Holland allerlei Een verstandelijk gehandicapt kind hoeft niet zielig te zijn april in Hart van Holland: in ®n om hat hu Gemeenteraad Boskoop Agenda praathuis Holl.Mij van Landbouw Opbrengst Kinderkleding- en speelgoedbeurs Geslaagd pagina 26 Hart van Holland/25 maart 1992 Hinderwetprocedure straks overbodig oo 'Grote Schoonmaak' - een nieuw interieur - alles Weer 'lekker Wit' (of juist een kleurtje!!!) en een nieuw behangetje? de tuin veranderen? een zonnescherm? etc. etc. Gezocht: gastgezinnen voor een weekeinde, een dag of een dagdeel en/ of oppas. Geen opoffering Blijdschap Coördinator en Gastouder De Verstandelijk gehandicapte thuis Wachtlijst Een wederzijds genoegen PLAATS OOK EENS EEN ADVERTENTIE bel: 01802-2289 of fax: 01802-3503 Moerkapelle -ln een tot concertzaal omgebouwde sportzaal van dorpshuis Op Moer" gaf het Moerkapelse christelijk gemengde koor "Sursum Corda' vorige week vrijdagavond een excellent lustrumconcert voor een talrijk publiek. Onder de aanwezigen vele genodigden oud-leden, oud-bestuursleden, burgemeester A.W. Lips en wethouder B. van Yperen, beiden met echtgenotes. Dit ter gelegen heid van het 60-jarige bestaan. Het koor opende met een "Ode" met sopraan en bariton. In zijn welkomstwoord zei voorzitter A. Verweij dat bij het zingen van het koor Gods lof centraal staat en de naam van het koor "harten omhoog" betekent. Er was voor een goede opbouw van het programma gekozen, met een begin van Nederlandse componisten en Oudnederlandse componisten zoals Sweelinck. Prachtig waren de dooreengeweven stemmen in Psalm 138 met een verstilde afsluiting en daarna de jubelzang op de woorden van Filippenzen 4. Verblijd U in God te allen tijd", met een ingetogen middendeel. Over het algemeen gesproken was er een prima contact tussen dirigent en koor en een zeer goede begeleiding. De sterke kant van het koor blijft het 'acapella zingen. De pauze werd voor leden en oud-leden en oud-dirigent een soort reünie. Na de pauze stond o.a. Psalm 96 op het programma in een bewerking van Handel: heerlijke muziek voor dit 'volwassen' koor met een sopraan die een geoefende professionele stem heeft. 'Indrukwekkend' was de conclusie van Frank de Graaf, die het twintig minuten durende stuk "Mirjam's Siegesgesang op het lijf van het koor vond geschreven. De staande ovatie was dan ook een logisch gevolg. "Met deze uitvoering heeft Sursum Corda bewezen een koor te zijn dat boven de grijze middelmaat uitstijgt", is De Graaf's conclusie. Lof had hij zowel als aMe aanwezigen voor de opbouw van het programma en de goede organisatie van de avond door'het bestuur. Groot was de verrassing voor twee koorleden toen ze door de heer V.d. Bos van de Koninklijke Nederlandse Zangersbond werden Mevrouw J Verweij- Vermulm ontving net als de heer A. Hofman een oorkonde, vanwege hun 35-jarig lidmaatschap. Zij kreeg daarbij een kettinkje en hij een Ere-voorzitter, voormalig Moerkapels Hervormd predikant, ds. Boertje, sprak een dankwoord en vroeg extra applaus voor het koor dat het aandurft om in deze tijd dergelijke christelijke liederen te zingen. "Sursum Corda is 'harten omhoog voor lied en gezang tot eer van Hem", zo zei hij, waarna het koor als toegift voor oud dirigent Teun Groen het lied uit "Elias" zong: "Wer bis an das Ende beharrt van Mendelssohn. Rest nog de medewerkenden te vermelden: Hanneke Kaasschieter sopraan- Nicolas Mansfield, tenor; Joep Moonen en dirigent Hans de Wit. Het concert is op de band opgenomen. Binnenkort komen er cassettebandjes te koop Inl. tel. 01793-1446. Boskoop -Ds. J.A. van Hooijdonk uit Hoogezand- Sappeineer zal zondag 29 maart a.s. in de Gereformeerde kerk van Boskoop, zijn intrede doen in de Zijdekerk. Aanvang 15.00 uur. Hieraan voorafgaand zal in de morgen dienst van 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk bevestigd worden door ds. J.C.W. van 't Hoff. Ds. Van Hooijdonk volgt hiermee ds. G. de Jong op, die per 1 juli gebruik maakte van de VUT-regeling. Boskoop -Vorige week werden