Hart van Holland - allerlei Modeshow Bac zeer geslaagd Winnaars eerste ronde puzzelaktie Roemenië Vijfduizend bezoekers naar "Dag van de jeugdfilatelie" Financiële tegenvaller Gospellanddag Rensa tekent voor Coenecoop Druk bezochte afscheidsrecep tie F. vd Sman Henk van Erk speelt 100e wedstrijd Hart van Holland/8 april 1992 pagina 15 Zevenhuizen - Al vroeg op de zaterda gochtend stonden er bussen bij dorpshuis "Swanla" die groepen kin deren vervoerden van en naar Zeven huizen, waar de "Dag van de Jeugdfila telie' georganiseerd werd. Deze was over twee dagen verdeeld. Zaterdag hwamen er zo'n vierduizend mensen, overal vandaan uit Nederland, naar Swanla", dat geheel afgehuurd was voor dit doel. Zondag was het volgens de organisatie wat rustiger, maar wel gezellig. Met veel interesse werd de keurig verzorgde catalogus bij de in gang in ontvangst genomen, waarin feel vermeldenswaardige feiten ston den. Het thema van de tentoonstelling was "Eenwording van Europa", waar over uiteraard expositiestukken wer den vervaardigd. Overigens ook van andere onderwerpen, variërend van dieren, tot ruimtevaart. Door de jeugd werd genoten van computerspelletjes, waarvoor de programma's inclusief de molens van Zevenhuizen' speciaal ge schreven waren. Het speciale 'dag van do jeugdfilatelie-stempel' vond gretig altrek en gaf eveneens een beeld van dd beeldbepalende van Zevenhuizen: de molenviergang! Kinderen vermaak- 'eu zich naar hartelust met postzegels ■milen, afweken, aankoop en het bekij ken van de tentoonstelling met, me rendeels bijzonder fraaie inzendingen, eze stonden als panelen opgesteld in e grote sporthal, waar ook een PTT- and was. Hier bevond zich tevens de nbune waar vanaf het publiek aan- oediging kon geven aan de deelne em aan het Filagramtoernooi, dat uit- mdelijk door het team van Sittard ge- r°nnen werd. De postzegelclubs van °skoop en Zevenhuizen kwamen wel bph e'zeer prijzenswaardig, maar naalden resp. een derde en een eede prijs. Sittard is overigens ook Deze twee teams kwamen in de finale: de postzegelclub uit Boskoop en die uit Zeven huizen. Die van Sittard werd echter winnaar van het Filagramtoernooi. de plaats met de jeugdpostzegelvereni- ging die volgend jaar de 'dag van de jeugdfilatelie' organiseert. Het publiek kon in de Zuidplashal post zegels en stockboeken kopen en con tacten leggen. Het was een prachtig gezicht kinderen met het afweken van postzegels bezig te zien in een grote bak met water. In het restaurant (in de toneelzaal met aangrenzend de foyer) was het goed verpozen met een lekker patatje, een hapje, een drankje, of ge woon een kopje koffie, op correcte wijze bediend door leiding en assis tentie van "Swanla". In de spiegelzaal toonden verhitte gezichten dat het spelen van computerspelletjes heel in spannend is. In de ochtenduren maakte het college van burgemeester en wethouders zijn opwachting, waarbij werd aangetoond dat er ook een wethouder is in Zeven huizen die postzegels verzamelt. Rest nog een compliment aan organisa trice mevrouw Patsy Visser die heel veel voorbereidend werk verricht heeft en als leidster van "De Kartelrand" in Zevenhuizen, de jongeren gestimu leerd heeft voor deze tentoonstelling. Zij, haar gezin, Philatelicaen dorpshuis "Swanla" kunnen terugkijken op een bijzonder geslaagde landelijke happe ning. Met deze manifestatie werd weer eens bewezen waarin een klein dep 'groot' kan zijn... Zevenhuizen/Moerkapelle - De modeshow van Bac was ook nu weer zeer gevarieerd. Mode voor het hele gezin is van toepassing op deze veelzijdige winkel met vestigingen in Zevenhuizen en Moerkapelle. "Bijzonder geslaagd" en "wat heeft Bac veel in huis", waren alom gehoorde opmerkingen na afloop van zowel de dinsdagavond gehouden modeshow in Moerkapelle, als op woensdag (1 april) in Zevenhuizen. Was dinsdagavond de winkel in Moerkapelle tot de laatste stoel bezet, dat was ook zo de volgende avond in Zevenhuizen, met dien verstande dat er in Zevenhuizen, vanwege de grootte, veel meer mensen in de winkel kunnen. Zo tegen de 200 aanwezigen werden wel de tweede avond geteld, onder wie een tiental heren. Waddinxveen - De Voorjaarstsnota van de gemeente Waddinxveen toont een fors tekort