in de regio Geslaagde Judo-kampioenschappen Waddinxveense nu met Ouder Peutergym Tafeltennis Schaken BROUWER DE KONING Be Fair kampioen? Plassentocht Volleybal Volleybal QRüt Waterpolo Tafeltennis Benthuizen "Babar Babar p UITVAARTVERZORGING Agenda Rentokil Kunst te koop voor iedereen Turnuur voor oud-turners ZTTC bedwingt TOP Spanning aan de top Tourclub Zevenhuizen eenvoudige zege rentokil heren! - VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN - KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN veteranen De Gouwe voor 7e maal kringkampioen! junioren rentokil dames prolongeren eerste divisieschap! Kreater jeugdtheater Hart van Holland/25' maart 1992 pagina 9 Moerkapelle -Vorige week zaterdag kwamen ruim 80 judoka's van sport school "Leunis" naar het Moerkapelse dorpshuis "Op Moer" om te strijden om declubtitels. Meer dan 200 belangstel lenden hebben vanaf de tribune geno ten van vele spannende wedstrijden. De judoka's, in leeftijd variërend van 5 tot en met 25 jaar, waren ingedeeld naar leeftijd en gewicht. De zwarte banders van sportschool Leunis lieten tijdens een demonstratie met spectaculaire judo-technieken zien, wat het resultaat is van jarenlange training. Grappig aan het einde van deze demonstratie was het optreden van de allerkleinste judoka's tegen de grote zwarte-ban- ders. Na afloop ontvingen alle deelne mers een leuke herinnering aan dit kampioenschap. De uitslagen luiden als volgt: 5 en 6 jaar -24 kg 1. Jan van Egmond; 2. Joyce Ar- kesteijn; 3. Klaas van Egmond. 6 en 7 jaar-29 kg. 1. Peter Jansen; 2. Ruben Rothuizen; 3. Maaike de Lange. 7 en 8 jaar -35 kg. 1. Hans Houweling; 2. Mi chael Soetermeer; 3. Michael Jonge nengel. 8 en 9 jaar -44 kg. 1. Danny Schrauwen; 2. Cor Hendriks; 3. Ico Treurniet. 9 en 10 jaar -32 kg. 1Wilco van Zwienen; 2. Aram Doornhein; 3. Remco Schouten. 9 en 10 jaar-35 kg. 1. Willnton van Houten; 2. Lennaert Sie- verding; 3. Richard Stitselaar. 10 en 11 jaar -37 kg. 1. Hans Peter Spaans; 2. Gerard Hordijk; 3. Bart Damen. 10 en 11 jaar -46 kg. 1Robertjan de Ruijscher; 2. Lennaert Geerts; 3. Evert Daman. 12 en 13 jaar -47 kg. 1. Jan Houweling; 2. Laurens Hensbergen; 3. Wendy Meu- rer. 13 en 14 jaar -58 kg. 1. Maurice Overbeeke; 2. Mark Lindeman; 3. Ri chard van der meer. 15 en 16 jaar -66 kg. 1. Déjan Stojakovic; 2. Patrick Koorevaar; 3. Gerd van Coevorden. Heren: alle categorieën 1. Ronals Meershoek; 2. Erik Mark Meershoek; 3. Rob Lindeman. Waddinxveen -Voor de kinderen van ongeveer 2 tot 4 jaar, heeft TOOS-gym nu ook een uurtje. Op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur in de sporthal "De Duikelaar" geeft Tilly Langbroek les zowel aan de peuter als aan de meege komen ouder. Met ballen, touwen, blokjes en ander materiaal, wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken samen Waddinxveen -Vele inwoners van Wad dinxveen hebben vroeger op gym of op turnen gezeten. Om verschillende re denen verlieten sommigen al op jeugdi ge leeftijd de gymnastiekvereniging TÖOS. Nu, waarschijnlijk bij het zien van de schaarse televisiebeelden over turnen, komen die oude 'kriebels' weer terug. De vraag 'hoe zal het zijn om weer over de balk te lopen of aan de met hun ouder vele leuke oefeningen, liedjes en spelletjes. Een kwartiertje spelen de kinderen met elkaar, terwijl de ouders oefeningen met muziek krij gen. Dat de kleintjes de les leuk vinden kan men zelf ondervinden door aan melding bij het secretariaat tel. 01828- 13839 of 15025, of gewoon een keer naar de zaal gaan en meedoen. ringen te zwaaien', kan men zich stel len, maar kan ook in de