Rijneveld Gemeente Rij Kijk omhoog HET ANKER VA Historische Kring Benthuizen zet inwoners Hazerswoude in de bloemetjes Kerkdiensten Raad Kinderboeken tentoonstelling Passie-uitvoering Zang en Vriendschap Concert Rijneveld Mededelingen Aanslagen afvalstoffenheffing 1992 Culturele Rijneveld CONCERT Hoorzitting over toekomst zwembaden op 30 maart 1992 Sinaasappelactie pagina 7 Fluit, piano en orgel 250 ste lid Hazerswoude geen vereniging JOHAN VAN KEMPEN, JAAP STORK ZONDAG 5 APRIL 1992 Benthuizen - 29 maart Hazerswoude Medische diensten Hart van HnllanH/25 maart 1992 Benthuizen -De Stichting Aktieve Ge zondheidszorg Rijnstreek, afdeling Benthuizen, organiseert, in samenwer king met de Bibliotheekbus in Bent huizen, een tentoonstelling van kin derboeken, voor de leeftijd van 0-6 iaar. De tentoonstelling wordt gehou den van 1 t/m 14 april 1992 in het Kruisgebouw, Kon. Julianastraat 16b te Benthuizen. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag tussen 13.00 en 14 00 uur en op woensdag 8 april van 13 00 tot 16.00 uur. Extra opening is mogelijk op verzoek. Tevens is er op donderdagavond 9 april a.s. een voor lichtingsavond over dit onderwerp. Aan deze avond werken mee: de biblio thecaresse van de bibliotheekbus, me vrouw A. Kwak, mevrouw C. Coumou, opvoedkundige en Heieen Janse, me dewerkster van de bibliotheek in Zoe- termeer. Het is de bedoeling dat, na een korte, algemene inleiding, in groepjes wordt gediscussieerd over allerlei on derwerpen, zoals: rijmpjes en versjes, griezelverhalen, boekjes over kind en ziekenhuis en legio andere zaken die in kinderboeken voor deze leeftijd aan de orde kunnen komen. Na de discussie is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De voorlichtingsavond op 9 april, begint om 20.00 uur in het Kruis gebouw, Kon.Julianastraat 16 b, Bent huizen. De toegang is gratis. Nadere informatie en/of opgave voor deze avond: tel. 079- 313 407. Hazerswoude -Het christelijk gemeng de koor "Zang en Vriendschap" te Ha- zerswoude-dorp, geeft maandag 13 april een Passie-uitvoering in de Gere formeerde kerk. De uitvoering begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Ter bestrijding van de onkosten wordt er een collecte gehouden. Uitgevoerd worden: "Stabat Mater" van Frantisek Tuma; Siehe, das ist Gottes Lam; van Homilius; Koralen uit de "Mattheus- Passion" van Bach; het Unser Vater van Homilius. Orgelbegeleiding van Wim Dijkstra onder algehele leiding van Ger Hovius. Het "Stabat Mater" van Franti sek Tuma (1704 -1774) wordt voor de eerste keer in zijn geheel in Nederland ten gehore gebracht. Het is een oud- kerkelijke tekst, welke in de eerste plaats bedoeld is voor de kerkelijke liturgie. "Zang en Vriendschap" ge bruikt de composities op deze teksten als concertstukken. Veel mooie muziek wordt daardoor ten gehore gebracht. De tekst van het vroegkerkelijk gedicht stamt uit de Middeleeuwen (13e eeuw). Het beschrijft het leed van Maria bij de Kruisdood van haar Zoon Jezus. Oorspronkelijk werd het Stabat Mater in het Gregoriaans gezonden, maar al spoedig kwamen hiervan meerstem mige versies zoals Palestrina en vooral werken van grotere opzet voor koor. soli en orkest. Voorbeelden: Pergoles, Haydn. Rossini, Dvorak e.d. De com positie welke "Zang en Vriendschap" gaat zingen is geschreven voor koor en orkest. In het gemeentehuis, het steunpunt te Benthuizen en de openbare bibliotheken ligt voor u ter inzage: - het rapport van De Vries en partners; - het rapport Drijver en partners; - het geactualiseerde rapport Drijver en partners (januari 1992), - de bestuursopdracht; - samenstelling commissie; - verslagen reeds gehouden commissie-vergaderingen; - vergaderschema en discussienota van de