De Chipendales 1 april-mo Kerkdiensten Actie voor Anastasis groot succes Reconstructie Uitslag le voor- Jhr. vd Weistraat jaarswedstrijd Oud Papier Nesse vliet Biljarten Reanimatie cursus Eerste wedvlucht Stormvliegers Voorbereidingsbesluiten. Jeugddienst Milieuvereniging Geslaagd Evangelist uit Cuba Paasuitvoering Asaf en Asarela Moerkapelle -litot ÜOH -fioUoHÖ... ket led qelezei Waddinxveen Christen vrouwenbond Waddinxveen Simavi-collecte Waddinxveen Fototentoonstelling groot succes 1 april La Baraque 10 en 11 april a.s. De duiven vlogen snel want thuis werd op hen gewacht... Gemeenteraad Zevenhuizen-Moerkapelle Hengelsportvereniging Milieutip /A Hart van Holland/8 april 1992 pagina 11 Zevenhuizen Palmpasen 12 april Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur ds. P.J. Stam Katwijk a. Z. Oud Verlaat 10.00 uur drs. P. Buite laar Rotterdam 19.00 uur de heer Asscherman jeugddienst Geref.kerk 9.30 uur drs. A.F. de Oude Rotterdam 18.30 uur ds. W. Jeroense Moordrecht Ver.v. Vrijz. Herv. 19.00 uur ds. J. van Rossum Moerkapelle Hervormde kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gemeente 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Deze jongeren genoten van het kegelspel op de braderie van de jeugdclubs ten bate tan de Anastasis Zevenhuizen - Het hulpverleningsschip van de internationale christelijke hulpver leningsorganisatie Mercy ships, van jeugd met een Opdracht, "De Anastasis", kan door de actie die de afgelopen weken in Zevenhuizen is gehouden, een bedrag tegemoet zien van ruim 6000 gulden! Dit bedrag is bijeengebracht door verschil lende activiteiten zoals de oliebollenactie waar iedereen wel iets van gemerkt heeft. Het verkopen van de bijna 10.000 oliebollen was door de 'bakker-Gerritsen kwaliteit' van de oliebollen, geen enkel probleem. Daarnaast is op zaterdagmiddag 28maart een jeugdbraderie gehouden en konden in diverse Zevenhuizense kerken puzzelstukjes worden gekocht waarmee de 'Anistasis' bij elkaar gepuzzeld kon worden.Tenslotte kan nog genoemd worden een presentatie bij koffiebar "t Praathuis" over de activiteiten van de "Anastasis" waarbij ook nog een collectebus is rondgegaan. Op deze manier heeft Zevenhuizen kennis kunnen nemen van de activiteiten van Mercy Ships en hebben jongeren uit Zevenhuizen (en Moerka pelle) zich ingezet voor mensen in erbarmelijke omstandigheden. Al met al kan er gesproken worden van een groot succes. Oud Verlaat - De christelijke basis school "De Nessevliet" in Oud Verlaat, organiseert a.s. vrijdag en zaterdag weer een oud-papier-actie. De contai ner staat zowel vrijdag als zaterdag op de parkeerplaats bij gebouw "De Vier- kap". Papier, s.v.p. gebonden en/of in dozen inleveren. Naar aanleiding van te nemen voorbe- reidingsbesluiten op wijziging van be stemmingsplannen, vroeg de heer P. Hofman PvdA zich af of de Weegbrug die van de Noordelijke Dwarsweg naar het industrieterrein verhuist, niet sa men met nieuwbouw van Latuco ge realiseerd kan worden. De heer S. de Jong CDA vroeg zich af waarom nu reeds, bij het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de realisatie van aanleunwoningen nabij De Zevenster, gesproken wordt van een aantal van 17. "Dat kan toch ook in een later stadium". De argumentatie als antwoord van burgemeester Lips, na een korte zie kenhuisopname weer de voorzitters hamer hanterend, was dat er herhaal delijk gezegd is dat er betaalbare wo ningen gebouwd moeten worden en dat er daarom van het aantal van 17 uitge gaan moet worden en nu alvast ge noemd wordt, als een principebesluit. De SGP/RPF-fractie stemde tegen de realisatie van een permanente tennis- hal "De Zevensprong" aan de Zeven- huizerplas welke voorheen in de winter overdekt was d.m.v. een ballon, als mede tegen een uitbreiding van disco theek/eetcafé La Baraque, uit princi piële overwegingen. De heer P. Hofman PvdA vroeg zich af waar de fietsenstalling is gebleven in het plan van J. Otterspeer voor een strandstoelenberging, kioskruimte, betaalde toiletten en een politie- en EHBO-post bij de Zevenhuizerplas. De heer S. de Jong CDA was bang dat er een terras zou komen, iets wat er al is bij de Strandgaper. De kiosk is geprojecteerd ten oosten van de parkeergelegenheid aan de Middelweg, nabij De Strandga per. De heer De Jong CDA dacht vanuit de