Zevenhuizen Moerkapelle Sursum Corda heeft trouwe leden Modeshows bij Bac Mode Informatie-avond en koffieochtend Gastouderproject Mini-rotonde Nieuwerkerk/Zevenhuizen Rabobank "80 jaar" Ouderenreis Moerkapelle Plusmarkt Dick Pak totaal vernieuwd Hart van Holland/18 maart 1992 pagina 11 Koffie-ochtend voor gastouders Aanmelden Lustrumconcert 20 maart Een koor werd geborenonder moeilij ke omstandigheden Op de kleintjes letten Trouwe dirigenten Kom ook zingen Saamhorig koor Activiteiten Kom ook naar de uitvoe ring op 20 maart Zevenhuizen-Moerkapelle -Zowel in de Moerkapelse als in de Zevenhuizense vestiging van Bac Mode wordt er weer een Modeshow gehouden. De nieuwste dames, heren en kinderkleding zal tij dens deze shows aan belangstellenden getoond worden. In Moerkapelle wordt de modeshow op 31 maart gehouden en in Zevenhuizen op woensdagavond 1 april. De toegang is weer gratis, men dient, om van een plaats verzekerd te zijn- zoals gebruikelijk wordt er nu ook weer een overstelpende belangstelling verwacht -dient men tijdig te reserve ren! Voor elke bezoeker aan de mode show ligt een waardebon van f 7,50 gereed. Waddinxveen -Op maandag 23 maart a.s. organi seert het 'Gastouderproject Waddinxveen en omstreken' een informatie-avond voor aspirant- gastouders uit Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Iedereen die overweegt gastouder te worden, wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. Op deze avond zal één van de coördina toren van het project een beeld schet sen van de vele facetten van het gastouderschap (het opvangen van kinderen in je eigen huis). Zo komt bij voorbeeld aan de orde wat iemands motivatie kan zijn om gastouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe je eigen kinderen en je partner erop kunnen reageren. Ook komt de financiële en de belastingtech nische kant aan de orde. Een ervaren gastouder zal op deze avond toelichten wat het werk als gastouder in de prak tijk betekent. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige aspirant- gastouders besluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderproject. De informatieavond wordt gehouden in het kantoor van het project aan de Peter Zuidlaan 4 te Waddinxveen, van 20.00 tot ca. 21.30 uur. Een andere activiteit van het Gastou derproject is de koffie-ochtend voor gastouders die het project tweemaan delijks organiseert. Het thema luidt dit keerf'Peuters, lief maar lastig". Op deze ochtend worden allerlei aspecten in de ontwikkeling van peuters besproken. Ook wordt er aandacht besteed aan opvoedingsprobleempjes. Hoe reageer je als (gast) ouder op de koppigheid van je peuter en hoe komt het dat hij/zij plotseling zo verlegen kan worden. Deze - en nog meer- vragen komen aan de orde op de koffie-ochtend, die ge houden wordt op dinsdagmorgen 24 maart voor de Waddinxveense gastouders in het kantoor van het Gastouderproject aan de Peter Zuid laan 4 te Waddinxveen en op woens dagmorgen 25 maart voor de gastou ders uit Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze ochtend vindt plaats in het wijkge- bouw van het Kruiswerk in de Dorps straat 51 te Zevenhuizen. Vanaf 9.15 uur zijn de gastouders wel kom en staat de koffie klaar. Beide ochtenden worden beëindigd om 11.15 uur. Ook de eigen of gastkinderen zijn van harte welkom. Belangstellenden voor de informatie avond of voor één van de koffie-ochten- den worden verzocht zich van tevoren telefonisch op te geven. Het Gastou derproject Waddinxveen e.o. is op werkdagen bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur op telefoonnummer 01828 - 19595. Het Gastouderbureau Zeven huizen-Moerkapelle is iedere donder dagvan 13.00 tot 14.30 uur telefonische bereikbaar op nummer 01802-3950. Op overige tijden kan men een bood schap inspreken via het antwoordap paraat. Nieuwerkerk/Zevenhuizen -De mini- rotonde bij het gevaarlijke kruispunt Eerste