regio... Utilt J Judoka's Marchant Sport in de prijzen Kerkdiensten Agenda Praathuis Florida-jeugd succesvol Siebeltjesmarkt Veilingdirecteur Zangconcert ontving "De Kring"-speld Aerobic Work-Outs Toyota Bibelot Floriade 4 business' express Yoga en hand vaardigheid in "De Boog" Bibliotrailer Moerkapelle Fototentoonstelling '10 jaar fotohobbyclub Moerkapelle' Oud papier Personeelsfeest Unichema in "De Sniep" Boskoop Vrijwilligers... niet te betalen Welkom Sfeer Lof Plaatselijke zaken Opening Hart van Holland/1 april 1992 pagina 11 Boskoop -Bij de judoka's van 16 jaar en ouder, viel Johan Heemskerk(21) in de prijzen. Johan deed voor de eerste keer mee aan de competitie en werd in Rhoon knap kampioen in de klasse -86 kg. Een goede stimulans voor de Ter Aarse dienstplichtige soldaat. In de zelfde klasse werd de 15-jarige Bent- huizenaar hans Binnendijk derde. Hans moest jokken om mee te mogen doen, hij was immers geen 16 jaar. De zenu wen deden hem uiteindelijk de das om in zijn poging om meer 'uit de kast' te halen. Gezien zijn strijdlust kan er in de toekomst meer van hem verwacht worden. Dat is ook de mening van zijn coach Yos Lotens. Als coach deed Hans Binnendijk het beter. Samen met Yos Lotens, wist hij de jeugdige judoka's (t/ m 14 jaar) in Nederhorst Den Berg naar mooie resultaten te loodsen. Paul van Dijk (7) uit Hazerswoude, wist al zijn partijen met de maximale score en voortijdig naar zijn hand te zetten: "Ip- pon". Paul werd dan ook, tot verbazing van zijn moeder op de tribune, knap kampioen. Bart Rietveld (7) uit Ter Aar evenaarde Paul's prestatie, zij het dat hij alleen in Paul zijn meerdere had moeten erkennen. Bart' s trofee was dus maar een maatje kleiner dan die van Paul. Mchael Geertshuis (9) uit Ha zerswoude, knokte zich knap naar een derde plek. Zijn over-enthousiasme maakt steeds meer plaats voor wat meer tactisch inzicht. Dragers van een hogere band verlieten na confrontatie met Michael, niet zelden beduusd de wedstrijdmat. De Boskoopse Olaf Mirande (10) heeft uitbreiding van zijn prijzenkast aange vraagd bij zijn ouders. Deze wedstrijddag leverde hem zijn 22e beker op door kampioen te worden. Slechts in de finalepartij had hij het even moeilijk met teamgenoot Martijn Oosterveen 911) uit Zevenhoven. De routine van Olaf werd Martijn in de laatste seconden van de wedstrijd noodlottig. Vader Oosterveen groeide boven het dak van desporthal uit, toen Martijn zijn beker omhoog kon houden. Zaterdag 4 april a.s. zijn de judoka's (8 t/m 11 jaar) te gast in Rhoon. Zaterdag 11 april is er een toernooi in Boskoop. 7<".Jag 5 april Hervormde kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 18.30 uur ds. W.A. Vlasblom De Stek ds. K.J. Jansen Chr. gerefkerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting R.K.Eucharistie 4 april 17.30 uur in De Stek 19.00 uur in kerk A.P. van Neslaan zondag 5 april 10.00 uur eucharistie viering Parochie St. Jan de Doper Volle Evang.Gem. Bethel 10.00 uur dienst Medische diensten zie Rijneveld Boskoop -De Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk heeft het volgende weekprogramma: Donderdag 2 april: 9.15 uur yoga: 13.00 uur taalles buiten landse vrouwen: Vanaf 15.30 uur blok- fluitles: 19.30 uur schilderen op zijde; 20.00 uur bridgen; 20.45 uur yoga. Vrijdag 3 april: 14.00 uur volksdansen; 20.00 uur tienersoos. Zaterdag 4 april: Van 10.00 tot 13.00 uur Siebeltjesmarkt Maandag 6 april 18.45 uur volksdansen voor tieners; 19.30 uur cursus tekenen/ schilderen. Dinsdag 7 april 9.00 uur Schilderclub; 13.00 uur cursus alg. muzikale vorming en pianoles; 13.30 uur volksdansen voor volwassenen en kinderen; 19.30 uur cursus tekenen/schilderen; 19.45 uur bridgen. Woensdag 8 april 9.00 uur taalles bui- tenl. vrouwen; 13.00 uur cursus Engels; 13.30 tot 15.30 uur kinderactiviteiten: 18.00 uur blokfluitles; 20.00 uur Prijs- klaverjassen voor iedereen. 