Hart van Holland-allerlei C1000 volop in de be Tafeltennis l Foto's in het 1 HART VAN HOLLAND Horeca in de Zevenhuizense dorpskern bezocht door bridgers Turtleshow koffiebar "More" Startsein Coenecoop II Dia avond Opbrengst collecte Ophaaldag rommelmarkt Koffiebar De Schuilplaats Damesafdeling Voetbalvereniging Groeneweg houdt op te bestaan Floriade-krant Ook Huis en Tuin onder de aandacht Huis en Tuingebeuren. Nagekomen kerkbericht 1 i Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen g I aan ons kantoor, Dorps- g straat 62a te Zevenhuizen, g I afgehaald worden a 5,-. g I Nabestellen kan ook: na g I betaling van 7,50 kan de I foto een week later afge- g I haald worden. g I (foto's zijn af te halen vanaf j I donderdagmorgen na j I verschijning van het Hart J van Holland). wisseling van seizoen Project "Van grottekening tot boek" op de openbare basisschool "l.J.P. Keijzer" Hart van Holland/1 april 1992 pagina 17 \vs*N- Regio- Volgende week 8 april is Hart van Holland weer een thema krant. Die week staat de Floriade in de schijnwerpers. In de a.s. krant veel lezenswaardigheden over de Floriade en het aandeel van Boskoop hierin. Het sierteeltgebied van Boskoop wordt dan nader aan de orde gesteld.... Tevens is de aanstaande hart van Holland een Special over het Het voorjaar is bij uitstek een seizoen om zowel huis als tuin onder de loep te nemen; onderhoudswerkzaamheden te verrichten waardoor alles weer 'als nieuw' wordt en de tuin voor de zomer in gereedheid te brengen. Winkeliers en bedrijven opgelet: Het Hart van Holland van 8 april is een goede gelegenheid om uw bedrijf in de krant onder de aandacht te brengen. Adverteer daarom in de Speciale krant van 8 april!!! Advertentietarieven op aanvraag: tel. 01802- 2289. N.B. Advertenties kunnen ook via de fax verzonden worden: 01802- 3503. Sluitingsdatum: maandag 6 april 12.00 uur. Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Boskoop - de wereldberoemde Turtles komen naar Boskoop. Woensdag 8 april wordt de beurshal Floriade een "Turtle "gebouw. Om 14.00 uur start de grote spektakulaire show rondom de echte televisie Turtles. Een waar feest voor iedereen die de Turtles een warm hart toedragen. Moordrecht - Op zaterdag 4 april zal het team van koffiebar "More" zichtzelf met een gevarieerd programma aan het publiek presenteren. Het programma zal ondermeer bestaan uit een diak lankbeeld, toneel en samenzang. De toegang is vrij voor iedereen die jong van hart is. De avond zal om 20.00 uur aanvangen in het ijsclubgebouw aan de Leliestraat nr. 72 te Moordrecht. Op de foto Frater Gerardus die de leerlingen goed wist te boeien Moerkapelle -Eik jaar heeft de "l.J.P. Keijzerschool" een project waar de leerlingen een week aan werken en welke afgesloten wordt door middel vaneen kijkavond. Het project van dit jaar 'van grottekening tot boek', staat onder leiding van Frater Gerardus, een monnik van de orde van Cisterciënsers. Het gymlokaal van de school is inge richt tot museum, waarin de leerlingen kennis kunnen nemen van allerlei as pecten van ontwikkelingsgeschiedenis van schrift en taal. Aan de hand van de vele hoogst interessante voorwerpen weet frater Gerardus als voortreffelijk docent de leerlingen van de laagste tot de hoogste groep te boeien. In het "kloostermuseum" kan men kennisne men van het schrift van voor onze jaartelling, het schrift uit de middeleeu wen, schrijfgerei, lakzegels, stempels, schrijfgerei rond 1900, kalligrafeer- werk, oude drukmaterialen (hoog- en steendruk), moderne drukmethode (offsetdruk) en handgebonden boeken, het