Politieberichten Waddinxveen "Er is er maar Eén" Kerkdiensten Politieberichten Poppentheater in Benthuizen Schoolmarkt Boomfeestdag 25 maart 1992 Start weekmarkt Hart van Holland/18 maart 1992 pagina 7 fBÊÊBM HB> Diefstal uit auto Aanrijdingen Diefstal uit een woonhuis Diefstal van een auto Het Turfschip van Breda "School met den Bijbel" J Diefstal Inbraak Vrachtauto gestolen en teruggevonden Greep in de kassa Gestolen bromfiets in beslaggenomen Kinderbijbelclub in de Krokusvakantie Bromfiets voor onderzoek uit verkeer Verkeersongevallen Been gebroken Kop-staart Schade door oprapen sigaretten Door brug gezakt Geen voorrang Doorrijder Hazerswoude-dorp Benthuizen 22 maart Medische diensten: Onder invloed alcohol Ontvreemde auto aangetroffen Auto ontvreemd Man gewond Aangehouden bij inbraakpoging Vandalisme Winkéldiefstal Uitkeringsfraude Binnenbrandje Gevonden voorwerpen: Verloren voorwerpen: Tussen maandag en woensdag werd op de Rubenslaan te Hazerswoude-dorp getracht een auto open te breken. Met een steekvoorwerp werd het slot be handeld waardoor veel schade ont stond. Het slot gaf niet mee en de dader moest zijn pogingen- staken. Voor de eigenaar echter een schade van ca. 750,- Op de Hogeveenseweg reed de 48-jari- ge W.A. uit Zwaanshoek in de richting van Benthuizen. Een voor hem rijdende auto, bestuurd door de 57-jarige G.H. uit Boskoop, stuurde een inrit in. A. zag dit te laat en knalde achter op de auto van H. waardoor aan beide voertuigen aanzienlijke schade ontstond. De 44-jarige R.S. uit Zoetermeer reed met zijn auto, vanaf de Omleidingsweg te Benthuizen, het kruisingsvlak op met de provincialeweg. Hierbij zag hij de 25- jarige A.R. uit Alphen ad Rijn niet aanko men, waarna een aanrijding volgde. Ook aan deze voertuigen ontstond aanzienlijke schade. In de nacht van zaterdag op zondag werd er ingebroken in een woonhuis aan de H. Boschstraat te Hazerswoude- dorp. Vermoedelijk hebben de daders de voordeur met de zgn. 'hengelme- thode' open weten te krijgen. De voor deur zat niet op het nachtslot. Uit de woning werden een portefeuille met inhoud, een radiocassetterecorder en een zakrekenmachine ontvreemd. Vanaf de Rubenslaan werd in de nacht van donderdag op vrijdag een perso nenauto ontvreemd. De auto, een Ford Escort, stond op de hoek met de Breitnerlaan geparkeerd. Benthuizen -Kinderen tussen de 9 en 12 jaar zijn hartelijk welkom in "De Tas op woensdag 25 maart a.s. Dan komt poppentheater "Robhetty" uit Steen bergen een spannend kijkspel opvoe ren, waarin twee maffe Spaanse solda ten voor humor zorgen., De titel van het poppenspel is "Het Turfschip van Breda". De organisatie berust bij de Evenemen tencommissie Benthuizen. Duur 60 minuten. Aanvang 14.00 uur. Entreeprijs f 2,50 Benthuizen/rijneveld -Op zaterdag 21 maart hoopt de Oudercommissie van de christelijke basisschool "Een School met den Bijbel" te Benthuizen een schoolmarkt te organiseren. Deze 'schoolmarkt' heeft tot doel geld bijeen te brengen voor een nieuwe leesmetho de voor de onderbouw. Naast allerlei artikelen die te koop worden aangebo den - van zelfgemaakte sieraden tot bandjes en C.D's, is ook aandacht ge schonken aan de gezelligheid. Er zijn spelletjes voor de jeugd en volwasse nen en er wordt een dagrestaurant ge creëerd. De schoolmarkt wordt ge houden van 10.00 tot 15.00 uur in de school aan de Gr. van Bloisstraat 25. Rijneveld - Ook dit jaar zal de gemeente Rijneveld weer deelnemen aan de lan delijke boomfeestdag. Op woensdag 25 maart tussen 10.30 en 11.30 uur zullen de leerlingen van groep zeven van alle Rijneveldse basisscholen op twee lo- katies in onze gemeente bomen en heesters planten. De leerlingen van de basischolen van de kernen Benthuizen, Hazerswoude- Dorp en Hazerswoude-Rijndijk zullen samen met een wethouder bomen en heesters planten langs het nieuwe fiets pad aan de Oostvaart. Zijn zullen 30 essen en een aantal heesters, waar on der wilgen en elzen, planten. De leerlingen van de basisscholen in de kern Koudekerk aan den Rijn zullen, eveneens van 10.30 tot 11.30 uur, sa men met een wethouder een aantal lin debomen en sierkersen planten in het plantsoen "Klein Poelgeest" aan