Sport in de regio Onderlinge wedstrijden O.S.S. Tafeltennis Schaken Klaverjassen Voetbaldagen bij BROUWER DE KONING Tafeltennis Rentokil ZVH heren 2 kampioen! in be ttecjiol.... Lees omi jjolLnbü! Basisschool 't Reigerbos wint Schaaktoernooi ORGEN Floreant UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/18 maart 1992 pagina 5 - VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN - KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ZTTC in moeilijkheden Snelschaaktoernooi Persoonlijke ranglijst uitslagen «A****** Si KWEKEI Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken 10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 De OD zaterdagmiddag 14 maart jl. gehouden onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging OSS, waren een groot succes^ Er deden 160 meisjes en jongens aan mee in de leeftijd van 5 t/m 16 jaar. Naast het grote aantal deelnemers was er een enorme nublieke belangstelling. Deze wedstrijd was voor OSS tevens de gelegenheid om hun sponsor, de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle voor te stellen. Met ingang van 1992 sponsort de Rabobank voor drie jaar de kleding van de meisjes en jongens extra (wedstrijdgroepen). uitslagen: meisjes 5 jaar: 1Daisy Wal ter: 30.8 pnt.; 2. Marieke Hoeymakers: 28.9; 6 jaar: 1. Silvia vd Heide: 30.4; 2. Maartje Groeneveld: 28.8; 7 jaar: 1. Bo Walter: 31.6; 2.; Lydia de Hoog: 30.9; 3. Rianne Luyendijk: 29.7; 4. Wieteke Hoeymakers: 29.6; 8 jaar: 1. Lian vd Zouwen: 30.2; 1. Monique vd Heide: 30.2; 2. Laura Voskuilen: 30.1; 3. Lie- neke Uitenboogaard: 29.2; 9 jaar: 1. Marie Anne Boer: 31.7; 2. Carlijn Schokker: 31.0; 3. Lara Sips: 30.9; 10 jaar: 1. Marijke Luyendijk: 30.8; 2. Yvon ne Hoogeveen: 30.2; 3. Heide v. Adri- chem: 29.8; 11 jaar: 1. Kim de Groot: 31.2; 2. Laura Hendriks: 30.7; 3. Esther Zoutendijk: 29.6; 12 jaar: 1. Dorette Luyendijk: 31.1; 2. Nienke Slobbe: 30.4; 13 t/m 16 jaar: 1. Monique Bekkens: 34.1; 2. Maeike vWehring: 33.0. Jongens 6 t/m 8 jaar: 1. John de Boer: 29.9; 2. Hans Visser: 28.9; 3. Bouke de Vries: 28.8; 9 t/m 12 jaar: 1. Girt Clazing: 30.5; meisjes extra: 1. Aletta de Lange: 35.3; meisjes extra: 1. Femke IJsselstein: 33.8; 2. Suzette vd Ham: 32.,8; 3. Angelique Reijm: 32.0; meisjes extra: 1. Linda v. Rooijen: 32.2; 2. Janneke Hoeymakers: 31.2; jongens extra: 1. Ed den Ouden: 31.4; jongens extra: 1. Camili de Boer: 33.7. De wisselbeker was voor Monique Bekker: 34.1; De wisselbeker voor de extra groep meisjes: Aletta de Lange: 35.3; Voor de extrea groep jongens: Camilo de Boer; 33.7. Afgelopen vrijdag 13 zeer hoopvol met een zeer verdiende overwinning op Vos. Met zeer gedegen tafeltennis werd de speler van Kwiek in de derde game met 21-18 bedwongen. Tegen Van Wageningen speelde Van Amerongen ook in drieën, alleen werd er nu met 21-12 verloren. Verboom werd in de derde partij voor Van Ame rongen een ware kwelgeest. Vrijwel onmogelijke ballen werden door de speler van Kwiek afgeslagen, wat resul teerde in een simpele 21-14 en 21-12. Ook Robert Beenes startte goed tegen Verboom, door met 21-23 in de derde game te winne. Tegen Vos werd Beenes een beetje laat wakker. De eerste game ging met alles zeggende cijfers 21-6 naar Vos. De tweede game kwam de ZTTC-er ver achter maar