19.00 uur Avanti recreatie-fietstocht. Boskoop -In de Zuidhollandse jeugd- competitie staan vijf van de zeven Flori- da-jeugdteams op de eerste of tweede plaats. Alleen Florida 1 (gem. 17j.)staat kansloos onderaan. De jongere bad- mintonnertjes zijn echter zeer succes vol. Florida 2 (13 j.) versloeg zondag jl. naaste concurrent Eridos 4 (Z'meer) met 5-3 en staat nu met evenveel pun ten tweede na 7 wedstrijden. Rémon v. Gemeren en Dennis Steenland bleven ongeslagen. Florida 3 (14 jdoet 't verrassend goed; Davine v.d. Vlist en Marieke Zaat zor gen voor de meeste punten. De 6-2 op Rijnland (Gouda) brengt het team op de 3e plaats. Dichtbij een kampioenschap staan Flo rida 4 (12 j.) en Florida 5 (12 j.), die ongeslagen bovenaan blijven na zeges met resp. 7-1 op Voorburg en 8-0 op Nootdorp. Florida 5(12 jr), die ongeslagen boven aan blijven na zeges met resp. 7-1 op Voorburg en 8-0 op Nootdorp. Florida 6 (11 j.) staat gedeeld eerste en haalt de punten meestal pas na veel strijd binnen. Zo ook zondag, ondanks de 8-0 uitslag tegen Mijdrecht 3. Florida 7 (10 j.) staat uitstekend twee de. Alleen Eridos 8 was duidelijk sterker. Florida's jongsten, het miniteam (8/9 j.), heeft onder aanvoering van een groot aantal familieleden tot nu toe ge wonnen en verloren, het enthousiasme is even groot, want uitwedstrijden in Delft en Pijnacker blij ven gebeurtenissen van belang. De competitie duurt tot en met 3 mei. Boskoop -Zaterdag 4 april wordt er weer een 'Siebeltjesmarkt' in het Praathuis gehouden.Een rommelmarkt die door kinderen georganiseerd wordt. Wie overcomplete spullen.heeft kan deze aan z'n kinderen meegeven die mee kunnen doen. Gedacht wordt aan speelgoed, spelletjes e.d. Het is de bedoeling dat het een markt wordt voor en door kinderen. Volwassenen zijn hartelijk welkom om te komen ko- pen. maar het verkopen is alleen voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. De 'Siebeltjesmarkt' wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur. Per kind wordt een bijdrage van een gulden gevraagd. Alieuwerkerk a.d. Ussel - Gemengde zangvereniging Nieuw Leven houdt op april a.s. in het Geref. Ontmoetings centrum. Bospolderstraat 10 te Nieu- werkerk a.d. Ussel. een zangconcert. Aanvang 20.00 uur. Bal na. ledereen is van harte welkom. Bleiswijk- Donderdag 26 maart werd algemeen directeur L.A. Ruinard on derscheiden met de gouden "De Kring"- speld. Deze onderscheiding werd hem, opgespeld door veilingvoorzitter E.H. Bukman tijdens de receptie ter gele genheid van zijn 40-jarige veilingloop baan. Het is de eerste keer dat deze onderscheiding wordt uitgereikt. Op 1 maart 1952 trad L.A. Ruinard in dienst van de groenteveiling in Pijnacker. Twee jaar later trad hij op 22-jarige leeftijd in de voetsporen van zijn vader en werd benoemd tot veilingmeester, naast directeur, was de veilingmeester in die tijd ook afslager, boekhouder, portier en fustmeester. in 1972 verruil de de heer Ruinard de veiling in Pijnacker voor de nieuwe veiling in Bleiswijk. Onder zijn bezielende leiding groeide groenteveiling "De Kring" uit tot een van de toonaangevende veilin gen in ons land. Boskoop -Iedere laatste woensdag van h- «l33111^ 's er een 'Aerobic Work Out' ™i Marchant Sport aan het Boskoopse „?