Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Jf JL téfilf Barry Hughes te gast bij Ondernemersvereniging Kerkdiensten Reumafondscol lecte- opbrengst De Anastasis- actie succesvol verlopen Jeugddienst Brandweer rukt uit Kindertheater "Swanla" Een bericht voor ouderen Klein chemisch afval Inzameling landbouwfolie Vergaderschema Nieuwe aanwinsten bibliotheek Zevenhuizen S7 Informatie-avond openbare basisschool '"t Reigerbos' pagina 4 Hart van Holland/1 april 1992 Barry Hughes z Jeugdboeken Informatieve boeken uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! 11 Naam: Adres: Plaats: MMi Zevenhuizen -De door de jeugd van zondagsschool, jeugdclubs, koffiebar en anderen op touw gezette acties voor het hospitaalschip "Anastasis" hebben in totaal ca. zesduizend gulden opge bracht. Vrijdagavond beet de koffiebar het spits af van de activiteiten die er dat weekeinde: vrijdag en zaterdag, in en om het Hervormd Centrum, gehouden werden, toen kwam er een spreker op bezoek van Jeugd met een Opdracht, de organisatie die het hospitaalschip, met aan boord vrijwilligers, waaronder artsen, verpleegkundigen laat varen. Zaterdagmorgen was er een grote olie bollenactie die flink wat geld in het laatje bracht. Kinderen van de zon dagsschool van de Hervormde kerk hadden een week lang bestellingen van mensen opgenomen en konden die nu gaan leveren, 's Middags was er een jeugdbraderie van de jeugdclubs, met o.a. popcornverkoop en attracties. De actie voor de Anastasis werd zondag met een gezinsdienst in de Hervormde kerk afgesloten. De agrarische bedrijven in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden er op geattendeerd dat op 10 april a.s. van 8.30 - 12.00 uur wederom de mogelijkheid wordt geboden landbouwfolie in te leveren bij de werkplaats van de afdeling gemeentewerken, Burgemeester Klinkhamerweg 22 te Zevenhuizen. Ingeleverd kunnen worden: - folies die gebruikt zijn als zogeheten kuilzeilen; - kunstmest c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen geweven materiaal); - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven. Niet toegestaan is het inleveren van: - folies die zijn gebruikt als tuinbouwplastic (veldgewassen); - folies die bij het ontsmetten van grond zijn gebruikt; - plastic voorwerpen, zoals jerrycans en buismateriaal. Het ingezamelde folie zal via het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbe- drijf Midden-Holland en Rijnstreek worden afgevoerd naar een recycling bedrijf. Aldaar zal de folie weer geschikt worden gemaakt als grondstof voor de plasticbereiding. 27 april 1992: Commissie A.B.Z. te 19.30 uur; 27 april 1992: Commissie Financien c.a. na afloop commissie A.B.Z.; 28 april 1992: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 29 april 1992: Commissie Ruimtelijke Ordening c.a. te 19.30 uur; 19 mei 1992: Raadsvergadering te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Zevenhuizen-Moerkapelle - "Bij voetbal wedstrijden wordt altijd over motivatie gesproken. Zondag moeten we winnen.' Motivatie, doodziek word ik van dat woord. Ik kom uit een Engels nest met een goede vader die wilde dat het hele gezin bij het breakfast aanwezig was. Dus zaten we om zeven uur aan tafel 's- morgens. We moesten vreten en onze bek dicht houden. Ik heb nooit gezien dat mijn moeder tegen m 'n vader zei: "Ben je vandaag goed gemotiveerd?" M'n vader kwam na een negen-urige werkdag moe thuis en ging op de bank liggen. Tegen woordig mag dat niet meer, heb je stress. Hij was gewoon moe. Ik las in een za kenblad over een bedrijf dat perso neelsleden die een jaar niet ziek geweest zijn, twee weken gratisvakantie - in Bermuda aanbiedt. Zoiets is levensge vaarlijk. De vrouwen rekenen erop en kopen vast zonnekleding. Als hun man zich een dag niet lekker voelt wordt hij naar z 'n werk geschopt". Bovenstaande woorden en een veel voud daarvan, hier en daar met wat Engelse uitdrukkingen vermengd, wer den woensdagavond uitgesproken door Barry Hughes. Deze Nederlandse Engelsman, wie het leiderschap op het lijf geschreven staat, gaf een bloemle zing 'sociaal gedrag in het bedrijf', vermengd met een dosis humor. Barry Hughes was op uitnodiging van de On dernemersvereniging "Zevenhuizen- Moerkapelle", naar dorpshuis "Swan- la" gekomen om de plaatselijke onder nemers, in een stortvloed van woor den, met uitgebreide vocabulaire, de verwantschap tussen het voetbalbe- drijf en de zakenwereld te tonen. Hij hield hen als het ware een spiegel voor hoe het 'niet moet' en