in de commissievergadering de tekeningen getoond van de verbouwing van het Boskoopse gemeentehuis. Architec tenbureau Gelderblom heeft d.m.v. te keningen een perfecte voorstelling ge creëerd, terwijl de tekening van de heer Smorenburg de indruk wekt dat de ver groting reeds gerealiseerd is. De com missie kon zich unaniem met het voorgestelde verenigen, terwijl het kre diet voor de verbouwing in een volgen de gemeenteraadsvergadering aan de orde komt. Tijdens de aanstaande gemeenteraads vergadering, morgenavond, liggen er voorstellen ter behandeling over o.a. de bijdrage van de gastouderopvang in 1992; wijziging verordening kinderoj> vang, wordt een krediet gevraagd voor de riolering van de Azaleaiaan; wordt de aanvaarding gevraagd van een schenking van Hoogvliet B.V. en het Milieubeleidsplan dient te worden vastgesteld. Boskoop-De agenda van Het Praathuis in de Boskoopse Snijdelwijk ziet er als volgt uit: Donderdag 26 maart: -yoga om 9.15 uur; taalles buitenlandse vrouwen om 13.00 uur; blokfluitles vanaf 15.30 uur; cursus tekenen/schilderen om 16.00 uur; schil deren op zijde om 19.30 uur; bridgen om 20.00 uur. Yoga om 20.45 uur. Vrijdag 27 maart: Schilderclub het Praathuis om 9.00 uur; Volksdansen voor 55 plus om 14.00 uur. Maandag 30 maart: Volksdansen voor tieners om 18.45 uur; Cursus tekenen/ schilderen om 19.00 uur. Dinsdag 31 maart: Schilderclub het praathuis om 9.00 uur; Alg. Muz. vor ming en pianoles vanaf 13.00 uur; volks dansen voor volwassenen en kinderen vanaf 1.30 uur; cursus tekenen/schil deren om 19.30 uur; bridgen aanvang 19.45 uur. Woensdag 1 april: Taalles buitenlandse vrouwen om 9.00 uur; cursus Engels vanaf 13.00 uur; Kinderactiviteiten van 13.30 tot 15.30 uur; blokfluitles vanaf 18.00 uur; Avanti start met recreatie fietstochten vanaf 19.00 uur Vergadering comm.beheer om 20.30 uur; Klaverjassen competitie 20.00 Nieuwekerk-Zevenhuizen - -De afdeling Rotterdam 3B-hoek Zuidpias van de Hollandse Mij. van Landbouw, houdt op donderdag 26 maart a.s. haar leden vergadering. De bijeenkomst is toegan kelijk voor alle geïnteresseerden in de glastuinbouw en wordt gehouden in het hervormd kerkelijk Centrum J.A. Beijerinckstraat 53 in nieuwerkerk a.d. IJssel, aanvang 20.00 uur. Eén van de belangrijkste agendapunten is het voornemen van de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel een 'hinderwet- procedure- te starten voor de glastuin bouw. Dit terwijl het ministerie van VROM een algemene maatregel van bestuur in voorbereiding heeft die de hinderwet procedures overbodig maakt. Het bestuur van de HMvL maakt zich grote zorgen over de tijd, papier en geld-verslindende procedures die de gemeente aan de tuinders wil opleggen. Wethouder Molenaar is gevraagd om tijdens de vergadering een toelichting te geven op de voornemens van zijn gemeente. Regio -"Het gebeurt dat de andere kin deren uit het gezin waarin ook een verstandelijk gehandicapte opgroeit, eens graag een dag naar de dierentuin willen, of'een lange boswandeling wil len maken. Dingen waaraan hun ge handicapte broer of zus niet kan of wil meedoen. Dan is het fijn om een vast gastgezin of vrijwillige oppas te hebben die de verzorging van dat specifieke kind een dag op zich neemt. Een gastouder of een echtpaar dat als zo danig wil optreden. Waar bijvoorbeeld de verstandelijk gehandicapte ook van tijd tot tijd eens een dag of een week einde naar toe kan". "De gastouders hoeven zich daar geen opoffering voor te getroosten. In over leg kunnen we bekijken welk kind, of welke nog thuiswonende verstandelijk gehandicapte teener of oudere, past bij de mogelijkheden die er geboden wor den. Mensen die op hun rust gesteld zijn, maar toch graag aandacht aan een verstandelijk gehandicapte willen ge ven, kunnen, als ze die wens te kennen geven, gastouders worden van een licht gehandicapte, wiens verzorging zij aan kunnen. Een ander gezin zou makkelijk een wat moeilijker kind aan kunnen". "Er zijn zoveel verschillen in vorm en ernst van handicaps