Waddinxveen Zonnebloem start ledenwerfactie in Boskoop Kerkdiensten Personeelsavond TOOS een succes f Foto's in het i HART VAN HOLLAND )verlegorgaan CAI Boskoop Paassfeer in Petit Galerie 't Vijfde Wiel Koffieconcert met zang en harp Boskoop Nieuwe verkeerslichten Sjoelclub [Spoor van vernielingen in Waddinxveen Hart van Holland/18 maart 1992 pagina 13 Wat doet De Zonnebloem? Menselijk contact Plaatselijk Boskoop Toenemend verkeersaanbod Met het oog op Coenecoop II Andere voorrangsregels Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen I aan ons kantoor, Dorps- I straat 62a te Zevenhuizen, I afgehaald worden a 5,-. I Nabestellen kan ook: na j I betaling van 7,50 kan de j I foto een week later afge- I haald worden. I (foto's zijn af te halen vanaf j I donderdagmorgen na I verschijning van het Hart ^van Holland). .Boskoop -De nationale vereniging "De Zonnebloem" houdt tussen 23 en 27 maart een ledenwerfactie in Boskoop. De inwoners krijgen rond 23 maart een korte informatieve brief over de vrij willigersorganisatie in de bus, met /daarbij een aanmeldingskaart. Via het invullen van de kaart kan men voor f 12,50 per jaar ondersteunend lid van "De Zonnebloem" worden. Vrijwilligers Ivan de plaatselijke Zonnebloemafde- Sling Boskoop, komen tussen 23 en 27 maart alle ingevulde aanmeldingskaar- iten ophalen. "We hopen zo twee a 'driehonderd nieuwe leden te werven", zegt de heer Henkemans, voorzitter van de afdeling Boskoop. "De Zonnebloem" zet zich in voor lang durig zieken, lichamelijk gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen, on geacht hun levensbeschouwing. Daar bij staat het menselijk contact centraal. De vereniging, begonnen als een radio programma, is uitgegroeid tot een be weging met ruim 400.000 ondersteu nende leden, meer dan 30.000 vrijwilli gers en 1300 plaatselijke afdelingen. birect na de oorlog startte Alex van Wayenburg bij de KRO een serie radioprogramma;s speciaal bestemd voor zieken. Met dit 'radio-ziekenbe zoek' stond Van Wayenburg aan de wieg van de huidige Zonnebloem. Het programma werd zo populair en legde zo'n grote behoefte bloot aan bezoek aan langdurig zieken, dat Van Wayen burg en de zijnen in 1949 de stichting "De Zonnebloem" oprichtten. In 1964 is hieruit de huidige vereniging "De Zon nebloem" ontstaan. Het menselijk contact, het op bezoek gaan bij zieken en gehandicapten, stond centraal en is ook nu nog het fundament van "De Zonnebloem". Voorzitter Henkemans, van de plaatse lijke Zonnebloemafdeling: "We probe ren te voorkomen dat langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen in een sociaal iso lement raken. Iets wat vaak voorkomt bij mensen die moeilijk of zelfs hele maal niet meer van huis kunnen". De ledenwerfactie is bedoeld om het Zonnebloemwerk in Boskoop meer ge stalte te geven en verder uit te breiden. Niet alleen zullen er leden worden ge worven, maar tevens ook nieuwe vrij willigers. Tevens kan het gebeuren dat er door deze actie zieken en gehandi capten op het spoor gekomen worden die graag een bezoek van een Zonne bloemvrijwilliger ontvangen. Een groot deel van de opbrengst van de actie gaat rechtstreeks naar het plaatselijke Zon nebloemwerk in Boskoop. "Van dat geld willen we volgend jaar weer enkele gezellige Bingo-middagen, een Dag boottocht, Nationale Ziekendag en uit stapjes naar De Keukenhof organise ren", zo vertelt de heer Henkemans. Voor meer info: 01727 -15809, mevr. Van Schie of 01727 -12223 mevr. R. Harkes. Boskoop -Naar aanleiding van het (overlegorgaan Cai Boskoop (OCB) wordt mogelijk vanuit Boskoop het Initiatief genomen om het kabelnet van Boskoop zowel voor de abonnees als (voorde aanbieders, aantrekkelijker te naken. Bij