Waddinxveen allerlei Waddinxveense viel in de prijzen door het maken van een zevende zintuig Kerkdiensten Activiteitenbeurs voor 55 in Buurtcentrum "De Boog" Vijfdeling provincie Zuid-Holland?! Hart van Holland/18 maart 1992 pagina 17 Thuiszorg SOOS-bazar Anne Frank Hobbyclub Anne Frank Modeshows Boomplantdag Kinderkledingbeurs Zuidhonk Mededelingen college B. en W. Expositie van Gees van Vliet en Anke Mensink Bingo-avond De Overkant Scholierencafé De Staring 20 maart open Opening Socio-woningen Peru-middag in Kreater Denk-Triatlon Zuidpias Sponsorloop "A home to live" Spelletjes-marathon Project: Klaveijassen in het Zuidhonk Jeugdbingo Waddinxveen Corresponderen Fictie Toekomst Disco in De Paddestoel Veel te zien en te beleven Alleen deze maand! i opbouw "De Boog" wordt maandagavond 30 maart aanvang 20.00 uur, een li! i pen komst over "Thuiszorg" gehouden door het Platform Gehandicapten Waddinxveen. Inlichtingen tel. 01828 -13243. Vriidas 20 maart wordt in het Anne Frankcentrum de jaarlijkse bazar van de SOOS gehouden. Opening om 14.00 uur door wethouder J. Neele. nn initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen is jl. maandagmorgen in het Anne Frankcentrum gestart met een hobbyclub Pergamanowerk (werken met perka- mentpapier) o.l.v. Peter van der Harst. Wekelijks van 9.30 tot 11.30 uur. In bejaardentehuis Souburgh wordt vandaag en 30 maart een modeshow gehou den aanvang 10.00 uur. he Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr S. Patijn komt op Nationale Boomplantdag naar Waddinxveen 25 maart en zal aldaar een boom planten. Duizenden kinderen in Nederland planten op deze dag een boom. In gebouw het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan, wordt een zomerkledingbeurs gehouden op dinsdag 24 maart van 13.30 tot 16.30 uur. Op maandag kan nette eedragen kinderkleding van 19.00 tot 21.00 uur ingeleverd worden. Ook op d insdag 24 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Afrekenen is op woensdag 25 maart van 10.00 tot 11.00 uur. Inlichtingen tel. 01828 -13206. Aan de heer A.J.M. Geerdink, bedrijfsleider/manager van het gemeentelijk zwembad (Gouwebad "De Sniep") is, op eigen verzoek, per 1 mei 1992, eervol ontslag verleend. wedstrijd. Hoofdprijs een platenbon van 25 guilden, beschikbaar gesteld door "Hot Portugal". Inschrijven voor de dance-wedstirijd is niet meer mogelijk Wel kan iedereen de avond bijwonen tegen de entreeprijs van een gulden. De avond eindigt om 20 30 uur Om 21.00 uur is er disco voor de oudere jeugd: van 15 t/m ZU jaar. Drive-in-discotheek "The Flying Dutchman" presenteert dan hjun nieuwe disco theek. D.J. Ed en D.J. Rob zullen goede muziek draaien: entreeprijs vijf gulden, ïnci. gratis consumptie. De Waddinxveense kunstenaressen Gees van Vliet en Anke Mensink houden in het gemeentehuis van Leiderdorp van 19 maart tot en met 23 april a.s. een expositie. Gees van Vliet is keramiste en zal keramiek exposeren. Anke Mensink schildert en maakt aquarellen. Wie ooit kennismaakte met het werk van beide dames mag ervan verzekerd zijn dat een bezoek aan de expositie de moeite waard is. Openingstijden van de expositie: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Op woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Parkeren in parkeergarage Winkelhof of naast het gemeentehuis. Zaterdag 21 maart organiseert "De Overkant" aan de Kromme Esse 6 een gezellige 'bingo-avond'. Er worden vijf ronden gespeeld onder leiding van de enige echte Overkantse bingomaster "Dirk", met fraaie prijzen De zaal is open om 20.00 uur en de aanvang van de bingo is 20.30 uur. Naar aanleiding van persberichten en bezwaren van o.a. de directies van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum en de christelijke scholengemeen schap De Wadde over de vestiging van een scholierencafé in de kantine van de sDorthal "De Sniep", is terzake een ambtelijk advies uitgebracht. Fheruit is ge bleken dat, onder schooltijden geen alcoholhoudende dranken zullen worden verstrekt het college ziet derhalve geen enkele aanleiding om de exploitatie van een scholierencafé onmogelijk te maken of daartegen op te treden. Gezien het teit dat echter, met name bij de beide