knibbelweg werden in de nacht van 23 of 24 februari opgeschrikt door luide knallen, welke afkomstig blijken van de met golfplaten afgedekte kuikenschuur van de fam. Scholten, die 2 van deze schuren in gebruik heeft voor het mesten van kuikens. Een van de schu ren staat in brand over een lengte van 100 meter. Om 00.17 uur komen bij de alarmcentrale diverse meldingen bin nen van een grote brand. Bij de brand weermensen uit Zevenhuizen gaat om 00.18 uur het brandalarm met de mel ding 'middelbrand uitslaand knibbel weg 85". Omdat bij middelbrand mini maal 2 blusvoertuigen nodig zijn, wordt om 00.20 uur de brandweer van Moer kapelle gealarmeerd voor assistentie. Óm 00.21 uur verlaten de 2 brandweerauto's de garage richting Knibbelweg. Tijdens het rijden worden er extra persluchtflessen aangevraagd bij de regio in Gouda. De brandweerauto's van Moerkapelle ver laten om 00.23 uur de garage om de collega's in Zevenhuizen te assisteren. Om 00.25 uur is de brandweer ter plaatse en worden de aanvalstralen inge-et om de tweede schuur en twee aangrenzende schuren te behouden. Om 00.32 uur zijn de collega's uit Moerkapelle gearriveerd en gezamen lijk worden de blusstralen ingezet zo dat om 00.42 uur het sein brandmees ter kan worden gegeven. Tijdens het blussen is ook de milieudienst Midden Holland gewaarschuwd en ter plaatse geweest. Het nablussen met 11 stralen, 30 manschappen en twee blusvoertui gen duurt nog tot 03.06 uur. De brand weer van Moerkapelle is om 01.34 te ruggekeerd naar de garage om zich weer uitrukgereed te maken, terwijl de tweede auto van Moerkapelle nog naar Gouda vertrekt om de gebruikte per sluchtflessen te vullen. Na het schoonmaken van de gebruikte middelen kan de Zevenhuizense brandweer om 04.05 uur de auto's weer in de garage plaatsen en de garage sluiten. In de kantine wordt nog even nagepraat over de verrichtingen van de brandweer. De oorzaak van de brand is vermoede lijk een defect aan de apparatuur die de schuur verwarmd. Er werden zon 60.000 kuikens verwacht. Een grote schadepost voor de fam. Scholten, die voor afbreken en opnieuw opbouwen wellicht de 1.00.000,- gaat benaderen. Inmiddels zijn woorden van dank overgekomen van de Fam. Scholten aan het adres van de brandweer voor hun optreden tijdens de brand. Rotterdam - Op dinsdag 14 april hoopt het bekende Chr. Gemengd Koor "Deo Cantemus" als vanouds weer een Voorjaarsconcert te houden in de Doelen te Rotterdam. Aan dit Passie- en Paasconcert wordt medewerking verleend door het Chr. Residentie Mannenkoor o.l.v. Aad van der Hoe ven. Martin Mans en Jan Mulder zullen de koren op orgel en piano begeleiden en tevens een improvisatie ten gehore brengen. Ook zal een koperkwartet begeleidend optreden en zal de jon gensalt Dennis Derksen enkele liede ren zingen. Het geheel staat o.l.v. Cor de Haan, de dirigent die wijlen Arie Pronk is opgevolgd als muzikaal leider van dit ruim 350 leden tellende koor, dat zowel in binnen- als buitenland grote bekendheid geniet. Deze bekend heid is ook verkregen door de jaarlijkse Kerst-Doelenconcerten, die al meer dan 26 jaar door Deo Cantemus wor den georganiseerd en via radio en TV worden uitgezonden in vele landen ter wereld. Mede dankzij de zeer inspire rende leiding van Cor de Haan waren ook de afgelopen Kerstconcerten on vergetelijk. Toegangsbewijzen (incl. programmaboekje): tel. 010-4709148. Moerkapelle -Vrijdag 6 en zaterdag 7 maart kan er weer oud papier gebracht worden naar de container die op het parkeerterrein aan de Kerkstraat staat. De opbrengst van februari was 10.360 kg. Dit is een prima resultaat. De organisatoren hebben het jaar 1991 afgerond met een positief saldo van f 3062,21. Dit bedrag is bereikt door de gemeentelijke subsidie, welke zeven cent per kilo is tot een maximum van 75.000 kg., terwijl over het afgeleverde papier twee cent per kilo betaald moest worden! Er is een totaal van 100.280 kg. ingezameld in 1991. Er is door de oudpapier-inzamelaars viermaal f 750,overgemaakt naar de div. zendingsorganisaties, te weten: de Gereformeerde Zendingsbond IZB en naar de Evangelisatie van de Gerefor meerde Gemeente en naar de Zending van de Gereformeerde Gemeente, in kas is er nu nog f 62,21. De vrijwilligers die maandelijks de oud papier-inzameling verzorgen zijn blij met het resultaat en hopen dat er in de toekomst een hogere geldopbrengst bereikt wordt. Iedereen die voor oud papier zorgde wordt hartelijk bedankt door de inzamelaars.... Zevenhuizen Herv. kerklO.OO uur ds. J. Voordouw Driebergen 19.00 uur ds. C. Baas Fij naart Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. H.G. van Viegen -Berkel Moerkapelle Herv. kerk9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gemeente9.30 en 18.30 uur ds. R. Kattenberg Biddag voor Gewas en Arbeid Zevenhuizen Hervormde kerk 19.30 uur ds. H. Gei ets beek Oud Verlaat 19.00 uur ds. A. van Eijk Geref.kerk 19.30 uur ds. W. Davidse Moerkapelle Hervormde kerk 14.30 uur en 19.30 uur drs.J.W. van Estrik Geref.Gemeente 14.30 en 19.00 uur ds. D. Rietdijk

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15