geruchtenstroom te hebben begrepen dat de realisatie van de kiosk niet doorgaat, in ieder geval niet door de vergunningaanvrager. Geen opmerkingen klonken er met be trekking tot de bouw van vier woningen aan de Oranjestraat in Moerkapelle (voormalig terrein Bac en D. de Graaf). Omdat het bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan 'dorp' omdat de goothoogte aan de achter zijde te hoog is, moest er een voorbe reidingsbesluit ex. artikel 19 genomen worden, omdat B. en W. (en de raad) het stedebouwkundige plan zeer ac ceptabel vinden. De woning aan de Moerkapelse Zijde, ten westen van nummer 15 moet on geveer 15 meter in westelijke richting worden verschoven. Ook hiervoor werd een voorbereidingsbesluit geno men. De heer P. Hofman PvdA liet bedenke lijke geluiden horen ten aanzien van de bouw (grotendeels herbouw na brand) van een mestkuikenstal (intensieve veehouderij) aan de Knibbelweg. Van 47000 kuikens gaat de eigenaar nu een schuur bouwen waarin 65000 kuikens opgefokt kunnen worden. Moerkapelle -Wethouder B. van Yperen deelde, staande de openbare raads vergadering mede, dat de werkzaam heden voor de reconstructie van de Jhr. V.d. Weistraat in Moerkapelle zijn aanbesteed. De laagste inschrijver was Hazebroek en Tamerus aan wie de werkzaamheden voor een bedrag van f 262.200 excl. BTW, zijn gegund. Moerkapelle -De Vrienden van de Hart stichting en het Rode Kruis, afdeling Moerkapelle, hebben in maart weer een Reanimatiecursus gegeven. De deelne mers hebben allen het Reanimatie-di- ploma ontvangen. Dat zijn: dames Te Meij, Tamerus en Kaashoek en de he ren Jonker, Scholten, Oudijk en Dol. ledereen die wil kan een dergelijke re- animatie-cursus volgen. Er worden geen toelatingseisen gesteld, zoals een ËHBO-diploma. Wel wordt van belang geacht dat de cursist zich eenvoudige theorie eigen kan maken en over vol doende uithoudingsvermogen be schikt om de reanimatie in de praktijk te kunnen toepassen. De Nederlandse Hartstichting heeft u nodig! Momenteel overlijden ieder jaar nog zon 10.000 mensen voordat zij het ziekenhuis bereiken, omdat levensred dende hulp in de vorm van hartmassa ge en mond-op-mond-beademing te laat komt of in het geheel niet gegeven kon worden. Veel van deze mensen kunnen in leven blijven, wanneer grote groepen van de bevolking gereani meerd kunnen worden. Er dus geen kostbare seconden verloren gaan. De Nederlandse Hartstichting rekent opu! In het najaar wordt er weer een start cursus gegeven. Aanmelden kan nu al jjij mevrouw L. van Manen, Herenweg 5, 2751 DE Moerkapelle tel. 01793 -2846. ^venhuizen -De Zevenhuizense post duivenvereniging "De Stormvliegers" ™eld zaterdagde eerste wedstrijd van net vliegseizoen. De wedvlucht werd Vanuit Minderhout gehouden en er na- men 666 duiven aan deel. De snelheid ?n de le duif was 1079.558 m. p.min. e afstand was 66 km. Het aantal prij zen bedroeg 167. Uitslag: C. Nobel 1,14; n r^en Hertog 2,7; KI. Koppenaal sr. 3, C. v.d. Graaf 4,24, 25; M. Strijdhorst J1; Wim en Coby 6,20; N. Koppenaal 8; RVan Leeuwen 9; E. Strijdhorst 10. Joh. zeedijk 12; Comb. Edeling 13; Joh. Stof- „erS 15; E.P. Verschoor 16,18, 23; G. «ands en Zn. 17; J.S. Heijkoop 19; Ton en Ank 21. Zevenhuizeh-Moerkapelle - De plaatse lijke ehngelsportvereniging hield de eerste voorjaarswedstrijd in de Heij- manswetering. E. van Erk werd eerste met 20 punten; 2. D. Bazen 19; 3. R. Huisman 18; 4. A.J. Stubbe 17; 5. B.v.d. Laan 16; 6. L. Schmidt 15; 7. J. Wiersma 14 pnt; 8. F. den Toom 13; 9. J. Hordijk 12; 10. A. Uittenbroek sr. Oud Verlaat - Zondag 12 april, aanvang 18.50 is er weer een jeugddienst in de kapel te Oud Verlaat. De dienst is voorbereid door de catechisanten uit Oud Verlaat. Zij zullen ook zelf enige liederen zingen. Voorganger in de dienst is de heer C. Kraaijeveld die over het onderwerp "Samen Sterk" zal spreken. Betreft: Loodveter. Het is weer lente. Heerlijk! krijgt u ook de kriebels om uw kamer te verande ren? Hebt u zin in een nieuw behangetje of nieuwe vitrage? Als u uw vitrage gaat vervangen en voor de oude vitrage geen andere bestemming hebt dan weggooien, kijk dan eens of er een loodveter onderaan zit. Lood is zeer giftig voor mens en dier. De zoom met de loodveter kunt u afknippen en inle veren bij het depot voor klein chemisch afval van de