Tochtweg-Zuidplasweg-Zuide- lijke Dwarsweg gaat ca. negen ton kos ten. Een werkgroep, bestaand uit ver tegenwoordigers van de gemeenten nieuwerkerk a.d. IJssel, Zevenhuizen- Moerkapelle, het Hoogheemraadschap Schieland en de provincie Zuid-Holland kwam onlangs tot de conclusie dat de beste oplossing om de weg veiliger te maken, de aanleg van een mini-rotonde isl Andere alternatieven geven te weinig garantie voor een blijvende verbete ring van de verkeersveiligheid op deze drukke kruising in de doorgaande TW 67. De kosten voor de mini-rotonde worden verdeel onder de vertegen woordigers in de werkgroep. De pro vincie heeft al eerder toegezegd, dat ze de helft op tafel zou leggen. De ge meenten Nieuwerkerk en Zevenhuizen- Moerkapelle, moeten ieder een kwart van de kosten betalen. Ook is aan het Hoogheemraadschap Schieland een bijdrage in de kosten gevraagd. Rijks- Sursum Corda maakt zich op voor het concert op 20 maart.... waterstaat heeft inmiddels mondeling te kennen gegeven dat de reconstructie op de kruising in aanmerking komt voor subsidie. Die subsidie kan ten hoogste twee ton bedragen. Nadat alle toestemming (in de div. gemeentera den) er is voor de bouw van de rotonde, zal er nog een procedure aan de bouw vooraf gaan op de wet geluidshinder. Dan wordt er een akoestisch onder zoek verricht. Voorts wordt een pakket maatregelen opgesteld om aan de maximale geluidsbelasting te kunnen voldoen. Met de daadwerkelijke aanleg van de rotonde kan waarschijnlijk in september worden begonnen. Moerkapelle -De Moerkapelse Oude renreis wordt op donderdag 4 juni ge houden. Nadere mededelingen volgen in een volgende Hart van Holland. S «II®? Zevenhuizen-Moerkapelle -Met de jaarvergadering van 16 maart jl. werd eveneens bet 80-jarig bestaan van de bank gevierd. Elders treft u hierover een artikel aanl Naast de leden die deze vergadering bezochten heeft de bank bewoners van Zevenhuizen- Moerkapelle die in de maand maart hun tachtigste verjaardag vieren verrast met een bloemstuk. De gelukkigen werden zowel gevonden in Zevenhuizen als in Moerka pelle. Verrast met een bezoekje zijn: mevrouw Verhoef-Both, de heer De Nnegt en mevrouw V.d. Spek-Paul, allen wonend te Moerkapelle en mevrouw Zandijk- van Delft en Karreman- den Ouden uit Zevenhuizen. Op de foto ziet u de heren Visser en Lamot van de Rabobank die mevrouw Van der Spek-Paul alvast feliciteert met haar verjaardag 31 maart a.s. Moerkapelle-Trouw kenmerkt de leden van "Sursum Corda de christelijk gemengde zangvereniging van Moerkapelle, die dit voorjaar 60 jaar bestaat. Tijdens een gesprek met een drietal bestuursleden blijkt dat elk van hen al meer dan 40 jaar lid is van het koor. Voorzitter A. Verweij denkt al 45 a 46 jaar mee te zingen, mevrouw A. v.d. Knijff- de Graaff, secretaresse, zegt al vanaf haar zesde lid te zijn, ooit begonnen op het kinderkoor van "Sursum Corda", evenals Verweij en mevrouw T. Hofman-Breedijk, de penningmeesteresse. Verweij: "En toch is ons koor geen geen grijs' koor hoor! De gemiddelde leeftijd ligt rond de vijftig jaar". De dames wijzen erop dat de jongste koorleden juist de twintig zijn gepasseerd en de oudste, hoewel niet meer actief zingend, tachtig jaar is. "Mevrouw N. de Graaff-Bergschoeff(ere-lid), beter bekend als tante Nel is tachtig jaar en Jan de Graaff, die geen familie van haar is, is vijfenzeventigjaar", zegt mevrouw V.d. Knijff. De heer Verweij spreekt de hoop uit dat de heerjan Dekker uit Zevenhuizen, één van de oprichters van het koor, maar geen lid meer, aanwezig zal zijn op de lustrumviering en zegt dat de ere-voorzitter, voormalig Hervormd Moerkapels predikant ds. A. Boertje, er zeker zal zijn. Na hem is er geen andere ere-voorzitter geweest, want, netzoals bij andere verenigingen, kan pas een ander deze titel 'ervenals de drager voor deze functie bedankt. Er worden nog meer namen genoemd van mensen die veel voor "Sursum Corda hebben