technisch adviseur P. v.d. Boom (ODRP/VNG). Levenshuis, nergens thuis Op de rots, weg de trots. Hendrika C. SCHEMA: datum 25 februari 19 maart 30 maart 23 april 28 april 10 juni 26 juni vergadering van: adviescommissie idem idem idem idem werkvergadering raad/commissies WZ/AZ raad doel: werkwijze en planning adviesvoorbereiding hoorzitting en adviesvoorbereiding bespreking concept-advies beslissing uit te brengen advies besluitvoorbereiding besluit Alle vergaderingen vangen om 20.00 uur aan. Rijneveld -Zondagmiddag 5 april, geven Johan van Kempen, fluitist en jaap Stork, organist en pianist, een concert in het ontmoetingscentrum "het An ker", Chopinlaan 2, Hazerswoude-Rijn- dijk. Jaap Stork zal afwisselend op de piano en het orgel spelen. Aanvang 15.30 uur. Het programma is zeer ge varieerd en bestaat ondermeer uit werken van Stanley, Chopin, Saint- Saëns en Cécile Chaminade. Het con cert wordt gehouden onder auspiciën van de Culturele Raad Rijneveld. Inl. tel. 01714-19015, toestel 411. Onzeker gebaar, vorderend jaar gebukt van zorgen, wat brengt morgen? Zekerheid, toch veel strijd eeuwigheid, zonder tijd. Vaste grond, geopende mond liefde hevig, bodem stevig. Boom geplant, niet in zand waterbronnen, overwonnen. Eén dezer dagen ontvangt u de aanslag afvalstoffenheffing 1992. In de Hazetkoerier van 29 januari 1992 heeft een uitgebreid artikel gestaan over de gemeentelijke belastingen en tarieven 1992. Volledigheidshalve treft u hierbij nogmaals de tekst aan van de afvalstoffenhef fing zoals reeds gepubliceerd. AFVALSTOFFENHEFFING De gemeente laat het huisvuil in Rijneveld ophalen door een particulier bednjt omdat dit goedkoper is dan wanneer de gemeente dit zelf zou doen. Dit neemt echter niet weg dat de kosten van zowel het ophalen als het vervoeren en verbranden door de gemeente moeten worden betaald. Omdat deze kosten jaarlijks toenemen kan de gemeente er niet aan ontkomen ook de daartegenover- staande tarieven te verhogen. Overigens wordt wel steeds selectiever bekeken of bezuinigingen op deze kosten mogelijk zijn. Een voorbeeld daarvan is dat de gemeente in 1992 begint met het gescheiden ophalen van huisvuil omdat het composteren van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) immers goedkoper is dan verbranden. Ondanks deze maatregel zijn de tarieven voor 1992 verhoogd van 150,- tot 246,60 per huishouden. De kosten voor het ophalen van grofvuil bedragen 27,- per m3. Hiermee wordt 80% van de uitgaven van de gemeente gedekt. Riineveld (Benthuizen-Hazerswoude) -Het echtpaar Hoogerwerf woonachtig aan de Lindelaan 12 in Hazerswoude, kreeg van mevrouw Wouda Harteveld van de Historische kring Benthuizen, een bloemetje overhandigd. Dat gebeurdein het bijzijn van een drietal dames bestuursleden van de Historische Kring Benthuizen en de secretaris Het gezelschap werd door de vrouw des huizes, omdat hun bezoek was aangekondigd, hartelijk op koffie friet onthaald De heer Hoogerwerf meldde zich on langs aan en bleek het 250- ste lid te zijn van de Historische Kring Benthuizen. Hoewel hij woonachtig is in Hazers woude, gaat hem de geschiedenis van Benthuizen ook ter harte. "Wij hebben hier in Hazerswoude geen Historische Kring met leden. We hebben familie in Benthuizen wonen en weten veel van het dorp af. Vooral m'n vrouw, die hier in Hazerswoude geboren en getogen is", zegt de heer Hoogerwerf met een Zeeuws accent. Hij woont sinds 1957 in Hazerswoude en is in geschiedenis in z'n algemeenheid, bijzonder geïnteres- seerd. Uit handen van secretaris H.E. van Craaikamp kreeg hij een multomap met daarin alle tot dusver verschenen 'Ben- thuizer Turfjes' en het afscheidsnum- mer van "Carillonklanken fluit en orgel/piano Chopinlaan 