project, waaraan docenten en een 40-tal ouders hun medewerking verlenen,m houdt voor de kinderen in, dat ze zelf kunnen gaan boekbinden, papier maken, marmeren, braille schrift schrijven enzOp het mo ment dat "Hart van Holland" de school binnenkwam om het bezoek van frater Gerardus op de foto vast te leggen, waren moeders bezig leerlingen te as sisteren bij het 'papier scheppen'. Dit papier en alle werkstukken, alsmede het kloostermuseum in de school, zijn donderdag 2 april van 18.30 tot 20.00 uur te bezichtigen in de l.J.P. Keijzer school aan de Beatrixlaan 3 in Moer kapelle. Iedereen is op deze avond hartelijk welkom. N.B. De frater komt, indien men hem vraagt, op alle basis scholen: R.K., openbaar, prot.chr. of reformatorisch. Moerkapelle -Afgelopen zaterdag wer den de op één na laatste wedstrijden van de voorjaarscompetitie van tafel tennisvereniging "moerkapelle" ge speeld. Voor het eerst kwam TTV Moerkapelle met vier jeugdteams uit in de competitie. En met heel veel succes, het nieuwe vierde team, waarin o.a. speelden Jeroen de Bil, de gebroeders lenen Gert Schalk, Anton v.d. Spek en Arno Heijboer, presteerde heel goed. Zij verloren de afgelopen competitie §een enkele wedstrijd, waardoor ze met 12 punten en nog een wedstrijd te §aan, nu al zeker van het kampioen schap zijn. Omdat dit team voor het eerst in de vierde klasse meespeelt, zu"en zij nog niet promoveren, maar moeten ze zich nogmaals bewijzen in de vierde klasse. Het derde team, bestaande uit de da mes Shoha Srour en Miebeth Hertog en de heren Mare de Gooijer, Gerard Bac en Walther Immerzeel, wist ook van "een ophouden. Ook zij verloren geen enkele wedstrijd en het kampioen schap is daardoor nu al zeker. Dit team Ua Ze^er Promoveren naar derde Het tweede team speelde voor het Wfede seizoen in de derde klasse. Vo- Z|g seizoen konden ze niet hoger dan en derde plaats komen, maar deze Wrwas het raak. Paul Bosman, Daneel /en Sander v.d. Meer verloren echts een wedstrijd, zodat zij nu met Punten bovenaan staan. s zaterdag zullen ze tegen Vrien- "schaar 5 in Gouda spelen. Vrien- "schaar 5 staat op twee punten "ierstand, dus Moerkapelle speelt srh6 we(dstr')d voor het kampioen- ap. Bij winst of gelijkspel is Moer- j P kampioen en de heren zulten hanr-— kapelie rLn promoveren naar de tweede klasse earn j. 2e kiasse Speiend heeft een He een teleurstellend seizoen ach ter de rug. Momenteel staan zij op een vierde plaats en daar zal waarschijnlijk geen verandering meer in komen. Tot twee maal toe moest met invallers worden gespeeld, terwijl ook de vorm niet altijd aanwezig was. Wellicht dat er anders meer punten verdiend waren. Volgend seizoen mogen Edwin Regters, Dico Bac en Bert Schalk het opnieuw proberen. Er kan nu al gezegd worden dat de voorjaarscompetitie voor de jeugd erg succesvol is. In ieder geval 2 en misschien wel 3 kampioenschappen is een hele prestatie. Als er dames en heren vanaf ca. 13 jaar zijn die tafel tennis ook leuk vinden dan kunnen ze op maandagavond om 18.30 uur te recht in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle. Er is dan jeugdtrainingtot 20.00 uur. voor meer informatie: bel Coerd v. Kasteel, tel. (01793-2742). Moerkapelle - Zondag 5 april om 9.30 uur gaat ds. C.A. v.d. Sluijs uit Rotter dam voor in de dienst in de Hervormde kerk van Moerkapelle en om 18.30 uur drs. J.W. van Estrik. Moerkapelle -De collecte voojt het Rheumafonds heeft in Moerkapelle f 2758,60 opgebracht. De collecte-orga nisatrices, de dames Hogerbrugge en Kok, zeggen iedereen die meehielp dit mooie resultaat te behalen, hartelijk