Zevenhuizense postzegelvereniging "De Kartelrandorganiseert samen met Philatelica de jaarlijkse "Dag van de Jeugdfilatelie Expositie produkten handvaardigheid jeugdwerk ▼an Holland.... heeft V voor nieuws! Telefoonnummer Sportschool Timmers 01828-19477. tf Laat Leven op de markt Pakketten voor Polen Koffiebar het Praathuis Concert Brugkerk Waddinxveen Bescherm uw natuur! Wel voor en door de jeugd... maar ook volwassenen zijn hartelijk welkom! Thema: Eenwording van Europa Voorbereiding Als je hobby je lief is: Enthousiasme Werkstukken Prijsuitreiking Acties Verkoop eend Computerspelletjes Filigramkwis Huize Visser net een pakhuis Assistentie Uit het hele land naar Zevenhuizen Wetenswaardigheden rectificatie i i i I STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER. Bel 010-4135045. Hart van Holland/1 april 1992 pagina 19 Zevenhuizen -Zaterdag 4 en zondag 5 april wordt er een geweldige drukte verwacht in Zevenhuizen. Dan komen er duizenden naar het dorpshuis "Swanla" om een bezoek te brengen aan de Nationale Tentoonstelling "Dag van de jeugdfilatelie".Deze tentoonstelling wordt éénmaal per jaar gehouden. Dit jaar berust de organisatie bij de plaat selijke jeugd-postzegelclub "De Kartelrand" onderafdeling van I V. Philatelica. Filatelisten, of makkelijker gezegd: postzegelverzamelaars, kunnen gedurende twee dagen hun hart ophalen in het Zevenhuizense dorpshuis, want dit is helemaal beschikbaar voor de "Dag van de Jeugdfilate lie". Over de organisatie, de voorbereiding en de acties die gehouden zijn en op de tentoonstelling gehouden worden om de (begrote) kosten te dekken van ca. 45.000 gulden, valt heel veel te vertellen. Die actititeiten willen we dan ook belichten, maar eerst valt de schijnwerper op een drietal enthousiaste postzegelverzamelaars. Deze jongeren geven een beeld van de wijze waarop me vrouw Patsy Visser, met hart en ziel "De Kartelrand" is toegewijd. Zij is de grote stimulans voor de Zevenhuizense jeugd om op een leuke manier met postzegels bezig te zijn. De 9-jarige Dennis Smit heeft bij z'n liefhebberij assistentie van z'n moeder die zelf ook postzegels verzamelt. Hij is sinds anderhalf jaar lid van "De Kar telrand" en bezoekt trouw eenmaal per veertien dagen zijn club in het dorps huis. De 12-jarige André v.d. Kraats heeft hem enthousiast gemaakt voor de filatelie. Overigens is André, die niet bij het gesprek aanwezig is, de enige van "De Kartelrand" die deelneemt aan het thema van de Tentoonstelling, name lijk "Eenwording van Europa Dennis houdt het bij poezen en ruim tevaart. Hij spaart postzegels die afge stemd zijn op zijn voorkeur. Voor de tentoonstelling heeft hij alleen het thema "Ruimtevaart" gekozen. Hij maakte, net als de andere inzenders, in overleg met mevrouw Visser, samen metz'n moeder, een prachtig werkstuk waarin zijn thema ook wordt toege licht. "Hoe kom je aan de thema-post zegels?" "Wel die koop ik op postze gelbeurzen, in de postzegelwinkel, of ruil ze op club". Net als de 16-jarige Johan Roest, vindt hij het verzamelen ergleuk. Johan is sinds twee jaar lid van "De Kartelrand". Hij zit bij de club met I middelbare scholieren, die na de basis scholieren komt. "De Kartelrand, op 1 april 1980 van start gegaan, telt thans 48 trouwe jeugdleden, verdeeld over twee groepen. De belangstelling is toe nemend, want in enkele weken tijds kwamen er zomaar 12 nieuwe leden bij, via mond-op-mond-reclame... Johan kwam naar "De Kartelrand" op aanraden van vriend René Gorissen, die echter afgehaakt heeft. Johan is blij dat z'n vader ook enthousiast is en hem stimuleert in z'n hobby. Hij spaart postzegels van de hele wereld, maar voor de tentoonstelling heeft hij een bijzondere thema-inzending. "Ik heb voor het Kerstfeest gekozen. Engels talige landen geven nogal eens postze gels uit met het thema Kerst, ik heb dat vanuit het Bijbelse Kerstfeest gedaan, dus met Jozef en Maria, de stal van Bethlehem, de