Zevenhuizen MoerkapeHe tA.iit Project Bolivia op De Eendragt Jeugdbrandweer Moerkapelle eindigde op de eerste plaats Kerkdiensten Bolivia-actie groot succes Burgemeester Lips opent fototen toonstelling Schenking van video-apparatuur door Rotary-club Nieuwerkerk a.d. IJssel/Zevenhuizen aan de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen Beau Rivage Kom in de Kas zaterdag 4 april Anastasis-actie Hart van Holland/25 maart 1992 pagina Slotmanifestatie Thriller door toneel vereniging Utile Dulci Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 29 maart Oliebollen en Kinderbraderie Collecte-opbrengst vermeerderd met bedrag van gemeentebestuur Moerkapelse verenigingen 'gekiekt' Zevenhuizen -Als eerste school van Zevenhuizen-Moerkapelle vroeg de christelijke basisschool "De Eendragt" de aandacht voor Bolivia. Dit gebeurde de afgelopen dagen door middel van een 'projectweek'. Bolivia is het land dat door de Stuur groep Ontwikkelingssamenwerking, in samenwerking met de Novib gekozen is, om inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle, bewust te maken wat ont wikkelingssamenwerking is. Door de Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking werd een lespakket sa mengesteld naar aanleiding van docu mentatie van de NOVIB, zodat er in alle lessen ingegaan kon worden op het le ven in Bolivia. De Kijkavond donderdag jl., was de slotmanifestatie van de projectweek over Bolivia, waar de kinderen hun zelf gemaakte 'vriendschapsbandjes' kon den verkopen de maiskoekjes die zelf gebakken waren en schoenen konden worden gepoetst. De baten van deze avond komen ten goede aan INEDER, de landbouworga nisatie in Bolivia die door scholing en voorlichting de boeren van Bolivia vooruit wil helpen. tijdens de tentoonstelling konden de bezoekers ook kennismaken met de 'wereldwinkel' en was de koffie die ge schonken werd 'eerlijke Max Have- laarkoffie'. Er was op de Kijkavond een overstel pende belangstelling. De netto-opbrengst van de Kijkavond bedroeg f 947,10, welke cijfers de dag na de Kijkavond, vrijdagmorgen, uit de schoenpoetskistjes, door Tommy, Martin en Arjan zelfgemaakt, bekend werden gemaakt. Tommy had het getal 10 in zijn kistje, Martin 47 en Arjan 9, samen het getal van 947,10 vormend. Zevenhuizen- De Schiedamse toneelve reniging "Utile Dulci" speelt zaterdag 28 maart in "Swanla" de thriller "Beau Rivage". Aanvang 20.15 uur. De voor stelling vindt plaats onder auspiciën van "De Zeven Muzen". Plaats van han deling: de salon van een oud huis op de suikerplantage "Beau Rivage". in het oliegebied van Louisiana. Korte in houd: Temidden van boortorens is er nog maar één suikerplantage over, met het oude huis, eigendom van Harriet en haar oude, zieke moeder, die er niet over denken om de grond te verkopen aan de oliemaatschappijen. Neef Ge rald en zijn schoonzuster Myra hebben daar een andere mening over, evenals nicht Cora. Heeft Tracev. het nichtje, dat al enige tijd bij haar rijke, aristo cratische familie verblijft, het daar wel naar haar zin? Er heerst een geheim zinnige sfeer in en om het huis, welke nog verhoogd wordt door kleine pop petjes, die hier en daar opduiken. Heeft de nieuwe knecht, Max, er iets mee te maken, of Jenny, de huishoudster? Re chercheur Tarrar is nog steeds op zoek naar degene, die enkele jaren geleden een moord heeft gepleegd in St. Louis. De moordenaar is in de buurt geweest of is misschien nog wel inde omgeving. Wat staat er te gebeuren Het ant woord wordt zaterdagavond gegeven... Regio -Ook dit jaar wordt "Kom in de Kas" gehouden en wel op zaterdag 4 april. Een aantal tuinders in de regio zetten op die dag hun kasdeuren open voor het publiek.. Moerkapelle -In Bodegraven werden vorige week op een avond jeugd- brandweerwedstrijden gehouden. De jeugd van Moerkapelle deed dusdanig haar best dat ze als winnaar uit de bus kwam. Door de jeugdbrandweerleden Gert-Jan, Wilco en Mathijs werd het volgende verslag geschreven: "Om ze ven uur vertrokken we bij de brand weerkazerne en gingen we op weg naar Bodegraven. Hier waren we om half acht aanwezig en werden de leiders met koffie ontvangen. Wij kregen geen koffie, maar een consumptiebon. Om 8 uur moesten we de wedstrijd spelen. We werden opgesteld en het adres van het wedstrijdterrein werd voorgele zen. Daarna volgden de nummers 1 en 2 de bevelvoerder naar de brandhaard. De nummers 1 en 2 verkenden binnen den de bevelvoerder