Waddinxveen UT Bedrijfsbezoek aan Weurman B.V. JJ/fg 0fW SDOnSOYeil Kerkdiensten Muziek en dans in de pruikentijd Infobulletin B. en W. Waddinxveen Oranjefeest Zuidpias Grote zangavond met Rob v Dijk, pipke v.d. Land en "De Gouwestem" "De Paddestoel" le paal "Centrumplan Zuidpias -2e fase" Waddinxveen werktuigbouwkundige projecten Een muziek en dans-uitvoering van KREATER Vervolgd Christendom Er staat wat tegenover Op t.v.? San Diego kaarten en ruilbeurs Waddinxveen zondag 12 april Palmpasen Hart van Holland/8 april 1992 pagina 27 u/ariHinxveen. Onlanes brachten bur- sche procestechniek. m Waddinxveen, Onlangs brachten bur gmeester en wethouders van Wad dinxveen en enkele meest betrokken ambtenaren, een bedrijfsbezoek ge bracht aan het op de Staringlaan 16 aevestigde bedrijf Weurman Waddinx veen B.V. Dit bezoek is het eerste in 1992 in een rij van zeven af te leggen bedrijfsbezoe ken aan in Waddinxveen gevestigde bedrijven. Weurman Waddinxveen B.V. is sinds 1963 in Waddinxveen gevestigd: aan vankelijk begonnen aan de Stations straat met de bouw van staalconstruc ties en thans sinds 1971 op de huidige lokatie. j De activiteiten van Weurman liggen op bet terrein van werktuigbouwkundige projecten. Eind tachtiger jaren is de beer Poldervaart, directeur van Weur man, tevens directeur van Inodes ge- I worden. Hierdoor zijn de activiteiten van beide bedrijven gekoppeld en is het werkterrein verbreed met thermi sche procestechniek. Tijdens het bezoek heeft de heer Pol dervaart een aantal facetten van acti viteiten van Weurman/lnodes toege licht. Weurman wil zich meer gaan toeleggen op "Inodesactiviteiten". Dat wil zeggen dat men zich minder wil gaan bezig houden met staalconstructies, maar meer met het specialisme van Inodes. Dit specialisme betreft de lucht-en ver brandingstechniek: het verwarmen, koelen en/of reinigen van proces- en verbrandingslucht. Kernbegrippen zijn o.a.van advies tot realisatie", "onderzoek naar en ontwik keling van integrale oplossingen" en "Quality Assurance". De technici van Inodes zijn in staat om de apparaten en installaties, gebouwd door Weurman, in bestaande proces systemen in te bouwen of te koppelen. Een concreet voorbeeld betreft rook- gasreinigings (installaties). Ook voor het onderhoud is Inodes beschikbaar. Het bedrijfsbezoek aan Weurman Waddinxveen B.V. werd afgesloten met een door de heer Poldervaart begeleide rondleiding door het bedrijf. I Waddinxveen - Leerlingen van Judith Glasbeek (dwarsfluit), Marceila Kou- wenhoven (ballet) Corry Klein Hane- veld (piano) en Thomas Guirten (cello) zullen op 11 april net zo dansen en spelen als twee eeuwen terug gebeur de. Op muziek van Mozart, Beethoven enHaydn worden dansen als de wals en het menuet gedemonstreerd en van een vakkundige toelichting voorzien. Daarnaast wordt er tekst en uit leg gege ven over de in die tijd gedragen kos tuums en zal er het één en ander verteld I worden over de componisten. Zo zal er het werk van de 'vroegere' Beethoven naast dat van de 'late' Beethoven (Mondscheinsonate) gezet worden en de componist dus niet alleen met mu ziek, maar ook met tekst voor het pu bliek gestalte krijgen. Een kleine expositie wordt ingericht met veel informatie over de ontwikke- l van de piano en de dwarsfluit. De danseressen gaan passend gekleed in kostuum en met pruik. Beeldend kunstenaar Josiah Onemu (ook als docent aan KREATER verbon den) maakte speciaal voor deze gele genheid een buste om een pruik uit die tijd ten toon te kunnen stellen. Met projecten als dit wil KREATER in de nabije toekomst een vaste serie van leerzame en leuke uitvoeringen opbou wen, waarin steeds een aantal verschil lende kunstzinnige disciplines samen werken. Deze KREATER-keus ligt voor de hand als bedacht wordt dat binnen KREA TER al een muziekschool, een dans school, verschillende cursussen in beeldende kunst, en - met ingang van volgend seizoen - de Jeugdtheater- school Zuid-Holland gehuisvest zijn! Plaats: KREATER-zaal, Kerkstraat 13, Waddinxveen, datum 11 april a.s. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Waddinxveen - In de vergaderingen van het college van burgemeester en wet houders van 10 en 17 maart 1992 zijn o.a. de volgende zaken onderwerp van bespreking geweest. 'Het college is akkoord gegaan met de vestiging van een pizza-afhaalcentrum ineen gedeelte van de op het voorter rein van het winkelcentrum Zuidplas- hof te bouwen kiosk. 'Om aan alle bedrijfstakken in de Waddinxveense economie voldoende recht te doen, is besloten om het aantal hoor het college van burgemeester en wethouders te brengen bedrijfsbezoe ken van 4 per jaar, te verhogen naar 6. 