knokte zich terug naar een 20-19 voorsprong. He laas maakte hij daarna geen punt meer en ging dus ook deze game naar Vos. Tegen Van Wageningen sleepte Beenes er een derde game uit, maar kwam weer net iets te kort om de partij af te kunnen maken. Ook de dubbel van ZTTC, gespeeld door Beenes/Amerongen ging verlo ren. Gamestanden 21-16 en 21-15. ZTTC blijft steken op een schamel puntento taal van 3, en ziet de degradatie steeds dichterbij komen. Met de wedstrijden tegen TOP 2 en 1 en ILAC 4 voor de boeg, waar eerder dik van werd verlo ren/ziet het er zeer somber uit voor de Zevenhuizenaren. Zevenhuizen maart speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC in Waddinxveen de zevende wed strijd in de eerste klasse promotie te gen het eerste team van Kwiek. De eerste confrontatie in deze competitie tussen beide teams werd nog een nipte overwinning voor ZTTC, nu werden de Zevenhuizenaren met een kansloze 8-2 naar huis gestuurd. Na de hoopvolle opleving van Ad van Heijningen tegen het tweede team van Vriendenschaar, waren de verwach tingen hoog tegen Kwiek. Helaas bleek er op deze avond niets meer over van het zelfvertrouwen van de ZTTC-er. Van Heijningen verloor al zijn partijen en speelde ronduit slecht zonder een greintje vastigheid. Veel t;e gehaast en te wild werkte hij zijn partijen af waar door hij meer tegen zichzelf dan tegen een tegenstander speelde. De Zeven- huizenaar begon de avond tegen de sterkste speler van kwiek, Wim van I Wageningen. Uitslag: 21-17 en 21-11 I voor Kwiek. De tweede partij tegen Ronald Verboom was niet om aan te zien: uitslag 21-9 en 21-15! Pas in zijn derde partij tegen Kees Vos kwam van Heijningen een beetje in zijn spel. De eerste game ging naar Vos met 21-13, waarna van Heijningen goed terug kwam met 14-21De derde game verliep uiterst spannend, maar ging uiteinde lijk met 21-19 toch naar Vos. Guus van Amerongen begon de avond Zevenhuizen -Op zaterdag 14 maart jl. werd er in Hotel Vos een 'kjlaverjasmid- dag' gehouden ten bate van de ANBO, afdeling Zevenhuizen. Deze middag is een grandioos succes geworden. Er waren 68 deelnemers die samen het mooie bedrag van f 837,50 bij elkaar brachten. Het bestuur van de KJV Hotel vos en het bestuur van de ANBO, af deling Zevenhuizen willen iedereen die aan het welslagen van deze kaartmid- dag hebben bijgedragen, hartelijk be danken. Boskoop- De commissie "Promoting Voetbal van Floreant" houdt ook dit jaar weer de bekende "Floreant Voet baldagen" in de Paasvakantie van di. 21 t/mt do. 23 april, voor de basisschool- jeugd van jongens van zes tot twaalf jaar en meisjes van negen tot twaalf jaar. De op de basisscholen verstrekt inschrijfformulieren dienen in de kanti ne van Floreant te worden ingeleverd. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle -Na het slot van de voor ronden van de interne Schaakcompeti tie van Schaakclub Moerkapelle na dert, stijgt de spanning. Met nog ronde te spelen, staan Ben van Geffen, Gerard van Ommeren en Dick Bac op afstand bovenaan. Ben won tegen Dick Bac, die een stuk weggaf en toen maar gelijk opgaf. Gerard van Ommeren heeft z'n ouder vorm weer helemaal terug en lijkt beslist kandidaat voor het clubkampioenschap. Hij won overtui gend van Wim Stange. Wim Vroegindeweij schaakte