Hart van Holland Muziekverenigingen uit de regio doen mee aan groot RTL 4 televisiespektakel Waarnemend hoogheemraad Jaarlijks zangconcert Nieuw Leven Bezuinigingsmoe Gouwedames zijn er bijna!!! Coca-Cola Acrobatie show: grootste trampoline show van Europa! Expositie ikonen Oproep Oranje programma's Lentewandeling in het Lage Bergse Bos Stichting Werk- nemerspool Waddinxveen en de Stichting Jongeren werk zoeken: onbezoldigde bestu u rsleden Poging Guinness book of records Spektakel Heren 2 Dames 1 Wat gebeurt er allemaal? Foto-wedstrijd De Vuursche thuis Laatste competitieweekend Oranjeverenigingen opgelet: Jongerenwerk Lokatie Oproep Hart van Holland/8 april 1992 pagina 13 Regio - De heer P Molenaar (44 jaar) is op woensdag 25 maart jl. in de verenigde vergadering van het hoogheemraadschap van Schieland, aangewezen tot waarnemend hoogheemraad voor een periode van acht maanden, ingaande per 1 april 1992. Hij neemt hiermee tijdelijk de plaats in van de heer Jac. van der Eijk uit Zevenhuizen. Tevens is de heer P. Molenaar gedurende dezelfde periode benoemd tot voorzitter van het Rottedistrict. De heer J. Heijboer die tot op heden voornoemde functie vervulde, zal in deze maanden het voorzitterschap van het Ringvaartdistrict op zich nemen. De heer Molenaar uit Bergschenhoek, die in het dagelijks leven akkerbouwer van beroep is, is al vijftien jaar als hoofdingeland ongebouwd, lid van de verenigde vergadering. Eenzelfde periode zit hij in het bestuur van het Rottedistrict. Dat de heer Molenaar meer interesses heeft, bewijst het feit dat hij tevens actief is in de Raad van Toezicht van de Rabobank te Bergschenhoek. Resio - De muziekverenigingen: Excelsior uit Boskoop; Concordia uit Waddinx veen en De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen, doen op zaterdag 11 april mee aan een poging om een vermelding te krijgen in het Guinness Book of Records. Honderden muziekverenigingen gaan dan, op vele verschillende lokaties in Neder land, om 16.00 uur, gedirigeerd vanaf het RTL4- scherm, een speciaal door Piebe Bakker gearrangeerd muziekstuk spelen, het heet "De nationale Bomen mars en is gebaseerd op "De Fanfare" van Toon Hermans. RTL4 besteedt uitgebreid aandacht aan deze poging. Let op men komt langs de deur! Naast die poging gaan de muziekvereni gingen ook nieuwe deelnemers werven voor de Nationale Postcode Loterij. Van elke inleg geeft de nationale Post code Loterij 60 procent aan twaalf na tuurprojecten - in elke provincie één - van de Vereniging tot Behoud van Na- tuurmomumenten. Vandaar de titel van het te spelen nummer: "De Natio nale Bomen Mars". Bovendien steunt de Postcode Loterij de muziekverenigingen. Zij kunnen im mers bijv. extra geldprijzen winnen voor de verenigingskas of voor de aanschaf van nieuwe uniformen of in strumenten. Het televisieprogramma begint om 15.30 uur. Een half uur is er eerst een concert te zien van een aantal muziekverenigin gen wat op 28 maart in Aalsmeer is opgenomen. Rond 16.00 uur wordt er live overgeschakeld naar Amersfoort waar het startsein voor de unieke mu- ziekhappening gegeven wordt, waar aan duizend muziekverenigingen zich hebben aangemeld. De presentator hiervan is Hans van der Togt (live). Vervolgens zullen alle deelnemende verenigingen spelend op pad gaan om deelnemers voor de nationale Postco de Loterij te werven.Deze wervingsac tie wordt om 17.30 uur afgesloten, waarna vertegenwoordigers van de muziekverenigingen de ingezamelde kaarten naar Aalsmeer brengen. Vanaf 20.00 uur is er een 'sterrenplay- backshow/hitbingo' met presentatie van Henny