binnen de Zwak zinnigenzorg. Sommige mensen vinden het een uitdaging om gastgezin te zijn van een moeilijk kind of drukke teener en daar dan zo'n band mee krijgen dat het van beide kanten voldoening geeft als er door wederzijds vertrouwen een relatie ontstaat. Het gaat er dus niet persé om dat ie mand gastouder wil zijn uit liefde of bewogenheid met die ander, maar dat ze het leuk vinden om iets voor een gehandicapt kind te betekenen en de blijdschap te zien van de ouders die even tot zichzelf gekomen zijn". Aan het woord is Ellen van de Zilver (37) coördinator van "De Vierstroom" ThuisHulpCentrale te Gouda, een vrij willigersorganisatie in de regio Mid den-Holland. die logeeradressen en oppas aan huis verzorgt voor ouders met een thuiswonend gehandicapt kind. Ellen, die een part-time functie heeft, is afkomstig uit de Zwakzinnigenzorg en moeder van drie kinderen. Tevens is ze ook gastouder. "We hebben een 8-jari- ge verstandelijk gehandicapte jongen. Wekelijks komt hij een middag en 's avonds eet hij mee. Als gezin genieten we van hem en hij van ons. Hij hoort er helemaal bij. Op verjaardagen is hij ook van de partij en kan nog weken daarna praten over opa en oma die hij bij ons in huis ontmoet heeft. In de vakanties zien we hem meestal wat minder. Maar het mes snijdt aan twee kanten. Het geeft ons voldoening dat hij in ons midden is en aan de andere kant is de aandacht van het gezin waar hij uitkomt, even niet op hem gericht. Bij allebei feest dus!" Ellen benadrukt dat ouders van gehan dicapte kinderen er tegenwoordig steeds vaker voor kiezen om hun kind thuis op te laten groeien. "Vaak is dit een zware taak. Door hun handicap kunnen de kinderen veel ver zorging en aandacht vragen. Voor sommige gezinnen betekent het een echte ontlasting als het gehandi capte kind een dag, een weekeinde of een middag weg is. Er zijn ook kinderen die nauwelijks aandacht vragen. Gewoon alleen maar gezelligheid willen. Of mensen die als een soort opa en oma voor het kind zijn". Ellen wijst erop dat er een lange wachtlijst is van gehandicapten waar voor een gastgezin of een oppas ge zocht wordt. In de regio: Van Schoonhoven tot aan Nieuwerkerk a.d. IJssel; Van Krimpen a.d. Lek tot Rijneveld, zijn zeker nog zo'n 25 kinderen die een 'gastgezin zoeken. Misschien dat dit artikel de lezers ertoe heeft aangezet eens in overweging te nemen wat het in hun gezin zou bete kenen als er eenmaal per maand of zo eens een gehandicapte op bezoek zou komen... Of wil iemand die graag wat voor an deren wil betekenen en veel vrije tijd heeft, zich eens belangeloos inzetten als 'oppas'... Als dat het geval is dan moet men niet schromen om de telefoon te nemen en om een gesprek of nadere inlichtingen naar "De Vierstroom" Thuishulpcen trale te bellen. Men gelieve dan te vra gen naar Ellen van de Zilver of Marion Dubois. Telefoon 01820 19444. Kantoor SMD-regio Gouda, Vest zbA 2801 TZ Gouda, Postbus 3147, 2800 Ct Gouda. De Thuishulpcentrale is bereikbaar op maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en op woensdag van 13.00 tot 16.00 uur. N.B. Natuurlijk kunnen ook ouders met een gehandicapt kind, die graag in contact zouden willen komen met een gastgezin of oppas, reageren Zevenhuizen -De Kinderkleding-en Speelgoedbeurs gehouden op19 er1201maartJL heeft een bedrag opgebracht bestemd voor Unicef van f 750,—.De organisatie van vrijwilligers is heel blij met deze opbrengst en de bijdrage van degenen die kleding De voegende kledingbeurs ten bate van Unicef wordt over een half jaar gehouden. Waddinxveen-Moerkapelle- Na een op leiding bij Instituut Praehep is me vrouw C.A. van Rijn uit Moerkapeli geslaagd voor het officiële PraktijKdi- ploma Moderne Bedrijfsadministratie (M.B.A.) Verder behaalden de volgende perso nen één of meer M.B.A.-certificaten. uit Moerkapelle: J. Meijers (BedriB statistiek); uit Waddinxveen: M.J-W- Dolislager (Bedrijfsstatistiek en drijfswetgeving); E.H. Bekker (Bedrij seconomie).

Hart van Holland | 1992 | | pagina 26