praktijk ge bracht worden. Op dinsdagavond heeft TOOS een turnuur voor dames van 30 jaar en ouder van 21.15 tot 22.15 uur in de zaal aan de Anna van Burenstraat (KW-plein) en op vrijdagavond van 20.00 tot 21.30 uur voor dames tot 30 jaar. Voor informatie kan gebeld wor den naar tel. 01828 -13839. Zevenhuizen - Het eerste team van ZTTC speelde afgelopen vrijdag dé achtste wedstrijd in de le klasse pro motie tegen het tweede team van TOP uit Haastrecht. Nadat de eerste ont moeting in een afgetekende 9-1 voor TOP was geëindigd, bood ZTTC dit keer beduidend meer tegenstand, wat re sulteerde in een zeer verdiende 5-5. Voor ZTTC had er zelfs nog wel een overwinning in gezeten als Robert Beenes wat meer in goede doen was geweest. De vaandeldrager van de af gelopen weken kwam er op deze avond totaal niet aan te pas en wisselde stui vertje met een herboren Ad van Heij- ningen die onherkenbaar goed speel de. Beenes verloor al zijn partijen in twee games en speelde geen rol van Betekenis in deze wedstrijd, /jd v Heijningen in aan het eind van deze competitie blijkbaar aan z'n tweede jeugd begonnen, gezien het gemak waarmee hij zijn tegenstanders opzij zette. Met 21-10 en 21-7 werd van Mulder gewonnen. J. Jansen gaf zich niet zomaar gewonnen en haalde alles uit de kast om het feestje van de ZTTC- ers te dwarsbomen. De eerste game eindigde in 21-19 en de tweede zelfs in 22-20. De derde wedstrijd tegen L. Pinkse, hield van Heijningen in de eer ste game goed stand, waardoor het 21- 19 werd. In de tweede game leefde Mr. ZTTC zich even uit en gunde zijn te genstander slechts 13 punten. Guus v. Amerongen draait lekker mee in deze competitie. Elke week pakt hij zijn partijtjes mee, zo ook dit keer maar liefst twee partijen. Alleen in z'n eerste partij moest hij het onderspit delven (12-21 en 10-21). Tegen Mulder kreeg men een ontketende v. Amerongen te zien, die de eerste game als een jonge hond afwerkte: 21-7! De tweede game werd meer een gelijk opgaande strijd met de ZTTC-er als winnaar: 21-18. IN zijn derde partij bood Jansen zeer veel tegenstand en sleepte er een derde game uit, maar van Amerongen maakte de partij professioneel uit met 21-15. De dubbel werd verloren door ZTTC met 11-21 en 8-21. Door dit resultaat heeft ZTTC nu 4 punten uit 8 wedstrijden en kunnen de Zevenhuizenaren zich opmaken voor een overgang naar de degradatie-klas- se. De volgende wedstrijd voor het eerste van ZTTC is gepland op vrijdag 27 maart in dorpshuis Swanla tegen het eerste team van TOP. Moerkapelle - In de 27e ronde die vrij dagavond door Schaakvereniging Moerkapelle gespeeld werd, was één verassing te melden: A. van deWerff liet de winst glippen tegen G. van Omme ren. Deze laatste wilde perse net niet winnen, om zo de koppositie over te nemen. Zijn aanval werd echter afgesla gen en vervolgens moest wit knokken voor remise. Dit werd tenslotte over eengekomen. W.Strange moest het op nemen tegen J.D. Blok. Deze kwam met een verrassende zet in de opening en het werd een zeer spannend duel. In de slotfase bleek W. Stange echter de be tere eindspeler (1-0) M. Vroegindewey speelde een rustige partij tegen j. Se- gaar. Het werd een Franse Partij, sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Het eerste zaalvoetbal team van de Waddinxveense Voetbal club "Be Fair" kan woensdag 25 maart 'kampioen' worden. In een wedstrijd tegen hekkesluiter 'Standaard-monta ge' dat puntloos onderaan staat in de tweede klasse B, kan "Be Fair" de competitie beslissen. Be Fair, dat veel oud-selectiespelers van het zaterdag voetbal in haar gelederen heeft, was dit