2, Hazerswoude-Rijndijk Toegang 3,50 Aanvang 15.30 uur Werken van: Stanley, Chopin, Saint-Saëns, Cécil Chaminade Kaartverkoop: Bloemenboutique Jacques de Groot, Da Costasingel, Hazerswoude-Rijndijk en: Slagerij van Stuijvenberg, Ambachtsplein, Hazerswoude-Dorp en op de dag van uitvoering vanaf 15.00 uur aan de zaal. De gemeenteraad heeft aan het college van burgemeester en wethouders verzocht de toekomst van de zwembaden te onderzoeken. Uit dit onderzoek moeten de volgende zaken duidelijk worden: Is handhaving of renovatie van één of meerdere zwembaden in Rijneveld mogelijk c.q. verantwoord? Moet er een nieuw overdekt zwembad in de gemeente gebouwd worden? Een door de gemeenteraad ingestelde commissie zal vóór 1 mei 1992 een advies moeten uitbrengen aan het college van burgemeester en wethouders inzake de richting waarin een oplossing van de problematiek gezocht moet worden. Deze commissie komt hiervoor een aantal malen in openbare zitting, voor een ieder toegankelijk, ten gemeentehuize bijeen. In onderstaand schema kunt u zien wanneer de vergaderingen gepland zijn. Vervolgens is het voornemen van de gemeenteraad om vóór 1 juli 1992 een definitief besluit te nemen. Teneinde in een vroeg stadium - voordat tot standpuntbepaling wordt overge gaan - de wensen, behoeften en ideeën van alle belanghebbenden te horen, wordt door de commissie op 30 maart aanstaande een hoorzitting gehouden om 20.00 uur in het gemeentehuis. De avond wordt voorgezeten door wethouder mevrouw M.J.S. Vorenkamp-v.d. Westerlingh. Het is vooral de bedoeling dat u aan het woord komt. U kunt uiteraard vragen stellen maar de nadruk zal deze avond liggen op uw visie over de toekomst van de zwembaden in onze gemeente. Uw inbreng tijdens deze avond zal door de commissie worden betrokken bij de afweging ten behoeve van het advies aan het college van burgemeester en wethouders. Ook kunt u schriftelijk een reactie geven. U wordt dan verzocht dit vóór 30 maart aanstaande te doen en te richten aan de ad-hoc commissie zwembaden- problematiek, p/a gemeentehuis, postbus 115, 2394 ZG Hazerswoude-Rijndijk. Overwogen wordt in een later stadium, wanneer het advies van de commissie in concept gereed is, nogmaals een inspraakmogelijkheid te bieden. De discussie in de commissie spitst zich momenteel toe op de vragen: - óf de-drie zwembaden gesloten moeten worden; - óf er een nieuw overdekt bad gebouwd moet worden; - wat de functies zouden moeten zijn en welke faciliteiten een dergelijk bad moet bieden. Zoals gesteld zijn de vergaderingen van de commissie openbaar en bestaat de gelegenheid aan het begin van de vergadering tot inspreken. Spontaan bood de heer Hoogerwerf aan, om de leden van de Historische kring Benthuizen die in Hazerswoude wonen, voortaan alle berichtgeving van hun vereniging, thuis te bezorgen, zodat dit porti-kosten scheelt. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat, De Bentlanden 54, tel. 079-313 338 Benthuizen. Benthuizen -Zaterdag 28 maart wordt er in Benthuizen weer een huis-aan- huisactie gehouden met sinaasappels. De opbrengst van deze actie, waarvoor veel vrijwilligers op pad gaan, is be stemd voor de restauratie van het orgel van de Ned. Hervormde kerk van Bent huizen. fiit Herv. kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. J. Boer SOW-gemeente De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Katholieke kerk v.d. h.h. Engelbe waarder 28 maart 19.00 uur H. Mis 29 maart 10.00 uur H. Mis 11.30 uur Jongerenviering Verder geen opgave Benthuizen/Hazerswoude/Boskoop 28 en 29 maart dokter P.P.M.T. Her mans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727 - 12038.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7