Politieberichten Waddinxveen Officiële Opening Dagactiviteiten centrum "De Staring" i Puzzelpagina Hart van Holland m Gouden tip is duizend gulden waard Expositie Haagse kunstenaars in Waddinxveens gemeentehuis Zevenhuizen Gemeenteraad Zevenhuizen Rafaël Gemeenschap in Het Zuidhonk 6 upéi $peeid mjitMm jiolknè:en cm ka kmsL meedoe»!U 6MZ-U69 rf (u 6U6Z-M Kas op de Savor. Lohmanschool V Besluiten B en W Waddinxveen Hart van Holland/25 maart 1992 pagina 25 I Let op: doe dus nog mee en zend in. Aanrijdingen Op de kruising van de afrit van de RW A12 en de Beyerincklaan vond op 16-3 een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een auto. Hierbij kwam de bromfietserten val en liep lichte verwondingen op aan zijn been. Diezelfde dag kwamen een fietser en bromfietser met elkaar in aanrijding op het fietspad van de Sniepweg nabij de aldaar gelegen scholen. Een vanaf de scholen komende fietser verleende geen vrije doorgang aan de bromfiet ser. Beide bestuurders zijn ter obser vatie naar het ziekenhuis vervoerd. Op de kruising van de Staringlaan met de Herman Heijermanslaan vond in de avond van 21-3 een aanrijding plaats waarbij een bromfietser en een auto mobilist betrokken waren. Er werd geen voorrang verleend. De bromfiets bestuurder is naar het Bleulandzie- kenhuis overgebracht. Inbraken en diefstallen Twee onbekende knapen hebben op 15-3 bij insluipingen in woningen aan de Passage en de Souburglaan kans gezien om enkele portemonnees te ont vreemden. Op de Passage hingen de jongens een smoes op tegen de be woonster en liepen vervolgens achter de bewoonster de woning in waarbij zij in diverse kamers keken. Nadat de knapen de woning hadden verlaten vermistte de bewoonster haar porte monnee. Ook deze week is de Waddinxveense politie weer geconfronteerd met dief stallen uit vrachtauto's op het veiling terrein aan de Bredeweg. Van gepar keerde auto's werd de laadruimte geo pend waarna hoofdzakelijk levensmid delen werden buitgemaakt. Onbekenden hebben in de nacht van 15-3 een voliere geopend aan de Nesse. Hierdoor kozen parkieten, kanaries en een kwartel het vrije luchtruim. Op listige wijze werd op 15-3 een te koop aangeboden bromfiets ont vreemd vanaf de Overtoom. Bij de verkoper vervoegde zich een potentie- Ie koper die een proefritje wilde maken en vervolgens niet meer terugkwam. ln de nacht van 18-3 is voor de tweede maal de zender van de lokale omroep RTW ontvreemd. De zender, die in een gebouw nabij de omroep was aange bracht kon ondanks de beveiliging door een alarminstallatie toch worden weggenomen. De afgelopen week is in de nacht van 19 op 20-3 ingebroken in het kantoor van het NS station. De daders wisten dmv braak in het pand te komen. Er werden bescheiden buitgemaakt. In de nacht van 20 op 21-3 is inge broken in een kerkgebouw aan de Pr. Beatrixlaan. Men is via het dak in de bijlokalen van de kerk gekomen. Uit dit bijgebouw van de kerk werd oa ge luidsapparatuur ontvreemd. Bij een inbraak in een woning aan de Noordkade werd geld ontvreemd. De diefstal vond plaats in de avonduren van 21-3. De daders verschaften zich door middel van braak toegang tot de woning. Diefstal fietsen 17-3 NS station, goudkleurige Gazelle primeur damesfiets. 19-3 Passage, roodbruine Batavus da mesfiets. enige tijd terug, Kerkweg, zwarte opoefiets. 