zich door een regelmatige overwinning op Koos Segaar weer bij de eerste zes (de kam- pioensgroep). Wie zich na de slotronde van volgende week bij de eerste zes zal spelen is nog allerminst duidelijk. Ben van Geffen, Dick Bac, Gerard van Om meren en Maarten Vroegindeweij zij zeker van hun plaats. Wim Vroeginde weij, Wim Stange en Wouter Vroegin deweij vechten om de overige twee plaatsen. Adri van der Werff, die verrassend won van Maarten Vroegindeweij, staat net te ver weg om zich nog in de eerste groep te spelen. Opvallend was overigens dat dit keer geen enkele partij in remise eindigde. Bas Matla versloeg Henk Doornhein, Henk den Hartog weerstond de felle aanvallen van Sjaak de Lange en won. Arie Hoogduyn verloor een stuk tegen Jan Blok en kon opgeven. Hiermee is de strijd om een plaats in groep 2 vrijwel beslist, tenzij Marius van Vuuren nog voor een verrassing kan zorgen. Overige uitslagen waren: Wim Wester man -Jan Hof 1-0 -Johan Roest -Hans Blok 01; J. v. Vuurde -W. Freeke 1-0. Dat de jeugd van de Moerkapelse Schaakvereniging goed meekan, bleek zaterdag weer eens in het School- schaaktoernooi dat door Schaakvere niging Waddinxveen voortreffelijk werd georganiseerd. School 't Reiger- bos uit Zevenhuizen werd eerste, de Rehobothschool uit Moerkapelle tweede. Op zaterdag 28 maart organiseert Schaakvereniging Moerkapelle haar jaarlijkse Snelschaaktoernooi. Dit toer nooi staat open voor club- en huis schakers. Er worden voorronden ge speeld in groepen van zes. Na drie voorronden volgt de finale. De hoofd prijs is honderd gulden. Er wordt ge speeld in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle, aanvang 10.00 uur, einde ca. 16.00 uur. Waddinxveen -Het schaakteam van de openbare basisschool 't Reigerbos uit Zevenhuizen heeft het Schoolschaak- kampioenschap van Waddinxveen ge wonnen. De Waddinxveense Schaak vereniging WSV organiseerde zaterdag 14 maart voor de achtste keer dit kampioenschap in het Anne Frank Centrum. Er speelden 13 schoolteams van basisscholen uit Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen mee. Op de tweede plaats eindigde de chr. Rehobothschool uit Moerkapelle. De Kardinaal Alfrinkschool uit Waddinx veen legde beslag op de derde plaats. De persoonlijke ranglijst werd aange voerd door Tiemen van Bruggen van 't Reigerbos, die in de laatste ronde con current Sven Stange van de Reho bothschool Moerkapelle voorbleef. Sven klasseerde zich tenslotte als der de. Richard Voets van de Theo Tijs- senschool werd verdienstelijk tweede. Van de 26 aangeschreven basisscholen uit Waddinxveen e./o. hadden 13 scholen met in totaal 77 leerlingen ge hoor gegeven aan de uitnodiging. Zij speelden 7 ronden volgens het Zwitser Systeem. Dit betekent dat na elke ronde een ranglijst wordt opgemaakt, die ge bruikt wordt om spelers van gelijke sterkte tegen elkaar te laten spelen, op deze manier wordt reeds na enkele ronden een scheiding tussen de sterke en minder goede spelers verkregen. De sterke spelers bepalen tenslotte de ein duitslag. Het toernooi kreeg z'n apotheose in de finale tussen Tiemen van Bruggen en Sven Stange. In het bloedstollende ge vecht werd de partij tot op het bot afgekloven. Met steeds wisselende kansen werd een eindspel bereikt met gelijk aantal