Huisman, Irene Moors en Carlo Boszhard. N.B. Muziekvereniging "Concordia" uit Boskoop doet niet mee aan het RTL- spektakel. "We zijn zeer ongelukkig met de actie van RTL4. We zijn momenteel bezig met een actie voor een nieuwe huisvesting, een nieuw repetitiege bouw en zijn de huizen al grotendeels langsgegaan in Boskoop. Nu zouden we dat voor de Postcode Loterij moeten gaan doen, dat is een onmogelijke op gave", reageert de heer Van Bemmel namens Concordia. "Het geld dat wij ophalen is bedoeld om een nieuw oe fengebouw te realiseren in ons eigen dorp. Met deze actie zouden we in feite voor derden moeten gaan inzamelen, terwijl we zelf nog bezig zijn. Het blijkt dat wij niet de enige muziek vereniging in Nederland zijn die een beetje moeite met deze door RTL 4 opgedrongen actie heeft, zo merken we Nieuwerkerk a.d. Ussel -Op zaterdag 11 april zal er een zangconcert georgani seerd worden door de gemengde zangvereniging "Nieuw leven" te Nieu werkerk a.d. Ussel. De uitvoering vindt plaats in het Geref.Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 20.00 uur. Een kersverse toevoeging aan de woor denschat van onze ministers, sinds kort. De ministers zijn "bezuinigings moe". Ik denk dat velen van ons even eens dat gevoel kennen, maar de ge volgen daarvan meer aan de lijve on dervinden. Ook denk ik: we hebben nog niets te klagen in Nederland. We heb ben drie maal daags eten op tafel; we kunnen kleren kopen, schoeisel en speelgoed; we kunnen met vakantie gaan en als we ziek worden bestaat er medische hulp. Dat neemt niet weg, dat ikhet niet eens kan zijn met de minister, die de verpleegkundigen niet geeft waar zij om vragen. Die mensen moe ten dikwijls zeer intensief, verantwoor delijk werk doen; dan ben ik soms een beetje bang, dat zij door de druk van de bezuinigingen een fout maken, omdat hun taken zwaarder zijn dan zij aan kunnen. Ik kan nog in een auto stappen alsikdat wil; al bezuinig ik daar fors op. al enkele jaren, doorzoveel mogelijkde fiets te pakken omdat de melkkoe zo duur is geworden. Ik ken ook mensen, die om die reden de vierwieler hebben moeten verkopen. Als dat moet dan moet dat, maar als ik daarna op het journaal zie, dat de "denkhoofden" die zo bezuinigingsmoe zijn, in dure sleeën voorrijden, dan zou ik zo graag eens willen roepen: "Praat er niet enkel over, maar schaf eens een zuiniger automo biel aan! Toon eens, dat jullie menen wat je naar voren brengt." Op die ma- tier zou het voor mij gemakkelijker aanvaardbaar zijn; zou ik er misschien ln kunnen berusten. Ik verslik me in het woord "bezuinigingsmoe", als ik de weelde zie waarover de mensen be schikken, die moe worden van het pra- kizeren hoe ze ons uit moeten knijpen, «moeten eens bij mij in de leer komen, 'kzal ze laten fietsen. Hun actetasje kan net zo goed onder de snelbinders als mijn boodschappendoosje. Ik zal ze zdl compost leren maken van het dage- 'ijkse, natuurlijke afval; ik zal ze terug roepen als ze lampen onnodig laten branden; ik zal er op letten, dat ze niet le véél koken, zodat er geen voedsel verloren gaat; ik zal beneden de geiser mchtdraaien als ze boven langer dan een kwartier onder de douche s'aan ...ofzal ik dat alles toch maar met doen? Anders zien zij wellicht dat ernog veel meer geknepen kan worden, en dan zal hun vermoeidheid nog meer benemen; waarschijnlijk ten nadele van mijzelf. Nee. Toch maar niet doen. Corrie van Nierop Waddinxveen - Afgelopen weekend speelden de hoogste teams van De Gouwe uitwedstrijden. Dames 1 moest zondag ook thuis de return spelen te gen De Vuursche uit Baarn. In de uit wedstrijd