19-3 NS station, grijze herenfiets merk Valuas Aangetroffen fietsen 1643 bruine Batavus damesfiets 18-3 bruine Gazelle herenfiets 19-3 blauwe Montana herenfiets 19-3 groene Batavus Intercycle heren fiets Overig nieuws Meisje lastig gevallen Op 15-3 is bij de politie melding ge maakt van het feit dat in de avonduren van 14-3 een meisje is lastig gevallen op de Puttelaan nabij het NS station. Het meisje was vanaf het station op weg naar huis en werd onderweg onzedelijk betast door een man met donker blond haar. Hij droeg een zwart jack en een zwarte broek. Onder invloed Bij een routinecontrole op 20-3 werd een Waddinxveense betrapt op het ge bruik van alcohol terwijl zij een auto bestuurde. Een ademanalyse viel te hoog uit. Tegen de bestuurster wordt proces-verbaal opgemaakt. Aanhouding Op verzoek van de politie Bodegraven heeft de Waddinxveense politie, in sa menwerking met de Nieuwerkerkse collega's op 21-3 een inwoner uit Bode graven aanghouden die in een gestolen auto bleek te rijden. De man en de autot zijn voor nader onderzoek overgedra gen aan de Bodegraafse politie. Vernielingen Op 15-3 is aangifte gedaan van vernie ling aan een vrachtauto welke op de Jan Campertlaan geparkeerd stond. Van het voertuig werden de ruitewissers afgebroken. Diezelfde dag werd aangifte gedaan van het bekrassen van een auto die op de Minervalaan geparkeerd stond. Ook op de Pr. Bernhardlaan werd een auto vernield. Vermoedelijk is men hier over de auto gelopen. Op 16-3 werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van een bank gebouw aan de Juliana van Stol berglaan. Aan de Peter Zuidlaan werden div. vernielingen aangebracht aan een al daar gelegen school. Op 20-3 consta teerde men dat aan het schoolgebouw en op het schoolplein enkele bescha digingen. Op aanwijzing en melding van wakker geworden omwonenden kon de politie in de nacht van 21 op 22-3 een tweetal Waddinxveners aanhouden die zich luidruchtig en baldadig gedroegen in de omgeving van de Willem de Zwij gerlaan. De jongens liepen daar tegen straatmeubilair te schoppen en pleeg den kleine vernielinkjes. Na verhoor aan het buro zijn de jongens huiswaarts gestuurd. Gevonden voorwerpen Div. sleutels; zonnebril; Verloren voorwerpen Div. sleutels; div. portemonnees/porte feuilles met geld en/of bescheiden; gouden trouwring met inscriptie; tas met gymspullen; bruine hond (met witte bef); zilveren bedelarmband; bankpas; Waddinxveen -De gouden tip die leidt tot het terugvinden en/of aanhouden van de daders van de diefstal van de RTW-zender, die afgelopen week voor de tweede keer is gestolen, zal worden beloond met een bedrag van duizend gulden. Tips kunnen schriftelijk gemeld wor den bij de RTW, Postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Ook kan men bellen naar de RTW tel. 01828-10379. Waddinxveen -De werkgroep 'exposi ties' van de Commissie voor Kunst en Cultuur te Waddinxveen, organiseert in de raadzaal van het gemeentehuis een tentoonstelling voor beroepskunste naars. De expositie zal op zaterdag 28 maart a.s. om 15.00 uur worden geo pend door de heer J.H. Eling, chef af deling Welzijn van de gemeente Wad dinxveen. In overleg met de commissie heeft de werkgroep deze keer gekozen voor herkenbare werkstukken. De exposerende Haagse kunstenaars zijn: Ineke van der Bol- van Schie: keramiste; Ruud Becker: grafisch vormgever; Jan en Frans de Leef: zeef drukken. Ineke van der Bol -van Schie heeft een eigen pottenbakkerij onder de naam "In Kannen en kruiken" te 's- Gravenhage; Ruud Becker heeft een eigen recla mestudio en werkt dagelijks als gra fisch vormgever aan opdrachten voor bedrijven en particulieren. Jan en Frans de Leef beiden grafische ontwerpers, ontdekten de mogelijkhe den van de zeefdruk bij een professio nele drukkerij. De expositie is te zien van 28 maart tot en met 11 april a.s. op werkdagen tij dens kantooruren van 09.00 tot 17.00 uur. De expositie is tevens geopend op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen -Het