het opmaken van de stand van zaken (van 5 jaar OCB kwam het orgaan tot de conclusie dat de kabel in Boskoop op (achterstand is geraakt. Vergeleken met ndere regio's blijft het kabelaanbod in Boskoop met een vijftal programma's [achter, in Boskoop worden 15 programma's doorgegeven, in de ver- [gelijkingsregio beloopt dat aantal al gauw zo'n 20, in voorkomende gevallen zelfs voor enkele guldens minder (abonnementsgeld. Populaire programma's als RTL+, MTV, Discovery Channel, ontbreken op het Pcabelnet, maar ook informatieve dien sten zoals een overzichts-en medede- jlingenkanaal (matrix-kleinbeeldka- naal), kabelkrant en een teletekstdata- .bank zijn er niet. IHet OCB constateert dat aan de tarief stelling weinig te doen valt. Die wordt bepaald door de aanleg van het net. Maar aan de aantrekkelijkheid van het Programmapakket valt wel iets te doen. met eenvoudige middelen kunnen de gewenste programma's erbij komen, jmaar de complexe overlegstructuur rond Alphen a.d. Rijn, verhindert een slagvaardig beleid. Vanuit het technisch knooppunt Alp hen a.d. Rijn komen vrijwel alle programma's naar Boskoop. De be sluitvorming moet daarvoor een over- legtraject afleggen dat niemand kan overzien en waarvan de invloed van gemeenten als Boskoop (maar ook Bo degraven, Rijneveld, Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen) op het beleid niet traceerbaar is. De rechtstreekse invloed van de ka belkijker is al helemaal zoekgeraakt. De gemeente Boskoop wil de overleg- en besluitvormingsstructuur ontstop pen door een deel van haar bevoegd heden over te dragen aan een sterker regionaal orgaan en de invloed van de abonnees te vergroten. Net als in an dere regio's zal dat het programma pakket ten goede komen en het nieuwe regionale net aantrekkelijker maken voor aanbieders van nieuwe programma's en diensten. Ook op dat punt bleef Boskoop achter. Voorgesteld wordt om vanuit Boskoop een initiatief te nemen om de discussie te starten, zo mogelijk met behulp van de Vecai, de vereniging van kabelex ploitanten. De Vecai pleit al jaren voor sterke regionale netten. Het college van B. en W. heeft de con clusies van het OCB onderstreept en legt ze voor aan de Commissie Alge mene Bestuurszaken. zondag 22 maart Herv. kerk 9.30 uur ds. G. de Fijter Haren 18.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Volle Evang.Bethel 9.30 uur samen komst Chr. Geref.kerk Boskoop 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting R.K. zaterdagavond 17.30 uur in de Stek 19.00 uur kerk A.P. van Neslaan; zondag 10.30 uur in de kerk samen komst Medische diensten zie Benthuizen/ Hazerswoude Boskoop -Op zaterdag 21 maart er is 's middags tot vijf uur niet alleen een fraaie expositie van keramiek van Tine Klazinga, doch wordt er tevens een demonstratie gegeven van het be schilderen van eieren door Anneke van Dam. Ook is er een plaatsje ingeruimd voor schoonheidsspecialiste Greetje v.d. Broek die de mogelijkheid biedt om met de nieuwe voorjaars-make-up kennis te maken. Iedereen is hartelijk welkom. Een gratis kopje koffie staat klaar in Petit Galerie 't Vijfde Wiel aan de Barendstraat 8, naast Hotel Neuf in Boskoop. Boskoop -Zondagmorgen 22 maart a.s. vindt in "Het Praathuis" aan de Bosweg in Boskoop weer een koffieconcert plaats in de serie van maandelijkse concerten. Dan treedt het duo op van Lisinka Schuring, mezzo-sopraan en Carla Bos, harp. Op het koffieconcert worden o.a. harp muziek van Handel, liederen van Jur- riaan Andriessen en Sephardische lie deren van de Spaanse componist Cas- telnuovo-Tedesco uitgevoerd. Het duo zorgt voor een boeiend programma, waarin zij muziek voor zangstem en harp afwisselen met stukken voor harp- solo, onderwijs een reis makend door de tijd met oudere en modernere composities. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. zondag 15 maart werd de Wad- dinxveense politie geconfronteerd met |een spoor van vernielingen in de ge- IkY11'6' 'n a"e geval'en ging het om het ■bekladden van voertuigen en gebou wen met verf. ue eerste melding kwam van een gara- h?-drijf aan de Rijnlandstraat. Hier r'eek een zestal auto's, behorend tot Jde handelsvoorraad, bespoten te zijn |met yerf. Algauw kwamen er meer heldingen en was er een spoor van gespoten strepen, leuzen en teksten perder terug te volgen de gemeente in. I oor zover na te gaan valt, zijn de ver- relingen aangericht in het gebied tus- i en de bibliotheek en de Rijnland- ptraat. ■be Para"e'weg van de Jul. van Stol- S^an nabij de bibliotheek, werd een .geparkeerde auto ondergeklad. Ook de Boskoop -De examenkandidaten van de vierde klas van de Agrarische school "De Groene Zijde" hebben ongetwijfeld een prima cijfer voor biologie gekregen, bij de beoordeling van hun werkstukken en het mondelinge overhoor van hun kennis. De biologie-leraren E. van der Kolk (op de foto) en R. Rabouw, constateerden donderdag dat hun leerlingen goed hun best hadden gedaan en groepsgewijs veel aandacht besteed hadden aan hun werkstuk. Al die werkstukken samen vormden een grootse tentoonstelling die tevens een indruk gaf van de creativiteit van de examenkandidaten. De opdracht "maak een tentoonstelling van een door de leraar gegeven onder werp" was perfect uitgevoerd. Er stonden bolgewassen met fraaie documentatie uitgestald, het menselijk lichaam, het gehoor en op de foto zijn enkele opgezette eenden te zien. (enmz. enz. teveel om op te noemen). Degenen die een bepaald onderwerp kozen moesten meer weten van hun 'object' dan de anderen, die van dit onderwerp slechts globale kennis moesten tonen. Die algemene kennis moesten alle leerlingen van elk onderwerp kennen en was te vinden bij het thema, aangeduid met een oranje stip. De kandidaten die expliciet dit onderwerp kozen, moesten veel meer weten. Ooit geweten dat eiderdons het kostbaarste dons is? Waddinxveen -De uitslagen van de laatstgehouden sjoelavond zijn: Klasse A1 Jan Kersbergen 1408 pnt; B 1Ed den Drijver 1302; C 1 Jan van Beek 1263; D. 1. Jannie Sleeuwenhoek 1100; E 1. Ro- sewelle v. Leeuwen 936. De volgende sjoelavond is woensdag 1 april in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijmlaan Waddinxveen. Er zijn nu nog drie sjoelavonden in dit seizoen. Waddinxveen -Sinds donderdag 12 maart zijn er verkeerslichten in wer king op de kruising Apollolaan/Ka- naaldijk/Coenecoop. Om het verkeer voor de bereiden op de komst van die lichten waren deze lichten alvast op 'knipperen' gezet. Voor het openbaar vervoer zijn zgn. 'vetag'-voorzieningen getroffen. De bus die over de Kanaaldijk rijdt (lijn 187) heeft prioriteit gekregen boven het overige verkeer. De installa tie is er één van het nieuwste type. Er is al rekening gehouden met de komst van een lijndienst door het bedrijvenpark Coenecoop. Voor deze lijn, die met in gang van de nieuwe dienstregeling eind mei/begin juni in gebruik wordt ge nomen, zijn deze voorzieningen ook getroffen. In de loop der jaren is de verkeersdruk te rondom de Kanaaldijk/Apollolaan/ Coenecoop sterk toegenomen, men is de auto steeds vaker gaan gebruiken, waardoor het verkeersaanbod in het algemeen is toegenomen. Op de Ka naaldijk is de drukte bovendien toege nomen door het opnieuw in gebruik nemen van de Coenecoopbrug. Verder is het verkeersaanbod op de kruising Kanaaldijk/Apollolaan/Coene- coop sterk toegenomen door de ont wikkeling van het bedrijvenpark Coen ecoop. Met de