Hart van Holland-allerlei MIKO=open! Ouderavond/Bejaardenmidda Bomen planten op Nationale Boomfeestdag Y KINDERPRIJS CQOO V.D. HAVEN Nationale Hartweek .llllfe r VOETVERZORGINGSCENTRUM ~i De afwasbare uitvoering van Birkenstock, kurkleder- voetbed en Birkoflor bovenmateriaal. Groensvoorde 74 - Waddinxveen s 01828-12887 pagina 18 Hart van Holland/1 april 1992 collecte 5 tot en met 11 april Kom eens langs!!! 01828-10954 Passe Partout Int. presenteert een: BREMAN DAKDEKKERS WADDINXVEEN BV Gespecialiseerd in dakisolatie en bitumineuze dakbedekking. Nieuwbouw renovatie onderhoud L J v.a. maat 24 - in vele kleuren I Regio-van de 100 Nederlanders die een hartinfarct krijgen, komen er tegen woordig 97 levend het ziekenhuis uit. In 1967, toen de vrienden van de Hart stichting de eerste collecte organiseer den, was dat aantal slechts 65. Enorme vooruitgang door onderzoek Dr. W. Stiggelbout, medisch directeur van de Nederlandse Hartstichting: "Deze vergelijking illustreert het beste wat we in de afgelopen 25 jaar hebben bereikt door de invoering van nieuwe medische technieken, zoals hartbewa- king, bypass-(omleidings)operaties, dotteren en de invoering van stoffen St. Victorstraat 1hoek Zuidkade Van alles te koop; speelgoed, felevisie's, kleding, ijskasten, wasmachines, enz. Wij kopen ook alles op. Wij zijn open van di. t/m za. van 9.00-1 2.00 en van 1 3.00-1 6.00 uur. -j^wsr- Eenmalige VOORJAARS en VERKOOP-EXPOSITIE van OLIEVERFSCHILDERIJEN in partycentrum "CONCORDIA" Bredeweg 66a te Zevenhuizen/Moerkapelle Vrijdag 3 april van 17.00-21.00 uur en zaterdag 4 april van 9.00-17.00 uur. -landschappen, stillevens, zeegezichten, etc. Tevens een exclusieve collectie van moderne Amerikaanse werken. ATTENTIE: Bij aankoop van een werk ontvangt u Gratis een kunst affiche van B. Kemper. die bloedstolsels oplossen, de zogehe ten trombolytica". Catheterisatie, een kijkje in hart of ader nemen door hèt inbrengen van een dun slangetje (ca theter), maakt in veel gevallen een in grijpende hartoperatie overbodig. Te genwoordig worden in ons land onge veer 33.000 van die catherisaties uitge voerd. In de jaren zeventig gebeurde dat nog maar mondjesmaat. maar nog een lange weg te gaan Nog steeds zijn hart- en vaatziekten doodsoorzaak nummer 1. Jaarlijks worden 65.000 mensen getroffen door een hartinfarct of beroerte. Daarom zet de Hartstichting, gesteund door een grote groep Vrienden van de Hartstichting, de strijd voort en doet zij een beroep op het publiek. Meer dan de helft van de giften gaat naar weten schappelijk onder zoek voor verbete ring van onderzoeks methoden, operatie technieken, revalida tie en nazorg. Jaar lijks krijgt de Hart stichting tientallen subsidie-aanvragen van wetenschappelij ke instellingen. De Wetenschappelijke Adviesraad van de Hartstichting, een college van hoog ge kwalificeerde deskun digen op het gebied van hart- en vaatziek ten, beoordeelt deze aanvragen. Gratis infolijn 06- 0650 De Hartstichting trekt zich het lot van hart en vaatpatiënten aan. Daarom is zij 10 jaar geleden gestart met een informatielijn. Vrijwilligers beant woorden alle vragen van patiënten en be trokkenen. Ruim 9.700 mensen belden in 1991 het nummer 06-0650, een stijging van 27ten opzichte van 1990. De behoefte van hart- en vaatpa tiënten en betrokke nen aan een telefoni sche hulpdienst groeit. Reanimatie Bijna 2 miljoen Ne derlanders hebben inmiddels via de Nederlandse Hart stichting een reanimatiecursus ge volgd. Heel wat, zult u denken, maar dat aantal moet groeien. Juist in de eerste minuten na een infarct is kordaat han delen van levensbelang. Wat is er erger dan medemens te zien lijden omdat je niet weet hoe je hem moet helpen? Preventie De Nederlandse Hartstichting is er voor iedereen. Ook voor mensen die niet ziek zijn en zo lang mogelijk gezond willen blijven. Een goed voorbeeld hier van is het supermarktproject in Alk maar. Dit is een experiment van de Hartstichting waarbij diëtisten rondlei dingen geven in supermarkten en uit leggen hoe je een gezond eetpatroon kunt komen. Want een gezonde leefwij ze is nog altijd de beste methode om het gevaar van hart- en vaatziekten te keren. Steun Voor al deze aktiviteiten heeft de Hart stichting uw steun nodig. De druk op de Hartstichting groeit. Wetenschappers doen steeds vaker een beroep op de Hartstichting voor subsidie van on derzoek, omdat de overheidssteun on toereikend is. Maar de bronnen van de Hartstichting zijn niet onuitputtelijk, Vorig jaar moest aan negen onderzoe ken, waaraan de Wetenschappelijke Adviesraad al haar fiat had gegeven, "nee" worden verkocht. Daarom gaan de Vrienden van de Hartstichting, on geveer 70.000 vrijwilligers, ook dit jaar weer enthousiast met collectebus of - zakje op pad in het belang van al die mensen die aan hart- of vaatziekten lijden. Kruisweg-Bleiswij k - Op dinsdag 24 maart hebben de kinderen van de Chr. Basisschool "de Driesprong" hun jaar lijkse bejaardenmiddag en ouderavond gehouden. De bejaardensociëteit uit Bleiswijk was 's middags op bezoek om de kinderen op een creatieve manier bezig te zien. 