gemeente. Milieuvereniging Zevenhuizen, Post bus 101, 2760 AC Zevenhuizen. Zevenhuizen-Na een opleiding bij Insti tuut Praehep is mevrouw M.A. du Bois uit Zevenhuizen geslaagd voor het of ficiële Praktijkdiploma Boekhouden (P.D.B.) Moerkapelle - Zaterdag 11 april hoopt Tom White uit Cuba in gebouw "De Rank" - naast de Hervormde kerk - op uitnodiging van de Hervormde ge meente te spreken. De avond is een initiatief van de Stichting "De Onder grondse kerk". Dit is een interkerkelijke stichting die zich bezighoudt met het lot van christenen in de verdrukking. Aanvang van deze avond is 19.45 uur. Tom White, heeft jaren gevangen ge zeten om zijn geloof en zal over zijn ervaringen spreken, hetgeen in het Nederlands zal worden vertaald. Aan de avond zal verder meegewerkt worden door de Hervormde predikant drs. J.W. van Estrik van Moerkapelle en ds. J. Boer uit Benthuizen, er zal gelegenheid zijn om boeken van o.a. de spreker te kopen. Zevenhuizen - Het tweede team van biljartclub 'Hof van Holland' is zaterdag 4 april in Gouda ook districtskampioen geworden in de C4-kiasse. Het team gaat het district Gouda vertegenwoor digen voor het kampioenschap 'Ge west Nederland' dat gespeeld gaat worden 2 en 3 mei a.s. in Delft. Ingezonden: Moerkapelle - Het bestuur van het ge mengd koor "Asaf" en het jeugdkoor "Asarela" nodigen iedereen uit om te komen luisteren naar de Paasuitvoe ring. Iedereen is hartelijk welkom op zaterdag 11 april in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Moerka pelle. De avond begint om 19.45 uur. De leiding van deze avond heeft ds. D. Rietdijk. De dirigent van Asaf is Adriaan Verhoef. De dirigent van Asarela: W.E. Eggebeen Noorduin. Het orgel wordt bespeeld door Peter Verweij. Het belooft een gevarieerde avond te worden. Waddinxveen - Mevrouw Joke Ver weerd uit Woubrugge zal de aanstaan de ledenvergadering van de NCVB (Ne derlandse ChristenVrouwenBond) in gebouw "De Hoeksteen" aan de Es doornlaan opluisteren op 15 april a.s. 19.45 uur. Als onderwerp van deze avond is "Poëzie rondom Pasen" gekozen. Gasten zijn van harte welkom en infor matie kan men krijgen op tel. 01828 - 18549. Waddinxveen - De in Waddinxveen ge houden collecte voor Simavi (klein schalige medische ontwikkelingshulp), heeft f 9023,55 opgebracht. Namens Simavi bedankt mevrouw C. Kooistra-Boelmans, plaatselijk con tactpersoon, alle gevers en vooral de collectanten voor hun bijdr; *rn. Moerkapelle - Deze foto is nog van de openingshandeling van de fototentoonstelling die de Moerkapelse fotoclub hield ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, vorige week. Mevrouw Ups en wethouder Brouwer drukken op de knop (ba!) zoals vroeger gebeurde bij het nemen van een foto vanaf een statief. Dit antieke toestel flitste de genodigden in de foyer van dorpshuis "Op Moer". De lustrumtentoonstelling mag als een bijzondere aangemerkt worden, want er was veel moeite genomen door de leden om originele en leuke foto's te maken van de diverse verenigingen van Moerkapelle. Leden en bestuur van de verenigingen kwamen dan ook daarom naar de fototentoonstelling met leuke reacties. Zevenhuizen -"Zou het nou wel of geen 1 april-mop zijn?" vroeg menigeen zich af bij het lezen van de advertentie van bar discotheek "La Baraque", waarin het optreden van "De Chipendales" werd aangekondigd. Daarom de telefoon maar eens ter hand genomen en Ben Verburg om informa tie gevraagd. Die informatie leverde niets op. Dus, zelf maar eens even voorzichtig gaan kijken. (Het regende telefoontjes!) Wie twijfelde reed een rondje over het parkeerterrein van La Baraque, dat woensdagavond wel een openbare doorgaande weg leek. Maar echt daadwerkelijk naar binnen stap- pen, entreegeld betalen en de komst van "De Chipendales" afwachten, de den er slechts een tiental. Zij kregen een consumptie een zak chips en uiter aard hun entreegeld terug, toen bleek dat het inderdaad een 1-april-grap was. Deze was in samenwerking met Hart van Holland tot standgekomen. Arg waan wekte vooral het toegangsbedrag van f 27,50. Overigens had ook de ver keerde spelling van de echte (naam)"The Chippendales", argwaan kunnen wekken. De 'mannen' van hart van Holland hadden kaartjes gemaakt en die met opschrift "1 april" om hun hals gehangen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11