Politieberichten Waddinxveen Kerkdiensten Officiële opening Sociowoningen "De Kniek" aan Zuidplaslaan Southhouse- dance-party Politie Waddinxveen Grote zangavond "De Gouwestem" De Paddestoel Welfare Rode Kruis Politie Uitkeringsfraude Cock Rehorst op volger Geerdink Koffieochtend Rotta houdt natuurwandeling Fitness Ontvangst Nieuwe wetgeving t.a.v. rijden onder invloed alcohol Verdergaande bevoegdheden politie politietransactie Medewerking van Rob van Dijk en Sipke v.d. Land Snellere afwikkeling verkeersboete door in voering "Wet Mulder" Waddinxveen Hart van Holland/1 april iyyz pagina 15 Waddinxveen -Said Ben Hadou El Hassa en Annie Bras, beiden bewoners van één nan de Socio-woningen, trokken samen met burgemeester C.M. van der Linden vrijdagmiddag aan het touwtje. Dat was verbonden aan een doek die de naam bedekt hielddie onthuld moest worden. Die onthulling was de officiële openingshandeling van de vier Socio-woningen aan de Zuidplaslaan. 'Nadat eerst het draaiorgel, dat feestelijke klanken rondstrooide waarvan door genodigden, leiding, ouders en bewoners van de Sociowoningen, wat rillend van de koude werd genoten, werd de nieuwsgierigheid bevredigd. "De Kniekwas de naam die tevoorschijn kwam..Deze naam van de vier Socio-woningen is heel toepasselijk De bewoners hebben deze zelf verzonnen, immers de woningen staan wel aan elkaar, maar halverwege is er een 'kniek': een 'om de hoek gaan In het wijkgebouw "Het Zuidhonk" sprak de voorzitter van de Johannes- stichting, de h_er Oranje, voorafgaand aan de onthulling een dankwoord richting gemeentebestuur en wees op hetgeen gerealiseerd is als realokatie van de "Hooge Burch". "Wij hebben wat met Wadinxveen", zo zei hij terwijl hij de toekomstige bouwplannen van een groot centrum, op Waddinxveens grondgebied ontvouwde. Burgemeester C.M. van der Linden be wees met zijn aanwezigheid en bereid willige medewerking aan de openings handeling, bijzonder plichtsgetrouw te zijn. Hij zei dan ook beperkt in tijd te zijn vanwege het huwelijk van zijn oudste dochter op diezelfde dag: de 27 ste maart... "We zijn blij dat u de ge meente Waddinxveen als plaats van vestiging heeft gekozen, het is een verrijking van ons voorzieningenpak ket. De kleinschalige opzet van de So cio-woningen stelt bewoners in staat om optimale vaardigheden te ontwik kelen, hetgeen het gemeentebestuur van harte onderschrijft. Ook de lokatie is prima in de nabijheid van zwembad en de sportvelden. Het is bij uitstek een wijk voor jonge gezinnen en uw woonsi tuatie vertoont gelijke trekken met die van gezinnen, die samen wonen, samen dingen doen als bijvoorbeeld afwas sen. Ook voor de begeleiders is het niet moeilijk om aansluiting met de woon omgeving te krijgen". Spreker zei dat er een ideaal verwezenlijkt is dat een aantal bewoners hun dagactiviteiten in dezelfde plaats kunnen verrichten. Lo vend liet spreker zich uit over de wijze waarop de leiding van de Sociowonin gen de voorlichting ter hand neemt, door met bewoners de omliggende ba sisscholen te bezoeken en de pers. De heer Van der Linden wees op het verschil van benadering vroeger en nu van de verstandelijk gehandicapte door deze te laten integreren in de sa menleving. Hij besloot zijn speech met een hartelijke felicitatie en welkom in Waddinxveen. Na het officiële gedeelte was er 'open huis' en een gezellige ontmoeting van ouders en familieleden met bewoners. Laatstgenoemden, met een fraaie corsage op hun revers, genoten zicht baar.... Zo'n dag komt tenslotte ook maar één keer. Waddinxveen -In gebouw "Het Zuid- honk" te Waddinxveen wordt op 4 april een 'Southhouse-dance-party' gehou den, met medewerking van discotheek 'Chincilla'. Voorverkoop