's-Avonds kregen de ouders het programma voorgescho teld. De kinderen hebben op het toneel gezongen, gedanst en toneel gespeeld rond het thema: "de vijf-uur-show". Dankzij de ouderraad is deze middag en avond tot stand gekomen. Zij heb- ben weken met de kindere geoefendom er een daverende show van te maken, 's Avonds werd juf Anneke Langstraat in het zonnetje gezet door bestuur, ouderraad, collega's en kinderen. Dit vanwege het feit dat juf Anneke 12.5 jaar aan de school verbonden is. Op deze foto staan de leerlingen van groep zes van de basisscholen uit Zevenhuizen en Oud-Verlaat m.et hun versierde schoppen in de aanslag om bomen te gaan planten in de nieuwe woonwijk Swanla". Zij werden vergezeld van medewerkers van Gemeentewerken en wethouder J. Brouwer. Zevenhuizen -De basisschoolleerlin gen uit Zevenhuizen brachten van thuis I versierde schoppen mee om daarmee I laanbomen te planten in de nieuwe wijk "Swanla". De schoppen werden geju reerd door de juryleden: wethouder j J.T.M. Brouwer en P.C. Zoeteman. Na het planten van de Iepen, Linden, Sie- j rappels, Sierperen en Lijsterbessen, werden de leerlingen in dorpshuis "Swanla" getrakteerd op limonade, waarna de prijzen door wethouder Brouwer werden uitgereikt. De Nesse- vliet, groep 5: le prijs Eline Renès: 2e prijs Folkert Broekema; groep 6: le prijs Bart Struckman, 2e prijs Sander Verduyn; De Eendragt, groep 6: le prijs Neely Anne Davidse; 2e prijs Marijede Vos: 't Reigerbos groep 6a: le prijs Hayat Ouaros: 2e prijs gecombineerd Hedde de Man en Madeion van Vliet: groep 6b: le prijs Edwin Schol; 2e prijs Jeanette Vis. Na de prijsuitreiking werd er een natuurfilm vertoond als afslui ting een tekenfilm. De boomfeestleer- lingen gingen naar huis met een herin- neringslineaaltje en een rode kornoel je. Coenecoop 121 G - 2741 PJ Waddinxveen - tel. 01828-19744 fax 01828-16911 -MilciAAO- De deelnemende leerlin gen uit Moerkapelle brachten van thuis schoppen mee. Eerder werden er fraaie posters gemaakt over het thema van deze Nationale Boomfeestdag De posters hingen in de school tentoongesteld en werden door de ju ryleden wethouder B. van Yperen en de heer M. Ottevanger, beoordeeld. Leerlingen van de I.J.P. Keijzerschool plantten Eiken nabij de wegver smallingen voor de school aan de Bea- trixlaan. De Rehobothschool plantte Esdoornen, Zuurbessen, Kamperfoe lie, Rododendrons en maagdenpalm in het plantsoen rondom de school. Na het planten werden de leerlingen in dorps huis "Op Moer" getrak teerd op limonade, waarna de prijzen wer den uitgereikt door wet houder Van Yperen. Rehobothschool groep 8a: le prijs Ruth Biidgen; 2e prijs Pieter de Graag; 3e prijs, beschikbaar ge steld door de Oudercom missie: 3e prijs hans Hof man groep 8b: le prijs Thera Huisman; 2e prijs Annet te Mulder; 3e prijs Ellen van Haastert. I.J.P. Keijzerschool groep 8: le prijs Jaco van der Heijden; 2e prijs Wouter Lengkeek; 3e prijs Sabina de Vreede. Na de prijsuitreiking werd een natuurfilm ver toond, als afsluiting een tekenfilm. De boomfeestdag-leerlin gen gingen ook hier naar huis met een herinne- ringslineaaltje en een rode kornoelje. Dit is een groepje leerlingen van groep 8 van de christelijke Rehobotschool m Moerkapelle. Deze jongeren plantten bomen en struiken rond en op het schoolplein Hierbij was wethouder B. van Yperen aanwezig. Deze foto werd 'gekiekt' in het Waddinxveense Warnaarplantsoen. Dat gebeurd P een tijdstip dat de commissaris van de Koningin, mr. S. Patijn in de bibliot aanwezig was. Dit zijn de leerlingen van groep 8. die onder leiding van meester W den Berg en medewerkers van de gemeente, bomen plantten in hun 'speelparh i1 iiicii ui iiuu "--r hun schooldeur. En natuurlijk wilden ze allemaal op de fotoEen uur latera zij en andere scholieren van Waddinxveen, present bij het planten van de boom de Commissaris van de Koningin op het Waddinxveense industrieterrein Coefle ,ggt en nabij de Zuidplashof. 's- Middags was er voor de jeugd een speurtocht Waddinxveen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 18