aan van maar liefst f 94.508,Dit tekort is onder andere ontstaan bij Openbare Werken: 63.300 gulden vanwege de aanstelling van een nieuw personeelslid waarvan de per sonele kosten niet in de begroting voor 1992 waren opgenomen. Ook de ver goedingen voor de raadsleden en het college zijn verhoogd, hetgeen ruim 26.000 betekent. Hoewel de leges voor woonvergunningen en rijbewijzen te genvielen is er een meeropbrengst van 35.405,van paspoortleges te ver wachten, wat één en ander weer com penseert. Immers veel inwoners moe ten een nieuw paspoort vanwege de nieuwe paspoortwet die per 1 april in werking is getreden. Waddinxveen heeft voorts 47.900,aan inkomsten door begrafenisrechten- voorheen en ontvangt 16.900,als vergoeding voor inentingen. Bij de Voorjaarsnota wordt ook rekening gehouden met een extra uitgave van 20.000 gulden. Deze is het gevolg van personele veranderingen bij de sectie Burgerzaken. Het college fan burgemeester en wethouders stelt voor om het totale nadeel van 94.508 gedeeltelijk ten laste te laten komen van de raming van onvoorziene uitga ven f 19.600,en ten laste van de uit de algemene uitkering gevormde stel post voor prijscompensatie f 74.908, (hierna resteert nog een bedrag van f 30.292,—). Amsterdam -In gebouw Pascal aan de Schipluidenlaan 12 in Amsterdam wordt a.s. zaterdag 11 april een Go spellanddag gehouden. Sprekers zijn de predikanten H. Esch- bach en A. Agtereek. Aad Peters biedt poppenspel en de muziekgroepen E. Engerbretson Echt hebben een gospelrap. De middag begint om 12.30 uur en duurt tot 23.00 uur. Inl. 08385 40671 overdag 's avonds 033 -552960. Genoten werd er van de vlotte en zeer afwisselende show voor jong tot oud. Mevrouw Bac fungeerde weer als van ouds, als lady-speaker, hetgeen haar goed afgaat. De show was vooral werve lend, doordat er steeds twee manne quins of dressmen ten tonele versche nen. Fijn was het dat mevrouw Bac zoveel modellen had gevonden zodat alle leef tijdsgroepen vertegenwoordigd wa ren. Corrie showde, geklede en leuke vlotte, Waddinxveen -Met de ondertekening van de koopakte werd de grondover- dracht van 5.650 m2, dinsdagmiddag 31 maart aan de firma Rensa, een feit. De heer E. Heijink, directeur van Tech nisch Handelsbureau Rensa B.V. ver richtte, evenals burgemeester C.M. v.d. Linden, deze handeling, ten overstaan van de (nieuwe) Waddinxveense nota ris mr. J.A.M. Koek. Even later, na het uitbrengen van een toast, werd snel in de auto's gestapt en daadwerkelijk een aanvang met de bouw gemaakt op de nieuwe Waddinxveense bouwlokatie: Coenecoop II. Burgemeester C.M. van der Linden mocht de officiële paal slaan voor de bouw, die door het Moordrechtse bouwbedrijf de firma P. Vink, gerealiseerd wordt. Gelijktijdig vlogen drie vliegtuigjes over. Op het spandoek achter de eerste stond: "Coenecoop is open". Op de tweede:"Rensa Doetinchem welkom" en op de derde: "Holec Gouda ook welkom". De verwachting is dat het Goudse bedrijf ook naar Coenecoop 11 komt. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag 4 april werd bij tennisvereniging "Wad dinxveen" officieel afscheid genomen van de heer F. van der Sman als ten- nisleraar. Zo'n 150 pupillen' van nu en jaren geleden, kwamen hem expliciet nog eens bedanken voor zijn vakman schap als tennisleraar. Alle voorzitters waarmee Van der Sman de afgelopen 29 jaar heeft gewerkt kwamen aan het woord. In iedere speech kwam de inzet van Van derSman en zijn vrouw voor de tennisvereniging "Waddinxveen" terug evenals de liefde voor de tennissport in het algemeen en de jeugd in het bij zonder. De heer Stelling, huidige voorzitter, gaf aan het jammert te vinden dat Van der Sman stopt als tennisleraar, maar blij is dat hij als groundsman nog bij de club betrokken blijft. Waddinxveen-A.s. zaterdag om 18uur, in de laatste wedstrijd van de competi tie van de veteranen van "De Gouwe" ligt de 44-jarige Waddinxveense rij schoolhouder Henk v. Erk voorde 100e maal in het doel. Dit voor de waterpo- losport propaganda makende team, heeft nu in zeven jaar 139 wedstrijden gespeeld, waarvan er slechts 1(!) werd verloren. Vanwege drukke werkzaam heden en andere activiteiten- Henk is o.a. hoofdklasse- scheidsrechter- wordt