kaarten in "Het Zuidhonk". Toegang v.a. ca 14 jaar. Waddinxveen - Op grond van nieuwe wetgeving (van kracht sinds 1 februari 1992) heeft de politie verdergaande bevoegdheden gekregen ten aanzien van bestuurders, die te diep in het glaasje hebben gekeken. De politie is thans verplicht over te gaan tot invor dering van het rijbewijs, wanneer uit bet resultaat van de ademanalyse blijkt, dat het alcoholgehalte van de bestuurder hoger is dan 570 ug/1. (dit staat gelijk aan 1.3 promille.) Dezelfde bevoegd geldt ook in geval van weige rig van adem, bloed of urineonder- zoek en: bij het ontbreken van een re sultaat van een ademanalyse.en er een ernstig vermoeden bestaat dat het al coholgehalte van de bestuurder hoger 's dan 570 ug/1. Wanneer het rijbewijs n|et aan de politie wordt overgedragen, wordt overgegaan tot het uit het ver- eer nemen van de auto. De auto kan Pas worden teruggegeven als het rij- Dew>js is ingeleverd. 11 geval het resultaat van de ademana- yse (alcoholgehalte) van een bestuur- °er hgt tussen de 235 ug/1 en 350 ug/1. an heeft de bestuurder de mogelijk- j dit misdrijf direct 'af te kopen' oor de zogenaamde politietransactie -J 400,- minimale geldboete bij Hen onder invloed) te voldoen. Waddinxveen -De bekende pianist/or ganist Rob van Dijk komt met zijn nieuwe zanggroep "The Victory Sin gers" naar Waddinxveen. Dit koor be staat uit twaalf stemmen uit verschil lende koren die hij leidt. Verder werkt mee: het Christelijk Mannenkoor "De Gouwestem", o.l.v. Ben kramer. De lei ding is in handen van Sipke van de Land. hij zal in een korte meditatie iets vertellen over de geweldige groei van de kerken in Oost Europa. De liefheb bers van zang en muziek kunnen zich verheugen op een luisterrijke avond. Deze wordt gehouden op vrijdagavond 10 april in de Ontmoetingskerk. De toegang is vrij. Waddinxveen -Wijkwerk "De Padde stoel" organiseert a.s. vrijdag 3 april een bingo-avond. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen- Op 8 april a.s. houdt de Welfare weer de jaarlijkse "Lente-ver- koop" in het Anne Frank Centrum. De openingstijden van deze verkoping is van 9.00 tot 14.00 uur. Er worden weer fraaie handwerken verkocht, tafelkleden (op maat en kleur bestelbaar) dekservetten. kleedjes in 'alle maten, schorten etc. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van materialen, het geven van koffieochtenden, attenties voor Pink steren en Kerstmis en de jaarlijkse dagtocht voor ouderen, ledereen is hartelijk welkom woensdag 8 april in het Anne Frank Centrum! Waddinxveen - In de provincies Zuid- Holland en Zeeland zullen met ingang van 1 april a.s. de verkeersboetes op een andere, snellere en meer effectieve wijze worden afgehandeld. De overtre ders van verkeersregels krijgen niet langer een bekeuring, maar een zoge heten 'beschikking'. Deze beschikking moet worden betaald aan een centraal bureau. Mensen, die het niet met de boete eens zijn, moeten die eerst be talen en kunnen pas daarna beroep aantekenen bij de officier van justitie. Bij niet-betaling, dan wel te late beta ling, kan een aanzienlijk verhoogde boete worden verwacht. Deze veranderingen zijn een gevolg van de invoering in deze twee provincies van de zogeheten Wet Mulder. Deze geldt reeds in de rest van het land. Uit de eerste ervaringen blijkt dat boetes veel sneller worden afgedaan. Vroeger was het mogelijk het betalen te rekken tot soms 2,5 jaar. Nu is 1 jaar het maxi mum. Politie en justitie hebben nu ver schillende mogelijkheden om wanbeta lers te dwingen de beschikking te vol doen. Er kan beslag worden gelegd op goederen, loon en bank- en girotegoe den. Ook kan de auto of het rijbewijs van de betrokkene