V Twintigjarig bestaan Kontakt-Vereniging Hazerswoude Regio ecb "Bolivia" "Rotta" in Koornmolengat Kerkdiensten Politieberichten Avondwandel/puzzeltocht Informatieavond school De Kring Hulp bij invullen belastingformulier Inloopochtend vrouwen met borstkanker Hart van Holland/4 maart 1992 pagina 7 j)e tfütOHtcke Hwtj vertoont be dia-wie tfoeteHuenk (2) mam ■IHi i/ rv Hazerswoude-dorp en Benthuizen Maart-tentoonstelling in bibliotheek Zevenhuizen Werken in het Koornmolengat door Natuur- en Vogel wacht Rotta en knopgroep Waddinxveen Hazerswoude 7 en 8 maart Benthuizen zondag 8 maart tfoet-eitwei'k Benthuizen - Vele inwoners van Bent huizen en daarbuiten hebben in maart van het vorige jaar, met een herhaling in december jl„ genoten van de eerste dia-serie over het werk op het land in en rondom Benthuizen. Met deze serie wordt het werk op het land belicht over een periode van januari t/m juni. Vele herinneringen zijn opgehaald bij het Het tweede gedeelte van een agrarisch jaar in de eerste helft van deze eeuw komt in deze dia-serie aan bod. Be gonnen wordt met het oogsten van oliezaad in juli en geëindigd met het spruiten plukken in wintertijd. Inte ressant is ook een aantal dia's over het spuitbedrijf van Jan de Lugt. Erwten, vlas en klaverhooi werden op ruiters te drogen gezet in het land, een fraai gezicht al die hutjes! Maaien ge beurde met de hand tot in de dertiger jaren de zelfbinders verschenen; de Benthuizense boeren liepen niet voor op in de mechanisatie van landbouw machines. Toch verschenen er langza merhand trekkers in de landerijen in en om het dorp. Na het maaien was het mennen (binnen rijden) geblazen en kon het dorsen uit de barg in de vroege herfst beginnen. Natuurlijk dorsten de boeren ook in het hartje van de winter, zoals andere dia's laten zien. Combines ging men pas in de jaren vijftig zien, de eerste bij gebroeders V.d. Eijk in de Hoogeveen. Half september aardappelen rooien, natuurlijk met de hand tot na de 2e Wereldoorlog de rooimachines in zien van oude bekenden'. Zoals be loofd komt nu het tweede deel van deze serie, de periode juli t/m december aan de beurt op: vrijdag 6 maart 20.00- 22.00 uur en zaterdag 7 maart 10.00- 12.00 uur en 14.30-16.30 uur. Zoals de vorige keer zal de presentatie gehouden worden in De Bron, Dorps straat 42 te Benthuizen. Ca. 200 dia's zullen vertoond worden, voorzien van een gesproken commentaar door de u welbekende personen. Gezien de zeer grote belangstelling hiervoor, verleden jaar, geeft het bestuur van de Histori sche Kring Benthuizen het advies tijdig aanwezig te zijn om teleurstelling te voorkomen, want vol is vol! Een kopje koffie of thee wordt gratis geschonken. ÏÉSiiiiiiï Saai S» ijy' zwang kwamen. De bieten volgden en natuurlijk herinneren oudere inwoners zich de blubber nog op de keien achter de molen in de bietencampagne. Ploe gen en de drainage op orde brengen kondigden de naderende winter aan, hier en daar zag men nog een eenzame spruitenplukker druk doende of liep de mollenvanger met z'n hondje door de landerijen. Dan begon de winter.... Men is van harte welkom in vereni gingsgebouw De Bon achter de Ned. Herv. Kerk aan de Dorpsstraat in Ben thuizen. De toegang is gratis; wel wordt met de 'biek' gerammeld voor de con sumptie en de gemaakte kosten. 