Rijneveld Politieberichten fé. Gemeente Rijneveld Regio Kerkdiensten Kom in de kas HET ANKER Concert Jacques van den Dool Zang en Vriend schap geeft Pas sie-uitvoering Burgemeester koopt eerste HSL-tas Begoniarit Snel Hairstyling ook in Reeuwijk Koffiebar Galerie Laerken Koffieochtend Culturele Raad Rijneveld CONCERT Verbondenheid Zuidpias-gemeenten neemt toe Hart van Holland/1 april 1992 pagina 7 Benthuizen Medische diensten Dit jaar niet in omgeving waddinxveen maar in Pijnacker en Berkel JOHAN VAN KEMPEN, JAAP STORK ZONDAG 5 APRIL 1992 Regionale vergadering PvdA-fracties steunt Plan Zuidplaspolder Hazerswoude-dorp -Jacques van den Dool geeft op 16 april a.s. in de Gere formeerde kerk van hazerswoude-dorp een Passie-concert. Het is het tweede concert in de serie 'orgelconcerten' die de orgelcommissie van deze kerk dit voorjaar organiseert. Jacques v.d. Dool speelt werken van o.a. Joh. Seb. Bach, L.N. Clérambault, G. Lasceux, S. de Lange sr. en H. Andries- sen. Jacques van den Dool verzorgde reeds vele optredens voor radio en t.v. en maakte concertreizen naar o.a. Frank rijk, Engeland, Duitsland, Schotland, de Verenigde Staten, Canada en de Ne derlandse Antillen. Hij is tevens can tororganist van de hervormde Ge meente te 's-hertogenbosch, alwaar hij ook dirigent is van het Stedelijk Phil- harmonisch Orkest en het Ch. Gem. Koor Cantabilé, alsmede dirigent van "Orpheus" te Druten. Het concert begint donderdag 16 april a.s. om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk te Hazerswoude-dorp op de hoek van de Dorpsstraat/Korenmolenlaan. Inl. tel. 01728 -8127. Hazerswoude-dorp -Op maandag 13 april geeft het Chr. Gemengd Koor "Zang en Vriendschap" een passie-uit voering in de Geref.kerk aan de Koren molenlaan 4 te Hazerswoude-dorp. Uitgevoerd worden: Stabat Mater van Frantisek Tuma; Siehe, das ist Gottes Lamm van Gottfried August Homilius, Koralen uit de Mattheüs Passion van Johann Sebastian Bach en Unser Vater van Gottfried August Homilius. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door Wim Dijkstra, terwijl de algehele leiding in handen is van dirigent Ger Hovius. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Op 12 april zullen de Koralen uit de Mattheus Passion en de beide motetten van Homilius door "Zang en Vriend schap" in de Hervormde kerk van Ab- benes ten gehore worden gebracht, aanvang 20.00 uur. Hetzelfde programma wordt ook op 17 april in de Gereformeerde kerk van hazerswoude gebracht aanvang 19.30 Rijneveld -In de nacht van dinsdag op woensdag, werd getracht om in te bre ken in een woning aan de Breitnerlaan te Hazerswoude-dorp. Met een steek- voorwerp werd het siot in de schuifpui bewerkt. De dader slaagde niet in zijn snode plannen en gaf de poging op. Diezelfde nacht werd er echter wel in gebroken in een woning aan het Jan Tooropplein in Hazerswoude-dorp. Ook daar werd met een steekvoorwerp de schuifpui bewerkt. De dader zag kans in de woning te komen, alwaar hij e.e.a. wegnam. Ook in Benthuizen zijn de inbrekers actief geweest. Aan de Croesink werd een bovenlicht geforceerd, waarna de dader het ondergelegen raam kon ope nen en binnenklimmen. Hij doorzocht de woning waarbij hij zelfs voorzichtig de slaapkamerdeur van de in slaap zijnde bewoonster sloot. Nadat hij geld en girokaarten had gevonden verliet hij de woning aan de achterzijde. Rijneveld -Morgen, donderdag 2 april, koopt burgemeester M. Boelen van de gemeente Rijneveld, de eerste HSL-tas van de werkgroep "Geen HSL door het Groene Hart". Dat gebeurt om 17.15 uur op het gemeentehuis in