Dagactiviteitencentrum "De Staring" is vrijdagmiddag officieel geopend. Mevrouw Rina van der Velde -van der Hoff uit Zevenhuizen, secretaris van de Indicatie -en Zorgtoewijzingscommissie van het Regionaal Overleg Zwak zinnigenzorg Midden-Holland, verrichtte samen met Enrico Linscheer, jongste deelnemer van "De Staring" de officiële handeling door met een zaag de strik die de toegang versperde, door te zagen. Bloemen, uitgereikt door Inge Dalderup, waren hun beloning... Dit Dagactiviteiten centrum is een depen dance van "De Hooge Burch" uit Zwammer- dam en is sinds begin februari functioneel. De activiteiten die er door een vijftiental verstandelijk gehandi capte 20 plussers wor den gedaan variëren van licht industrieel werk tot trainingsge- richte en ontspannen de activiteiten. Het DAC is, samen met de Psychologisch peda gogische Dienst, Be- wegingsagogie en Re creatie-afdeling, een onderdeel van de sec tor Agogische Zaken. De unit Arbeidsbege- leiding heeft als doel stelling: het aanbieden van activiteiten die een minder vrijblij vend en meer belas tend karakter hebben en die doorgaans be staan uit een produk- tieve bijdrage aan de gemeenschap. De doelstelling van 'bezigheden met een activerend karakter' is het aanbieden van een dagprogramma, waar diverse activiteiten de bewoner in staat stellen zijn/haar vaardigheden te be houden of te vergroten. De heer Koos Voskuil, projectbegeleider van "De Hooge Burch", sprak een welkomstwoord tot de genodigden voorafgaand aan de openingshandeling. Zowel hij als mevrouw Van der Velde onderstreepten de belangrijkheid van een dergelijk activiteitencentrum. Tevens werd de inzet van voormalig wethouder Kraaijestein. voorzitter van het Regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg geprezen. Dat een DAC in een bedrijfsverzamelgebouw gehuisvest is, werd heel toepasselijk gevonden vanwege de integratie. Onder het motto 'n nieuwe lente, 'n nieuw begin' en de wens dat medewerkers en bestuur snel wennen aan hun nieuwe dagcentrum, werd het centrum voor geopend verklaard. Waddinxveen -Op zondag 5 april zal er een eerste bijeenkomst plaatsvinden van "Rafaël Gemeenschap Waddinxveen" in het Wijkcentrum "het Zuidhonk" in de woonwijk "De Zuidpias". "Rafaël Gemeenschap Waddinxveen" is een kerkge nootschap dat deel uitmaakt van een sterk groeiend landelijk netwerk van grote en kleinere kerkelijke gemeenschappen onder de naam "Rafaël", hetgeen bete kent: "God geneest". Sinds een kleine twee jaar vonden de bijeenkomsten plaats in "het Trefpunt", maar aangezien dit centrum gesloten wordt, wordt er overge gaan naar "Het Zuidhonk". De aanvang van deze eerste bijeenkomst is 10.00 uur ledereen is hartelijk welkom. Voortaan zal er wekelijks, elke zondagmorgen om 10.00 uur een feestelijke "Eredienst" gehouden worden op dezelfde plaats. Voor de kinderen is er een eigen bijeenkomst en er is voor de allerkleinsten een crèche. Inlichtingen tel. 01828 -14862. Dinsdag 31 maart komt de gemeenteraad van Zevenhuizen bij elkaar om een agenda van 30 punten af te handelen. Op de agenda staan diverse voorstellen over grondverkoop. moeten enkele voorbereidingsbesluiten worden genomen, komt het Landschapsstructuurplan aan de orde en is er een voorstel over het eind rapport m.b.t. VINEX voor de aanpak ROM-beleid Groene Hart. Aanvang 19.30 uur. M «xm suss» ma «l üssb mm mm mus mm sasss «m> ssssss mms mm nam sum mm smn mm sum iss^ Op de foto Jan Verschoor en zijn dochter. Zevenhuizen-Moerkapelle -Jan Verschoor is de organisator van de puzzel pagina in Hart van Holland ten bate van de Stichting Kinderhulp Roemenië in Moerkapelle. Adverteerders sponsoren de puzzels die voortaan maan delijks, gedurende een half jaar op een pagina in Hart van Holland staan afgebeeld. Intussen stromen de inzendingen binnen. 