^nPad. Deze wordt van 19.00 tot P i uur gehouden. De enthousiaste ar'a van Gameren, heeft naast de vele euke, doordachte oefeningen en de op- epende muziek, de beschikking over ruimte van de hele sporthal. Deze ijkt elke keer echt nodig te zijnomdat mnta' deelnemende dames en he- n nog elke keer groeit. Het is op- Waddinxveen- Een bijzonder leuke geste met het oog op de aanstaande Floriade, organiseren Restaurant Bibe lot en Van Leeuwen Autobedrijf te Waddinxveen. Onder het motto "Toyota Bibelot Floriade Business Ex press" is er een totaal dagarrangement voor een Floriade-bezoek samenge steld. Bedrijven en particulieren die als groep een dag naar de Floriade willen, kunnen van de faciliteiten die Bibelot en Van leeuwen brengen, gebruik ma ken. Het omvat naast een uitgebreide koffie 's- morgens, vervoer van en naar de Floriade met tot besluit van de dag een vorstelijk diner. Van Leeuwen Au tobedrijf zet voor het vervoer de Toyota Previa in. Deze futurisctische ruimte-auto is sinds oktober 1990 op de markt. De Prpvia biedt plaats aan acht personen. Dit van zakelijk inzicht ge tuigend initiatief, wat bijzonder aan trekkelijk is voor hen die bijvoorbeeld buitenlandse gasten over hebben, of als bedrijf of met familie gezamenlijk een complete dag "Floriade" willen or ganiseren, is zeer origineel en tot dus ver uniek in de regio. Waddinxveen is makkelijk vanaf de snelweg bereikbaar en in de omgeving van Bibelot is volop parkeergelegenheid. Waddinxveen ligt op ca. tien minuten van de Floriade in Zoetermeer. Het arrangement kost f 97,50 per persoon. (Zie onze Floriade- Special volgende week!) Waddinxveen - Naar aanleiding van de onlangs gehouden Activiteitenbeurs voor 55 plussers, gaan er twee clubs van start. Op donderdag 2 april begint een cursus Yoga voor 55 plussers. De lessen vinden plaats van 14.00 tot 15.00 uur. De eerste les is een instructieles. De cursus omvat 10 lessen. Handvaardigheid Op maandag 6 april gaat een handvaar digheid-activiteit van start. Tegen beta ling van het gebruikte materiaal kan men hieraan deelnemen, het wordt geen cursus, maar is een gezelligheids aangelegenheid waar men met elkaar creatief is in b.v. brooddeeg kleien, te kenen, schilderen, sieraden maken ens. De eerste keer is er iemand aanwezig die de pergamo-techniek demon streert. Dat is een techniek voor teke nen en schilderen op perkament, waarna men moet prikken en/of knip pen. De handvaardigheidsmiddag is van 14.00 -16.00 uur a.s. maandag en vervolgens iedere maandagmiddag. Moerkapelle -De uitleentijd van de bi bliotrailer die eenmaal per 14 dagen in Moerkapelle staat, wordt m.i.v. 8 april met één uur ingekort. De vermindering van de uitleentijd is een gemeentelijke beslissing. De middaguitleen blijft het zelfde. De avonduitlening is tot 20.00 uur. De bibliotrailer komt al vele jaren in Moerkapelle en voorziet in een grote behoefte. Per uitleendag worden er ca. 650 boeken uitgeleend. Kinderen vanaf ca. 2 jaar kunnen al lid worden. Er is een grote keuze uit peuterboeken, pren tenboeken voor kleuters, leesboeken en strips. Voor de volwassenen is er een gevarieerd aanbod van romans en informatieve boeken. Voor mensen die de gewone letters niet meer kunnen lezen zijn er de grote-letter-boeken. Voor informatie over andere leeshulp middelen kan men ook terecht in de bibliotrailer. Het lidmaatschap tot 18 jaar is gratis, jongeren van 18-21 jaar betalen f 20.voor volwassenen is het tarief f 25,vanaf 65 jaar betalen tien gulden. De bibliotrailer staat eenmaal per 14 dagen op woensdag in Moerka pelle (in de oneven weken) van 14.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Voor nadere informatie kan men con tact opnemen met de Provinciale Bibli otheek Centrale Zuid-Holland, tel. 010 - 4279500 in Schiedam. merkelijk dat steeds meer heren hun vrouw/vriendin vergezellen en deze 'work-outs' meetrainen. 