schooldirecties, enige zorg bestaat over eventuele problemen voor de gang van zaken op de scholen, is besloten om een bijeenkomst te beleggen waaraan de exploitant van het scholierencafe de schooldirecties en de gemeente zullen deelnemen. In dit overleg wordt getracht afspraken te maken en bestaande onduidelijkheden uit de weg te ruimen. Het Dagactiviteitencentrum "De Staring", een dependance van de Hooge Burch te Zwammerdam, wordt op 20 maart officieel geopend. Mevrouw Rina van de Velde- van der Hoff, secretaris van de Indicatie- en Zorgtoewijzingscommissie van het Regionaal Overleg Zwakzinnigenzorg Midden-Holland verricht samen met Enrico Linscheer, jongste deelnemer van "De Staring" de officiële openingshandeling. Het dagactiviteitencentrum is gerealiseerd in een bedrijfsverzamelgebouw aan de Staringlaan in Waddinxveen-noord en biedt plaats aan 24 verstandelijke gehan dicapten van 20 jaar en ouder die in de socio-woningen aan de Zuidplaslaan wonen. De vier socio-woningen van De Hooge Burch, aan de Zuidplaslaan 559-565, zullen op 27 maart officieel worden geopend door burgemeester C.M. v.d. Linden te Waddinxveen. Hij wordt terzijde gestaan door bewoners Said Ben Hadou EI Hassa en Annie Bras. "Tussen het zwaard en de muur". Onder dit motto wordt er in gebouw Kreater een middag over mensenrechten gehouden op zaterdag 21 maart a.s. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en wordt georganiseerd door de plaatselijke werkgroep van Amnesty International, de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Toma/Lima en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen. Op deze mid dag komt een Peruaanse vluchteling vertellen over de situatie in Peru met een guerilla-oorlog van het Lichtend pad...(vreselijk) Verder treedt de dichter/muzikant Luis Barros uit Zuid-Amerika voor het voetlicht en is er gelegenheid om tekeningen te maken voor de kinderen en moders in e volkskeukens en brieven te schrijven aan de Peruaanse overheid. Tevens kan men de tentoonstelling bezichtigen en nader geïnformeerd worden over de situatie in Peru. 0p 27 en 28 maart wordt er een 'denk-triatlon' gehouden in gebouw "Het Zuid honk", georganiseerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias. Een en ander in samenwerking met de plaatselijke Bridgeclub Waddinxveen, Damclub Excelsior en Schaakvereniging W.S.V. Inschrijven en Inl. tel. 01828-19528 of tel. 01828-13423. De jongensclub van de Hervormde kerk, "De Ankerketting houdt zaterdag 21 maart een 'sponsorloop' voor het HGJB-project 'A home to live De sponsor oop wordt gehouden in het "Gouwebos" bij de ingang "Groenezoom-Wikkeveld tussen 10.00 en 13.00 uur. 0p 20 maart gaat er in de Bethelkerk een 'spelletjesmarathon door de jeugd vereniging "Maranatha" van start, die 24 uur zal duren. Er kan worden deelge nomen aan dammen, schaken, ganzebord, risken, mens-erger-je-niet enz. Aanvang 19.00 uur tot zaterdag 19.00 uur. Er wordt ook om ondersteunende support gevraagd.. Iedereen kan hier aan deelnemen. De bedoeling is dat men gesponsord wordt. Bedrijven zijn voor sponsoring benaderd en in de plaatselijke Hervormde kerkgebouwen hangen intekenlijsten om te sponsoren. Ook hiervan is de opbrengst bestemd voor het project 'A home to live een huis om in te wonen). Het project is bedoeld om te bouwen aan een goede relatie tussen de jeugd van de Hervormd Gereformeerde Jeugdbond (HGJB- landelijke bond in Nederland) en de jeugd van enkele kerken in de Zuidafrikaanse landen Malawi, Zimbabwe en Namibië. 10 april a.s. is de slotavond van het jeugdwerk. 'n wijkgebouw Het Zuidhonk, naast sporthal De Duikelaar, is er op vrijdagavond 20 maart weer een Klaverjasavond Aanvang 20.00 uur. Zaterdagavond 21 maart wordt in Het Zuidhonk een bingo-avond gehouden voor de jeugd van 8 tot 16jaar. Er zullen drie gewone bingo-rondes worden gespeeia en aansluitend uroarhü Ho hnnfrinriis een walkman zal zijn. Hierna Waddinxveen -De 16-jarige Monique v.d. Loo, leerling vierde klas VWO van de Samenwerkingsschool, kreeg niet alleen een 'tien op school, voor haar werkstuk en voor de toets, van het door haar uitgevonden 'zevende zintuig', ze behoorde ook tot de 20 gelukkigen die landelijk in de prijzen