■oW fcAvcT GS' luaütei ketel vervangen De warmtelijn 01727-17116 Koop bij onze adverteerM ramen, kozijnen en deuren schuifwanden puien in vele kleuren serre s en veranda's balkonhekken ^aperieén, Weikoop speciaalzaak in: I ZORGELOZE WARMTE warm besluitneem een gaswachtabonnement Van n goede installateur mag u een goed advies verwachten yb CHet gaswachtabonnement, over veiligheid, I zuinigheid en betrouwbaarheid in uw woning i ^yvje tretlci Stom 'inetj jj van den broek totaalinstallateurs bv Hart van Holland heeft V voor nieuws! pagina 18 Hart van Holland/8 april 1992 Haitsma B.V.: Landelijk erkend service en installatieburo betekent veel voor mensen die o.a. een loodgieter nodig hebben.... Zakelijk bekeken Buitenkranen Bent u op zoek naar En eist u een... Perfekte afwerking Snelle levering Gunstige prijs Werkplaats: Nijverheidscentrum 32 2761 JP Zevenhuizen Tel: 01802-3240 Bouwbedrijf Gebr. Schellingerhout V SINDS 1916 IN BENTHUIZEN itj dierbenodigdheden gereedschappen ijzerwaren diervoeders tuin~en ^agrarische artikelen klompen en laarzen Jaarlijks onderhoud aan KETEL-BOILER BADGE YSER-GEY5ER-kor torn, aan AL uw gasapparaten is echt nodig ;het is veilig en op langer termijn voordelig Bovendien kunt u gebruik maken van de storingdienst als de ketel er Kinn 'J,/A aswacntaoonnemen HOOGRENDEMENT.of toch een ketel met een lager rendement. WARMWATER uit een geyser badgeyser, ZONNEBOILER, kombieketel,of een kombinatie van apparaten HUREN of KQPEN Allemaal vragen waar we een passend antwoord op weten Onze deskundige montage is vanzelfsprekend I Allemaal worden we steeds meer afhankelijk van het goed functione- ren van de techniek in onze woning. Om er voor te zorgen dat onze I apparaten veilig en zuinig en betrouwbaar werken, is onderhoud een I prima middel. Door J.J. van den Broek installateurs is daarvoor na de komst van het aardgas een abonnement ontwikkeld. Het bedrijf, met I vestigingen in Waddinxveen en Boskoop, houdt zich al 90 jaar bezig I met installatietechniek. Specialismen zijn badkamers, verwarming, loodgieterswerken en electra, zodat van een totaalinstallateur kan worden gesproken. Voor houders van het onderhoudsabonnement is I I tijdens het stookseizoen een storingsdienst bereikbaar, dus iedere i abonnee is 24 uur verzekerd van warmte en warmwater. I Wie geïnteresseerd is kan voor informatie bellen tijdens de werkuren tel 01727 -17116 of 01828 -19888 en in de avonduren 01727 -1462Chy y^iei Het in de regio vermaarde service-en installatieburo Haitsma B.V., te Bleiswijk, heeft voor menigeen al veel betekend, bij installatie van c.v.-ketels e.d., maar de functie van installateur van badkamers begint ook naam te krijgen. Haitsma B.V. is een landelijk erkend service- en installatiebureau met 3U vakbekwame medewerkers. Dat is een enthousiast team dat dagelijks garant staat voor de activiteiten die alle op het gebied van installaties liggen. Zoals: het plaatsen en onderhouden van gas- en oliegestookte CV-installaties, gasappara- tuur en sanitaire installaties. Uniek is de eigen service-dienst, die 24 uur per dag paraat staat gedurende het hele jaar: dus ook in het weekeinde. Wie een nieuwe badkamer wil zou eens naar Haitsma moeten stappen en het Sphinx badkamer-ideeënboek moe ten vragen en tevens het Friedrich Grohe keuken en badkamerkranen- boek. En natuurlijk is Haitsma bereid om geheel vrijblijvend een passende offerte te verstrekken voor het vernieuwen van badkamer of toiletruimte. Tips Daklekkage's kunnen zeer hinderlijk zijn en komen ook schade aan plafonds en wanden veroorzaken. Daarom is het advies: laat het dak snel en vakkundig repareren. Overigens is dit ook van toepassing op dakgoten en afvoeren. Buitenkranen kunnen erg handig zijn, b.v. voor het besproeien van de tuin of het wassen van de auto. men gelieve deze echter bij vorst in de winter, af te sluiten vanwege de bevriezingskans. Haitsma adviseert ook de warm- en koudwaterkranen in huis tijdig te repareren omdat dit waterverlies voorkomt. "Ontkalk ook uw douchekop. Dan wordt de straal weer groter". Wat de C.V.