'i De kontakWereniging Hazerswoude bestaat in maart van dit jaar twintig jaar. Begin van de zeventigerjaren is het initiatief genomen een kontakWereniging op te richten. Het initiatief kwam van de toenmalige burgemeester, de heer ten Heuvelhof. De reden van dit initiatief was de gemeente-kernen Rijndijk en Dorp meer tot elkaar te brengen. Alsmede de instroming van nieuwe inwonenden van deze kernen. Net als verleden jaar bieden medewerkers van het Belastingkantoor Alphen aan den Rijn hulp bij het invullen van de belastingaangifte. De medewerkers uit Alphen aan den Rijn komen donderdag 19 maart aan staande van 08.30 tot 16.30 uur naar het gemeentehuis van Rijneveld, Frederik van Eedenplein 4, Hazerswoude-Rijndijk. Wanneer U van deze service van de Belastingdienst gebruik wilt maken, moet U wel even een afspraak maken via telefoonnummer 01714-19015, toestellen 411 en 415 van het gemeentehuis van Rijneveld. Een afspraak voorkomt dat U langer moet wachten dan strikt noodzakelijk. Denk er aan om ondermeer de volgende gegevens naar het spreekuur mee te nemen: - copie van de jaaropgave van de werkgever(s) en/of de uitkeringsinstanties; ook die van de eventuele partner; - rente-afschriften van giro- en/of bankrekeningen; - bewijzen van betaling van eventuele ziekte-/studiekosten, hypotheekrente, rente op leningen, giften en andere aftrekbare kosten. Jammer genoeg vindt de service-verlening in het gemeentehuis van Rijne veld dit jaar voor het laatst plaats. Oorzaak daarvan is dat de Belastingdienst over te weinig personeel beschikt en daardoor moeilijk medewerkers "uit huis" kan plaatsen. Dit was in aanvang een groot succes, met jaarlijks grote feesten en met sprekers die de maandelijkse bijeen komsten met interessante lezingen culturele inhoud gaven. Onder die sprekers waren o.a. topman van de Shell de heer Wagner, Prof. Ir. P. Mos terd, die een inleiding gaf over het thema Energie, de heer Pleun van der Lugt, de solo zeiler rond de wereld, die in 291 dagen het record brak van de engelsman Les Powles die er 312 dagen over had gedaan, de heer Geert Groen, meteoloog op het vliegveld Zestienho ven, met een rondvlucht boven Hazer swoude, het echtpaar Corrie en Willem Stein uit Hilversum, die een reisverslag g&ven van hun reis naar de Azoren in de Atlantische oceaan. Bovendien is er jaarlijks een uitgaans dag/excursie, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan de Sijthofpers, het in aanbouw zijnde VOC-schip, een tex tielfabriek in Brabant, de kerncentrale in Dodewaard en een proefboerderij met zon 500 koeien. De vereniging houdt elke eerste vrijdag van de maand zijn kontaktavond. Een gezellig sa menzijn, goede en gemoedelijke sfeer. Van oorsprong was het een mannen- club, doch in 1989 worden ook vrou welijke leden toegelaten (er zijn al en kele vrouwen lid geworden). Zowel de vrouwen als de mannen nemen hun partner mee naar de kontaktavond. Bij het twintig jarig bestaan wil men eens naar buiten treden, en wel met een feestavond, waartoe de musical-groep "Steen voor Steen" uit Haarlem is uitge nodigd, om deze avond op grootse wijze, onder het motto "Inpakken en Wegwezen" te verzorgen. Wervelende dansen, kleurige costuums, begeleid door hun eigen orkest van tien man. Zij zullen het publiek zeker een aangena me avond bezorgen. Voor niet leden bestaat de mogelijkheid deze avond bij te wonen. De avond wordt gehouden op vrijdag 13 maart in het multifunctio neel centrum Het Anker aan de Chopin- laan te Hazerswoude-Rijndijk. Zaal ge opend om 20.00 uur. De toegang 7,50 p.p. Voorverkoop: bloemboetiek Jac ques de Groot, Dacostasingel 3, Rijn dijk en bij slijterij Timmermans, Dorpsstraat 130, Dorp. Inbraak-poging mislukt: Vrijdagnacht werd aan de Werven te Benthuizen getracht in een woning in te breken. Het inbrekerswerktuig werd losgelaten op zowel de schuifpui, als de achterdeur. Goed hang- en sluitwerk hield de dader buiten de deur. Diefstal uit woning in Benthuizen: Donderdagavond werd aan de Popu lier te Benthuizen het bovenlicht aan de achterzijde van een woning gefor ceerd. Hierdoor kon de inbreker naar binnen klimmen en nam deze o.a. de televisie, video en een aantal c.d.'s mee. Diefstal uit schuur: Woensdagnacht werd op de Belgiëlaan