in beslag worden genomen en kan de wanbetaler in het uiterste geval maximaal een week worden gegijzeld. Waddinxveen - Voor de fraudebestrij ding op het gebied van de sociale ze kerheidswetten heeft de gemeente Waddinxveen een samenwerkingsver band met de gemeenten Alphen ad Rijn en Leiderdorp. Bij het Buro Sociale Recherche van de afdeling Sociale Za ken te Alphen ad Rijn is een extra full time sociaal rechercheur met opspo ringsbevoegdheid aangesteld. Deze functionaris is voor 50% belast met het opsporen van uitkeringsfraude in de gemeente Waddinxveen. Over het dienstjaar 1991 is verslag uitgebracht aan burgemeester en wethouders met betrekking tot de resultaten van de fraudebestrijding. Hieruit is gebleken dat in 1991, van de door de gemeente Waddinxveen afgegeven opdrachten tot het instellen van een bijzonder on derzoek, 9 fraude-onderzoeken konden worden beëindigd. In 6 gevallen kon uitkeringsfraude worden aangetoond. Hierdoor kon in 3 gevallen de uitkering geheel worden beëindigd en in de 3 andere gevallen kon de uitkering wor den aangepast aan de werkelijke situa tie van de betrokken uitkeringsont vangers. Deze uitkeringen werden als gevolg hiervan verlaagd. De ten onrechte ontvangen uitkeringen zullen van de betrokkenen worden te ruggevorderd. Burgemeester en wet houders hebben bovendien besloten degenen die zich aan bijstandsfraude hebben schuldig gemaakt tevens strafrechterlijk te laten vervolgen. De nodige processen-verbaal zijn daartoe reeds opgemaakt en worden gezonden aan de officier van justitie. Waddinxveen -De 38-jarige Cock Re- horst wordt per 1 mei manager van Gouwebad "De Sniep" in Waddinxveen. Hij is de opvolger van Ton Geerdink die medio april naar Portugal vertrekt. De heer Rehorst, sinds 15 jaar werkzaam bij het zwembad "De Sniep", is door de Beheerscommissie van het Gouwebad gevraagd of hij de heer Geerdink op wilde volgen, echter zijn benoeming diende instemming te krijgen van het college van Burgemeester en Wethou ders. De heer Rehorst is, na ooit be gonnen te zijn als zwemonderwijzer, al sinds een vijftal jaren, plaatsvervan gend bedrijfsleider en echt een bekend 'gezicht' voor de bezoekers van het subtropische Gouwebad. Zondag 5 april Hervormde Immanuëlgemeente 9.30 uur ds. Th.H.G. Hulst Apeldoorn 19.00 uur cand. J. Tromp Geref.Vrijgemaakt kruiskerk 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uur ds. P.M. de Wit Gouda Chr.Afgescheiden Gem. 5 april 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want 8 april 19.30 uur ds. N. v.d. Want Rafaël gemeenschap in Zuidhonk 10.00 uur samenkomst Vonnis ontzegging rijbevoegdheid betekend Onverantwoord rijgedrag van een au tomobilist op het Noordeinde trok de aandacht van de politie. Met hoge snelheden verplaatste de bestuurder, een 33-jarige Waddinxvener zich. Hem werd een vonnis terzake ontzegging rijbevoegdheid betekend. Hij kreeg ook een proces-verbaal wegens te snel rij den.. Auto over kop Op 22 maart raakte een 26-jarige Rotter dammer licht gewond bij een eenzijdig ongeval op de Rijksweg 12. Hij werd naar het St. Jozefziekenhuis vervoerd. In de bak van het aquaduct sloeg de auto door nog onbekende oorzaak over de kop. De totaal vernielde auto moest worden afgesleept. Gedurende bijna een uur werd 1 rijbaan afgezet. Geslip Op 23 maart slipte een Waddinxveense automobilist van Beijerincklaan en kwam in de berm terecht, waarbij wonder boven wonder geen boom werd geraakt. Oorzaak van het slippen was de gladheid. Aanrijdingen door hagei en sneeuw Op 24 maart om ca. 03.30 uur, slipte een onbekend gebleven personenauto door zeer plaatselijke neerslag (hagel en natte sneeuw) op rijksweg 12. Drie achteropkomende