in de regio Jan Oskam winnaar le ronde SuperPrestige Volleybal Onderlinge O.S.S. Tumo 30 jaar! BROUWER DE KONING Jazz bij Toos Jeu de Boules 24e Langs de Gouweloop op zaterdag 14 maart Tafeltennis ~*_P UITVAARTVERZORGING ORGE Hart van Holland/4 maart 1992 pagina 5 Tweede serie Dames Derde serie Rentokil-ZVH heren tweemaal op winst Spel Autodrop a.s. zaterdag Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen druk 1992! lijst van winnaars prestatielopen starttijden VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ZTTC gelijkspel ingezonden: Boskoop- De op 26 februari gehouden le ronde van de Superprestige 3km. op de atletiekbaan van RV' 47 te Boskoop, was spannend en verrassend. Door een aantal nieuwelingen werd behoorlijk tegenstand geboden aan de lopers van de loopgroep. In de eerste serie, tradi tioneel voor de snelste lopers, werd door Gert Dirkse en Eddie Harkes in het begin behoorlijk snel gelopen. Echter Jan Oskam, die tegen zijn gewoonte in, rustig was begonnen, haalde na drie ronden Gert en Eddie in en nam gelijk een voorsprong, langzaam maar zeker bouwde hij zijn voorsprong uit en werd winnaar met een nieuw persoonlijk re cord van 10.14.5. Eddie Harkes werd tweede en Peter Pouw wist Gért Dirkse nog te passeren. Bij de veteranen liep een groep van vijf man te jaren op Bas Slingerland die een meter of vijftig voor de groep uitliep. Bas verzwakte echter niet en werd winnaar bij de veteranen. Dankzij een sterke laatste ronde werd Ruke de Vries tweede. Sjaak Bollaart, die dit jaar voor het eerst meedeed, werd derde. In de tweede serie werd Hans Keij onbe dreigd winnaar in een uitstekende tijd van 11.16.1. Bert Slingerland en Benno Lijser sprintten om de tweede plaats. Deze werd gewonnen door Bert met slechts een seconde verschil voor Benno. Bij de dames, die in dezelfde serie lie pen, was, dankzij de grote opkomst, meer concurrentie voor Ineke Geers. Maar Ineke nam vanaf de start de kop en werd met ruim een halve minuut op nummer twee winnaar. Thea v.d. Berge werd tweede met een nieuw persoon lijk record van 13.13.8. Marleen Malais werd derde. In de derde serie won Menno v.d. Ha ven met ruim verschil, de serie in een zeer snelle tijd van 11.11.0 voor Henk Ramp die tweede werd. Dankzij de goede weersomstandigheden was er een grote opkomst en werden er veel persoonlijke records gebroken. De volgende ronde wordt gehouden op woensdagavond 20 mei om 20.00 uur op de atletiekbaan van RV'47 Boskoop. Zevenhuizen -Het ere-divisieteam van Rentokil-ZVH kwam afgelopen week tweemaal voor de competitie in actie. Woensdagavond speelden de Zeven- huizense heren in Capelle tegen Alcom en zaterdag werd in eigen huis tegen TDK/Brevok gestreden. In de door-de-weekse wedstrijd verliep het bij de Zevenhuizense heren erg stroef. De gastheren daarentegen ging het, zo naar het leek, alsof ze alles op alles zetten. Rentokil wist in de eerste twee sets, door een moeilijke service, Alcom onder druk te krijgen, waardoor de blokkering van Rentokil de aanval len van Alcom goed wist te pareren. Deze sets werden met 10-15 en 11-15 in het voordeel van Zevenhuizen afgeslo ten. in de derde set wist Rentokil een 4-9 voorsprong op te bouwen, maar de service-druk viel weg en Alcom wist sterk terug te komen. Vooral Bert Hoogervorst wist keer op keer aanval lend goed door te komen, terwijl de Zevenhuizense aanval van o.a. Rini Boutens