Hart van Holland - allerlei Lijnbaltoernooi Anastasis centraal bij koffiebar Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Jan de Groot slaat eerste paal Nederlands grootste autofestijn binnenkort in Bleiswijkse veilinghallen The Crusifixtion Politieberichten Nieuwe auto's, old timers en Amerikanen op 20.000 m2 showruimte Wanneer? Zoetermeer/Zevenhuizen - Net enkele weken genietend van de V.U.T., werd Jan de Groot alweer uit Zevenhuizen geroepen door zijn oud-werkgever Joost Lamboo, want in Zoeter- meer werd Jan uitgenodigd de eerste paal te slaan van de uitbreiding bij Lamboo Repair. Jan werd daar speciaal voor gevraagd, omdat het de vergroting van "zijn" magazijn betrof en hij tot enkele weken geleden de nestor en chef van dit magazijn was. Hij klaarde het karwei vakkundig, ondanks de stevige-wind, onder applaus van de Repair-collega's. Boskoop mtisrs Mmm Hart van Holland/25 maart 1992 pagina 23 Bleiswijk -Na de personenauto Rai, welke elke twee jaar in Amsterdam wordt gehouden, is het Autofestijn in de Bleiswijkse veilinghallen het groot ste gecombineerde auto-evenement in nederland. Het organiserende comité "Promotion Bleiswijk" heeft met deze autoshow, waar oude en nieuwe auto's onder één dak geshowd worden, zoveel bekend heid opgebouwd, dat er steeds meer automerken aanwezig zijn. Grote ani matorvan het autofeest is Paul Jansen, die samen met de comité-leden Henk Haitsma en Paul van der Meer, garant staan voor veel autonieuws. Alle grote merken die op de Nederlandse wegen rijden zullen aanwezig zijn, bijvoor beeld: Opel/Isuzu, Citroen, Nissan, Renault, Chrijsler, Mercesdes, Hyun dai, Volvo, Suzuki, Honda, Seat, Peu geot, BMW, Rover, Alfa Romeo, Audi/ Volkswagen en Fiat. Ook is er een aantal bedrijfswagens aanwezig, o.a. de mer ken Daf Trucks, mercedes en Renault. Omdat het autofestijn ook dit jaar weer in Amerikaanse stijl wordt gehouden, zijn eer ook dealers met Amerikaanse auto's aanwezig. Eveneens werkt een groot aantal bedrijven mee dat gespe cialiseerd is in: autoschade, restaura tie, financieringen, accessoires, stri ping en belijningen, alsmede autoban den. Nieuw dit jaar zijn de vakantiecam pers en motoren en de medewerking van de rijkspolitie. Tijdens het drie daagse autofeest in de Bleiswijkse vei linghallen, is er nog diverse andere aantrekkelijke activiteiten die voor het publiek best de moeite waard zijn. Op vrijdag en zaterdag wordt er een grote oldtimer-show gehouden waar meer dan 100 prachtige au.to's te be wonderen zijn. Op zondag maken de oldtimers plaats voor de Amerikaanse automobielen uit de vijftiger jaren. Deze dag wordt in middels al de Country en Westerndag genoemd, want de bekende groep "Cresta" zal de muziek verzorgen. Een ander muzikaal hoogtepunt is het optreden van "Grant and Forsyth" op zaterdagmiddag om 14.00 uur. Het Bleiswijkse autofestijn wordt ge houden op vrijdag 27 maart van 18.00 tot 22.00 uur; zaterdag 28 maart van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 29 maart van 11.00 tot 17.00 uur in de Bloemen veiling aan de Provincialeweg N 209, te bereiken via rijksweg 12. afslag Bleiswijk. Gezien de grote belangstel ling van vorig jaar verwacht de organi satie meer dan 12.000 bezoekers. Zevenhuizen-Moerkapelle -De groepen 6,7 en 8 van alle vijf de scholen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, namen resp. maandag, woensdag en dinsdag deel aan het jaarlijkse Lijn baltoernooi. De organisatie berustte bij een speciale sportcommissie waar in vertegenwoordigers van de scholen zitting hebben. Elke school hielp bij het opstellen en afbreken van de toestellen (net doelpalen e.d.) aan het begin van de morgen en aan het eind van de morgen, mee. Het wedstrijdschema was dit jaar op gesteld door leerkracht Anita van Os van de chr. Rehobothschool uit Moer- kapelle (vorig jaar 't Reigerbos). Het was ook nu weer een sportieve happe ningwaar het niet ging om de prijswain- naars, maar om de sportiviteit. Dat op de foto het team van 't Reigerbos staat afgebeeld dat op de eerste och tend de meeste punten behaalde, is niet meer dan een toevalligheid, omdat de fototgraaf van Hart van Holland net bij de bekendmaking van de uitslag de sporthal binnenstapte. Winnaar of geen winnaar, alle teams hebben ge noten van deze sportieve happening waarin de diverse leerkrachten een belangrijk