bestuurders kon den deze auto ontwijken, doch botsten tegen elkaar en tegen de middenberm vangrail. Twee auto's moesten worden afgesleept. Ongeveer een uur later droeg een hevige hagelbui wederom bij tot een aanrijding, waarbij drie auto's betrokken waren, persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Ongeval fiets/bromfiets Op 24 maart om ca. 10.25 uur botsten op het fietspad langs de rijksweg 12 een bromfietser en een fietser frontaal. De 13-jarige fietser, afkomstig uit Zoeter- meer en een 17-jarige Gouwenaar, die achterop zat bij de bromfietser werden ter behandeling naar het Goudse zie kenhuis vervoerd. Vrachtauto vast in berm Op 27 maart om ca. 15.30 uur raakte op de Brugweg een vrachtauto met op legger bij een uitwijkmanoevre in de berm en dreigde in de sloot te gaan glijden. Volgens de bestuurder en een getuige kwam een rode bestelbus hem op zodanig wijze tegemoet rijden en doordrukken, dat hij wel moest uitwij ken. De vrachtauto was zwaar beladen en moest eerst worden geleegd, waar na twee kranen de auto weer normaal op de wielen konden zetten. De Brugweg is van 15.30 tot 21.00 uur voor het verkeer afgesloten geweest. Kop-staart Een personenauto en een bestelauto raakten beschadigd bij een ongeval op 27 maart op de Henegouwerweg. Eén van de bestuurders moest afremmen voor een afslaande bestuurder en de achterste bestuurder lette even niet goed op. Doorgereden Op 25 maart vonden in Waddinxveen twee aanrijdingen plaats, waarbij twee daarbij betrokken bestuurders zijn doorgereden. Omstreeks 13.00 uur werd op de Staringlaan - het gedeelte tussen de Brederolaan en de Bosboom Toussaintsingel - een fietser aangere den. Deze fietser viel tegen een vriendje en beiden kwamen ten val. De veroorza kende bestuurder reed in een witte personenauto. Volgens getuigen heeft de bestuurder van een blauwe Merce- des-bestelbus omstreeks 11.10 uur op de Limaweg een andere bestelauto aan gereden. in dit geval zou het gaan om een soort koeriers-sneldienst. Even tuele getuigen van deze twee aanrijdin gen worden verzocht zich in verbin ding te stellen met de rijkspolitie te Waddinxveen (01828 -13688). Diefstal/Inbraak Ingeslopen werd in een woning aan de Weremeus Buninglaan. Er werden twee slaapkamers doorzocht, uit beide ver trekken werden geldbedragen ont vreemd. Op 23 maart heeft men getracht in te breken in een woning aan de Ieplaan. Het is niet gelukt om binnen te komen. Op dezelfde dag werd een inbraak in een woning aan de Sniepweg gemeld. In de woonkamer werden alle laden en kasten te zijn doorzocht, echter er blijkt niets te zijn ontvreemd. Op 25 maart werd er getracht in te breken in een woning aan de Sweelinck- hof. Goede preventieve voorzieningen hebben echter erger kunnen voorko men. Kelderboxen De afgelopen week werden drie garage boxen van de Nic. Beetslaan openge broken. Er werd niets uit ontvreemd. Ook werd een box in de Wilgenhorst opengebroken. Hier blijkt niets te zijn ontvreemd. Uit een kelderbox van de flat aan de Peppelhorst werden diverse goederen ontvreemd, zoals een koffie zetapparaat, een dames-en herenfiets merk Raleigh en diverse stuks speel goed. Diefstal uit sportcomplex Op 27 maart werd uit de kleedruimte van de gymzaal aan de Anna van Bu- renstraat een paar paars-zwart-witte Nike Air-cross-schoenen, merk 12 ont vreemd. Deze schoenen zaten in een sporttas, welke in de kleedkamer stond. Ten nadele van een tweede sporter werd honderd gulden uit zijn portemonnee ontvreemd. Aanhangwagen Op 23 maart werd bij een bedrijf op Coenecoop een éénassige aanhangwa gen merk Henra, chassisnummer 18511 gestolen. Mishandeling Op 23 maart om ca. 18.40 uur, ontstond op de Henegouwerweg enige