buiten. Het was een opslagplaats voor shampoofles- sen. Er stonden dozen in de brand, dat was de vuurhaard en daar boven was een zolder, waar de doorslag was. De eerste straal werd daarna op de zolder ingezet voor de uitbreiding. De num mers 3 en 4 hadden de tweede straal onder de zolder op de vuurhaard. Nadat het sein 'brand meester' gegeven was, werd er ingepakt. En toen ieder een over de finishlijn was werd de tijd gestopt. Het volgende corps kon zich gereedmaken voor de wedstrijd. We reden terug naar de kazerne van Bo degraven. We dronken nog wat en om half tien was de prijsuitreiking. Gouda werd vijfde, Bodegraven vierde. Zuilen derde, Oudewater tweede en Moerka pelle werd eerste. Dit hadden we zeker niet verwacht. Na een groot gejuich gingen we snel naar Moerkapelle toe, want Kees Fijan moest trakteren omdat hij jarig was geweest. Daarna kregen we nog een rondje van de brandweer commandant, Ed Bever, die er die avond ook bij was om ons aan te moe digen. Om elf uur ging iedereen naar huis. Toen gingen we allemaal dromen over de behaalde eerste prijs". Zevenhuizen Herv. kerk ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. J.Th.W. Quak Berkel Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé IJsselmuiden Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 16.00 uur Ontmoetingssamenkomst Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. R. Thieme -Tiesing Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. van Estrik 18.30 uur ds. G. de Greef Oosterwolde Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 18.30 uur ds. D. Rietdijk Op de foto namens de Rotary-Club: de heren Bier, Van 't Hoen, Van den Biesheuvel Boersma en Valkenburg. Namens de bibliotheek: de dames Iken (voorzitter), De Roode (hoofd) en Bodde en de heer De Vries. Zevenhuizen -Zaterdag21 maart, terwijl de kalender 'lente'aanwees en buiten de maartse buien de takken van de bomen rukte, was er in de Zeuenhuizense bibliotheek een officiële happening. Een gezelschap heren, zijnde een deputatie van de Rotary-club Nieuwerkerk aM. IJssel/Zevenhuizen, kwam zaterdagmorgen naar de'bibliotheek om, vanwege de lustrumviering van de Rotaryclub, welke thans 15-jaar bestaat, een video-speler en een televisietoestel aan te bieden. De Openbare Bibliotheek Zevenhuizen is bijzonder verheugd met het ge schenk van de Rotaryclub, omdat de educatieve en informatieve functies van de openbare bibliotheek, steeds belangrijker worden. Dit komt o.a. tot uiting bij de organisa tie van maandelijks wisselende ten toonstellingen in de bibliotheek, maar ook bij de activiteiten die tot doel hebben, de jeugd van het belang van het boek en het lezen te overtuigen. Bij al deze activiteiten, alsook bij spe ciale manifestaties voor verschillende doelgroepen, is het vertonen van vi deo-beelden een belangrijk en effectief middel. Dat kan variëren van een beel dende ondersteuning van creatieve technieken, tot films over sociaal en cultureel waardevolle activiteiten en verschijnselen. Het geschenk van de Rotary is daarom zo welkom, omdat de bibliotheek zelf niet in staat is dergelijke apparatuur aan te schaffen. Het is duidelijk dat de bibliotheek, die voor haar functioneren voor bijna 90% afhankelijk is van ge meentelijke subsidie, in deze tijden moet ervaren dat de hoogte van deze subsidie onder druk komt te staan, terwijl de exploitatiekosten blijven stijgen. Het bestuur van de bibliotheek, leiding en vrijwilligers, constateren dat het verheugend is dat een organisatie uit het maatschappelijke leven, zoals nu de Rotary, de sociaal-culturele functie die het bibliotheekwerk ten behoeve van de bevolking heeft, zo genereus heeft willen ondersteunen. Zevenhuizen -Deze week komen kinde ren van de zondagsschool van de Her vormde kerk, met intekenlijsten langs de deur voor de oliebollenverkoop op zaterdag 28 maart. Zaterdagmiddag wordt er in Hervormd Centrum een Kin derbraderie gehouden. Deze maand wordt er door de jeugd van zondags school, de jeugdclubs, de Koffiebar, de G.J.V. en de catechisanten aandacht besteed en actie gevoerd voor de "Anastasis". De "Anastasis" is een hulp verleningsschip dat deel uitmaakt van de internationale hulpverleningsorga nisatie "Mercy Ships". Naast de Anastasis heeft de organisatie de be schikking over nog twee modern uit geruste hulpverieningsschepen die over de gehele wereld hulp bieden bij natuurrampen en ontwikkelingsgebie