veelvuldig strandde in de Ca- pelse blokkering. Dit leverde voor Al com een 15-11 setwinst op. Alcom wist dit goede spel in de vierde set door te voeren en bracht Rentokil-ZVH aan het wankelen. Coach Van der Burgt wist zijn spelers al schreeuwend weer bij de les te krijgen en zag Brecht Rodenburg weer meer het initiatief nemen. Hier door werd een 6-2 en later een 13-12 achterstand weggewerkt. In een span nende laatste fase wist Brecht via een dijk van een blok, de set af te sluiten 14- 16). Zaterdag kwam TDK/Brevok met een schare supporters in carnavalskledij naar Zevenhuizen. In een kwalitatief betere wedstrijd, wisten de Zevenhui- zenaren het team van Frans Derks met 3-1 te kloppen. Er was bij Rentokil duidelijk verschil te zien ten opzichte van de wedstrijd die woensdagavond gespeeld werd. Een Rini Boutens die optimaal speelde en voor TDK bijna niet te stuiten was. ook nu weer waren de eerste twee sets voor Rentokil. De service was ook hier weer de basis. Toch wist spelverdeler Eva- raert vaak nog een snelle aanval op te zetten, waarin Martin Roodzant goed kon scoren. En ondanks de harde aan vallen van Rodenburg, Boutens en Van Opijnen, wist TDK deze toch goed te verdedigen, zodat de Zevenhuizenaren alles uit de kast moesten halen. De eerste set ging met 15-11 naar Rentokil toe. In de tweede set kwam Hans Foe- kens in het veld, voor de verkouden Edgar Tinkhof, die zich goed in het team manifesteerde. Nu zorgden de Ze venhuizenaren ervoor dat TDK het snelle spel niet kon spelen en zorgde daardoor voor een 15-6 setwinst. In de derde set werd de service van Rentokil-ZVH te gemakkelijk voor Bre- vok en kon de ploeg zijn bekende snelle aanvallen plaatsen. Hier had de blokke ring van Rentokil geen vat op en met 9- 15 ging deze set over in handen van de tegenstander. Rentokil zorgde in de vierde set ervoor dat de service weer een hogere moei lijkheidsgraad meekreeg e i daar kreeg de ploeg uit Breda het weer moeilijk mee. De aanvallen die nu kwamen wa ren hierdoor een gemakkelijke prooi voor de Zevenhuizense blokkering. En door het sterke 'passen' van Ronald Kooijman wist Rentokil zijn eigen aan val onhoudbaar te krijgen, met 15-8 werd deze wedstrijd na twee uur hard werken afgesloten. Voor a.s. zaterdag staat de topper te gen Autodrop/VCG op het programma, om 19.00 uur in sporthal Swanla, wordt deze wedstrijd gespeeld en krijgt Rentokil-ZVH de gelegenheid om zich te revancheren voor de 3-2 nederlagen tegen deze ploeg. Bovendien wordt bij winst een medê-titelkandidaat op vier punten gezet Zevenhuizen - Op zaterdag 14 maart vanaf 12.30 uur worden in sporthal Swanla te Zevenhuizen de onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging O.S.S. gehouden. Moordrecht - Gymnastiekvereniging Tumo in Moordrecht bestaat in 1992 30 jaar. Tumo is van oorsprong een turn vereniging, maar is in die dertig jaar uitgegroeid tot een ware sportvereni ging met turngroepen, jazzgroepen, aerobic en yoga. De vereniging wil dit 30 jarig bestaan vieren en wel door een spetterende uitvoering te geven op 16 mei a.s. Op die zaterdagmiddag zal de vereniging vanaf 13.00 uur in sporthal de Zuidpias met elke groep van de vereniging laten zien hoeveel plezier ze in sport hebben. De uitvoering zal dus van alles bevat ten: turnuitvoeringen, zowel door kleuters als senioren: jazzuitvoerin gen, ook zowel door kleuters als se