onenig heid nadat een fietser tegen een af remmende bromfietser was gereden. Toen betrokkenen naar het politiebu reau wilden lopen, haalde de bromfiets bestuurder opeens met kracht uit naar de fietser. Er werden diverse klappen uitgedeeld. Tegen de verdachte is pro ces verbaal opgemaakt. Winkeldiefstallen Op 25 maart werd een 18-jarige Wad dinxvener betrapt bij diefstal van goe deren bij Formido aan de Noordkade. een dag later werd wederom bij Formi do een man op heterdaad betrapt bij het kopen van goederen, zonder te betalen. Een 65-jarige Boskoper werd aangehouden, nadat hij was betrapt door middel van het detectie-systeem. Een 17-jarige Waddinxvener werd op heterdaad betrapt bij diefstal van een pakje sigaretten in de supermarkt aan de Brederolaan. Bij fouillering werden nog 35 pakjes sigaretten op hem aan getroffen. Bij verhoor bekende hij twee weken daarvoor ook al 20 pakjes te hebben ontvreemd. Voor sterk geredu ceerde prijs heeft hij de sigaretten op school verkocht. Waddinxveen- ln de Zuidplaswijk wordt in gebouw "Het Zuidhonk" een koffieochtend voor vrouwen uit de Zuidpias gehouden door de Hervorm de Gemeente. Deze ochtend wordt verzorgd door stichting "De Hoop", evangelische centrum voor verslaaf den. Er zal het één en ander verteld worden over het werk van de stichting en tevens zal een ex-patiënt zijn verhaal doen. De ochtend begint om 9.30 uur. Regio -Op zaterdag 4 april is er een natuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom, met als startpunt restaurant 't Zeeltje, vertrek 9.00 uur. Ditmaal is er voor een ochtendwandeling gekozen, vanwege het feit dat de meeste vogels in de morgen nog actief zijn met hun zang, die enerzijds deel uitmaakt van de territorium-afbakening en ander zijds wordt gebruikt om een vrouwtje te lokken. Een aantal vogels is reeds bezig met de nestbouw. Nog niet alle soorten zijn terug van hun winterver blijven, maar dat zal de komende wer ken snel veranderen. Tijdens deze voorjaarswandeling is goed te zien hoe de bomen en struiken uitlopen. Er is voor een ieder die daar een open oog voor heeft, volop te genieten van het ontluikende voorjaar in het bos. De duur van zo'n wandeling is ca. ander half uur. Wie loopt er mee??? Als de narcissen bloeien gaat het gras weer groeien. Voor mij betekent dat: aan het werk met grasmachine en hark. Laat het maar opkomen hoor, dan kom ik vanzelf weer aan mijn wekelijkse uurtje fitness. Zeven a acht maanden achter de machine aan het turnen, drie kwartier lang. Vier, soms vijf maal per maand; dat zal uiteraard voor een deel van de grillen der natuur afhangen. Ieder jaar opnieuw is het voor mij een voortreffelijke conditietraining, die me op deze wijze gedurende de gehele zo mer automatisch op mijn gewenste li chaamsgewicht houd. Pure fitness voor de body. Ik kan het echt iedereen aanraden die over een grasveld beschikt en op een gezonde manier iets aan de lijn wil doen. Enthousiast ben ik er weer mee van start gegaan, steeds maar heen en weer stiefelend achter het rollend materiaal aan. De eerste paar keren was het zeer koud op de vlakte, maar met een vest aan en een gebreide muts op m'n hoofd, bood ik voldoende weerstand aan de vinnige wind, al heb ik me toen wel voor het eerst in mijn leven een echt opoetje gevoeld.... 't was geen gezicht. Nog even en ik klaar dat karwei weer in de korte broek en aan de blote armen. De hele zomer door, de herfst tege moet, wachten mij plusminus vijf en dertig gratis fitnesslessen. Dicht bij huis, tegelijkertijd de nodige werk zaamheden verrichtend, waar ik na de trip met algehele voldaanheid op terug kan zien. Corrie van Nierop.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15