aandeel hadden en moeders spontaan hulp boden. Zevenhuizen - vrijdag 27 maart a.s. komt er een spreker in het Hervormd entrum te Zevenhuizen vertellen over j'e Anastasis. He Anastasis is een hulpverlenings schip dat deel uit maakt van de inter nationale Christelijke hulpverlenings organisatie "Mercy Ps onderdeel van "Jeugd met een opdracht". De spreker zelf heeft lange did meegevaren op de Anastasis. Het oelooft dus een interessante avond te gorden! ledereen is welkom. Aanvang - WO uur. Toegang gratis. Woninginbraken: Door het openbreken van een raam aan de achterzijde van een woning aan het Schieland te Moerkapelle waren onbe kenden in de woning gekomen. Uit de woning werd een geldbedrag meegeno men. In Zevenhuizen werd ingebroken in 2 woningen aan de Korenstraat. Ook hier werd aan de achterzijde een raam ge forceerd. Uit deze woningen werd niets ontvreemd. Diefstal Een tuinder aan het Oogstpad viel het op dat bij zijn in aanbouw zijnde kas een aanhangertje vol geladen met alu minium op de weg stond. 's-Middags had hij dit nog niet gezien. De politie vatte onopvallend post. Na een paar uur werd het geduld beloond. Een auto reed een paar maal opvallend langs en de vierde maal kwam de auto met ge doofde lichten terug. De twee inzitten den stapten uit en koppelden de aan hangwagen achter hun auto. Na een paar meter rijden was hun avontuur echter ten einde. De 2 mannen, inwo ners van Rotterdam, werden aange houden en ingesloten. Terug van het buro reed de surveillan ce nog eens langs het zelfde bedrijf en het viel de bemanning op dat er een vreemde auto stond. Op heterdaad werden een man en een vrouw uit Den Haag betrapt die druk doende waren de auto vol met aluminium te laden. Ook zij werden aangehouden en ingesloten. Uit het verdere onderzoek bleek, dat zij de nacht daarvoor het bedrijf ook al met een bezoek hadden vereerd. De buit van deze strooptocht werd aange troffen in een garagebox in Den Haag. De eigenaar had deze nog niet gemist. Een paar dagen later kwam een andere tuinder van het Oogstpad melden, dat hij zijn aanhangertje miste. Het betrof het aanhangertje dat het eerste duo ,had gebruikt. Ook deze gedupeerde kon weer in het bezit worden gesteld van zijn eigendom. Aanrijdingen Nabij de spoorwegovergang in het Noordeinde stak een bromfietser plot seling de weg over en werd frontaal gepakt door een tegemoetkomende personenauto. Wonderwel had de bromfietser slecht geringe verwondin gen. Voor alle zekerheid werd hij voor nader onderzoek naar het St.Jozef zie kenhuis gebracht. Op de Wollefoppenweg reed een wiel renner achterop een geparkeerde auto. Hij moest zich met lichte verwondin gen onder doktersbehandeling stellen. Op het Noordeinde reed een bromfiet ser op 2 fietsters in. Alle 3 kwamen ten val. De bromfietser en één van de meisjes werden met lichten verwon dingen naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling daar konden zij weer naar huis. Een op het Noordeinde rijdende bromfietser sloeg plotseling linksaf om het bruggetje naar de Julianaweg op te jden. Een achter hem rijdende auto mobilist kon hem niet meer ontwijken. Het gevolg was dat de auto in de berm van de Ringvaart belandde en de brom fietser in de Ringvaart. Diefstal Uit een schuur achter een woning aan De Wielewaal te Zevenhuizen werd een damesfiets gestolen. De bewoner had de schuur wel op slot gedaan, maar was vergeten de sleutel uit het slot te halen. Voor het Italiaans restaurant aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen werd een damesfiets gestolen. Vanaf een parkeerplaats aan de Noor delijke Dwarsweg werd een bromfiets gestolen. Het betrof een blauwe Puch- Starlett. Voor de drogisterij aan de Dorps straat te Moerkapelle was van een da mesfiets een fietspomp gestolen. De drogist was achter de identiteit van de daders gekomen en had hen over hun gedrag onderhouden. Tevens had hij de daders gesommeerd een nieuwe pomp te kopen en bij hem af te leveren. Zo gezegd zo gedaan. De drogist zit nu echter met een probleem. Hij heeft na melijk een nieuwe pomp, maar weet niet wie de eigenaresse van de fiets was. Hij verzoekt de gedupeerde vrouw contact met hem op te nemen. Verloren: *Witte linnen tas; *Gouden armband; *Goudkieurige oorbel; *Tas met joggingpak: *Bus jaarkaart; *Hor- loge Gevonden:Witte tortelduif. Benthuizen -Zondag 