kwamen de Gouwedames tijdens een uiterst spannende wed strijd helaas niet verder dan het zo veelste verlies. Dit keer werd met 8 - 7 verloren in Baarn. Thuis werd 8 - 4 verdiend gewonnen van de Vuursche. Hierdoor hebben de Gouwedames a.s. weekend voldoende aan een gelijkspel tegen Merwede om zich in de hoofd klasse te handhaven. Heren 1 speelde zaterdag uit tegen Vivax 1 en wonnen in een matige wedstrijd met 9-8. Vrij dagavond speelde het zwaar gehandi capte kampioensteam van Dames 2 de laatste competitiewedstrijd tegen DSZ 1 in Den Haag en verloren kansloos met 10 - 2. Heren 2 won thuis met 4 - 2 van Rapido '8 22 uit Haarlem. De voorlaatste wedstrijd voor de heren was tegen Vivax. De Gouweheren wis ten thuis nipt te winnen van Vivax, de uitwedstrijd zou weieens heel moeilijk kunnen worden. Dit bleek ook uit de uitslag. De heren wonnen met 8 - 9. De Gouwe kende een hele goede start. Zij wisten in de eerste periode al een voor sprong op te bouwen van 1-4. Het spel van de Waddinxveners was goed te noemen. Vivax liet het er niet bij zitten en kwam terug. Al in de eerste periode wisten zij terug te komen tot 3 - 4. Vanaf de tweede periode werd het spel van de Waddinxveners slechter. De Gouwe had weliswaar de beste kansen, maar verzuimde deze af te maken. In de tweede en derde periode waren het alleen Jaco de Jong, Ronald Schens, Arco Verboom en Remko Overdam die tot scoren kwamen. Met nog één pe riode te spelen stond er een stand op het scorebord van 8 - 8 en moesten de heren in de laatste periode nog alles uit de kast halen om geen blunder te be gaan. In deze laatste periode had De Gouwe weer de beste kansen, maar misten ze bijna allemaal. Gelukkig was het Paul van Doorne die in deze laatste periode nog tot scoren kon komen. Dit resulteerde in een uiterst moeizame zege van 8 - 9 voor de Waddinxveners. De Vuursche uit Dat het een moeilijke wedstrijd zou worden stond van tevoren vast. Im mers beide ploegen vechten om het behoud van het hoofdklasse-schap. De Gouwe stond bij aanvang van de wed strijd wel 3 punten los van De Vuur sche. Dit betekende dat in principe een verlies in Baarn gedragen kon worden. Maar toch, zekerheid voor alles, waar om trainer/coach Wim Groen toch voor de aanval koos. Deze taktiek werd al snel duidelijk, toe De Gouwe van meet af aan het initiatief nam. Teleurstellend was het daarom, dat een glaszuiver doelpunt van Wendy de Frankrijker al direct werd afgekeurd. Enige tijd later was het wel raak, toen Astrid Coene fraai 0 - 1 intikte. Hierna kon je je niet aan de indruk onttrekken, dat de scheidsrechters wel alle overtredingen van de Gouwe honoreerde en die van Gouda - Bij "Auto Baas" aan de Ant- werpseweg in Gouda is iedereen harte lijk welkom op zaterdag 11 april. Hier is viermaal de spectaculaire 'Coca-Cola Acrobatie Show' te bekijken en wel om 11.00,12.15,13.30 en 15.00 uur. De show duurt ca. 15 minuten. Naast dit gratis spektakel is tevens de jaarlijkse Auto show te bewonderen. Deze is reeds op 2 april begonnen en duurt tot en met 11 april. De trampoline-show wordt een uniek schouwspel. Vanaf het dak van een vier meter hoge, speciaal gedecoreerde vrachtwagen, voert een viertal acro baten op twee trampoline's de meest sensationele sprongen uit. Het reper toire kent vele variaties: "trampoline synchroon oefeningen, "dubbele en zelfs drievoudige salto's. Als onbetwist hoogtepunt geldt de onnavolgbare "Rapid Fire", waarbij minimaal tien salto's vlak achter elkaar worden ge maakt. Het spektakel wordt begeleid door een enthousiaste commentator en swin gende muziek. Ook het publiek wordt