betekend, zoals juffrouw Bosscher, de heer Gerrit Zegwaard die vele jaren voorzitter is geweest. Bewondering en respect zegt de heer Verweij te hebben voor de oprichters van de zangvereniging, in de moeilijke voor-oorlogse jaren, met steeds wisse lende bestuursfuncties, wat uit het no tulenboek valt af te leiden. "Destijds werd er alleen een soort jaarverslag gemaakt tijdens de ledenvergadering". Vooral de eerste jaren zijn moeilijk ge weest, er was veel verloop van leden. Er is een minimum van 20 leden geweest in 1935, terwijl het bijvoorbeeld in 1944 weer 50 leden telde. Thans hebben we 52 leden", glimlacht Verweij. Dankzij financiële ondersteuning van de gemeente, een ideale en goedkope oefenruimte in de christelijke Reho- bothschool en de 115 donateurs, is "Sursum Corda" niet echt een arme vereniging. "Natuurlijk hebben we kosten, want onze dirigent moet be taald worden en muziek moet worden bekostigd. Daarvoor moeten rechten betaald worden en ga maar door. Daarnaast zijn alle koorleden enkele jaren geleden in nieuwe koorkleding gestoken: donkerblauwe rokken voor de dames plus rose blouses en don kerblauwe kostuums voor de heren met wit smokinghemd en een donker rode vlinderstrik; kosten ca. 20.000 gulden! We kregen wel een donatie van het Anjerfonds, maar bij lange na niet voldoende om deze te bekostigen. Dus hebben we tal van acties gehouden", stelt mevrouw V.d. Knijff. De heer Verweij concludeert dat het een goed idee was om met de Oranje braderie op 30 april, oliebollen te bak ken. Deze actie bracht aardig wat geld op en zal op de aanstaande Koninginne dag worden herhaald. En wat te denken van de lustrumviering, het concert met solisten, programma's, corsages, kos ten voor extra repetitie, zaalhuur, bloemen, podium enzovoort. "We zijn van plan om van het concert een cas settebandje uit te geven, hetgeen naar we hopen ook weer wat op zal bren gen", lacht de penningmeesteresse. Ze trekt een zuinige lip en merkt op dat er bij het koor 'op de kleintjes gelet wordt'. Het is aan haar te merken dat de fi nanciën veilig zijn onder haar hoede.... Spraken we in de aanhef over de trouw van de leden, de dirigenten waren ook niet weg te branden bij "Sursum Cor da". De eerste vijf jaar éne meneer Jansen en vervolgens de bekende Looren de Jong: van 1937 tot 1953; van 1953 tot 1973 Hans van Collum; van 1973 -1989 Teun Groen en thans Hans de Wit. Het lange aanblijven van de dirigenten heeft waarschijnlijk te maken met het feit dat de leden zich zeer volwassen gedroegen, immers een repetitieavond van dit Moerkapelse christelijke (in terkerkelijke) koor, kenmerkt zich door hard werken. Gekletst wordt er niet. Het is derhalve geen gezelligheidsclub je, dat heeft ook te maken met de vlotte wijze waarop de koffie verzorgd wordt. Van tevoren gezet door mevrouw Hof- mém en per toerbeurt door enkele da mes rondgedeeld in de korte pauze. Echt tot de orde hoeft niemand te worden geroepen, want iedereen houdt van zingen. Ook al moet er bij de instudering van een nieuw stuk per partij worden 'ingezongen', zowel mannen als vrouwen. Men heeft aan dacht voor elkaar en een grote dosis concentratie, tijdens het instuderen van een nieuw lied. Grappig is het te constateren dat in het eerste notulenboek de namen van de mannen en vrouwen op aparte bladzij den geschreven zijn en de mémnen in veelheid in de meerderheid waren. Dat vrouwen een avondje van huis wa ren, was toen nog ongebruikelijk. Het lustrumvierende "Sursum Corda" (Harten omhoog) heeft wel minder mannen dan vrouwen, maar vindt hun aantal, in tegenstelling tot andere ge mengde koren, niet verontrustend. "Natuurlijk mogen er mannen bijko men, graag zelfs", zegt mevrouw Hofman,"maar ook vrouwen zijn harte lijk welkom. We zingen meerstemmig, dat hangt af van de stukken, veelal de wat moeilijkere muziek, richting orato rium, alhoewel we niet pretenderen helemaal een dergelijk