den. "Mercy Ships" maakt deel uit van de internationale interkerkelijke orga nisatie "Jeugd met een Opdracht" en heeft behalve een hoofdkantoor in Rot terdam, ook nog kantoren in Zwitser land en de Verenigde Staten. Ruim vijfhonderd vrijwilligers zijn ac tief betrokken bij het werk van "Mercy Ships". Deze mensen bekostigen zelf hun levensonderhoud en onderdak of worden hierbij gesponsord door plaatselijke gemeenten, vrienden en familie. Het 12.000 ton metende en 159 meter lange hospitaalschip is uitgerust met een ziekenhuis en voorzien van drie operatiekamers en tandartsklinie ken. met de medische en tandheelkun dige uitrusting brengen mobiele teams hulp aan de meest afgelegen gebieden. Het medische team heeft bijvoorbeeld bij een hulpproject in Togo en Ghana in 1991 164 operaties aan boord uitge voerd. Verder zijn er in verschillende dorpsklinieken 3000 Togolezen behan deld. Naast doktoren, tandartsen en verpleegsters, bestaat de scheepsbe manning uit onderwijzers van de in ternat. chr. school voor de vijftig kin deren aan boord, koks, zeevarend per soneel en medewerkers voor zendings activiteiten. De bemanning bestaat uit mensen van meer dan 35 nationalitei ten. Zevenhuizen-Moerkapelle -Een deputa tie van de Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking Zevenhuizen-Moerkapel le, te weten mevrouw M. Boertje en de heer R. Phaff, waren vrijdagmorgen in de christelijke basisschool "De Een dragt" aanwezig, om op symbolische wijze aan een vertegenwoordiger van de NOVIB, de heer T. Vrijenhoek, de collecte-opbrengst en de ojbbengst van de "Eendragtactie", te overhandigen. De collecte-opbrengt van Zevenhuizen- Moerkapelle bedraagt f 3555,70. De op brengst van de actie van "De Eendragt f 947,10, terwijl burgemeester A.W. Lips, eveneens aanwezig, namens de gemeente en ten overstaan van alle leerlingen vanaf groep drie, kenbaar maakte dat het gemeentebestuur f 1500,- toevoegt aan de totaalop brengst. Met deze officiële bijeenkomst werd het Bolivia-project ter plaatse af gesloten, waarbij aangemerkt kan worden dat de plaatselijke openbare bibliotheek aan het welslagen van het geheel, een belangrijke bijdrage lever de. Immers de leerlingen brachten een bezoek aan de bibliotheek waar hen een video-projectie werd aangeboden en kennisgenomen werd van de hier gehouden expositie over Bolivia, die nog een week duurt. Had directeur F. Witte van "De Eendragt" in zijn toe spraak de gevoelens van de leerlingen en leerkrachten vertolkt, burgemees ter Lips deed dat namens het gemeen tebestuur en zei respect te hebben voor de wijze waarop de kinderen van "De Eendragt" iets deden voor de ander die ze niet kenden. Bij de afsluiting van het project "Boli via" werd door de vertegenwoordigers van de Stuurgroep de hoop uitgespro ken dat volgend jaar een andere school uit Zevenhuizen-Moerkapelle een pro ject over Bolivia op touw zet. Dit, opdat successievelijk alle kinderen uit deze gemeente zich bewust worden van 'ontwikkelingssamenwerking'. Les en documantatiemateriaal is uit gebreid aanwezig, terwijl dit met be vindingen van "De Eendragt" is aange vuld. Moerkapelle -De Fotoclub in Moerka pelle bestaat 10 jaar. Daarom organi seert deze enthousiaste club een grote 'lustrumtentoonstelling' op vrijdag 27 en zaterdag 28 maart a.s. in dorpshuis "Op Moer". Deze tentoonstelling staat geheel in het teken van het vereni gingsleven in Moerkapelle. Een uniek gebeuren voor de inwoners. Moerka pelle kent een bruisend verenigingsle ven en om dat onder de aandacht te brengen, zijn de leden'van de Fotoclub al maanden geleden begonnen, met het vastleggen van al die verschillende ac tiviteiten. of het nu gaat om sportver enigingen, zangverenigingen, platte landsvrouwen, de EHBO of de brand weer. overal waren de fotoclubleden van harte welkom. Op de tentoonste ling zullen 85 vergrotingen te zien zijn en daarnaast nog vele kleinere foto.s. Om aan de vele verzoeken te voldoen, heeft het bestuur besloten, dat a foto's ook besteld kunnen worden, evn met lijst. De tentoonstelling zal "P vrijdag 27 maart om 20.00 uur feestelij geopend worden door burgemeest A.W. Lips, in aanwezigheid van ve genodigden. Vanaf 21.00 uur zijn a inwoners van Moerkapelle en ande belangstellenden van harte weikont Ook bestaat er gelegenheid om op terdag 28 maart van 11.00 tot 21.001 de tentoonstelling te bezichtigen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 24