nauw betrokken bij de show, want tij dens het optreden wordt één van de toeschouwers uitgenodigd om onder leiding van het team de eerste spron gen op een trampoline te wagen. Dit zorgt meestal voor de nodige hilariteit onder het publiek. Voor de jongere toe schouwers heeft het team gezorgd voor enkele knotsgekke clowns die de meest vreemde sprongen maken. Behalve genieten van het prachtige trampoline-gebeuren, zijn er ook fraaie prijzen te verdienen met de Coca-Cola- Fotowedstrijd. Een deelnameformulier kan men afhalen bij de grote show vrachtwagen van het team. Voor de echte verzamelaars heeft het team schitterende stickers en posters bij zich. Deze worden gratis uitgedeeld. 11 april dus: noteren (zie advertentie!) De Vuursche niet. Hierdoor kreeg De Vuursche, mede door een drietal man- meer situaties, veel kansen, zodat zij deze periode met een 4 -1 voorsprong konden afsluiten. De Gouwe kwam in de tweede periode enigzins terug. Angela Faber scoorde met een fraaie boogbal 4 - 2. Een uitbal van de Vuursche bracht hen op 5 - 2, doch wederom Angela Faber sloot de periode af (5 - 3) met een strak shot in de rechter bovenhoek. De derde periode gaf een gelijkopgaande strijd te zien, waarin om en om werd gescoord. Deze periode werd afgeslo ten met een 8 - 6 achterstand voor de Gouwedames. Ook in de laatste perio de was het arbitrale duo het vaak niet met elkaar eens, getuige de vele spel- stilleggingen en scheidsrechterballen. Toch was deze periode voor De Gouwe. Helaas konden enkele man-meer situa ties niet worden uitgebuit. De Gouwe kwam niet verder dan een fraaie intik- bal van Gillian van den Berg (8 - 7). Hierdoor zou de Gouwe, om handha ving in de hoofdklasse in eigen hand te houden, bij de return in eigen huis, minimaal gelijk moeten spelen en dat is gelukt! Naar verwachting is dé wedstrijd van het jaar afgelopen zondag gespeeld in het bomvolle Gouwebad "de Sniep'. Het was geen mooie wedstrijd, maar de spanning was om te snijden. In totaal werden niet minder dan 28 persoonlij ke fouten geconstateerd. De Gouwe 13 en de Vuursche 16. Hierbij kan niet onvermeld worden gelaten, dat De Vuursche vier strafworpen kreeg toe gewezen en de Gouwe slechts een. Angela Faber opende met een strak schot de score (1 - 0), doch de Vuur sche kwam even later langszij (1-1). In de tweede periode kwam De Vuursche haar eerste strafworp en scoorde 1 - 2, doch Angela Faber trof wederom doel en bracht de stand weer in evenwicht (2 - 2). Met een intikbal scoorde Gillian van den Berg in der derde periode 3 - 2. Hierna miste De Vuursche de tweede strafworp en de goed op dreef zijnde Angela Faber vergrootte de voor sprong tot 4 - 2. De twee viermeters die de Vuursche hierna kreeg werden ook benut, zodat de laatste periode kon worden aangevangen met een 4-4 ge lijke stand. In de vierde periode kwam De Gouwe het sterkst voor de dag. Ach tereenvolgens scoorde Astrid Coene 5 - 4, Angela Faber uit een viermeter 6 - 4 en Mirjam Overdam 7 - 4. Tot nu toe werden alle doelpunten uit viermeters of man-meer situaties gescoord. Echter met nog een halve minuut te spelen scoorde Gillian van den Berg het enige doelpunt, dat niet via een persoonlijke fout tot stand kwam. Met een uitbraak bracht zij de eindstand op 8 -4. Hiermee is het team van trainer/coach Wim Groen bijna verzekerd van handhaving in de hoofdklasse! Aanstaande weekend worden de diver se competities afgesloten. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Met het oog op Pasen wordt er in de Nieuwerkerkse bibliotheek van 7 tot 25 april door Elly den Engelse uit Renesse een expositie gehouden van schilderijen waarop 'ikonen' staan afgebeeld. Inl.tel. 01803- 16201. In de editie van 29 april, wil "Hart van Holland" alle programma's van Koninginnedag 30 april, vanuit de regio publiceren. Oran jeverenigingen en Oranje-comi- té's van Benthuizen,. Hazerswou- de-dorp. Boskoop, Waddinx veen, Zevenhuizen. Oud Verlaat. Moerkapelle en Moordrecht op gelet dus.Kopij graag toezenden voor 25 april a.s. Postbus 85 2761 AB Zevenhuizen. Redactie 1 1 I De provincie Zuid-Holland heeft op zondag 12 april, i.s.m. het Recreatie schap Rottemeren en de stichting Sportief Aktief, een lentewandeling uitgezet in recreatiegebied het Lage Bergse Bos. Er zijn twee wandeltochten van resp. 4,5 (met een puzzel) en 7 kilometer. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf de par keerplaats bij restaurant 't Hoekse Hout, aan de Bergse Bosdreef. Ook is het mogelijk om onder deskundige be geleiding van een ervaren gids, deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Deelna me aan de wandeling en/of de excursie kost één gulden. Het startpunt van deze wandeling is te bereiken" vanuit Hille- gersberg/Ommoord: via de Molenlaan (Prinses lrenebrug), afslag Bergse Bosdreef (bij Esso-benzinestation), richitng restaurant 't Hoekse Hout. De hele dag is de provinciale recreatie bus aanwezig. Bij dit informatiepunt kan men folders krijgen of kopen over recreatiemogelijkheden zoals wande len, fietsen en kanovaren of over een specifiek recreatiegebied. Ook de gra tis gids 'Groot in Groen' vol met tips voor een dagje uit is bij de bus ver krijgbaar. Waddinxveen - De Stichting Werkne- merspool Waddinxveen ondersteunt de instellingen voor sociaal-cultureel, buurt- en speeltuinwerk in de gemeente Waddinxveen. De stichting heeft be roepskrachten in dienst en beschikt over een activiteitenbudget. Het acti viteitenbudget wordt, gekoppeld aan professionele ondersteuning, project matig ingezet in de verschillende ac- comodaties voor sociaal-cultureel werk. Ook kan de stichting plaatselijk gerichte activiteiten ontplooien, even tueel in samenwerking met andere in stellingen in Waddinxveen. De team leider verzorgt de coördinatie van de uitvoerende werkzaamheden en de beleidsvoorbereiding De Stichting Jongerenwerk gaat het nieuwe jongerencentrum vormgeven. Een jongerenwerker wordt voor 32 uur per week aangesteld. De doelgroep bestaat uit 12 t/m 20-jarigen, met het accent op laag geschoolde jongeren en jongeren uit etnische minderheden. De positie van meiden krijgt extra aan dacht. In het pand Peter Zuidlaan 4 zullen uitsluitend kleinschalige activiteiten plaatsvinden. Het accent ligt op vor ming, scholing en arbeid; informatie en advies; signalering en belangenbehar tiging en hulpverlening. Ontmoeting en recreatie dienen als ondersteunende functie. Incidentele grootschalige activiteiten (de luilak viering bijvoorbeeld) vinden op andere lokaties plaats. Een voorlopig activi teiten-overzicht is voorhanden. Van het bestuur wordt verwacht dat het periodiek zal overleggen met een in te stellen buurtcomité. Geïnteresseerden, bij voorkeur met fi nanciële, juridische of managementer- varing, die het belang van het wel zijnswerk, of meer in het bijzonder van het jongerenwerk, in de gemeente Waddinxveen onderkennen, worden van harte uitgenodigd op korte termijn te reageren. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de heer R. Neij, directeur van de sector Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken van de gemeente Wad dinxveen, tel. 01828-14433. postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13