er wel eens een wedstrijd gemist. Toch hebben al enkele veteranen kans gezien om 100 maal uit te komen. Na Fred vd Bosch, Eef Overdam, Kees v Tilburg en Maarten v Bergen, wordt Henk nu vijfde man met zo'n bijzonder jubileum. De 100e wedstrijd van Henk vindt dus a.s. zaterdag plaats in Gouwe- bad "De Sniep" tegen het sterke ZCR uit Den Haag. De veteranen rekenen op veel publiek, omdat zij vlak voor het eerste herenteam spelen, wat om 19.00 uur uitkomst tegen de Zwemclub Rot terdam. damesmode voor de leeftijdsgroep vijftig plus. Trijnie showde dameskleding voor de dames vanaf ca. 40 jaar, terwijl Lenie dat eveneens deed en Anneke en Adri, beiden zowel met kleding voor zowel de dertigers als de veertigers veel bekijks boden. Teus showde herenkleding van bekende merken zoals Pierre Monee, welke schitterend van kwaliteit blijft net als Lakerko bij de dames, Roberto Sarto en Marianne Paris. Voor de jongeren showde Eveline: de leeftijdscategorie 20+ en Petra mikte meer op de teeners, Karei toonde sportieve jonge mannenmode, met hier een daar een 'gekleed' trekje (colberts en fraaie stropdassen) terwijl Robert de maat 164 showde: jongensmode. Renske showde meisjesmode in maat 176 en Pieternel een paar maatjes kleiner, terwijl Sjouke - denken we- maat 116 a 122 liet zien. Voordal dit kleine meisje stal de show. Afgewisseld door schatige jurkjes, droeg ze pakjes, van rokjes, t-shirt en body-warmer: alles op elkaar afgestemd hetzij van RTM of Patts Boum. Leuke saloppetes (kniemodel) en het rokje met eronder de legging, werden hoofdschuddend bekeken. Jammer dat haar broertje Jurn halverwege de woensdagavond op moest geven vanwege de toeslaande griep. Bac heeft een grote collectie herenkleding, waar veel aandacht aan is besteed bij het afstemmen op 'combinatie'. Fraaie al dan niet geborduurde sweatshirts, t-shirt, blouses, overhemden, dassen en.,., fraaie, maar ook goed wasbare en betaalbare, pantalons. Echt de man die (misschien aangespoord door z'n vrouw) aan iets nieuws toe is, moet eerst bij Bac gaan kijken! Er zijn ook diverse leuke colberts in sprekende kleuren, zoals de herenmode momenteel is. Rese- dagroen, of steenrood, zijn kleuren die mannen heel goed staan. Eindelijk eens wat anders dan het 'degelijk grijs' en 'nette donkerblauw' en 'geef mij maar een spijkerpak' af. Alhoewel, een spijkerbroek is goed combineerbaar met een net colbert, zeker voor de jongeren tot en met de 20 en 30 plussers. Dat lakjasjes 'in' zijn voor dames bewijst Bac met een aardige collectie. Ook de 'swinger' een kort, wijdvallend popline felkleurig jasje (groen, rood geel), oogt leuk, net als de felgekleurde pakjes (al dan niet combineerbaar) van een soort katoen die erg op zijde lijkt en fluwelig aanvoelt. Verder lange truien met strakke rokjes van tricot, in diverse kleurstellin- -f gen, maar -ondanks dat sommige kleding- stukken van verschil- lende modehuizen ko men, is de kleurstelling eender. Colorblocking wordt zowel in jum pers, truien als japon nen toegepast. Bac heeft felle kleuren, zo merse tinten, ruitjes, streepjes, effen, broek rokken, wijde zwierige en korte rokjes in huis. Veel frisse kleuren die vrijwel iedereen staan. Grappig was het 'blurk- je' van Petra een broek jurkje van denim. Ach er was zoveel moois, zoveel kleurrijks, maar ook in pasteltinten, voor jong, iets ouder, middel en ouderen, dat het teveel is om op te noemen. Een (vrijblijvend) kijk je kan dan ook ieder een gaan nemen in één van de twee zaken van Bac. welke beide be kende merken in huis hebben en waar winke lassistentes aanwezig zijn die goed kunnen adviseren.... Zevenhuizen - Jan Verschoor, de organisator van de maandelijkse puzzelpagina, verrichtte de eerste trekking. De gelukkige prijswinnaars zijn: le prijs 125,-: Mevr. J. Geleijnse, Valkenbur gerlaan 77, Boskoop; 2e prijs 75,-: J. vd Bosch, Dorpsstraat 95, Benthuizen; 3e prijs 50,-: Mevr. Harkes, B.W. kade 44, Hazerswoude. De prijzen kunnen vanaf donderdagochtend 9 april afgehaald worden bij Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, (legitimatiebewijs meenemen.1). De tweede puzzel vindt men volgende week in Hart van Holland!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15