wijzen uit het oosten en de herders". Ook Johan maakte er een compleet werkstuk van, wat er even eens pico bello uitziet. Mevrouw Visser: "De jury is heel tevre den over Zevenhuizen. Dat heeft zo- w/de vice-voorzitter als de voorzitter loten weten, dus wie weet is onze club $oed in de prijzen gevallen Dit zijn drie enthousiaste postzegelverzamelaars die meedoen aan de postzegelten toonstelling voor en door jeugdfilatelisten in Zevenhuizen. Voor de 10-jarige Youri Visser, in de startblokken voor een honkbaltraining bij z'n Rotterdamse club, is het postze gels verzamelen een vanzelfsprekend heid net als voor z'n 14-jarige zus In- grid, die al vertrokken is voor deelname aan een Rentokil-volleybalwedstrijd in het tweede damesteam. Ingrid verza melt voornamelijk thema's zoals b.v. van scouting, wat hun vader's liefheb berij is.... Youri koos voor het thema "Honkbal de andere sport". Ingrid koos voor het thema "Helicopterpost". Patsy Visser is twee jaar geleden be gonnen met de voorbereiding van de Nationale Tentoonstelling van de Dag van de Jeugdfilatelie, besprak het dorpshuis en ging de kinderen duidelijk maken op welke wijze er een werkstuk gemaakt moet worden. Echt daadwer kelijk aan een tentoonstelling mee doen, gebeurde voor het eerst vorig jaar bij de "Omnifila'-tentoonstelling die o.a. in Zestienhoven werd gehou den. De Zevenhuizense kinderen maakten wel stukken, maar werden nog niet gejureerd. Het was nog voor'spek en bonen' meedoen, maar nu wordt het menens.... Uniek is het tevens dat de jeugdleiders dit jaar mee mogen doen. "Het was heel moeilijk om met de jong ste kinderen werkstukken te gaan ma ken, omdat ze nog niet zo goed kunnen schrijven. Met veel geduld en enthou siasme is het toch een veertien tal jon geren gelukt om iets moois te maken en hopelijk zijn er voor de volgende ten toonstelling in oktober, weer een paar klaargestoomd voor deelname aan de wedstrijd van de Nationale Dag van de Postzegel. Volgend jaar als de Natio nale Tentoonstelling "Dag van de Jeugdfilatelie" in Sittard wordt gehou den, zijn er ongetwijfeld weer meer in zendingen. het moet groeien". Er zijn voor de tentoonstelling 291 kaders ingezonden, door 160 jeugdfila telisten. 14 juryleden (vrijwilligers) van de Ne derlandse Bond van Filatelisten overal uit Nederland vandaan, hebben twee dagen en een avond nodig gehad om deze (twee-aan-twee) te beoordelen en te bepalen wie de prijswinnaars wor den. De uitslag van de prijswinnaars wordt a.s. zaterdagmorgen bij de officiële opening om 10.30 uur in "Swanla" be kendgemaakt. Dat er enkele inzenders van "De Kartelrand" bij zijn lijdt geen twijfel, gehoord het enthousiasme van de juryleden, die in het Nieuwerkerkse Elysée-hotel overnachtten. Om de Nationale Jeugdtentoonstelling te bekostigen moesten er diverse ac ties op touw worden gezet in het laatste voorbereidende jaar. De eerste was een grote lotenverkoop, met een opbrengst van f 12.500,Kandidaat-notaris mr. M. Bos verricht de trekking hiervan voor de tentoonstelling, zodat op die dagen de prijswinnaars hun prijs af kunnen halen. Verder zijn er veel Kerstkaarten ver kocht die een opbrengst van 2.500 gul den hadden. Door de verkoop van 5000 Tentoonstellingsenveloppen op de dag zelf, hoopt "De Kartelrand" nog heel wat guldens in het laatje te krijgen. Menigeen zal zich de leuke, met postze gels beplakte (Citroën) Eend, herinne ren die met de Braderie en op Koningin nedag in de Dorpsstraat stond en waar geraden kon worden naar het aantal postzegels. Niet alleen de opbrengst daarvan, maar ook de verkoopop brengst komt "De Kartelrand" ten goe de en helpt mee om het magische be drag van 45.000 gulden te bereiken. En dan is er nog de opbrengst van de tombola a.s. zaterdag en zondag: enve loppen trekken; is er een afweekberg met postzegels. Kinderen mogen hier naar hartelust grasduinen en afweken. Er zijns een droogplankjes beschikbaar gesteld. De