Hazerswoude- Rijndijk. Tegelijkertijd wordt het spe ciale actie-bord, dat door leerlingen van de Haduard-Mavo is gemaakt, ont huld. Met de verkoop van de HSL-tassen, wil de werkgroep geld inzamelen om haar activiteiten verder te financieren en daarnaast de bevolking meer betrek ken bij de kwestie. Het is de bedoeling dat men de tassen op centrale plaatsen in alle kernen van de gemeente kan kopen. Meer informatie over de ver kooppunten volgt binnenkort. In de tassen bevindt zich trouwens een fol der waarin de werkgroep informatie geeft over de stand van zaken betreft de aanleg van de HSL. Het ziet er naar uit dat de werkgroep voorlopig nog haar handen vol zal hebben aan het opzetten van acties. Rond de zomer van 1993 wordt name lijk pas een besluit over de aanleg van de Hogesnelheidslijn verwacht. hazerswoude-dorp - 4 en 5 april R.K. H.H. Engelbeaarder 4 april 19.00 uur Woorddienst met gem. koor. 19.00 uur H. Mis in De Hoeksteen Ben thuizen 5 april 10.00 uur H. Mis met latijnese gezangen met gemengd koor. 11.30 uur H. Mis met jongerenkoor. 4 april De Hoeksteen: H. Mis 5 april Hervormde kerk 10.00 uur ds. K. Exalto 18.00 uur ds. J. Boer SOW- gemeente De Hoeksteen 10.00 uur dienst 17.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst 4 en 5 april dokter R.H. Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop tel. 01727 - 15700 Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op vrijdag 3 april a.s. organiseert A.M.C. "The Sky- masters" te Nieuwerkerk a.d. IJssel de "Begoniarit". Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/ TRR reglement, voor de Gezelligheids klasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ca. 30 km. De duur ca. anderhalf uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café "De Roode Leeuw", 's Gravenweg 379 te Capelle a.d. IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. Inl. tel. 01803-12200. leiswijk-Op zaterdag 4 april a.s. wordt oor heel nederland Kom in de kas ^fganiseerd. ook in tuinbouwgebied e kring" zijn er verschillende agrari- ®eondernemers die op deze dag hun openzetten voor een groot pu- 'ok. In Pijnacker (Strikkade, Pieter ,Jefman'a.an en Molenlaan) en Berkel Rodenrijs (Kleihoogt) zijn er 16 be- ')ven die dit jaar aan Kom in de Kas eedoen. De meeste deelnemende be- ']ven in Pijnacker en Berkel behoren tot de anthuriums, tomaten, orchideeën, komkommers en paprika's. Daarnaast kan ook een bezoek worden gebracht aan een veehouder. Behalve de groei van de gewassen is er op veel kweke rijen nog iets extra's te zien. Zo worden er presentaties verzorgd op het gebied van biologische gewasbescherming en gebruik van energie en water in de tuinbouw. Verder wordt er een bloe men en groenteshow gehouden en is er een demonstratie bloemschikken te categorie 'tuinbouw'. Bij hen kan zien. heirj'-n '<enn's§ernaakt met een veel geel aan verschillende teelten. Tot de /nemers behoren onder meer kwe- kerijen met rozen, chrysanten, planten, De deelnemende bedrijven zijn op 4 april herkenbaar aan een bord bij hun bedrijf. Kom in de kris duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Regio- Snel Hairstyling heeft nu ook in Reeuwijk een vestiging. Begin februari opende Snel Hairstyling een nieuwe kapsalon in de Van Heuven Goedhartstraat in Reeuwijk. Naast deze vestiging zijn er salons in Bos koop, Waddinxveen en Hazerswoude- Rijndijk. De enthousiaste medewerksters vol gen de trend-ontwikkelingen op de voet. Regelmatig volgen zij cursussen, zodat allerlei nieuwe produkt-ontwik- kelingen en technieken in eigen salon direct toegepast kunnen worden. De