stukken, onder grote be langstelling van de toeschouwers wist Tiemen het best met de nervositeit om te gaan en beslist met de vlag opvallend de partij in zijn voordeel. Door alle partijen te winnen werd hij winnaar van het achtste schoolkampioenschap. Riachard Voets speelde aan bord twee voor z'n leven tegen Ivo de Vries., de tweede speler van 't Reigerbos. Ri chard hield de strijd op bord 1 nauw lettend in de gaten. Eerder in het toer nooi had hij al van Tiemen verloren, maar had nog kansen op de tweede plaats. Sven Stange kreeg als troost de bronzen medaille van wethouder Van Soest, die het gevecht om de eerste plaats op de voet volgde. Het toernooi begon om 9.00 uur en dankzij een uitstekend computerpro gramma, dat de ronde-indelingen snel berekende, konden om 13.00 uur de prijzen worden uitgereikt. Scholen: l.'t Reigerbos Zevenhuizen 17.0 pnt; 2. Rehobothschool Moerkapelle 16.,5 pnt; 3. Kardinaal Alfrinkschool Wad dinxveen 15.0 pnt; 4. Geref. Basisschool Waddinxveen 154.0 pont; 5. Theo Thijssenschool Waddinxveen 12.5 pnt. Kinderen: 1. Tiemen van Bruggen ('t Reigerbos) 7.0 pnt 30.5 wp.; 2. Richard Voets (Theo Tijssenschool) 6.0 pnt 32.0 wp: 3. Sven Stange (Rehobothschool) 6.0 pnt 30.5 wp; 4. Menno Burger (Ichthusschool) 6.0 pnt 29.0 wp; 5. Mark Wortman (Re hobothschool) 5.5. pnt 32.0 pnt. Benthuizen -Team 1 van tafeltennis vereniging Tabé, heeft afgelopen week een 5-5 gelijkspel geboekt tegen mede degradant VW7 uit Leidschendam. Door winst van de broers Alexander en Frank van Waay in de eerste twee ga mes, kwam Tabé met 2-0 voor. Vervol gens werd door verlies van Jef Jakobs en het dubbelspel de stand gelijk: 2-2. Zo ging eigenlijk de hele wedstrijd ge lijk op: dan weer eens winst voor Tabé, dan weer eens voor VW. De einduit slag brengt Tabé niet dichter bij het met twee punten voorstaande VW. Tabé 1 blijft hekkesluiter. Alexander won 3 games. Jef en Frank beiden 1. Tabé 3 en 4 deden het aanmerkelijk beter: ze wonnen beide met 6-4. Tabé 3 van Zoeterwoude 10 en Tabé 4 van Reflex 5 in Lisse. De games werden bij Tabé 3 gewonnen door Bas de Graaf (2), George Visser (2) en Daick Vloemans (1) en het dubbel door Bas en George. Bij Tabé 4 scoorden Jan Nieuwstad (3). Peter Nieuwstad (2) en vader en zoon ook het dubbel. het kampioensteam van rentokil zvh 2: staand vlnr: trainer nico den hollander; dennis lustig, rob van leen, don verdonck, mare dronkers, edger benschop en maarten verdonck. zittend vlnr: manager rinus van ruitenburg, hans lindhout, bert de jager en pieter boersma. Zevenhuizen - Het tweede herenteam van Rentokil ZVH speelde zaterdag te gen CVB Bank/De Sterre hun kam pioenswedstrijd. Het team van trainer/ coach Nico den Hollander moest zon der spelverdeler Jan Clardeij spelen. Don Verdonck nam de spelverdeling accuraat op zich. Voor Rentokil was de tegenstander niet een echte inspiratie bron; binnen 40 minuten werd het kar wei op efficiente wijze geklaard. Op alle fronten was Rentokil de sterkste, aan vallend, blokkerend en serverend. Het team zal volgend seizoen uitkomen in de eerste divisie, maar zonder Nico den Hollander als trainer/coach. A.s. zaterdag spelen de heren weer in Swanla om 15.00 uur tegen DAC uit Alphen ad Rijn.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 5