dank. Waddinxveen - Op dinsdag 7 april a.s. houdt Petra ten Cate een dia-avond voor de Waddinxveense Kunstkring in gebouw de Vlieger aan de Staringlaan. Petra ten Cate is kunsthistorica te Am sterdam alwaar zij lessen geeft aan de hoogste klassen van het basis onder wijs, terwijl zij tevens voor het hoger onderwijs museum kijkuren verzorgt. Naast haar werk als kunsthistorica schildert en aquarelleert Petra ten Cate. Zij genoot haar opleiding aan de Akademie voor beeldende kunsten. Als onderwerp heeft zij: reizen met rugzak en openbaar vervoer. Indianen, mark ten en feesten, een treinreis van de kustwoestijn van Peru naar het hoog land van de Andes (±3800 m.) Inca kui tuur en architectuur als Machu Picchu tot minder bekende doch niet minder indrukwekkende bouwwerken zoals Ollantaytambo en Kenkko. Het belooft een zeer interessante avond te worden. De lezing begint om 8 uur 's-avonds en is voor belangstellenden gratis toe gankelijk. Moerkapelle - Op zaterdag 4 april a.s. worden door het plaatselijke comité van de Stichting Woord en Daad goe deren opgehaald t.b.v. de jaarlijkse rommelmarkt op Koninginnedag. Een folder met uitgebreide informatie wordt huis aan huis bezorgd. Inwoners van Moerkapelle e.o., die goederen hebben voor de rommelmarkt kunnen dit kenbaar maken door op zaterdag 4 april, 's morgens voor 9.00 uur de folder op een duidelijke zichtbare plaats voor het raam te hangen. Vanaf 9.00 uur worden de goederen opgehaald. Benthuizen - Zaterdag 4 april heeft koffiebar "De Schuilplaats" weer een bingo-avond georganiseerd. De bingo begint om 20.30 uur, maar iedereen is al welkom vanaf 20.00 uur. Adres: Dorps straat 42. ■jg? S8S8SSS 88888» 8888888 888888S 8888888 S8888S 8888888 8888888 8888888 885$^ Zevenhuizen - Na een periode van 22 jaar houdt de dames-afdeling van de v.v. Groeneweg op te bestaan. In deze periode heeft Groeneweg-dames steeds op sportieve wijze van zich doen spreken. Zowel kampioenschappen als promotie en degradatie (ja zelfs in het laatste jaar een SUPER-degradatie) heeft de dames-afdeling veel publici teit gegeven. Deze publiciteit heeft al tijd en goede invloed gehad op de sponsors die de dames hebben ge steund en op de inzet van velen, die aan de dames-afdeling een goed hart toe dragen. Hoewel het een treurig gegeven is dat de afdeling dames van Groene weg ophoudt te bestaan, wil de huidige dames-commissie op zaterdag 9 mei, aanvang 20.00 uur, in de kantine van Groeneweg een feestelijke afsluitings bijeenkomst organiseren, waarbij alle (oud-)commissieleden, alle (oud-) be stuursleden, alle (oud-) speelsters, alle (oud-) trainers, alle (oud-) leiders en alle sponsors die in de afgelopen 22 jaar de dames-afdeling hebben gesteund, worden uitgenodigd. Gaarne een telefo nische reactie indien men van plan is deze bijeenkomst bij te wonen. C. Baars-Baas 01802-2801. Waddinxveen - Met de ondertekening van de notariële akte van eigen domsoverdracht in de trouwzaal van het Waddinxveense gemeentehuis, door Technisch Handelsbureau Rensa B.V. en burgemeester C.M. van der Linden, werd de officiële start gemaakt met de uitbreiding van het bedrijven terrein Coenecoop. Om 16.00 uur sloeg burgemeester Van der Linden vervol gens de eerste paal voor de nieuwbouw van Rensa op de bouwplaats aan de Zuidelijke Dwarsweg. Deze verkoop van de eerste 5.650 m2 aan Rensa is tegelijk het startsein voor Coenecoop II. In totaal zal Coenecoop II 25,5 ha. beslaan, waarvan 16 ha. beschikbaar is voor uitgifte. De prijs van de grond begint bij f 185,per m2 exclusief BTW. De gemiddelde grondprijs is f 208,per m2 