te Hazerswoude- dorp ingebroken in een schuur. De dader knipte een hangslot kapot, waarna hij de schuur doorzocht, nog niet bekend is wat er werd weggeno men. Spreekuur Politie in Hazerswoude- dorp Tot 1988 konden de inwoners van Hazerswoude-dorp bij hun politie terecht voor plaatselijke problemen. Een klein bureautje aan de Gemeneweg was daartoe ingericht. Toen het bu reautje werd gesloten, werd een ande re lokatie gezocht. Het oog viel op het nieuwe multifunctionele centrum (Mi chael) dat in de voormalige Michaël- school zou worden gesitueerd. Nu dit centrum zijn voltooiing nadert, is de politie in onderhandeling met de ge meente Rijneveld, om in dat gebouw, ook een spreekuur te kunnen gaan houden. Binnen afzienbare tijd kunnen de inwoners van Hazerswoude-dorp zodoende weer bij hun plaatselijke po litie terecht... Men wordt op de hoogte gehouden! Benthuizen - Op vrijdag 20 maart organiseert de evenemen tencommissie Benthuizen een avond-wandel/puzzeltocht. De afstand is ongeveer 10 kilometer en onderweg wordt men op aangename wijze beziggehouden. De groepen (ca. 3 tot 7 personen) vertrekken 's avonds vanaf 20.00 uur regelmatig vanuit De Tas en komen terug in sporthal De Hil, waar iets warms wacht en voor iedereen een herinnering. De kosten zijn 4,- p.p. Groepen moeten zich uiterlijk 5; maart opgeven (vraag een bon aan, tel. 313820). Eigen vervoer is noodza kelijk. Minimum leeftijd 12 jaar (jonger dan 16 jaar onder begeleiding van een volwassene). Bleiswijk - De Kring, chr. school voor voorbereidend beroepsonderwijs houdt op 12 maart van 19,00-21.00 uur een informatie-avond voor het school jaar 1992-1993. Deze avond is speciaal belegd voor hen, die niet in staat ge weest zijn om op de open dagen te komen kijken en voor hen, die nog maals een kijkje willen nemen en/of behoefte hebben aan een extra ge sprek. Tevens bestaat de mogelijkheid tot inschrijven. De Kring is een schooi voor leerlingen met een LBO-, LBO-MAVO- of een MAVO-advies, die praktisch ingesteld zijn en die zich naast de algemeen vormende vakken willen oriënteren op het terrein van de techniek, de tuin bouw, de verzorging en de natuur en het milieu. De leerlingen kunnen op LBO- èn op MAVO-niveau C/D-ni- veau) examen doen. Kenmerkend voor deze school voor voorbereidend be roepsonderwijs is he tuitstellen van de beroepskeuze tot het 15ea 16e jaar. Pas na het derde leerjaar kiest de leerling (o.a. door middel van het stage lopen, halve dag per week) voor een bepaalde beroepsrichting. De Kring in Bleiswijk is te vinden aan de Rembrandtlaan 38, naast sporthal Rijneveen. De school is vanuit Gouda bereikbaar via bus 171. Zevenhuizen - Op zaterdag 7 maart wordt er, voor de laatste keer in dit winterseizoen, weer onderhoudswerk verrichi in het Koornmolengat. Dit wordt gedaan om overwoekering door braamstruiken te voorkomen en om meer licht op de grond te laten komen. Ook worden kleine gedeelten enkele keren per jaar gemaaid. Alle maaisel, kapresten in de vorm van takken, bo men en struiken worden afgevoerd om te voorkomen dat de bodem te rijk wordt aan voedsel. Een zo arm mogelijk bodem, waarop tevens meer licht valt, is een voorwaarde voor mogelijke te rugkeer van de oorspronkelijke be groeiing. Diverse planten waaronder het Veenmos zijn reeds toegenomen of teruggekeerd. Hieruit blijkt dat het werk z'n nut heeft. Gestart wordt om 9.00 uur bij het eerste hek vanaf het informatiebord nabij camping Zevenhuizen aan de Twee manspolder te Zevenhuizen. Een ieder die enkele uren, een dagdeel of een hele dag wil meewerken is van harte wel kom. Einde ongeveer 17.00 uur. Voor lunch en laarzen moet men zelf zorgen, wij zorgen voor koffie/thee, hand schoenen en gereedschap. Inlichtingen kan men krijgen van Klaas van der