-ketel betreft: Haitsma raadt iedereen aan om zowel de c.v. ketel (als de geiser) na het stookseizoen te rei nigen. Men kan hiervoor een ser vice-contract nemen bij deze fir ma. 1 Nieuwbouw Verbouw Onderhoudswerk Alle bouwmaterialen Dorpsstraat 109 Telefoon 079-313968 NVOe BïDBl.'F Tijden veranderen. En daarmee blijken ook gordijnen te veranderen. Althans, ons verwachtingspatroon van gordijnen is veranderd. Was een gordijn vroeger de scheiding tussen binnen en buiten, de bescherming tegen inkijk, tegenwoordig kijken we er letterlijk anders tegenaan. We verlangen niet zomaar meer een afsluiting; esthetisch en economisch gezien willen we er alles uithalen wat erin zit. "wie het breed heeft, laat het breed hangenzeggen we spottend over mensen die goede sier willen maken terwijl dat eigenlijk niet gepast is. In veler ogen - en in de wijze waarop tegenwoordig gordijnen worden toegepast - zouden we aan die uitdruk king ondertussen een andere uitleg kunnen geven. Waarom laten we het namelijk breed hangen? Om twee heel acceptabele redenen. Eén: het oog wil ook wat, hoe meer gordijn, hoe luxueuzer de uitstraling. Twéé: hoe breder het gordijn, hoe groter de isolatiewaarde: dus hoe meer we besparen. Decoratie: Wat is er mooier dan een interieur te ver fraaien, extra sfeer en gezelligheid tot te voegen? Zodat het kijken alleen al een genot is. Wanden met ramen maken het ons wat dat betreft gemakkelijk. Want door te kiezen voor het juiste, het mooiste gordijn, op rail of sierlijke roede, met bijpassen- se vitrage (ook in kleur) tot op de grond, krijgt die gehele wand een bijzondere uitstraling. Voor een decora tieve en zeer verzorgde afwerking zijn er tal van mogelijkheden voor handen. Een enkele plooi, een dubbele plooi, een vlinderplooi of een platte plooi, hoe meer en hoe dieper de plooien, hoe meer er aan een gordijn te beleven valt en bovendien: hoe hoger de isolatiewaarde. Twee vliegen in één klap. Overtui gender kan de keus niet zijn. Volop sfeer: Draperieën zijn bijzondere sfeermakers, met draperieën bedoelen we die prachtige siergordijnen die met een luxe bies worden afgewerkt en die bijvoorbeeld in de kleur van het sluitgor- dijn worden gekozen. Zo kan iedereen met twee op elkaar afgestemde stoffen een uitzonderlijke, weelderige wand creëren. Draperieën bieden bijzonder sfeervolle en opvallende mogelijkheden. 'Grand foulards de la fenêtre zoals onze zuiderburen draperieën noemen, zijn zorgvuldig met sierranden afgewerkt en aan twee zijden te gebruiken gordijnen, die met messing drapeerhaken of op een roede op diverse manieren om een venster worden gedrapeerd. Een andere mogelijkheid wordt geboden door het kleinere broertje van de grand foulards, de 'Demi foulards'. Zeer decoratief, zeker in combinatie met sier-eri sluitgordijnen. (Dit artikel is van Milo Figuro: harmonie in interieurtextiel. Inl. Bac Zevenhuizen/Moerkapelle) DE GROEN EN DOEN WINKEL Dorpsstraat 110 Zevenhuizen Tel. 01802-3233 2771 BC Boskoop Reijerskoop2 Telefoon 01727-17116 2742 BD Waddinxveen Kerkweg-west 10 Telefoon 01828-19888

Hart van Holland | 1992 | | pagina 18