excl. BTW. De gemid delde grondprijs is f 208,— per m2 excl. BTW. Het totale bedrijvenpark Coene coop 1 en II is 50,5 ha. groot. Hiervan zulten 37,7 ha. door bedrijven in ge- bruikgenomen worden. Deoverige 12,8 ha. worden benut voor o.a. wegen, waterpartijen en groenvoorziening. De ruime landschappelijke aanleg geeft het terrein een [parkachtig karakter. Met name kennisintensieve bedrijven vinden hier de rust en ruimte, die nodig zijn voor het verrichten van hoog waardige arbeid. Door de hoge eisen die gesteld worden aan de architecto nische vormgeving van de gebouwen weten bedrijven die kwaliteit op prijs stellen zich verzekerd van een goede uitstraling. Zevenhuizen - Vrijwel alle bezoekers en kopers die de nieuwe C1000 in Zevenhuizen woensdagmorgen bezochten, waren vol lof over hetgeen tot standgekomen is. De efficiënte inrichting, de uitgebreide groente-en fruitstand, de ruime winkelpaden en de scherp geprijsde aanbiedingen werden als prettig, ruim en overzichtelijk aange duid. De kassa 's hadden nog wat kinderziekten, maar ook die waren snel overwon nen en de cassières prijzen hun nieuwe zithouding. Een clown deelde suikerspinnen uit Deze foto werd bij Borgo Antico gemaakt. Zevenhuizen -Maar liefst 96 bridgers bezochten afgelopen zaterdag de horeca gelegenheden in de Zevenhuizense dorpskern. Als koppel gingen zij groepsgewijs per horeca-gelegenheid. naar binnen, waar zij een uur bridge speelden. Zo was het de hete dag een komen en (na een uur weer) gaan in café, hotel, de snackbars, de restaurants en eetcafé. De uitslag is helaas niet doorgegeven. Ingezonden Moerkapelle -De doorgewinterde spe ciale kaarthoud(st)ers, die het afgelo pen winterseizoen in groten getale de banen van Tennispark "De Wilde Vee pen" bevolkten, hebben weer plaats oemaakt voor de reguliere leden van Love' 70. Afgelopen zondag, de ope ningsdag van het nieuwe tennissei- zoen, waren de meest enthousiaste le den in een nog aarzelen aantal opge komen voor het traditionele ope- ningstoernooi. De gebruikelijke toeter was weer uit de kast gehaald om de wisseling van partijen op de banen aan legeven en dit was voor menigeen het sein om de eerste bardienstdoende le den te testen, het biertappen ging net als het tennissen in het begin nog niet zo vlot, maar ook die slagen werden weer snel opgepakt. De ballen bleken over het algemeen slechts door de winter te zijn gekomen en valt erin deze materie nog redelijk wat te verdienen door de regionale sportzaken. Het mooie park lag er fraai en schoon bij al zal menigeen zich wel hebben afge vraagd of de oogst aan elzekatjes nooit opphoudt. Nieuwe leden konden dank zij de ongedwongen racket-uitwisse ling op hun gemak kennismaken met de 'oude'leden en het spelpeil even be proeven, al kwam dit laatste nog niet helemaal uit de verf. Maar er werden al afspraakjes gemaakt voor straffe oe fenpartijtjes, want de competitie wacht ook dit jaar weer niet op treuzelaars. Over 14 dagen is het al zover dat de diverse teams hun vaardigheid in klin kende overwinningen zullen moeten omzetten om zowel hun eigen eer als die van Love'70 hoog te houden. Maar op die eerste seizoendag hoeft het al lemaal nog niet zo serieus. Het weer zien van oude tennismaatjes en het uitproberen van de aloude technieken op nieuwe manieren, liet nog even zien dat een openingstoernooi 'spielerei' is vergeleken met het echte tennisge- beuren. Dat zit er aan te komen. Er is nog een beperkte mogelijkheid tot het aannemen van nieuwe leden. Inl. tel. 01793- 1692 of 01793- 2262.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17