wees erop, aan de hand van plenty voorbeelden, hoe be langrijk het is om een goed werkklimaat te scheppen in een bedrijf. "Je kunt je mensen alleen motiveren als er een goed werkklimaat is: iedereen op de juiste plaats. Iedereen in jouw bedrijf voelt zich belangrijk. Je moet er een team van maken, net zoals het Neder landse elftal. Alle mensdn het 'wij'-ge- voel geven. Ook de schoonmaakster hoort daarbij. Zij zorgt ervoor dat toi letten, de kantine en de werkplekken er verzorgd uitzien." Hij schetste enkele voorbeelden en liet de aanwezigen als het ware door een andere bril hun medewerkers en hun bedrijf bekijken: -Hoe belangrijk het is iedereen en z'n achtergronden te ken nen en belangstelling te tonen. -Het vriendelijke en correcte tegemoet tre den van de klanten (geen receptioniste aan de balie laten breien b.v;enz. enz. Hughes benadrukte het belang van goede 'communicatie', gaf er diverse hilarische voorbeelden van en had niet alleen de lachers op zijn hand, maar hield ook de aandacht van de aanwe zigen van begin tot eind gevangen. UJ LU UJ N X 3 Romans: Ripley, Alexandra - Scarlett, het vervolg op Margaret Mitchell's Gejaagd door de wind. Gejaagd door de wind eindigt als Rhett Butler zijn vrouw Scarlett O'Hara verlaat en Scarlett bedenkt dat er morgen weer een dag is, dat zij Rhett zal terugwinnen. Ripley gaat, in vergelijkbare stijl schrijvend, verder vanaf dat punt. Scarlett doet van alles om Rhett terug te krijgen, aanvankelijk zonder enig succes. De zaak lijkt hopeloos als Rhett, niet wetend dat Scarlett zwanger is, zich van haar laat scheiden en hertrouwt. In het begin komt Scarlett erg hysterisch over en gebeurt er weinig, maar in de loop van het verhaal wordt het boek beter. Op het laatst is het spannend. De vertaling is stijf anachronistisch qua woordkeuze en niet altijd juist. Nochtans zal dit boek een warm onthaal vinden bij alle liefhebbers van "Gejaagd door de Wind" en hen niet teleurstellen. Mooi uitgegeven. Top tienboek. Frituurvet, lege plastic verpakkingen (bijvoorbeeld van motorolie, wasmid delen of andere huishoudelijke artikelen) worden niet meer aangemerkt als klein chemisch afval. Deze afvalstoffen kunnen in de grijze minicontainer worden afgevoerd. Op maandag 13 april a.s. wordt in de openbare basisschool '"t Reigerbos" (ingang Zaagmolenpad 1) een informatie-avond belegd, die speciaal is bedoeld voor de ouders van kinderen, die in de periode van 1 juli 1992 tot 1 augustus 1993 vier jaar worden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Er wordt U dan eerst het een en ander verteld over de eerste jaren basisonderwijs. U kunt kennismaken met verschillende leerkrachten en bovendien bestaat de mogelijkheid om in een aantal lokalen de leermethoden van de hogere groepen te bekijken. Het onderwijsteam van 't Reigerbos ontmoet U graag op 13 april a.s. Zevenhuizen -De collecte voor het Reumafonds heeft in Zevenhuizen f 2574,opgebracht. Mevrouw D. Kruis-Bemond zegt, namens het Reumafonds, alle collectanten van Ze venhuizen en Oud-Verlaat hartelijk dank voor hun medewerking en ieder een die een financiële bijdrage leverde. Kuper, Sjoerd - Het Zakmes De zesjarige Mees, zoon van een be roemde zangeres, krijgt op zijn eerste schooldag te horen dat zijn vriend Tim gaat verhuizen. Voordat Tim vertrekt, laat hij Mees zijn zakmes zien. Mees ontdekt thuis dat hij het zakmes per ongeluk in zijn eigen zak heeft gestopt. Hij wil het mes graag teruggeven maar weet niet waar Tim woont. Via een te levisieoptreden bij Bert Boots kinder show kan hij Tim het mes weer terugge ven. Een orgineel verhaal, erg leuk verteld. Sjoer kuyper schrijft in eenvoudige, be grijpelijke taal en is geenszins betutte lend. Bepaalde ideeen en gedragingen komen tot uiting die kinderen van deze leeftijd zullen herkennen. Een gezellig boekje om voor te lezen, maar zeker ook om zelf te lezen voor goede lezers vanaf ca. 7 jaar. Met enkele zwart-witte tekeningen en een gekleur de kaft. Ook te zien geweest als televi sieserie bij de Avro. Wilkes, Angela - Mooie boel In groot formaat uitgevoerd doe-boek over milieuvervuiling. Problemen waarmee de mensheid op dit gebied te maken heeft, worden op het niveau van kinderen en met voorbeelden uit de directe omgeving duidelijk gemaakt. Door het zelf doen van allerlei eenvou dige proeven, waarbij meestal wel aan wezige simpele hulpmiddelen gebruikt worden en die van duidelijke aanwijzi- gingen zijn voorzien, zo nodig met stap voor stap foto's krijgen kinderen in zicht in deze problematiek. Het posi tieve is dat de kinderen ook verteld wordt wat ze er zelf tegen kunnen doen Deze aanbevelingen zijn eenvoudig uitvoerbaar. Kinderen worden zo zelf aan het denken gezet over problemen en oplossingen. De zeer, vele, mooie, verhelderende kleurenfoto's geven de essentie goed weer. Mooie uitvoering op helder wit papier. Vanaf ca. 9 jaar. Zevenhuizen - Op zondagavond 5 april wordt er weer een jeugddienst gehou den in de Hervormde Kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint luidt: "GEEN PANIEK! De voorganger is Ds Radstake uit Rot terdam. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Ad r. Verhoef uit Zevenhuizen. Zevenhuizen - Onder auspiciën van de Stichting "Zeven Muzen" wordt er op woensdag 1 april in het dorpshuis "Swanla" door Aad Wieman, "De Veer man" opgevoerd. Hij vertelt en speelt een vrolijke sprookjespotpourri met muziek en mime. De voorstelling begint om 14.00 uur en is bedoeld voor kin deren vanaf 5 jaar. De toegangsprijs bedraagdt vijf gulden, vrienden van de "Zeven Muzen" hebben 2 kwartjes kor ting. De Veerman leeft op een boot op de rivier. Hij doet niets anders dan men sen onverzetten van de een naar de andere oever. De Veerman is een zwijgzame, sombere man. De mensen maken liever een omweg over de brug dan zich door hem te laten overzetten. Op een dag heeft de Veerman er genoeg van en springt overboord. Hij komt in een fantastische onderwaterwereld te recht, waar hij allerlei kostelijke avon turen beleeft met muziekinstrumenten, een draak, een reus en een prinses. Zevenhuizen - Op woensdag 8 april (14.00 uur) zal in het Herv. Centrum te Zevenhuizen een voorlichtingsmiddag worden gegeven met als onderwerp: "Veiligheid op leeftijd thuis", afgekort "VOLT". Deze middag is voorbereid door de Alg. Ned. bond voor Ouderen. Het mag algemeen bekend zijn, dat veel ouderen op de weg, en in nog meerdere gevallen, thuis, bij een ongeval betrok ken zijn. Het is de bedoeling met deze voorlichting het aantal ongelukken ter ug te dringen of mogelijk geheel te voor komen. Het kan voor iedereen van nut zijn om op de gevaren te worden gewezen. Het leek de Anbo daarom van belang om deze voorlichting niet alleen tot leden te beperken. Daarom worden alle ouderen, die belangstelling hebben voor dit onderwerp, uitgenodigd om deze voorlichtingsmiddag bij te wo nen. Kosten zijn er niet aan verbonden. De voorlichting met o.a. diabeelden, zal worden verzorgd door Mevr. L.T. Ra- kers uit Alphen aan den Rijn, die werkt namens de stichting Consument en Veiligheid van de drie Ouderenbonden. De deelnemers worden verzocht pen en papier mee te nemen. Zevenhuizen-Moerkapelle -Dinsdag 23 maart om 17.30 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een auto te water aan de Wollefoppenweg. Ter plaatse geko men bleek dat de bestuurster de auto had kunnen verlaten en zich ongedeerd in een weiland bevond. Met behulp van een ladder over de sloot kon ze weer worden teruggehaald. Een boom zorg de er voor dat de auto niet in z'n geheel op de kop in het water terechtkwam. De eveneens gealarmeerde brandweer en duikers hebben niet in actie hoeven komen. Vrijdag 26 maart om 15.15 uur werden de brandweercorpsen van Moerkapel- le en Zevenhuizen gealarmeerd voor een brandmelding in een pand aan de Industrieweg te Moerkapelle. Een stroomstoring bleek die melder in werking te hebben gesteld. Zondag 29 maart om 9.00 uur was er weer alarm. Ditmaal was er olie op het wegdek van de Burg. Klinkhamerweg terechtgekomen, ter hoogte van de Opril. Een bestuurder had zijn voertuig op de vluchtheuvel geparkeerd, wat eigenlijk niet de bedoeling was. Nadat de auto door een bergingsbedrijf was weggehaald, is het wegdek door de brandweer gereinigd. Zevenhuizen/Moerkapelle Zondag 5 april Zevenhuizen Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Batelaan Voorschoten 19.00 uur ds. W. Rad stake Rotterdam Oud Verlaat: 10.00 uur ds. H. Gaas- Geref.kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse H.A. R.K. Communieviering dorpshuis 10.15 uur Moerkapelle Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur dienst Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAX HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode - Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein - Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 - Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cenll J i Ma EN

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4