29 maart a.s. zal opnieuw de "Nieuwe Cantorij' uit Utrecht te gast zijn bij de samen-op- weg-gemeente in Benthuizen. Deze zingt dan "The Crusifixtion", een muzi kale meditatie rond het lijdensverhaal van Jezus Christus. Geïnspireerd door de Duitse Passionstukken schreef ook de Engelsman John Stainer een lij densverhaal op muziek. Het prachtige muzikaal getuigenis werd voor het eerst in 1887 ten gehore gebracht. In Engeland is het een zeer geliefd stuk en ook in Nederland is de belangstelling groeiende. Zondag 29 maart is er dus geen ge bruikelijke kerkdienst, maar een groots muzikaal getuigenis, dat van begin tot einde een meditatief karakter draagt in koor- en in samenzang en dat wordt uitgevoerd in een ruimte waarvoor het ooit geschreven is: de kerk. Diefstallen:_Op zondag 15 maart werd tussen 00.00 en 08.45 uur een perso nenauto gestolen vanaf de Julia- nastraat. Het betrof een VW Passat kleur blauw kenteken PH-02-NG. Op woensdag trof de politie drie aan hangwagen aan op een parkeerplaats aan de Goudse Rijweg. Na onderzoek bleek dat er één gestolen was in Haar lemmermeer en een ander in Heem stede. De herkomst van de derde een soort auto-ambulance, wordt nog on derzocht. In de Kievitstraat werd na telefoni sche melding van een bewoner een in Leiden gestolen auto aangetroffen. De auto is afgesleept en weer ter beschik king gesteld van de eigenaar. De videotheek deed aangifte van ver duistering van een moviebox en een aantal videobanden. De huurder is vermoedelijk met deze spullen naar het buitenland vertrokken. De gegevens van de man zijn in een opsporingssys teem vermeldt zodat hij bij terugkomst in Nederland kan worden aangehou den. Fietsen:_Onbekenden hebben gepro beerd eem damesfiets te stelen in de A.P. van Neslaan. Gelukkig voor cie eige naresse bleef het bij een vernield slot. Een fiets die eerder in de week vanuit een tuin aan de Goudse Rijweg was gestolen kon door de vergelijkingen van aangifte's en gevonden fietsen aan de eigenaar worden terugbezorgd. Op soortgelijke konden deze week nog twee fietsen aan de eigenaars worden terugbezorgd. DOE DUS ALTIJD AAN GIFTE na diefstal van uw fiets. VernielingenVan een winkel in de Dorpsstraat werd met een boompje wat uit de grond was gerukt een win kelruit ingegooid. In de Babsloot werd met een steen de achterruit van een auto ingegooid. Men denkt Aan spelende kinderen. Tot op heden heeft zich niemand gemeld. Vreemdelingencontrole: Dinsdag 17 maart heeft de politie te Boskoop in samenwerking met de Dienst Inspectie Arbeidsverhoudingen van het ministe rie van Socialezaken en Werkgelegen heid op twee bedrijven een onderzoek ingesteld op grond van de vreemdelin gen wetgeving. De politie onderzoekt bij zo'n controle de aangetroffen vreemdeling zonder geldige papieren en de genoemde dienst onderzoekt het boekhoudkundige aspect. Op het Zuidwijk werd één illegale werknemer aangetroffen. De man afkomstig uit Marokko is overgegeven aan de politie van zijn woonplaats, Den Haag. Deze zorgen voor de verwijdering uit Ne derland. Bij een bedrijf aan de Halve Raak wer den 3 illegale werknemers aangetrof fen. Het betrof hier polen die in de gelegenheid zijn gesteld zelf Nederland te verlaten. Hun paspoort is ingenomen en naar Koninklijke Marechaussee aan de grens verzonden. Tegen beide werkgevers wordt proces-verbaal op gemaakt. Diversen:Na meldingen van olieveront reiniging van het water van de Otwete- ring stellen de politie en het Water schap Rijnland een onderzoek in naar de herkomst en de noodzaak tot reini ging- Na meerdere meldingen van overlast heeft de politie vrijdag een groep jeugd verwijderd uit de Dijkzichtflat. De Al gemene Politie Verordening van de ge meente Boskoop geeft mogelijkheden om op te treden tegen het "hangen" in portieken en galerijen. In de nacht van zaterdag op zondag is een aan het Noordeinde geparkeerde personenauto aan de gehele linkerzijde beschadigd. De spiegel werd een 20 meter verder aangetroffenDe eigenaar is het slachtoffer geworden van een bestuurder die na deze aanrijding ge woon is doorgereden. Tijdens routine controle's zijn deze week twee personen voor een ade manalyse mee naar het bureau geno men. Aldaar bleek de uitslag zodanig dat zij konden volstaan met het betalen van een boete van F400,-.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 23