Kolk, tel. 01793-1826. Zevenhuizen - Dankzij uistekende samenwerking tussen de Stuurgroep Ontwikke lingssamenwerking en de Stichting Openbare Bibliotheek Zevenhuizen kon deze tentoonstelling tot stand komen. Al vroeg gaf de Stuurgroep Ontwikkelingssamen werking aan de tentoonstellingscommissie van de bibliotheek te kennen, graag in de maand maart '92 een expositie rond het thema BOLIVIA te willen houden. Dit vanwege allerlei activiteiten in het land in de maand maart, waar de Stuurgroep mooi bij aansluit. Het doel van de tentoonstelling is: kennismaking met de manier van leven van de mensen in Latijns-Amerika, en in het bijzonder in Bolivia. Tenslotte is het 500 jaar geleden dat Columbus Latijns-Amerika ontdekte en veroverde! n Basisschool De Eendragt houdt van 10 tot 19 maart een projektweek over Bolivia, en het ligt in de bedoeling dat verschillende klassen tijdens deze week de tentoonstelling in de bibliotheek komen bekijken. Wat is er de hele maand maart over Bolivia te zien? Gebruiksvoorwerpen, souvenirs, kleding, fluiten, recepten, heel veel boeken èn videobanden. Tijdens de openingsuren van de bibliotheek zullen, voorzover mogelijk, steeds videobanden vertoond worden. Deze videobanden werden speciaal bij allerlei instanties aange vraagd en geven een goed beeld van het leven in Bolivia en Latijns-Amerika. Op woensdagmiddag 11 maart is het zelfs mogelijk om zelf Boliviaanse volksdan sen t i leren want dan wordt er tussen half vier en vier uur volksdansles gegeven in de tentoonstellingsruimte van de bibliotheek! Kom meedoen in deze (ongebruikelijke.,.)entourage! De Bolivia-tentoonstelling is de hele maand maart te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek Zevenhuizen: maandag middag: 13.30-16.30 uur; maandagavond: 19.00-21.00 uur; dinsdagochtend: 9.30- 11.30 uur; woensdagmiddag: 13.00-16.30 uur; donderdagavond: 19.00-21.00 uur; zaterdagochtend: 9.30-11.30 uur. Het Leids Borstprothese Informatie Centrum (BIC) houdt iedere 2e maan dag van de maand tussen 9.30 en 11.30 uur een inloopochtend voor vrouwen met borstkanker in het gebouw van het Integraal Kankercentrum West, Schip- holweg 5a in Leiden. Naast informatie over borstprothesen, die iedere le en 3e donderdag van de maand op af spraak gegeven wordt, hebben veel vrouwen met borstkanker de behoefte om op informele wijze hun ervaringen uit te wisselen met andere patiënten en/of ex-patiënten. De vrijwilligsters van het Borstprothese Informatiecen trum (BIC), willen vrouwen daartoe de gelegenheid geven d.m.v. inloopoch tenden. Op deze ochtenden kunnen be langstellenden tussen 9.30 en 11.30 uur vrijblijvend binnenlopen. Voor infor matie over de inloopochtenden of het BIC kan men op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur contact opnemen met de sector Voorlichting Psychosociale Zorg van het Integraal Kankercentrum West, tel. 071-259759. Parochie v.d. h.h. Engelbewaarders zaterdagavond 7 maart: 19.00 uur Woorddienst met gemengd koor zondag 8 maart H.Mis met Latijnse gezangen, met gem. koor. 11.30 uur H.Mis met koor. van andere kerken geen opgave. Herv. kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer R.K. zaterdag 7 maart 19.00 uur Pa rochieviering in "De Hoeksteen" Samen op Weggemeente De Hoek steen 10.00 uur ds. P.C. Pettinga Zoetermeer Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds.G.J. van Aalst Biddag voor gewas en Arbeid 11 maart Hervormde kerk 14.30 en 19.30 uur ds. J. Boer S.O.W. gemeente De Hoeksteen 19.30 uur ds. T. Poot Woerden Geref.Gem. 9.30, 15.00 en 19.30 uur ds. G.J. van Aalst Medische weekeinddienst 7 en 8 maart Boskoop, Hazerswoude en Benthuizen: dokter M.J. Bom Burg. Colijnstraat 60 Boskoop tel. 01727 -10553.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7