'Work- Out' heeft zich ontwikkeld tot een volwaar dige sport en is een ideale aanvulling op vrijwel iedereen individuele training, ledereen is hartelijk welkom;. Zij die aan hun gezondheid twijfelen of bles sures hebben (gehad), doen er goed aan van tevoren even contact met Carla op te nemen in de sportschool. Op de foto de heer en mevrouw De Roode en de heer Voorbach (penningmeester van de personeelsvereniging "Unichema Waddinxveen -Wie het niet met eigen ogen gezien heeft zou het niet kunnen geloven. Ruim 400 mensen, medewerkers met hun partner/introducée van "Unichema" te Gouda, hebben vrijdagavond de (personeels)avond van hun leven gehad in Gouwe bad "De SniepDit subtropische bad was voor één avond omgetoverd tot een Hawaiaans lustoord. De verantwoordelijke persoon voor de opzet van deze 'party' is Jan de Roode uit Waddinxveen. Hij is in het bestuur van de personeelsvereniging van Uni chema degene die met plezier de taak vervult van organisator van het perso neelsfeest. Dat is dankzij zijn lumi- nieuze ideeën een geweldige happe ning. Tien jaar geleden werd het eerste feest in de Goudse veiling georgani seerd. "Dat heeft een gigantische voor bereiding gekost", zegt De Roode, die inmiddels de nodige ervaring heeft op gedaan en een geroutineerd organisa tietalent blijkt. Over het laatstgehou den feest, twee jaar geleden in Wate ringen in een manege, een cowboy feest, is heel lang nagepraat. "We zaten gewoon met onze stoelen en tafels op het zand", lacht hij. Een jaar voorbereiding heeft dit "Ha- waiaanse" feest in Gouwebad "De Sniep" gekost. Niet dat de heer De Roode er dagelijks mee bezig wasmaar er moesten van tevoren afspraken ge maakt worden. Eerst met het zwembad en vervolgens met de artiesten e.d. En verder moest er volgens een draai boek gewerkt worden om te zorgen dat het geheel vlekkeloos en goed getimed verliepen nu is het zover.. Voor de deelnemers aan het perso neelsfeest is eten en drinken gratis. Wel moet er van tevoren, om een indicatie van het aantal bezoekers te krijgen, voor een gering bedrag een toegangs bewijs gekocht worden. Het welkom is bijzonder 'hartverwarmend' op deze feestavond. Hoewel de klimatologische omstandigheden wat veraangenaamd zijn en tot ca. 21 graden Celsius terug gebracht, is en blijft het feest een tro pisch gebeuren, met het accent op Ha- wai. Het is een prachtig gezicht om de dames, na hun welkom door mevrouw De Roode, (ook intens bij de voorbe reiding betrokken) met een bloe menslinger, door de zaal te zien lopen. Van tevoren was er eveneens gevraagd of de feestgangers zich Hawaiaans wil den kleden. De tropische entree-cock tail valt zowel bij de dames als de heren goed. "Hola-hé" en variaties daarop zijn niet van de lucht... De hoofdverlichting is deze avond uit geschakeld. Alleen de sfeerverlichting in en om het water brandt, waardoor het geheel iets feeërieks heeft... Sprookjesachtig met echte Hawaiaanse muziek van de band waarin Jan de Roode gitaar speelt: De "Hawaiian- Se lection". Hans Kazan is deze avond de presentator en weet. net als vier jaar geleden, voor gezellig entertainment te zorgen. Er is nog een orkest dat deze avond optreedt, maar er zijn ook da mes die een demonstratie figuur- zwemmen geven. Zij zijn van de kunst zwemvereniging "Aphrodite" uit Den Haag. Verder is er een tafelgoochelaar actief die z'n kunsten toont... En een alleraardige geste is de modeshow, waartoe Geerdink de contacten legde.