seizoen duidelijk de meerdere in 2B/ Met 27 punten uit 15 wedstrijden en nog drie wedstrijden te gaan, staat "Be Fair" op ruime afstand van de enige concur rent "FC Knudde" dat met 18 uit 13 de tweede plaats bezet. Be Fair kreeg deze competitie 27 tegendoelpunten te ver werken. Daartegenover stonden 79 ge scoorde goals. Be Fair bestaat uit: Keeper Dirk van Veen; spelers: Wout Roskam, Koert van Rijn, Aart Bos, Arjan Versloot, Ed Hofman, Pierre Overdijk. Bert Monster en Pieter van Vliet. De eerste plaats in de 2e klasse B betekent dat de zaalvoetballers volgend jaar in de le klasse aantreden. Vanavond be gint de wedstrijd om 19.00 uur in sporthal "De Sniep" te Waddinxveen. Be Fair- Standaard-Montage. Zevenhuizen -Tourclub Zevenhuizen '80, organiseert op zaterdag 28 maart een Plassentocht. De vier afstanden waaraan deelgenomen kan worden zijn: 35- 50-80 en 120 km. De starttijd is voor de 35 en de 50 km tussen 10.00 en 12.00 uur; voor de 80 km. van 9.00 en 10.00 uur voor de 120 km. van 8.00 en 9.00 uur. De startplaats is café "De Roerdomp" aan de tweemanspolder weg (nabij de Rotte). De 35 km. route voert langs de Reeu- wijkse Plassen; de 50 km. gaat richting Bodegraven; de 80 km. richting Aar- landerveen en de 120 km. via de meije, Vinkeveen naar Haarzuilens. Zevenhuizen - ln het Goudse streekduel tussen Metal Bouw/Radius en Rentokil- ZVH wisten de spelers van Rentokil een eenvoudige overwinning te boeken. Het team van trainer/coach Toon vd Burgt speelde met Hans Foekens in de basis, die Cees v Opijnen verving. Al vanaf het eerste fluitsignaal zorgde Rentokil dat Radius onder druk kwam te staan. Door een sterke service werd de aanval van Radius ontregeld en kreeg het sterke blok van Rentokil geen probleem met de Goudse aanvallen. Via de setstanden 15-5, 15-3 en 15-5 werd de wedstrijd binnen het uur af gewerkt. Voor de Zevenhuizense heren staan nog twee competitiewedstrijden op het programma, voordat de play-off wed strijden op 18 april van start gaan. A.s. woensdag 25 maart speelt Rentokil in Amstelveen tegen Veenman/Martinus. Op zondag 5 april spelen de heren te gen de nummer vier VC Kuipers in Zwolle: Deze wedstrijd begint om 17.00 uur. Bij voldoende aanmelding zal er een bus rijden naar Zwolle en worden er kaarten gereserveerd. Aanmelden, tel. 01802-2213 (mevr. Roos). waarbij aan beide kanten fouten ge maakt werden. Het werd hier gelijkspel. F.de Wit overspeelde H.Blok in de ope ning vervolgens moest de partij in winst worden omgezet en dat gaf pro blemen. De kansen keerden en de Wit moest de partij opgeven. Enkele spelers van het eerste team, waaronder koploper B. van Geffen, waren deze avond aan het schaken in Barendrecht, maar de thuisblijvers konden hiervan niet profiteren. Overige partijen G.J. Freeke - T. v. Delden 1 - 0 M. v. Vuuren - A. Hoogduijn 0,5 - 0,5 J. v.d Spek - B. Malta 1 - 0 J. Roest - W. Freeke 0,5 - 0,5 Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zhden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Waddinxveen - Het is enige tijd rustig gebleven rond het veteranenteam van de Gouwe. Na de roemruchte periode sinds de oprichting van dit team in september 1985, waarin 10 titels ach tereen werden behaald, t.w. vijf maal kringkampioen en vijf maal de kring beker, alsmede de vermelding in het Groot Guiness Record Book als 'het langst ongeslagen waterpolototeam' na de 100-ste competitiewedstrijd, leek het wel of wat gas werd teruggenomen. Er zijn inmiddels enkele oude beken den gestopt met actief waterpolo: Leo Nieuwenhuyzen is nu coach van GZC, Hans den Boer laat het afweten i.v.m. een