laatste jaren werken zij met milieu vriendelijke produkten. Vooral op het gebied van permanenten zijn de am monia-vrije vloeistoffen in opmars. Een groot succes trouwens, want deze produkten zorgen voor een optimale kwaliteit van het haar. Geen droge en doffe haarpunten meer die gauw kunnen afbreken. Belangrijk zijn bij Snel Hairstyling de adviezen die de klant meekrijgt voor de verdere behandeling thuis, zodat het kapsel langer in model zal blijven. Snel hairstyling heeft een aantal voor- deelpunten: *Een kortingskaart voor vaste bezoe kers. Bij ieder bezoek aan één van de salons ontvangt de klant een stempeltje. Dat geeft na een paar behandelingen een extra korting. *Op woensdag is er een speciale kin- derknipmiddag. Er worden leuke vide ofilms vertoond en naafloop is er op die middag voor kinderen t/m 13 jaar een korting van 20% *Voor scholieren van 14t/m 18jaariser een aantrekkelijke prijs voor knippen, wassen en geibehandeling. *65 plussers kunnen een extra korting krijgen op dinsdag, woensdag en don derdagmorgen. *Tenslotte de permanentservice. Bij Snel Hairstyling worden klachten bin nen een bepaalde termijn, zonder bij komende kosten snel en vakkundig verholpen. (zie advertentie) Hazerswoude -Zaterdag 3 april is er bij koffiebar "De Schutse" een gospelshow die gepresenteerd wordt door het duo "Marc en Jimmy" De koffiebar "De Schutse" is gevestigd aan de Breitner laan 1. Inl. tel. 9733. Hazerswoude-dorp - Van 12 april tot 24 mei wordt er in Galerie Laerken, aan de Bent 2 in Hazerswoude-dorp een ex positie gehouden. Exposanten zijn Keld Moseholm Jorgensen met bron zen beelden en tekeningen en Ole Pultz met olieverfschilderijen. De opening op 12 april wordt verricht door de am bassadeur van Denemarken, Torben Frost. Galerie Laerken is eigendom van Ton en Inga Ouwerkerk-Rahbek. Benthuizen - woensdag 8 april is er een koffieochtend voor vrouwen in het Verenigingsgebouw "de Bron", achter de Ned. Herv. Kerk, Dorpsstraat 42. De spreekster is mevrouw A. Hoek-van Kooten. Het onderwerp is: "Het gezin Vroeger en Nu". Mevrouw Hoek-van Kooten heeft jarenlange praktijkerva ring als arts. Zij zal ondermeer vanuit een positief christelijke benadering in gaan op gezinsvorming en seksualiteit in het huwelijk. De aanvang is 9.30 uur, er is een kindercrèche. De toegang is gratis, voor meer inlichtingen tel. 079- 313856. fluit en orgel/piano Chopinlaan 2, Hazerswoude-Rijndijk Toegang 3,50 Aanvang 15.30 uur Werken van: Stanley, Chopin, Saint-Saëns, Cécil Chaminade Kaartverkoop: Bloemenboutique Jacques de Groot, Da Costasingel, Hazerswoude-Rijndijk en: Slagerij van Stuijvenberg, Ambachtsplein, Hazerswoude-Dorp en op de dag van uitvoering vanaf 15.00 uur aan de zaal. CT-7 Ingezonden De PvdA-fractie van Nieuwerkerk a.d. IJssel had de afdelingen van Moord recht en Zevenhuizen/Moerkapelle toepasselijk uitgenodigd in een verga derruimte in de wijk 'Zuidpias', zo zei Chris Nebelsteijn, wethouder van Nieuwerkerk in zijn opening. Hij maak te de weg vrij voor André Bonthuis, burgemeester van Moordrecht, welke een uitgebreide uiteenzetting zou ge ven van de plannen, zoals die tot nu toe zijn opgesteld door de Kon.Ned. Hei- demaatyschappij. Een stuurgroep, die onder leiding staat van burgemeester Bonthuis en waarin alle Zuidplasge- meenten vertegenwoodigers zitting hebben, heeft opdracht gegeven tot de opstelling van dit zgn. 