— "Geweldig dat zoiets in Waddinxveen mogelijk is. Prijzenswaardig van ma nager Geerdink om deze mogelijkheid hier te bieden en alle lof voor de me dewerkers die de hele dag meegehol pen hebben met de voorbereiding. Er moesten terrasjes worden gemaakt en er werd boven het zwembad een po dium gemaakt". Als een grote brug net boven het water, rustend op een solide constructie van stellingen die onder water door dui kers zijn aangebracht, ligt de dans vloer met daarop ook een terras. Er voor werd een podium gecreëerd waar artiesten optreden. En daarna vanaf een uur of twee het afbreken. De dui kers die weer ingezet worden om alle steigers onder water te slopen, want zaterdagmorgen om 7.00 uur moest het zwembad weer in de oorspronke lijk staat terug zijn. "Bij de organisatie van dit feest heb ik getracht zoveel mogelijk Waddinx- veense bedrijven in te schakelen. Voor een aantal zaken heeft de zwembad organisatie gezorgd, zoals het drinken en zo. Er moesten stoelen, tafeltjes, parasols, verlichting komen, versierin gen, bloemdecoraties e.d., maar er moest ook voor een warm en koud buffet gezorgd worden. Voor een ge zelschap van meer dan 400 personen kwam ik echter bij Avifauna terecht, waarmee we eerder al prima hebben samengewerkt. Zoals eerder, is ook nu busonderneming Westnederland inge schakeld die de bezoekers na afloop vrijwel thuisbrengt. Vannacht om kwart over één gaan zes bussen vier routes rijden. Van deze faciliteit kan gratis gebruik worden gemaakt en men moest van tevoren bij de aanmelding de route opgeven. De heer De Roode heeft ook de Wad- dinxveense politie op de hoogte ge steld van het grootse personeelsfeest van Unichema in het Waddinxveense Gouwebad, omdat het toch wel opval lend zal zijn als er vannacht zoveel mensen vanaf de parkeerplaats bij "De Sniep" aan de Sniepweg vertrekken Container op pad aan de andere zijde van kerk Geref.Gem. Moerkapelle -Vrijdag 3 en zaterdag 4 april kan er weer papier gebracht worden in de container. Deze keer zal de container niet op het kerkplein van de Geref.Gemeente staan, maar aan de andere kant van de kerk. op het pad van de heer V.d. Spek. De organisatie is erg blij dat op deze manier toch het papier inzamelen door kan gaan. Als de con tainers zaterdag na 12.00 uur gesloten zijn gelieven men er niets meer naast te zetten. De opbrengst van maart was 11.630 kg, waarvoor men zeer dankbaar is. Moerkapelle-Foto's hebben op mensen altijd een bijzondere aantrekkings kracht. Vooral als ze er zelf op afge beeld zijn. Graag willen ze een foto be stellen om te bewaren voor later. Dat bleek ook het afgelopen weekeinde tij dens de Fotohobbytentoonstelling in Moerkapelle. Ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan werd er een lustrum tentoonstelling' gehouden in dorps huis "Op Moer" waar niet alleen de tien jaar 'fotoclub' in beeld was gebracht, maar tevens alle Moerkapelse vereni gingen 'belicht' waren. Het resultaat was magnifiek! Dat was ook de mening van alle bezoekers, leden van de plaat selijke verenigingen, die in groten ge tale naar de tentoonstelling kwamen. Originele vondsten en foto-geniale ideeën door de leden van de fotoclub waren het bekijken waard. Voorzitter Ton de Bruijn heette, voor afgaand aan de officiële opening vrij dagavond in de foyer van "Op Moer" alle genodigden, waaronder vertegen woordigers van verenigingen, hartelijk welkom. Hij liet zich lovend uit over de samenwerking in de vereniging en met dorpshuis "Op Moer en liet 10 jaar fo toclub Moerkapelle de revue passeren. Wethouder J.M.T. Brouwer, die burge meester A.W. Lips, die wegens ziekte verhinderd was, verving, noemde fo tograferen een stukje cultuur en vond dit tevens vallen onder het element 'welzijn'. "Fotograferen is iets anders in bewe ging zien. Het vastleggen van dingen. De fotograaf richt zich op dingen in de omgeving". Complimenten richtte spreker, voorafgaand aan de ope ningshandeling aan de Moerkapelse fotografen die deze fraaie tentoonstel ling opgezet hebben. Samen met me vrouw Lips drukte hij vervolgens op de knop van een ouderwets toestel waar door de opening 'geflitst', een feit was.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11