het Burgemeester Swaanplantsoen van het Van Klaverenplantsoen. Om de boomfeestdag alvast in de les voor te bereiden hebben de scholen gemeentelijke lespakketten ontvan gen. Het lespakket is ontworpen door de heer j.Katsman, groepleerkracht van "De Rank". Bij het lespakket hoort een takkenbos, de leerlingen kunnen op deze manier de verschillende boom soorten leren herkennen. Koudekerk a.d. Rijn - Op woensdag 18 maart (vandaag) is om 12.00 uur de Koudekerkse Weekmarkt van start ge gaan. Wethouder P.A.Th, v.d. Werf verrichtte de officiële opening ervan. De markt wordt voortaan wekelijks ge houden van 12.00 tot 18.00 uur in het winkelcentrum "Middenwaard" in de Prins Bernhardstraat. s Aan de Staringlaan werd ingebroken in een transportbedrijf. Er werden enkele meubelen ontvreemd. Uit een aantal vrachtauto's en opleg gers, geparkeerd op het veilingterrein aan de Bredeweg werden de afgelopen weekdiv. goederen ontvreemd. De goe deren zijn meegenomen, nadat men enkele dozen had opengebroken. Ook op andere plaatsen waren vrachtwa gens het doelwit van strafbare feiten. Kleine inbraken en vernielingen in en aan de geparkeerde vrachtauto's zor gen voor veel irritatie bij de heren chauffeurs. Op 29 februari werd nabij de Dotter- weide een bromfiets, een rode Honda MT, framenummer AJD015106203, ont vreemd. Uit een schuur aan de Wingerd werd een groene Gazelle damesfiets wegge nomen. Op 10-3 werd een groene Bata- vus herenfiets ontvreemd vanaf de Mauritslaan. Vanaf de Stationsstraat werd op 12-3 een zwarte herenfiets van het merk Royal de Luxe gestolen. Op 11-3 werd een zwarte Old Dutch damesfiets aangetroffen. (Staat op buro op eigenaar te wachten). Tussen 29 februari en 2 maart werd ingebroken in een winkelpand aan de Kerkweg - Oost. Ontvreemd werden 2 videorecorders -camera's, 2 koffers en wat geld. Bij een bedrijf aan de Staringlaan werd ongewenst bezoek gebracht. Door een ruit te forceren kom men binnen ko men. Ontvreemd werd een KTV (merk Orion) met ingebouwde videoplayer. Ook bij een bedrijf aan de Mercurius- weg werd ingebroken. De dader wisten dmv braak in het pand te komen. Men ging er met een fax en computerappara tuur vandoor. Op 3 maart probeerde men bij de IJs- sermanweg een vrachtauto te stelen. Een portier werd opengebroken en men heeft geprobeerd het contactslot te forceren. In het zwembad aan de Sniepweg werd uit de binnenzak van een jas, welke aan de kapstok bij de kassa was gehangen, een portemonnaie, inhoud 80,00 en een rijbewijs ontvreemd. Op 12-3 werd een complete jas met sleutels en handschoenen uit de kleed ruimte van het zwembad weggenomen. In de sporthal aan de Sniepweg werd een sporttas, geheel met sportkleding gevuld, weggenomen. De eigenaar had de tas in de hal gang van deze lokaliteit geplaatst. Vanuit een sportzaal aan de Willem de Rijkelaan werd op 7-3 een walkman ont vreemd. Op 4 maart werd een inbraak in een woning aan het D. van Schagenplant- soen ontdekt. Ontvreemd werd video apparatuur, geld, cheques en enkele sieraden. In de nacht van 7-3 werd inge broken in een woning aan de Korenak ker. De dader kon in de woning komen doordat de voordeur vermoedelijk, niet (goed) afgesloten was. Er werd geld ontvreemd. Op 11-3 werd een bewoner van de Bone nakker verrast met ongewenst bezoek. Terwijl hij op zijn studeerkamer zat werd dé deur geopend en stond hij oog in oog met twee inbrekers, die er op hun beurt vervolgens weer snel van door gingen. Voor zover bekend wordt er niets vermist. Men bleek de achter deur geforceerd te hebben. Sign, da ders: leeftijd ong. 20 jr. Een van de twee jongens had lang blond haar. Nabij de woning trof de politie later een te Den Haag ontvreemde auto aan. Deze is af gevoerd en overgedragen aan de Haagse collega's. Tot slot werd in de avond van 14-3 ingebroken in een woning aan de Troel- strahoeve. Door forcering van een raam toegang tot de woning verkregen. Er werd o.a. kleding ontvreemd. Op de Abr. Kroesweg werd een aan hangwagen (twee-assig, merk Ans- sems) ontvreemd. Het karretje was met een ketting aan een trailer vastge maakt. De lading bestond uit pvc-pij- pen en touw. Later in de week (6-3) werd aan de Kromme Esse