nioren; aerobicuitvoering; een op treden van de heren van de recrea- tiegym enz. enz. Alle ouders en belangstellenden zijn van harte welkom op deze dag vanaf 13.00 uur in sporthal de Zuidpias te Moordrecht. sedert 1962 eèn begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaan uimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Behalve de gymnastiek en aerobic die bij TOOS gegeven wordt is er ook de gelegenheid om te komen jazzdansen. De afdeling jazzdans is een grote afdeling met overwegend damesleden, maar waar sinds kort ook een herenafdeling aan is toege voegd. De lessen worden allemaal gegeven in de Havozaal achter sporthal De Sniep, de Havozaal is uitgerust met een spiegelwand. Jazzdans is een vorm van bewe gingskunst met een techniek, die vol zit met invloeden uit de moderne dans, klassiek ballet, tapdance, la- tijns amerikaanse dansen, primitie ve afrikaanse dansen, show dans en is bovendien sterk onderhevig aan verschillende tijdverschijnselen (Hip-hop). Daar moet wel het ele ment 'swing' aan worden toege voegd. Het doel van de jazzdans lessen is: - verbetering van de conditie; - lenig heid bevorderen; - spieren versterken; - coördinatievermogen ontwikkelen; - ontwikkelen van het lichaamsbewust- zijn. Dit alles moet leiden tot een be tere houding en lichaamsuitdrukking. Alleen door het goed begeleiden en corrigeren van de leerlingen, kan deze doelstelling bereikt worden. Een jazz-les is als volgt opgebouwd: inleiding:warming up d.m.v. eenvoudi ge bewegingen om de spieren goed doorbloed te laten raken; lichaams scholing: oefeningen gericht op lenig heid, spierversterking, coördinatie en conditie; dans: afhankelijk van de leeftijd en het niveau, een dans of pascombinaties aanleren; afsluiting: na grote inspanning tot rust komen d.m.v. gerichte oefeningen of juist het tegenovergestelde en er nog eens flink tegen aan gaan. Geen enkele jazzdansles is hetzelfde en dat zorgt er voor dat iedereen en thousiast en gemotiveerd blijft. Van jong (vanaf 4 jaar) tot oud en op elk niveau is er bij TOOS gelegenheid tot jazzdansen. Elke doordeweekse avond, behalve de vrijdag, is er jazz dansen. Meer informatie bij: 01828- 13839. Waddinxveen - De wedstrijdcommissie van de Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen heeft een uitgebreid wed strijdprogramma 1992 opgesteld. Het seizoen is gestart met het carnaval- stoernooi op 29 februari. Dit toernooi is gewonnen door Betsy Lansing en Hen ry v. Wageningen. OP 5 april is de laatste dag van de wintercompetitie. Op 7 april start de voorjaarscompetitie doublettes. Dit wordt gespeeld op de vaste clubavond dinsdagavond, aanvang 19.30 uur. Naast de voorjaarscompetitie voor vaste doublettes wordt een 'koekjes- toernooi' gehouden voor die leden die niet elke avond mee kunnen doen. Op 20 april wordt het paastoernooi voor leden gehouden en op 25 april het Lente-toernooi. Dit toernooi is toegan kelijk voor alle licentiehouders van de NJBB en inmiddels goedgekeurd door de NJJB (triplettes). Op 29 april is er een 50+ toernooi voor doublettes voor licentiehouders. Op 2 mei start de weekendcómpetitie indivi dueel. overige belangrijke data: 17 mei: le dag nationale competitie; 24 mei: 2e dag nat., comp.; 31 mei: 3e dag nat. comp.; Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen neemt aan deze competitie deei met 13 triplettes. 6 teams komen uit in de derde klasse; 7 in de vierde klasse. 