niveau te heb ben. Uiteraard zingen we ook het een voudige christelijke lied. Wie mee wil komen zingen, kan eens komen luiste ren op een repetitieavond in de Reho- bothschool: elke donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur". Graag wil ze nog even een aantal feiten en wetenswaardigheden over 'haar' koor kwijt. De jaarlijkse dag uit bij voorbeeld, die veel saamhorigheid geeft en door haar op touw gezet wordt. Ze verdient een compliment om de vindingrijkheid van het bedenken van reisdoelen. Van vroeger worden nog enkele herinneringen opgehaald. Zo weet mevrouw Hofman zich nog de uit voeringen van vroeger jaren te herinne ren, waarbij er na het concert een to neeluitvoering van de eigen leden was, waarin ze doorgaans meespeelde. "De uitvoering was altijd in 't Wapen van Moerkapelle bij Luitjes. Ook waren er weieens optredens in de Hervormde kerk en jaarlijks doen we mée aan de Kerstzangdienst in de kerk van de Gere formeerde Gemeente. Ook treden we regelmatig op in het Zevenhuizense be jaardentehuis, waarvan de directrice bij ons lid is. Verder hebben we optre dens rond Pasen en zingen we in ver- pleeg-en ziekenhuizen. Vroeger werk ten we mee aan een sportavond op het voetbalveld, waaraan vooraf een op tocht met muziek, door het dorp ging met alle verenigingen. Hoewel we vroeger wel meer in het oude dorpshuis zongen, hebben we nu alleen bij de lustrumviering in de sporthal van dorpshuis "Op Moer" ge zongen. Vroeger gingen we ook nog naar concoursen, waar we vaak de eerste prijs behaalden. Er werden vaak acties gehouden om de kas aan te vullen. We hadden toen nog geen subsidie. We hielden bazars met verloting, verkochten Amaryllisbollen, badhanddoeken met opdruk en ver kochten platen en cassettebandjes van ons koor", aldus mevrouw Hofman. De heer Verweij brengt de succesvolle dorpsfilm in herinnering die in 1968 opgenomen werd. Alle verenigingen namen aan de opnames hiervan deel. Twee jaar geleden is deze film op video gezet en in de verkoop gebracht ten bate van het koor. Eerder noemde we al de aanschaf van de koorkleding, dit was één van de acties om gelden hier voor te verwerven". Mevrouw Hofman: "Ooit is er door de NCRV een opname van ons koor in de Oude kerk in Voorburg gemaakt en op een zondagavond uitgezonden. We hebben ook een keer een grammo foonplaat opgenomen in de Hervormde kerk. We begonnen om zeven uur en om half één hadden we twee kéuiten vol gezongen. Op de Moerkapelse braderie verkochten we tot vorig jaar, noten, hetgeen niet bepaald aantikte. De olie bollenverkoop op 30 april loopt veel beter". De drie bestuursleden eindigen met de oproep aém de lezers van Hart van Holland die vein koormuziek houden en speciaal van het door het 60-jarige "Sursum Corda" gekozen repertoire om op vrijdagavond 20 maart naar dorpshuis "Op Moer" te komen. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij de koorleden.... Moerkapelle -Donderdag 19 maart opent Plusmarkt Dick Pak aan de Moerkapelse Dorpsstraat de deuren van een compleet vernieuwde winkel. Van donderdag tot en met zaterdag vinden in de Plusmarkt diverse de monstraties plaats. O.m. komt er don derdag een stroopwafelbakker en is er vrijdag een verloting. De klanten zullen ervaren, dat de supermarkt een totale metamorfose heeft ondergaan. De opening gaat gepaard met diverse aan trekkelijke feestaanbiedingen. De familie Pak en hun medewerkers zijn vertrouwde gezichten in Moerka pelle. In 1947 reeds begon de vader van Dick Pak met een kruidenierszaak, die uitgroeide tot een moderne super markt die voldoet aan alle eisen des tijds en aan de eisen die de consument stelt. Dick Pak runt als zelfstandig on dernemer samen met echtgenote, zoon, dochter en een flink aantal me dewerkers de nieuwe Plusmarkt. Net als voorheen zullen zij de klanten met volledige inzet optimale service bie den.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11