schouderblessure en Henny vd Bosch heeft het zwaartepunt verlegd naar zijn activiteiten als scheidsrech ter. Het stoppen wetens 'te oud' wor den is er bij deze routiniers niet bij. Aan kracht heeft het team echter niet ingeboet. De opengevallen plaatsen zijn ingenomen door Ed Claus uit Bos koop en de ervaren Kors v Tilburg en Jan Verwey, beiden tot enige jaren te rug nog uitkomend voor het eerste. Ook Aat Vos, zo'n 10 jaar geleden nog behorend tot de A-selectie van de Gouwe, heeft gewacht tot hij 35 was om bij het veteranenteam, waarin de leef tijd varieert van 35 tot 60 jaar, opnieuw roem te vergaren. Met de basisspelers van het eerste uur Eef Overdam. Kees v Tilburg, Maarten v Bergen, Fred vd Bosch, Wout den Boer, Kees en Hugo vd Linde en Henk v Erk maakt dit team nog steeds met plezier propaganda voor de waterpolosport. In die zeven competitiejaren zi jn nu 138 wedstrijden gespeeld. Eén werd er ver loren, de 118-e, op 9 maart 1991 inBreu- kelen. Daar treurt niemand om en er is alweer een begin gemaakt met een nieu we serie van 20 wedstrijden achtereen ongeslagen. In 1991 werd voor het eerst de bekerfinale niet gehaald. In dehalve eindstrijd werd thuis tegen Donk ge lijkgespeeld en dat betekende uitscha keling. Een aantal spelers heeft al meer dan 100 wedstrijden in dit team achter de rug. Eef Overdam (130x, tevens topscorer met 360 doelpunten), aan voerder Kees v Tilburg (125x en 125 doelpunten), Maarten v Bergen (103x) en Fred vd Bosch, die het in al die jaren slechts drie maal moest laten afweten en 135x uitkwam. Het zevende kampioenschap werd door de "Gouwe Ouwen" behaald op 17 maart jl. tegen de veteranen van Oudewater. Het is weer een 'gave' titel, want in deze competitie bleven ze op nieuw ongeslagen en, met nog drie competitie wedstrijden voor de boeg, zijn ze onbereikbaar voor de andere teams. En ze krijgen het echt niet kado, er moet meestal attent worden ge speeld. Met name de OZV ploeg ligt altijd op de loer om de Gouwe een puntje af te pakken. HEt werd dan ook spannend: 5-4. Henk v Erk lag weer op doel. Door verplichtingen als scheids rechter bij hoofdklasse wedstrijden en een knieblessure was hij sinds 21 no vember 1991 niet meer in het water geweest maar hij imponeerde gelijk weer met stijlvol keepersvakwerk. Het was inmiddels zijn 98-e veteranen wedstrijd en hij verheugt zich al op zijn honderdste, waarin hij zijn doel echt 'schoon' wil houden! Nu liet Henk er vier door. maar Aat, Kors, Eef en Kees vd Linde (2x) maak ten er vijf en daarmede was het kam pioenschap een feit! Benthuizen - Alle teams van Tabé heb ben afgelopen week verloren. Team 1 van Tabé verloor van ATTC 4, dat slechts enkele punten voorstond op Tabé. met 7-3. Ondanks 2x winst van Remco Visser en lx winst van Jef Ja- kobs blijft het degradatiespook boven de hoofden van de Tabé-ers hangen. Tabé 3 deed het nog veel minder goed: van Rijnsleutels 3 uit Leiderdorp werd maar 1 partij gewonnen. Gerrit Hijdra was de degene die de eer van Tabé hoog hield. Eindstand 1-9! Tabé 4 verloor met 3-7. Tabé 1 kreeg Taverzo 3 uit Zoetermeer op bezoek en verloor met 7-3. De drie punten werden binnengehaald omdat de Zoetermeerder M. Bosveld door een blessure niet verder kon spelen. Zo konden Arjen, Chris en Dennis 1 punt als winstpunt noteren, zonder te spe len. Tabé 2 speelde zonder aanvoerder martijn Smit en won met 6-4 van Spin- mill 2. Invaller Robert-Jan van Dam scoorde 3x, Dennis vd Bosch 2x en Ag- neta Tuijl lx. Een goede prestatie van Agneta want voor haar was het de tweede keer dat ze aan de competitie deelnam. Tabé 3 deed het