Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle %oh Oook Ittemtie |gg Collecte Bolivia Maatschappelijk Werk in Zevenhuizen-Moerkapelle Oliebollen verkoop O.S.S. Klaveijassen 8 Kontakt-avond Zang en Kleur Afgegeven bouwvergunningen Wereld gebedsdag Adriana Grietje Vonk V aanmelding werkwijze uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: vertrouwelijk gratis hulp tot slot fr. Cor Antje stuurgroep collecteert voor indiaanse boeren in Bolivia pagina 4 i i' i re'l-i'i .Tc. Hart van Holland/4 maart 1992 mms*» II11II In de periode van 19 t/m 25 februari 1992 is door burgemeester en wethouders vergunning afgegeven aan: G.J. van de Beek te Moerkapelle, voor de verbouw van de woning, plaatselijk bekend Klaproosstraat 22 te Moerkapelle: Fa. E. Holstege te Moerkapelle, voor de bouw van een betonbrug, plaatselijk bekend Julianastraat naast nr. 43 te Moerkapelle: Jonker Ketelonderhoud te Moerkapelle, voor de bouw van een kantine, plaatselijk bekend Nijverheidstraat 6 te Moerkapelle; K. van der Knaap te Zevenhuizen, voor de bouw van een opslaghal, plaatselijk bekend Swanlaweg te Zevenhuizen; Phaff Onroerend Goed B.V. te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van het bedrijfsgebouw, plaatselijk bekend Nijverheidscentrum 38 te Zevenhui zen; P.J. Veerman te Zevenhuizen, voor de bouw van een woning, plaatselijk bekend FGorterstraat te Zevenhuizen Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, bu reau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Wij wijzen U er op dat het indienen van een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning indienen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Zevenhuizen-Moerkapelle - Per 16 december 1991 is Jannie Bruil offici eel als maatschappelijk werkster in Zevenhuizen-Moerkapelle gaan wer ken. Zij is in dienst bij de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening "Zuidpias" en was voorheen werk zaam in de gemeente Capelle a/d IJs- sel. Jannie Bruil is al 11 jaar werk zaam in het Maatschappelijk Werk en haar jarenlange ervaring zal haar ze ker van pas komen in Zevenhuizen- Moerkapelle, waar zij de enige maat schappelijk werkster is. Zij is te bereiken in Zevenhuizen: op maandag en donderdag tussen 9.00- 10.00 uur, tel. 01802-2622; in Moer kapelle: op dinsdag tussen 9.00-10.00 uur tel. 01793-2589. Buiten bovengenoemde spreekuur tijden kan gebeld worden naar het hoofdbureau van de MaDi "Zuidpias' te Nieuwerkerk a.d. IJssel, tel. 01803- 14144. U wordt dan zo snel mogelijk teruggebeld. Hoe kunt u terecht bij het A.M.W.? Jannie: Bij het Algemeen Maatschap pelijk Werk kan men terecht voor allerlei vragen en problemen. Het kunnen vragen zijn over procedures, rechten en plichten, huisvesting, for mulieren, instanties, financiën, om gang met anderen. Maar het kan ook zijn dat het moeilijke en zware pro blemen betreft waar u al veel langer mee loopt. Het kunnen problemen zijn in relatie tot anderen, huwelijks moeilijkheden, spanningen, een zaamheid, depressieve gevoelens, lichamelijke klachten waar geen me dische oorzaak voor is, opvoedings problemen, problemen op het werk, financiële problemen, verwerking van dood of traumatische gebeurte nissen, echtscheiding, enz. Veel mensen komen op verwijzing van een huisarts of instantie, maar men kan zich ook rechtstreeks tot ons wenden. Een verwijskaart is niet nodig. Er zijn twee manieren om met het maatschappelijk werk contact op te nemen: opbellen of persoonlijk langs komen op het spreekuur. Als het moeilijk is om naar het bureau te komen, dan kan de maatschappelijk werkster ook thuis komen. ln eerste instantie wordt bekeken of mensen met hun vragen of proble men bij ons of beter door een andere instantie geholpen kunnen worden. Wanneer het een hulpvraag betreft die niet in een kort gesprek afgehan deld kan worden, wordt er een af spraak gemaakt voor een volgend gesprek. Het kan zijn dat betrokkene na een korte periode weer zelf verder kan, maar als het ingewikkelde en moeilij ke problemen betreft, kan men ook langdurige hulp krijgen van het maat schappelijk werk. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 - Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per ge2 ENVELOP NIET DICHTPLA er gezin! 'TPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet e?n postzegel van 70 cent) Zevenhuizen - Ook dit jaar zal gym nastiekvereniging O.S.S. weer haar traditionele oliebollen-verkoop hou den. Op 9 maart a.s. komen de leden/ vrijwilligers van O.S.S. met de in middels om hun smaak en versheid geroemde oliebollen, bij u aan de deur. Een ieder kan zoveel oliebollen kopen als hij/zij wil (een gedeelte invriezen kan prima). Door te kopen steunt men O.S.S. die met haar 480 leden, variërend van 5 tot 80 jaar, een belangrijke sportieve functie vervuld binnen Zevenhuizen. Zevenhuizen - Zaterdag 14 maart or ganiseert de klaverjasvereniging Ho tel Vos een klaverjasmiddag over 3 ronden in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 te Zevenhuizen. Aanvang 13.30 uur. Inschrijven v.a. 13.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deelname kosten 3,50 p.p.; de opbrengst is voor de ouderenvereniging ANBO afd. Zevenhuizen, ledereen is van harte welkom. Voor inl. en aanmel den: tel. 01802-1801 (de heer Wijn) of 01802-1205 (Hotel Vos). De maatschappelijk werkster kan de problemen natuurlijk ook niet oplos sen, maar ze kan wel samen met de hulpvrager zoeken naar mogelijkhe den om iets te veranderen in zijn of haar situatie. Als er geen verandering mogelijk is, dan kan het al helpen om een andere manier te vinden om met de problemen in het leven van be trokkene om te gaan. De basisgedachte van het A.M.W. is: PRATEN HELPT. Door te praten over de dingen waarmee men zich bezig houdt. kunnen achtergronden van problemen duidelijker worden, con flicten met anderen verhelderd wor den of kan verdriet beetje bij beetje worden verwerkt. De gesprekken zijn vertrouwelijk. Zonder uitdrukkelijke toestemming mag de maatschappelijk werkster niet met anderen over iemand s si tuatie praten. Het A.M.W. wordt gesubsidieerd door de gemeente. Voor de gesprek ken betaalt men géén eigen bijdrage. Het is een normaal bij het leven be horend verschijnsel dat mensen met zichzelf en/of met anderen moeilijk heden hebben. Het is ook normaal dat men andere mensen nodig heeft, zowel in plezierige situaties alsook in moeilijke tijden. Soms zijn er in de directe ieefomgeving weinig mensen beschikbaar om mee te praten of is het juist belangrijk met iemand te praten die niet behoort tot iemand s persoonlijke leven en daardoor meer afstand heeft van de problemen en geen persoonlijke belangen heeft. Belangrijk is het in elk geval om tijdig hulp te vragen als men ergens mee zit! Zevenhuizen - ln de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhui zen wordt op vrijdag 6 maart de jaar lijkse Wereldgebedsdienst gehou den. De dienst begint om 19.30uuren wordt muzikaal ondersteund door een fluitgroep, en de organist is de heer I. van Zanten. Het thema van deze dienst is: In Wijsheid Leven Met De Schepping. De liturgie is samen gesteld door vrouwen uit drie lan den En wel uit Oostenrijk, (voorma lig) vVest-Duitsland en Zwitserland. De landen verschillen van cultuur, geschiedenis en politiek, maar heb ben dezelfde taal, en het belang in Wijsheid te leven met de Schepping. Tijdens de dienst zal een collecte worden gehouden waarvan de op brengst bestemd is voor: Onna tuurlijke rampen: Project van de Stichting Oecumenische Hulp; Casa Locarno: voor ontmoetingscentrum voor oost- en west-europeanen; Hoffbauer-Stiflung: Landgoed waar geestelijke- en/of lichamelijk gehan dicapten door diaconessen verzorgd worden. Deze dienst is voorbereid door de werkgroep Wereldgebedsdag, waar in de 4 kerkgenootschappen uit Ze venhuizen en omgeving zitting heb ben. Heden ging heel rustig van ons heen, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma, zuster, schoonzuster en tante weduwe van Jan Johannes van Rijs in de leeftijd van 85 jaar. Zevenhuizen: J.J. van Rijs M. van Rijs- van Wageningen Jan en Daniëlle Kees Vaassen: J.C. van Rijs J.G. van Rijs-Duivesteijn Jeroen Brenda Zevenhuizen: C. Vonk en verdere familie Zevenhuizen, 27 februari 1992. De Bongerd 29. Correspondentie-adres: J.J. van Rijs, Multatulistraat 12761 LA Zevenhuizen. De bijzetting heeft maandag jl. plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. 1942 1992 11 maart in het Kerkelijk Centrum in de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Woensdag 11 maart hopen wij met onze ouders te vieren dat zij 50 jaar getrouwd zijn. Als u het bruidspaar wilt feliciteren is daarvoor gelegenheid van 19.00 tot 20.00 uur. Aart en Reinie v. Hoven Elly en Henk Gouweleeuw Adrie en Reinder Manusiwa en kleinkinderen JJ Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert op 10 maart een kontaktavond in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door 3 keurmeester, één voor kanaries, één voor tropen en één voor parkieten. Bezoekers kunnen vragen stellen. Iedereen is van harte welkom; ook niet-leden. «rij» Zevenhuizen-Moerkapelle - In de week van 8 t/m 14 maart houdt de Stuurgroep Ontwikkelingssamen werking Zevenhuizen-Moerkapelle een huis-aan-huis collecte ten be hoeve van haar koppelprojekt in Bo livia. De opbrengst is bestemd voor INEDER, een Boliviaanse organisatie die zich inzet voor de verbetering van de levensomstandigheden van de Indiaanse boeren. Sinds Columbus precies 500 jaar ge leden Latijns-Amerika ontdekte, zijn de beschaving en de samenleving van de oorspronkelijk Indiaanse be volking volledig verstoord. Tegen woordig vormen de Indianen de ach tergestelde groepen van de maat schappij. INEDER probeert nu in Bo livia, in een gebied van bijna 40.000 mensen, deze Indianen te helpen zich opnieuw te ontwikkelen. Zij doet dit o.a. door cursussen te geven op het gebied van landbouw en veeteelt, door mee te werken aan de strijd tegen de erosie, door het verbeteren van onderwijs en gezondheidszorg, maar vooral ook door de boeren en boerinnen te organiseren. Door die organisaties (denk aan onze neder- landse coöperaties!) kunnen de boe ren zich sterker maken, bijvoorbeeld ten opzichte van tussenhandelaren die veel te lage prijzen betalen. Door de situatie van de boeren op het platteland te verbeteren, hoopt men tevens de trek naar de stad te ver minderen, waar velen toch een werkloos bestaan leiden en waar het aantal straatkinderen zo toeneemt. Er zijn folders beschikbaar over het werk van INEDER en over de activi teiten van de Stuurgroep. Tijdens de collecte worden die aan belangstel lenden uitgedeeld. Daarin staat ook de mogelijkheid beschreven, dat u zich kunt aanmelden als donateur van de Stuurgroep. Meer informatie over leven en werken in Bolivia ge durende de maand maart te vinden en te zien op de tentoonstelling in de bibliotheek vari Zevenhuizen. Graag vragen wij nu uw steun aan het zo belangrijke werk van INEDER om de Indiaanse boeren in Bolivia bij te staan in hun streven naar betere le vensomstandigheden. Help de Indi aanse boeren van Boliuia. Steun INE DER.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4