1 april is de sluitingsdatum. Waddinxveen -Sinds vorige week maandag is de kas te zien in de ge meenschapsruimte van de Sav. Loh manschool. Afgelopen donderdag heeft mevrouw Van Dijk-Breugem van de infogroep 'glastuinbouw Westland' de groepen 5/6 verteld over de groei, het stekken en het verhandelen van planten op de veiling. De infogroep voorziet de scholen van dia's, informatie- en lesmateriaal over de glastuinbouw in het Westland. Zo had zij een kopie van een veilingklok bij zich, waar de kinderen om beurten op mochten klokken, nederland heeft 10 bloemenveilingen waarvan vier in Zuid-Holland. Een groot gedeelte van al deze planten komt uit Boskoop. Boskoop is het oudste boomkwekerij-centrum van ne derland met inmiddels bijna 1000 kwe kerijen. Verder is er veel foldermate riaal te zien over veilingen en de groenteteelt. Tevens wordt er aan dacht aan de Floriade 1992 besteed. Deze wereldtuinbouwtentoonstelling, die elke 10 jaar gehouden wordt, opent haar deuren op 10 april, het materiaal is beschikbaar gesteld door "Plant Publicity Holland" en de tentoonstelling is te zien tot en met 30 maart. «88» 888888 «88» t W'veen - In de vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders van 25 februari en 3 maart 1992 zijn onder andere de volgende zaken onderwerp van bespreking geweest. de heer L.H. de Mik, assistent onderhoudstimmerman bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, is per 19 februari 1992 in vaste dienst benoemd. eenzelfde besluit werd tevens genomen voor de beide secretaresses van het college van burgemeester en wethouders en de gemeentesecretaris, de dames A. v.d. Heuvel en A. Wateler. naar aanleiding van een in de wijk Groenswaard uitgevoerde inventarisatie van de het zogenaamde snippergroen, kleine perceeltjes gemeentegrond nabij de woningen, parkeerplaatsen e.d., is in principe besloten de daarvoor in aanmerking komende perceeltjes te gaan verkopen. Aan de te verkopen stukjes snippergroen zal meestal een aantal voorwaarden worden verbonden. Hierover zal advies worden gevraagd aan de commissie Openbare Werken en Verkeerszaken. Verzoeken om de huur of ingebruikgeving van snippergroen zullen niet meer worden toegestaan. Voor de andere Waddinxveense wijken zal voorlopig, wegens tijdgebrek en andere prioriteiten, geen inventarisatie worden gepleegd, maar de thans vast te stellen richtlijnen zullen ook elders naar analogie worden toegepast. mevrouw M. Overeem, beleidsmedewerkster op de afdeling Welzijnszaken is per 1 maart 1992 benoemd tot plaatsvervangend chef van deze afdeling. omdat een groot aantal leden van de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen hun lidmaatschap van de werkgroep heeft opgezegd bestond deze nog uit slechts 4 leden. Omdat zij van mening zijn dat een dergelijke kleine groep, waarvan enkelen ook aangaven niet voldoende tijd vrij te kunnen maken, niet in staat zal zijn een voldoende aktief anti-apartheid c.q. anti-racismebeleid te voeren is besloten de werkgroep op te heffen. besloten is akkoord te gaan met het voorstel van Gouwebad "de Sniep" om de scholen in Waddinxveen de mogelijkheid te bieden het schoolzwemmen zonder instruktie gedurende het gehele schooljaar te laten plaatsvinden. Dit houdt in dat elke school in de gelegenheid wordt gesteld om, dus verdeeld over het gehele schooljaar, per leerling twee schoolzwembezoeken aan het Gouwebad "de Sniep" te brengen zonder dat hierbij instruktie zal worden gegeven.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 25