buttonmachine, net terug uit Italië, is ook een trekpleister, Hier kunnen kinderen gratis zelf buttons ontwerpen. Vragen kunnen gesteld worden bij 'dubbeltjeshoek' en de knip- seldienst. Dat laatste is een geweldige mogelijk heid voor kinderen die graag een thema willen gaan opzetten. Voor een duppie krijgen ze foto-copieën van alle mogelij ke onderwerpen. En dan de 'Filatelistische knutselhoek' niet te vergeten. Hier kunnen kinderen zich een aantal uren aardig vermaken... De specialistenruilhoek zal ongetwij feld druk bezocht worden en heel be nieuwd is iedereen welke vorig jaar uit gegeven postzegel de postzegel van het jaar wordt. Een gigantische aftrek zullen de perso nal computers hebben waar deelgeno men kan worden aan computerspelen. De firma John Brown uit Zoetermeer heeft voor deze twee dagen maar liefst 20 personal computers beschikbaar gesteld. Er is na 80 uren programmeren een negental verschillende computer spelletjes tot standgekomen die hele maal op de filatelie en Zevenhuizen- Moerkapelle, zijn afgestemd, compleet met de molens! Als er één spelletje goed gedaan is, heeft de deelnemer automatisch toe gang tot het volgende spelletje enz.... "De Kartelrand", die vorig jaar op de vierde plaats eindigde, dankzij Michel Boevé, hoopt dit keer bij de eerste drie te komen, hetgeen een finaleplaats be tekent. "Elke club heeft een team dat hieraan mee gaat doen. De voorronden zijn schriftelijk op de tentoonstelling, maar de finale is mondeling". Mevrouw Visser zucht, ze kijkt, na zo'n lange tijd van voorbereiding uit naar de tentoonstelling. De hele woning staat deze maanden in het teken ervan. Ze zal dan ook blij zijn als alles achter de rug is. Er zijn gelukkig zo'n 135 vrijwilligers die mee zullen helpen de tentoonstelling op te bouwen en af te breken. Het op bouwen gebeurt vrijdagmorgen om zeven uur al. Het afbreken gebeurt in de nacht van zondag op maandag. Daarna zal zij haar taak als leidster van "De Kartelrand" af gaan bouwen. Ze weet dat haar club nu ook de belang stelling heeft opgewekt van andere (volwassen) filatelisten waarvan er misschien wel iemand is die met het zelfde enthousiasme en de toegewijde inzet, de club voort zal zetten. Nu is het nog even doorzetten en daar na wordt het terugkijken op een gewel dig grootse manifestatie die zij samen met 'haar'jeugd, heeft mogen opzetten. "Hart van Holland" wenst mevrouw Vis ser en de Zevenhuizense jeugd-filatelis- ten een hele geslaagde tentoonstel ling". Vanuit alle hoeken van Nederland rij den zaterdag en zondag touringcars vol jeugdige postzegelverzamelaars naar Zevenhuizen. Daar wordt in dorpshuis "Swanla" de Nationale Tentoonstelling "Dag van de Jeugdfilatelie" gehouden. Openingstijden zaterdag 4 april van 10.00 tot 22.00 uur; zondag 5 april van 10.00 tot 17.00 uur. Er komt op de tentoonstelling een PTT- postkantoor. Voor deze gelegenheid is er een mooi stempel met afbeelding van de Molenviergang in Zevenhuizen ontworpen. Bovendien een speciaal aantekenstrookje dat slechts twee da gen beschikbaar is voor alle aangete kende post die vanaf de tentoonstelling verzonden wordt. Voor verzamelaars is het interessant om er een exemplaar van te hebben. Thans is al in gebruik op de postkan toren van Rotterdam, Den Haag en Utrecht, een bijzonder vlagstempel, waarmee een groot deel van de te ver zenden post wordt afgestempeld. Tijdens de tentoonstellingsuren is een heel fraaie, speciaal ontworpen enve loppe beschikbaar welke o.m. is voor zien van het speciale stempel. De en veloppe kost slechts f 2,25 per stuk, aangetekenden f 9,een heel mooie herinnering voor wie een bezoek aan de tentoonstelling brengt. De enveloppen zijn per giro te bestel len. Men dient dan het bedrag vermeerderd met een gulden voor de portokosten op gironummer 6.259.465 t.n.v. de Dag van de Jeugdfilatelie Zevenhuizen over te maken en ze worden per post toege zonden. Het bezoek aan de tentoonstelling is gratis, evenals de fraaie catalogus. Bij het dorpshuis Swanla, aan de Burg. Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen, is voldoende parkeergelegenheid in de omgeving. Voor ouders met kinderen is het bij zonder leerzaam te komen. Er zijn tal van attracties en activiteiten waarmee de jeugd zich een dag kan vermaken. Er is geen handel aanwezig. Er zullen enkele collecties postzegels te zien zijn welke thans in Montreal (Canada) worden ten toon gesteld. Een speciale koerier zorgt ervoor dat deze nog op tijd in Zevenhuizen zullen zijn. Het thema van de tentoonstelling is Eenwording van Europa. Ook daar zijn enkele mooie inzendin gen van te zien. Ook komt er bijvoorbeeld een inzen ding van de Emmausschool uit Rotter dam-West, waar 'buitenlandse leerlin gen' onder de titel "Communicatie naar migrantenkinderen uit hun moeder land" tonen wat zij van postzegels- verzamelen vinden. Zaterdag is de drukte tentoonstel lingsdag vanwege het te verwachten bezoek van meer dan duizend kinde ren. (tot 17.00 uur). Wie van niet zoveel drukte houdt doet er beter aan zater dagavond of zondag overdag naar de tentoonstelling te gaan. Inlichtingen tel. 01802- 2305. (tijdens de tentoonstellingsuren: in dringende gevallen: tel. 01802- 1989 (dorpshuis Swanla) Waddinxveen -De Waddinxveense wwkgroep 'Iaat leven' van de VBOK, is J® plan om op vrijdag 3 april op de 'addinxveense markt te gaan staan. Benthuizen - Er is weer gelegenheid tot inleveren van pakketten voor fa- 'lie. vrienden en kennissen in Polen. pakket wordt in Polen aan huis .erd. Inleveren kan geschieden bij: am. Kruger, Pr. Clausstraat 12 te Ben- ?,u'^enoP woensdag 8 april van 18.00- De i^ur, v°or informatie079-313237. biip betten moeten goed verpakt zij n I voorkeur in een stevige kartonnen u, °s- met plakband dichtgeplakt en I adr 6en stev'§ touw eromheen. De dPrejSen van geadresseerde en afzen- dienen duidelijk leesbaar op de s geschreven te worden. De pak- srh6? mo§en nu ook brieven, tijd- f'ten e.d. bevatten. Het max. ge- yan een pakket is 25 kg, de kosten aö per pakket plus 2,50 per kilo. Zevenhuizen - Vrijdagavond organi seert de koffiebar een grandioze go spelhouseparty. Dit wordt dus lekker dansen en luisteren naar steengoede gospelmuziek. Ook is er de mogelijk heid om CD's te kopen. Tevens zal de promotiefilm van het Flevo Totaal Fes tival vertoond worden. Dit alles begint om 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Waddinxveen - Martin Mans, bekend organist te Melissant, geeft 4 april een orgelconcert in de Brugkerk van Wad dinxveen. Hij heeft een gavarieerd programma, samengesteld uit werken van J.S. Bach, Tartini en Boëlman. Ver der o.a. een improvisatie van het "Ere zij aan God de Vader"; "Kroont Hem met gouden kroon", met samenzang. De avond wordt besloten met een im- proviasatie van vaderlandse liederen. Het concert begint om 20.00 uur. Boskoop - De Boskoopse jeugd is dezer dagen druk bezig met de laatste hand te leggen aan de werkstukken die op de aanstaande tentoonstelling te bekijken zijn. Deze tentoonstelling wordt in "Ons Jeugdhuis" op 9 en 10 april a.s. gehouden. Ope ningstijden donderdag 9 april van 13.30 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 10 april van 14.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis en iedereen is hartelijk welkom. (Zie artikel volgende week Hart van Holland) I Zevenhuizen Waddinxveen - Abusievelijk is vorige week in de special het 1 telefoonnummer van Sportschool "Timmers Sport", verkeerd vermeld. Het juiste telefoonnummer is En nu maar hopen dat daar de telefoon gaat rinkelen!!! Het Zuidhollands Land schap heeft zorg voor ■de natuur. Ook in uw om geving. Wij hebben al 60 gebieden met een op pervlakte van 2.500 ha veilig gesteld. Maar er moet nog véél werk wor den verzet. Wordt' be gunstiger en help ons. U krijgt er rust en groene ruimte voor terug.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19