tweede bouwfase van Coenecoop voor de deur en de ontwik keling van het A3 -terrein ten noorden van de Apollolaan, bestaat de indruk dat het verkeersaanbod op de kruising de komende jaren nog zal doorgroeien. Door de toegenomen verkeersdruk op de kruising, bleek het steeds moeilijker om, komend vanuit de Apollolaan en Coenecoop, de Kanaaldijk op te rijden of over te steken. Met name in het spits uur waren de wachttijden vaak erg lang. De wachttijd- en oversteekpro- blemen op deze kruising zullen met de komst van de verkeerslichten, waar schijnlijk tot het verleden behoren. De werkzaamheden op de kruising zijn al enige tijd aan de gang. Op de brug van de Apollolaan zijn fietspaden aange legd op hetzelfde niveau als het trot toir. Ook is het fietspad langs de Ka naaldijk verschoven naar de kruising toen, waardoor meer opstelruimte voor de fietsers is gecreëerd. Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de reconstructie van de kruising door het aanbrengen van de benodigde wegmarkeringen. Met de komst van de verkeerslichten zijn enkele regels op de kruising ver anderd. het belangrijkste verschil met de oude situatie is, dat het fietsverkeer langs de Kanaaldijk, voorrang krijgt op het verkeer van en naar Coenecoop. Gedurende een korte periode hebben de fietsers op het fietspad en het rechtsafslaande verkeer op de Kanaal dijk gelijktijdig groen licht. Rechtsaf slaande voertuigen naar Coenecoop (komend vanuit Waddinxveen) zullen voorrang moeten verlenen aan deze fietsers. De verkeersregel dat recht- doorgaand verkeer op dezelfde weg voorrang heeft op afslaand verkeer gaat dan op. Dit geldt ook voor voet gangers. Fietsers en voetgangers die de Kanaaldijk oversteken als het licht groen is, hebben voorrrang op het af slaande autoverkeer vanuit de Apollo laan en Coenecoop, dat even later groen krijgt. bibliotheek zelf bleef niet gespaard voor het vandalisme. Vervolgens werden auto's en borden op het terrein van Boonstoppel bespo ten aangetroffen. Het spoor voerde ver der over de Kerkweg Oost waar het postkantoor en de Rabobank niet aan een verfstreep ontkwamen. Op de Beu kenhof vielen de deuren van een kan toorpand en de pas geschilderde toe gang van De Bonkelaar ten prooi aan de spuitbus. Tot slot werd een woning aan de Sta tionsstraat nog het doelwit van de verf- vandaal. De schade is tot op heden onbekend. De politie vermoedt dat de verf in de nacht van zaterdag op zondag is ge spoten. Getuigen worden met klem verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 01828 -13688. Waddinxveen -Afgelopen zaterdaga vond werd er in het voormalig TOOS- gebouwtje de TOOSOOS in Waddinx veen, een avond georganiseerd voor het "TOOS-personeel". Het bestuur wilde nu eens in een informele sfeer de mensen bij elkaar krijgen op een infor mele sfeer, die op de één of andere manier betrokken zijn bij de gymnas tiekvereniging TOOS. De penningmees ter Marco Kleiweg opende de avond, met de door de cateringmensen (vrij willigsters van TOOS) uitgedeelde wel komstcocktail. Nu niet de train(st)ers in trainingspak en niet de redactie van het clubblad met typemachine, nee, ge woon een gezellig avondje TOOS! Dat TOOS over een gezellig aantal vrijwilli gers beschikt, wist iedereen, maar dat de catering-afdeling van TOOS zo lek ker kon koken, was nog niet bekend. Nu wel, want er was maar liefst voor 60 personen en een geweldig koud buffet. Werkelijk aan alles was gedacht. Het bestuur beloonde dit extra met een bloemetje. Halverwege de avond kwam de band van de muziekvereniging Concordia "De Notenkrakers" er een extra feestelijk tintje aan geven. WÖM» WOOOOC OMOO» WWW WOT WWW

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13