vielen. Vorige week vrij dagavond was Monique met haar werkstuk te zien in het Jeugdjournaal, waar een aantal winnende 'zevende zintuigen werd getoond op de Universiteit van Twente, welke de wedstrijd organiseerde. De opdracht luidde: 'Ontwerp een nieuw zintuig dat iets kan vast stellen dat niet met de vijf gewone zintuigen en het mysterieuze zesde zintuig, niet vast te stellen is In de vrije opdracht mochten de ontwerpers gebruik maken van allerlei technieken en verschijnselen als warmte, zwaartekracht, magnetisme, waterkracht en onzichtbaar lucht. De wedstrijd, uitgeschreven door de Universiteit Twente, in het kader van de Nationale Wetenschapsweek, voor het maken van een zevende zintuig stond open voor deelname van leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 zowel voor HAVO als VWO. Leerlingen konden individueel of in groepsverband inzenden. Er werden in totaal 154 werken ingezonden van een totaal van 280 scholieren. Van de Samenwerkingsschool uit Waddinxveen, namen vijf leerlingen deel Zij kregen eerst een beoordeling op school door de do centen 'handenarbeid'. Er moest niet alleen een werkstuk ge maakt worden maar ook een omschrijving van hetgeen het 'zintuig' voorstelde. Met de werkstukken gingen de vijf Wad dinxveense scholieren per auto met de docenten mevrouw J.H. Meppelink en de heer J.A.M. de Kort, vrijdag 6 maart naar de Universiteit van Twente. Hun aankomst werd door het jeugd journaal in beeld gebracht. Ook de jurering, door hoog gekwa lificeerde personen met waardering voor technisch vernuft, creativiteit en vormgeving. Terwijl dit gebeurde kregen de scholieren een cabaretprogramma voorgeschoteld, een lunch aangeboden en woonden ze een college van 'toegepaste wis kunde' bij. Zondag 22 maart Herv. Immanuëlkerk 10.00 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur mevr.ds. J.W. Falkenburg Rotterdam Geref.Vrijgem. Kruiskerk 8.30 uur en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Christelijk Afgescheiden Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want woensdagavond 25 maart 19.30 uur idem (Verder geen opgave van Wad dinxveen) Monique met haar 'zevende zintuig' en de ingelijste oorkonde behorend bij haar prijs. Als uitvinding maakte Monique een apparaat dat zgn. dierentaal vertalen kan in mensentaal en als micro-chip als zevende zintuig, in de hersenen van mensen, ingebracht kan worden. Ze noemde het 'To zó o allilografó'. Dat betekent 'met een dier corresponde ren'. Monique maakte twee tableaus, waarvan de bovenste mechanisch in werking treedt als ze het schakelaartje aanzet, zoals een draaitafel van een pick-up. Op dat plateau staan zeven dieren: de zeven zintuigen (kleine speelgoedbeestjes). Aan de vier zijden van de cirkel staan palen waarop lampjes gemonteerd zijn die per twee, aan en uit flitsen, alsof ze signalen doorgeven. In twee van die palen zit een klein speelgoedhondje, welke zgn. de dierentaal opvangen en het via de pa len (geleiders) doorgeven. Beide pla teaus zijn groen. Ze is negen weken bezig geweest met haar 'vinding' en kreeg voor het technische gedeelte, ideeën door haar oom aangedragen, evenals onderdelen. Monique: "Het is fictie en een idee in het groot van iets waarmee de mens ge schapen zou kunnen zijn of wat door een operatie ingebracht zou kunnen wordenMaar absurd, net zoals de andere bedenksels van de inzenders, waar hele originele bij zaten en daarom ook met een prijs beloond werden. De 20 prijswinnaars moeten nu een le vensgroot werkstuk gaan maken van hun bedachte 'zevende zintuig'. Ik dus ook. De eerste prijs bestond uit dui- - zend gulden, de tweede uit vijfhonderd gulden en de derde uit tweehonderd vijftig gulden. Zeventien prijswinnaars van de twintig, waartoe ik ook behoor, kregen een cheque van de Universiteit van Twente van tweehonderdvijftig gulden voor de onkosten om het le vensgrote werkstuk te maken dat dan tijdens de Nationale Wetenschap»- en Techniekweek van 11 tot en met 18 oktober a.s., met alle andere werk stukken, zal worden geëxposeerd op de campus van de Twentse Universiteit' Monique is van plan om deze klus in de zomervakantie te gaan klaren. Momen teel heeft ze het, na een ziekteperiode, een beetje