een tweede aanhangwagen ontvreemd. Het gaat hier om een een-assige aanhanger van het merk Pioneer, kleur groen. Vanuit een schuurtje aan het Zuring- veld werd op 10-3 een gereedschaps kist met inhoud ontvreemd. Door een zuivelhandelaar aan de Kerkweg-Oost is aangifte van diefstal van kratten met fust. Op 3 maart werd aangifte van diefstal van een vrachtauto, merk Volvo, nabij de splitsing Apollolaan/Mercuriusweg gedaan. Nog dezelfde dag werd de vrachtauto in Groenekan (bij de Bilt) met een gedeelte van de lading terugge vonden. Op maandag, 2 maart omstreeks 15.20 uur hebben twee jongens, leeftijd 15 a 16 jaar, een diefstal gepleegd in de si garettenzaak aan de Kerkweg - Oost. Nadat ze de winkel waren binnengeko men, hebben ze een greep in de kassa gedaan en zijn er met een hoeveelheid geld vandoor gegaan. Ook werd een rek met ca. 10 aanstekers door hen mee genomen. De twee knapen droegen donkere jas sen en een van hen had blond haar. Op 14-3 werd wederom een poging on dernomen om geld uit de kassa te ont vreemden. Ditmaal lukte de daders het niet om iets buit te maken. De politie onderzoekt de zaak. Op 25 februari werd op de Groensvoor- de een bromfiets in beslaggenomen. Het frame bleek in Gouda te zijn ont vreemd en het motorblok stond gesig- Benthuizen -Wie staan er allemaal op deze foto? Dat was een vraag die vorige week gesteld werd bij het ontwikkelen van de negatieven voor de foto 's in de krant... Wel een foto maar geen verhaal. Dat verhaal nu dus plus de foto. Geen lang verhaal, wel de vermelding dat het kinderfeest dat door een team vrijwilligsters van de Evangeli satiecommissie van de Hervormde kerk van Benthuizen was opgezet, erg leuk was. Dinsdagmorgen kwamen de eerste kin deren naar het schoolgebouw aan de Graaf van Bloisstraat. Ruim honderd kinderen genoten van de vertelling, het zingen en knutselen. Woensdagmorgen waren het nog meer kinderen, ondanks dat het erg mooi weer was en je uit kunt slapen in de Krokusvakantie. En donderdag, de laatste dag, werden er zeker wel 140 kinderen geteld. Die dag mochten de kinderen 'overblijven' want er werd op patat getrakteerd door de leiding. Dat was smikkelen geblazen. De kleintjes genoten wel heel bijzon der. Zij kregen een poppenkastvoor stelling. De andere kinderen kregen een spelletjesestafette en genoten naar hartelust. Ook deze dag stond weer in het teken van het thema "Er is er maar Eén", het thema van de Vakantiebij- belclub Benthuizen. naleerd door de gemeentepolitie te Breda. Op 25 februari is een bromfiets voor nader onderzoek'door de politie uit het verkeer genomen. Reden was, dat het nummer uit het motorblok was wegge- vijld. Op 27 februari liep een 45-jarige Wad- dinxveense jogger een beenbreuk op. Toen hij vanaf de IJsermanweg de Beyerincklaan overstak naar de Twee de Blokweg, werd hij geschept door een personenauto. De sporter had de auto niet gezien. Hij werd per ambu lance naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Bij de verkeerslichten op de hoek Ka naalstraat-Stationstraat vond een kop- staart-aanrijding plaats. Een automobi list reed achterop een stilstaande bromfietser. Er waren geen persoonlij ke ongelukken. Op 1 maart botste een 20-jarige Wad- dinxveense bestuurder van een bestel auto op de Willem de Zwijgerlaan tegen enkele geparkeerd staande auto's. Hij lette even niet op zijn rijrichting, toe hij een pakje sigaretten, dat in zijn auto was gevallen, wilde oprapen. Op de Bloemendaalseweg zakte op 4 maart een vrachtauto door een brug. Het ongeval geschiedde toen de be stuurder een erf wilde oprijden. De ge hele weg werd gestremd. Het verkeer moest tijdelijk worden omgeleid. Op de hoek van de Noordkade-Sta ringlaan vond een aanrijding plaats tussen 2 personenauto's. Oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Op 7-3 liepen er twee honden los op de Rijksweg Al 2. Een hond werd door een passerende auto aangereden en over leed ter plaatse. Een tweede hond kon worden gevangen. Beiden honden zijn door de dierenambulance afgevoerd. De politie onderzoekt een op 8-3 ge pleegde doorrijden na aanrijding. Een voor de Hefbrug optrekkende auto werd ingehaald en gesneden waarbij schade werd toegebracht., De inhaler reed door. Aan de hand van het opge nomen kenteken is de politie op zoek naar de verdachte. Op 11-3 omstreeks 11.50 uur reed een vrouw met haar auto de bossages in vein de Groenezoom nadat zij moest R.K. H.Engelbewaarder 21 maart 19.00 uur H. Mis 22 maart 10.00 uur H. Mis en 11.30 uur H. Mis (overige kerken en geloofsgemeen schappen: geen opgave ontvangen) Hervormde kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. R. Klijnsma Zoetermeer Geref .Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. J. van Aalst 21 en 22 maart dokter J.J.A. Harder wijk Rozenlaan 1 Boskoop tel. 01727- 17540. uitwijken voor een plotseling de rijbaan overstekend kind. Het voorval vond plaats nabij de Savorin Lohmanschool. het kind, ong. 6-7 jaar met blond haar, nam geschrokken de benen. De politie is voor afhandeling van de schade op zoek naar de identiteit van het betrok ken kind. Tengevolge van slechte weersomstan digheden raakte op 13-3 een bestuur der van een personenauto op de Hene- gouwerweg in de slip en kwam tegen de vangrail tot stilstand. Zijn voertuig moest worden weggetakeld. Op 1 maart werd een 41-jarige Bosko per bekeurd, daar hij onder invloed van alcohol bleek te hebben gereden. Na de adem-analysetest is het minimale schikkingsvoorstel ad 400,00 aan geboden. In de avonduren van 7-3 is een kleine alcohol- en verkeerscontrole gehou den op de Beyerincklaan. In totaal wer den 60 auto's gecontroleerd. Zeven bestuurders bleken alcohol genuttigd te hebben maar bleven onder de straf bare grens. Op 3 maart werd in de Lijsterbesstraat een Opel Kadett personenauto aange troffen, welke enige dagen daarvoor in Huis ter Heide (Utrecht) bleek te zijn ontvreemd. Een inwoner van Zoeterwoude deed op 3 maart aangifte van diefstal van zijn auto, een Opel Kadett, zwart, kenteken TG-08-XB. Hij was die dag voor het eerst gaan carpoolen en had zijn auto bij de carpoolplaats aan de Beyerincklaan geplaatst. Vanaf de Sperwerhoek werd in de avond van 11 mrt. een Opel Kadett ontvreemd. De auto werd later in de nacht met draaiende motor aangetrof fen in Den Haag. Op 6 maart vond in de J.v. Effenlaan een vechtpartij plaats tussen 2 mannen, waarbij een 32-jarige Waddinxvener hoofdletsel opliep. Inzet van de one nigheid was een relatie. Beiden troffen elkaar bij haar thuis. De verdachte, een 26-jarige Waddinxvener haalde met een inbussleutel uit en raakte het slachtoffer aan het hoofd. Laatstge noemde moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. OP 7 maart werden twee inwoners van Utrecht (32 en 29 jaar) aangehouden in verband met een poging tot inbraak in de Aldi. Een attente getuige alarmeerde de politie. Korte tijd later konden de mannen in de wijk worden aangehou den. Op 8 maart is aangifte gedaan van be kladding van een schutting. Na terug komst van de voorjaarsvakantie wer den de bewoners geconfronteerd met 'graffify' op hun erfafscheiding. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een Boskoper die op 12 maart voor bijna 30,- aan goederen niet afrekende bij de Formido. De man had een aantal halogeenlampjes in zijn binnenzak gedaan. Door de sociale recherche is de afgelo pen week een inwoner van Waddinx veen aangehouden en verhoord in verband met mogelijk door hem ge pleegde steunfraude. Voor een bewoner van de Wagnerlaan was vrijdag de 13e een echte pechdag. Doordat de vlam in een pan met vet sloeg vatte de afzuigkap vlam en ont stond een behoorlijke rookontwikke ling in de woning. De brandweer was snel ter plaatse en bluste de brand. div. sleutels; tennisracket in hoes; da meshorloge met goudkl. band; sema foon; poes met vlooienbandje; bruin/ zwarte hond; bril, zilverkl. montuur; klein herdershondje; div. sleutels; div. portemonnees en/of portefeuilles met geld/bescheiden; pa pieren zak met stempels, tape en boek; gehaakte kleedjes; bril in zwarte koker; aluminium ladder; fietscomputer; digi taal horloge; hondereim met slipket ting; busabonnement; plastic tas met sportspullen; blauwe kinderschoen; zwart/witte kater - blauw halsbandje paars sweatshirt; gouden armband; bankpas.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7