23 mei: koppeltoernooi: inschrijven als doublette: een lid van de vereniging met iemand die nog geen lid is. 6 juni: Luilaktoernooi (doublettes). Aanvang 6.30 uur. Tijdens het toernooi bestaat de gelegenheid aan een ontbijt deel te nemen. 8 juni: sportparktoernooi: voor dit toernooi worden andere sportver enigingen uitgenodigd. 14 juni: promo tie/degradatie van de afd. 11/12 le, 2e en 3e klasse: 21 juni: promotie/degra datie afd. 11/12 3e, 4e en 5e klasse; 8 september: start najaarscompetitie triplettes. 11 september: clubkam pioenschap tete a tete; 12 september: clubkampioehschap doublettes; 13 september: clubkampioenschappen triplettes. 20 september: Herfsttoer- nooi doublettes voor licentiehouders. 27 september: laatste dag weekend competitie: 1 november: start winter competitie. De Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen heeft 100 leden, waarvan 9 jeugd leden. Gespeeld wordt op dinsdag- en vrijdagavond. Aanvang 19.30 uur en op zondag-, donderdag- en zaterdagmid dag aanvang 20.00 uur. Het speelterrein ligt aan de Alberdinck Thijmlaan. Men beschikt over een fraai clubhuis. Ook leden uit de regio zijn van harte wel kom. inlichtingen telefonisch bij 01828- 14306 of 16131. Waddinxveen - De Waddinxveense S.C. Antilope kan al jaren terugzien op een goed georganiseerde Langs de Gouweloop. Het aantal deelnemers schommelt meestal zo'n beetje tussen de 450 en 500 (waarvan zo n kleine 150 wedstrijdatleten). Derhalve niet zo n massale wegwedstrijd, maar leuk voor alle deelnemers en ook door de organisatie goed te behappen. Elk jaar weer blijkt een goed en kwalitatief hoogstaand aantal deelnemers zich op de wedstrijddag zelf aan te melden; de voorinschrijving loopt nooit storm. Enkele atleten die de laatste jaren hun opwachting maakten zijn o.a.: Jan Dirk Hazeleger (HRR), Robin en Erik punt (Four Seasons), Jan Korevaar en Mart Spruit (Avantri), Ruud Onland (ilion), Rien vd Wilt (Clytoneus), Theo vd Veer (AV Holland), Fred van Zoest (AV 47), Harry Verstegen (Bataven) etc. etc. Voor enkele jaren deed zelfs tweemaal achter elkaar de wereldberoemde Belgische loper Emiel Puttemans mee. Het parcours heeft dit jaar de start op de Staringlaan, waardoor zonder keerpunt aan de 10 kilometer wegwedstrijd kan worden begonnen: de kans op een nieuw parcoursrecord lijkt hierdoor reëel aanwezig. De verdere loop gaat via de Bosboom Toussantsingel, de Alberdingk Thijmlaan, het Wilgenlaantje, de Linnaueusweg, de Noordkade naar de Staringlaan, met na 3 rondes de finish ter hoogte van de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Op de Noordkade, langs de Gouwe, zal weer een volledig verkeersvrije weghelft aan de lopers ter beschikking staan. 1975: Piet Waaning (Spartaan Lisse): 29,35 min.; 1976: Piet Waaning: 30,18.; 1977: Steef Kijne (Metro R'dam): 30,17 1978: Rob Strik (BAV Baarn): 29,14; 1979: Jan Dijkkamp (metro R'dam): 29,44; 1980: Louis Polak (PAC R'dam): 30,09; 1981: niet gelopen: 1982: Kees vd Heul (Avantri Schoonhoven) 30,07; 1983: Theo vd Veer (AV Holland, Leiden) 30,43; 1984: Aart Stigter (AW Alpen ad R) 30,46; 1985: Emiel Puttemans (DCL Belgie) 30,01; 1986: Cees Kraayeveld (Sliedrecht Sport) 30,30; 1987: Aart Stigter 30,32; 1988: Erik Edelman (AVR R'dam) 31,06; 1989: Rien vd Wilt (Clytoneus Woerden) 30,43; 1990: Erik Punt (Four Seasons Track) 30,23; 1991: Jan Dirk Hazeleger (HRR Den Haag); 29,56. Het parcoursrecord staat op naam van Rob Strik en stamt uit 1989 (29,14). De tijden die de lopers kunnen neerzetten zijn erg afhankelijk van de weersomstan digheden. er is echter over het algemeen sprake van een snel parcours. De best geklasseerden in de diverse categorieën ontvangen geldprijzen: heren 1 t/m 15; dames 1 t/m 3; Vet. I 1 t/m 6; D. Vet. 1 t/m 3; Vet. II 1 t/m 3; Vet. Ill 1 t/m 3. Voor de jeugd is er weer een Tarvo Sterrenloop over 1,8 km. Voor de overige liefhebbers prestatielopen van 3,6-6-8-10-13,2 en 16,4 kilometer. Elke deelnemer ontvangt aan de finish een leuke herinnering, terwijl d.m.v. het lot, iedere 10e deelnemer een paar prachtige Asics sokken ontvangt. Het is mede dankzij de ondersteuning van het bedrijfsleven en de middenstand van Waddinxveen e.o., dat Antilope haar 24e Langs de Gouweloop kan organiseren. 13.00 uur: wedstrijdloop 10 km. voor KNAU-atlete(s)n.; 14.00 uur: Jeugdprestatie- loop; 14.15 uur: overige prestatielopen. Inlichtingen: H.F. Kraan, tel. 01828-14008. Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken 10,- Turfmolm. Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND mm VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Afgelopen vrijdag 28 februari speelde het eerste team van ZTTCin dorpshuis Swanla. Geen winst, maar ook geen verlies werd er behaald tijdens deze zesde wedstrijd tegen het tweede team van Vriendenschaar uit Gouda. ZTTC verzamelde voor deze wedstrijd slechts 2 punten. De eerste wedstrijd tussen beide teams was een volledige winst voor de tegenstander: 9-1, welke een ongeslagen koploper in deze poule is. Echter nu kon Zevenhuizen zich be ter meten en toonde zich een gelijk waardig tegenstander. Tijdens de vori ge wedstrijd tegen 1LAC bewees Ad van Heijningen dat zijn vorm weer groeien de is. In deze wedstrijd was dat even eens te constateren. Alleen de zeer stug verdedigende Konings bleek te sterk voor hem en alle ZTTC-ers. De eerste partij tegèn R.v.d. Kaa verliep simpel met een overwinning van 21-11 en 21- 17. De Goudse speler maakte zeer veel fouten. De tweede partij tegen Heer- kens was weer een overwinning en nu met 21-19 en 21-15 uitslag. Door de veel sterkere Gouwenaar Konings werd Van Heijningen krachtdadig verslagen met 21-8 en 21-9. Guus van Amerongen speelde ook goed tafeltennis, wat be loond werd met twee winstpartijen, in zijn eerste partij kon Guus Konings re delijk partij geven maar moest met 21- 13 en 21-18 in hem de meerdere erken nen. De tweede partij, weer met hetzelf de aanvallende spel won de ZTTC-er de tweede partij met van V.d.Kaa ais te genstander, met 21-17 en 21-18. Ook Heerkens overtroefde hij met 21-16 en 21-14. Robert Beenes had weinig geluk, won van Heerkens met 23-21 en21-14en had, zoals verwacht een nederlaag te gen Konings 21-16 en 21-17 en de derde partij moest hij. ondanks veelvuldig 'sorry' V.d. Kaa als winnaar erkennen 21-14. Tweederde van de 21 punten waren 'net' of 'rand'ballen. De dubbel van Beenes/V.Amerongen werd nipt verloren door een iets te wild spelende Van Amerongen. Deze verliespartij be paalde mede de einduitslag van 5-5, maar gesteld kan worden dat, gezien het goede spel, een winst voor ZTTC er zeker in had gezeten. De volgende wed strijd van ZTTC is op 13 maart in Wad dinxveen tegen het eerste team van Kwiek.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 5