deze week het best. Dit team versloeg RTC 2 met 8-2. Robert jan v Dam (invaller in team 2) wist ook hier drie partijen te winnen, evenals Taco Straathof. Wouter Mets wist er 1 te winnen en ook nog het dubbel samen met Taco. Tabé 4 trok naar Kubo Smash 8 in Naaldwijk en kwam met een 10-0 ne derlaag thuis. Alleen het dubbel was spannend. Tabé 5 moest naar Reflex in Lisse. Dit meisjesteam werd door mevrouw van Dorp gecoached, hetgeen resulteerde in een 9-1 nederlaag. Niet dat de coaching zo slecht was, maar Relfex was gewoon beter. Jolanda Holstege pakte nog een driesetter, maar het enige punt was voor Sabina Tuijl. Zevenhuizen - De Zevenhuizense da mes speelden zaterdag tegen Somas/ Activia en moesten zeker van deze da mes kunnen winnen. 3 Punten winst betekende dat de rentokil-dames vol gend seizoen inde eerste divisie blijven spelen. De pupillen van trainer/coach Willem Jan v Yperen begonnen zeqr voortva rend en wonnen door een sterke ser vice en hechte blokkering met 15-2 de eerst set. In de tweede set waren de dames niet geheel meer bij de les en kreeg Somas kansen om te scoren en deze lieten de Somas-dames niet liggen. Met 8-15 werd de stand weer gelijk. Somas/Activia bleef op deze manier doorgaan en maakte het Rentokil erg moeilijk; kwamen zelfs voor met 7-11. Hierna ging het Zevenhuizense publiek zich in de strijd mengen en schreeuwde de dames weer in de wedstrijd. Lang zaam maar zeker kwamen de dames van Rentokil terug en wisten uiteinde lijk met 15-12 deze set te winnen. In de vierde set bleef Rentokil goed gecon centreerd en zorgde met 15-6 voor de volle winst. A.s. zaterdag spelen de dames tegen Henzo/Oikos. Het wedstrijdprogramma van volleybalvereniging Rentokil-ZVH in sporthal 'Swan la" voor 28 maart is alsvolgt: (Voor de A-jeugd zijn het bekerwedstrijden)Om 12.30 uur dames jun. Al -RHN/VSTS Al; heren asp. Cl- Radius C2; - 14.00 uur heren 8 - Servylo 4; heren jun. Al -MVC Al; dames 3 -Servylo 1. - 15.30 uur dames 5 -Agon; damnes 7 -CVB Bank/Be Fair 6; heren 7 - Jodan Boys 4. -17.00 uur heren 9 -DVC 2. Waddinxveen -"Kunst is voor iedereen" is de mening van Passé Partout Interna tional uit Waddinxveen. Om dit te on derstrepen houdt Passé Partout op zaterdag 28 maart a.s. een verkoopex positie van olieverfschilderijen in het Centrum voor Culturele Vormgeving "Kreater" van 9.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze expositie worden werken getoond van bekende en minder be kende kunstenaars uit binnen- en bui tenland. Eén van de exposanten is Piet Kegge, die zich liet inspireren door de vroeg twintigste eeuwse schilder "De Beaufort". Ook worden er werken ver kocht van populaire kunstenaars als Cox en Bonsall. Als primeur presenteert Passé Partout een zeer exclusieve collectie van he dendaagse Amerikaanse kunstenaars. De schilderijen zijn te koop tijdens de expositie tegen betaalbare prijzen. Aan de hand van aanwezig voorbeeld mate riaal kan de koper de keuze van de omlijsting maken. Zolang de voorraad strekt krijgt iedere koper een exclusie ve kunstposter van de Nederlandse kunstenaar B. Kemper aangeboden. De toegang tot de expositie is gratis! Waddinxveen -"Een familievoorstelling voor volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar", luidt de aankondiging van Krea ter uit Waddinxveen. Er wordt zondag door de muziektheatergroep Baboing een familievoorstelling gegeven van "Babar Babar". De voorstelling begint om 14.00 uur en vindt plaats in gebouw "Kreater" in de Kerkstraat 13 in Wad dinxveen. Tel. reserveren: 01828 - 14422.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9