'Landschaps structuurplan voor de Zuidplaspol- der". Het plan beoogt een toekomstvisie te geven op de ruimtelijke problematiek van de Zuidplaspolder, welke samen met de Tweemanspolder en de Een- drachtspolder het meest westelijk gel;eden deel vormen van het Groene hart van Holland, terwijl dezen tevens grenzen aan de groen bufferzone, die wordt gevormd door o.a. de gordel van Rotte en Rottemeren die als groen strook idealiter moet zijn verbonden met de Hitlanden. De oprukkende steden bedreigen niet alleen deze groene bufferzone, maar noodzakelijke verplaatsing van kassen uit bijvoorbeeld het Westland zouden ook van de Zuidplaspolder één groot glasareaal kunnen gaan maken. De Zuidplasgemeenten willen zelf be palen wat er met dit gebied in de toe komst gaat gebeuren. Zij willen ook een belangrijke stem hebben in de situering van nieuwe grote woningbouwlokaties, zoals die door de steden worden ge wenst. De PvdA-fracties presenteerden vorige week donderdag voor het eerst hun gezamenlijke visie, met als doel daar mee ook een standpunt in te nemen met betrekking tot de plannen voor de ver stedelijking van Rotterdam en Gouda. Zij vinden het Structuurplan een goede basis, als antwoord op de vragen om trent de vele plannen voor woning bouw, bedrijfsterreinen, glastuin bouw, sliblokatie en ecologische zo nes. In de bijeenkosmt namen de afdelingen van genoemde gemeenten hun stand punten in en constateerden dat hun belangen met elkaar zijn verbonden. Zo legde Steef Hessevoort, raadslid van moordrecht, in zijn verhaal de nadruk op de beperkte groei-mogelijkheden die moordrecht nog heeft. Dit gaat ten koste van de voorzieningenstructuur. Hij pleitte voor een kleine uitbreiding van Moordrecht, direct tegen de be staande kern. Pouw Hofman, raadslid in Zevenhui zen/Moerkapelle. betoogde o.m. dat zijn gemeente een recreatief centrum aan het worden is, waarbij de open ruimte tussen Rotterdam en Nieuwer kerk van groot belang is. Een tweede Zevenhuizerplas, noorde lijk van de Wollefoppenweg, zei hij een goede zaak te vinden, mede om een natuurlijke begrenzing te vormen tegen verdere stadsuitbreiding naar het noorden. Hij meende voorts dat er nu spoedig een gezamenlijk fonds moet komen om het structuurplan ook daadwerkelijk te kunnen uitvoeren. Jos kroon, raadslid in Nieuwerkerk, legde de nadruk op het open houden van de Groene Zoom, welke juist bij Nieuwerkerk het meest wordt bedreigd door de mogelijke bouw van een Acht- kamp. Ook al zouden er, zoals hij meent, niet 5000 maar maximaal 3500 woningen kunnen worden gebouwd, dan ook mag dat niet ten koste gaan van deze Groene Zoom. Tenslotte werd door kees v.d. Zal, provinciaal statenlid en in die functie woordvoerder voor het Streekplan oost, opgemerkt dat hij heel blij is met de wijze van denken over de inrichting van onze polders en met het LSP. Hij zei het hiermee wel gemakkelijk te hebben als 'man van het groen', maar er tevens van overtuigd te zijn dat het denken over landschapsinrichting in derdaad bij het landschap moet be ginnen. Het landschap is doorgaans een sluit post vanderuimtelijkeordening. Hij zei ook positief te staan tegenover dit be gin van intergemeentelijk overleg en hoopte dat het plan ook een verdere financiële onderbouwing zal krijgen. Dit laatste werd ook nog eens door Chris Nebelsteijn onderstreept toen deze de leerzame en politiek inspire rende bijeenkomst sloot. Jammer dat er geen raadsleden van Waddinxveen aanwezig konden zijn, daar deze door een raadsvergadering allen waren verhinderd. Woordvoerders uit Waddinxveen heb ben wel uitdrukkelijk verklaard bij de discussie over het LSP betrokken te willen blijven, hetgeen de aanwezige fracties in hun oor hebben geknoopt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7