druk met het inhalen van schoolwerk. Voor wat de toekomst be treft: ze zou best na de VWO naar de Kunstacademie willen, want ze blinkt zowel in tekenen als in handvaardig heid uit. Bovendien speelt ze gitaar en zingt graag, zodat er ook aan 'muziek' gedacht kan worden... En wie weet wordt het een studie Diergeneeskunde, vanwege haar liefde voor dieren: met name voor paarden. Ze rijdt paard en steekt tegen haar geliefde vierbener, hele verhalen af. "Maar een paard zegt niks terug. Dat juist, bracht me op het idee om dit apparaat te verzinnen. Wat zou het fijn zijn als zoiets in je hersenen zat, waar door je met dieren zou kunnen praten", verzucht Monique Waddinxveen -De Stichting "Welzijn Ouderen Waddinxveen" en de Stichting Volwassen-educatie "Roosje Vos" heb ben, in samenwerking met het Sociaal Cultureel Werk en het bestuur van het Buurtcentrum "De Boog" op donder dag 19 maart een aciiviteitenbeurs georganiseerd voor 55 plussers uit de Vondelwijk en omstreken. ving Kreater"; Wijkwerk Waddinxveen- Noord en de Multisportvereniging "Toos" afd. gymnastiek; de drie oude renbonden: ANBO, KBO EN PCOB als mede de gemeentelijke Sociale Raads vrouw. Wie belangstelling heeft voor een bepaalde cursus of beweeg of ex- pressie-activiteit kan op deze beurs informatie krijgen. De activiteiten- beurs 55 vindt plaats op: donderdag 19 maart van 13.00 tot 15.30 uur. De beurs wordt gehouden in Buurtcen trum "De Boog" aan de C. Huygenslaan 2. De koffie en thee staan klaar II O LUI IQ IdaX. L.I ZUllCll UI IC gcwwii^ U1"5u l Ml^rna 1 een Superronde, waarbij de hoofdprijs een walkman zal zijn. Hierna cen verloting gehopuden waarbij ook mooie prijzen te winnen zij Aanvang 19.00 uur tot 21.00 uur. I 0p vrijdagavond 20 maart houdt Wijk-en Speeltuinvereniging 'De Paddestoel" aan de Lijsterbesstraat, een disco-avond onder het motto "Nothing but a party '9.00 uur begint de disco voor 9 t/m 14 jarigen. Voor hen is er dan een dance- Aanleiding tot de activiteitenbeurs voor 55 plussers is een in november jl. gehouden enquête onder deze leef- tijdsgroep in de Vondelwijk. Uit de en- quête bleek een grote behoefte aan MlllPlltif) verschillende activiteiten zoals: ge- Mr heugentraining, weerbaarheid voor vrouwen, diverse talen, kijken naar kunst, tekenen en schilderen, dansen, gymnastiek, meer bewegen voor oude ren, yoga en recreatieve activiteiten. Om geïnteresseerde 55 plussers meer informatie te geven over de verschil lende op te zetten cursussen is deze activiteitenbeurs 55 plus georgani seerd. Op de beurs zullen aanwezig zijn: -de navolgende stichtin- gen:Volwassen-educatie "Roosje Vos"; "Welzijn Ouderen Waddinxveen"; Openbare Bibliotheek Waddinxveen"; Centrum voor Kunstzinnige Vormge- Alleen deze maand is bij het postkan toor de speciale sticker te verkrijgen tegen ongeadresseerde (ongewenste) brievenbusvulling. Wilt ook u een ein de maken aan de verspilling van grondstoffen en water? Een goed begin is het terugdringen van ongewenst drukwerk. Een schoon milieu begint bij uzelf. Milieuvereniging Zevenhuizen Post bus 101. Groene Hart (?)- Met de ondertekening van de intentieverklaring, door de col leges van B. en W. van Gouda en Alphen a.d. Rijn, werd duidelijk gemaakt dat het dagelijks bestuur van beide ge meenten hun vqorkeur uitspreken voor de zgn 'vijfdeling' van de provin cie Zuid-Holland en beide willen komen tot de vorming van een Groenë hart- gewest. Het Intergemeentelijk Samen werkingsorgaan Midden-Holland (1SMFÏ) ondersteunt de pogingen van beide gemeentebesturen. In de praktijk betekent dit de opdeling van Zuid-Holland in vijf nieuwe gewes ten: Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Leiden en een gewest Groene Hart. Met deze ondertekening van de inten tieverklaring, maakten Gouda en Alp hen a.d. Rijn duidelijk dat zij een voor beeldfunctie hebben in de samenwer kingsgebieden waartoe zij behoren. Gouda bij Midden-Holland en Alphen Rijn bij het Intergemeentelijk a.d. Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR). (N.B. Dit houdt in dat een groot deel van het verspreidingsgebied van "Hart van Holland" straks tot "Het Groene Hart" behoort....)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17