'Door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is goedkeuring gehecht aan de door de gemeenteraad vastgestelde gemeentebegroting voor het jaar 1992. *Met ingang van 1 augustus 1992 zal via een kleine bus en/of taxi's een speciaal vervoersproject worden opgezet ten behoeve van de spreiding van de al lochtone leerlingen over de Waddinx- veense scholen. De gemeenteraad zal worden verzocht het hiervoor beno digde krediet beschikbaar te stellen. Tevens zal worden bezien of, na een aanloopperiode, dit vervoer zou kun nen worden ingebracht in het project "Vervoer op maat", ten behoeve van ouderen, maaltijdvoorziening e.d. Waddinxveen -Koninginnedag 1992 zal- evenals voorgaande jaren- weer gevierd worden met een groots Oranjefeest in de wijk "De Zuidpias" van 09.30 tot 20.30 uur. Ook nu weer is het initiatief genomen door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias. De festiviteiten zullen plaatsvinden in en om het wijkgebouw Het Zuidhonk (ondergebracht in De Duikelaar). Tijdens de spelletjesmiddag kunnen 600 kinderen meedoen. Wie er dus zeker van wil zijn dat zijn kind mee kan doen, maakt gebruik van de voorinschrijving, welke gehouden zal worden van maandag 13 t/m donderdag 16 april a.s. Inschrij ving kan uitsluitend plaatsvinden op gezette tijden in het Zuidhonk. In de week van 6 t/m 11 april wordt er in de wijk huis-aan-huis een program maboekje van Koninginnedag 1992 verspreid. Dit boekje wordt persoonlijk aangeboden waarbij tevens om een kleine bijdrage in de kosten gevraagd zal worden. Hierdoor kunnen op Koninginnedag alle activiteiten gratis zijn. De stichting Wijkwerk De Zuidpias kan nog volop vrijwilligers (sters) gebruiken voor een goed verloop van alle activiteiten op deze feestdag. Wie zin heeft om (beperkt) mee te helpen om er weer een geslaagde dag voor groot en klein v'ant_e maken, kan zich telefonisch aanmelden bij Marijke Stuurman tel. 01828 "19170, Mieke van Velzen tel. 11171 of tijdens het aanbieden van het Konin- ginnedagboekje. I ('rïd'nxveen - Op 10 april wordt er in I Waddinxveense Ontmoetingskerk zangavond gehouden in het kader I „n rv°lgd Christendom", waar be- I- de Nederlanders zowel in muziek I woord te beluisteren zijn... (,'jekenck pianist/organist Rob van °P met zÖn nieuwe zang- I Victory Singers", 12 stem- u" de verschillende koren waar- ;jl de leiding heeft. dj er improviseert de heer Van Dijk erz°ek van het publiek op be- "de liederen. Oiiisu- wordt opgeluisterd door het 'Der 'kWaddinxveens mannenkoor ^arn°UWeStern" on(der leiding van Ben I 'jst k !1.® van deze "Zangavond" be- I "L^'Pke van der Land, die samen EL, van Dijk veel koor- amma's op de televisie heeft ge presenteerd. De heer Van der Land houdt een korte meditatie over de geweldige groei van de kerken in Oost Europa. Deze zangavond staat, zoals al aange kondigd is, in het teken van de hulp aan de vroegere communistische landen, waar Sipke van der Land als evangelist gewerkt heeft en vanuit eigen ervaring kan spreken. De toegang is gratis. De collecte is voor het werk van de stichting "Vervolgd Christendom", die veel hulptranspor ten organiseert en Bijbels verspreidt. Het nieuwe boek van Sipke van der Land zal verkocht worden ten bate van dit zendingswerk. De hoofdschotel is koorzang en sa menzang van bekende en geliefde christelijke liederen, zodat het geen propaganda-avond wordt, maar een echte 'zangavond'. Aanvang 20.00 uur. Op de foto Chantelle Timmers, Marcel uan Bockel, Avioire Chin, Rob v.d. Baard, Norbert Kool, Roger Kool, Arco Verweij en Maarten Backer.Perry Timmers ontbreekt op de foto. Waddinxveen/Zevenhuizen - "Timmers Sport" heeft talent in huis, zo blijkt wel uit het aantal deelnemers aan de Wereldkampioenschappen Tang Soo Do, in augustus in San Diego in Amerika. Maar liefst 17 beoefenaars van deze gevechtssport, die ook wel "Koreaans karate" genoemd wordt, van de diverse vestigingen van Sportschool Jan Timmers zijn gelecteerd voor deelname aan de Wereldkampi oenschappen. Acht van hen behoren tot de Zevenhuizense afdeling. Eén ding hebben alle aanstaande deelnemers gemeen: zij moeten de reis en het verblijf in Amerika zelf betalen! Daar dit voor de meesten, omdat ze scholier zijn, niet te betalen is, worden er sponsors gezocht. Marcel van Bockel en Chantelle Timmers zochten daarom contact met "Hart van Holland" om te proberen via dit medium bij de zakenwereld aandacht te vragen voor hun problematiek. "Bedrijven die ons sponsoren krijgen er wat voor terug. We hebben zelf wel een aantal ideeën, zoals bijvoorbeeld een bedank-ad vertentie, maar we staan ook open voor eigen suggesties van de bedrijven", zegt Chantelle Timmers. Deze 17-jarige leerling van 5 VWO van de Waddinxveense Samenwerkings school is net als haar één jaar jongere klasgenoot Marcel van Bockel, stapel gek op de Tang Soo Do-sport. Zij en de anderen van Timmers-Sport leveren hele goede prestaties en juist daarom vinden ze het zo belangrijk dat deze sport ook eens in de belangstel ling komt. "Kreeg deze sport op t.v. maar eens aandacht dan zou een veel breder pu bliek weten wat Tang Soo Do is", zegt Chantelle die al vanaf haar 7e jaar, naast judo, met deze sport bezig is. Zij behaalde op haar 13e jaar reeds de zwarte band, de hoogste band die er is bij deze sport. Ze mag zich eveneens 'instructor' noemen, hetgeen haar wel is toevertrouwd. Ze is niet groot, praat met een hoge stem, maakt een lieve indruk, maar weet van 'aanpakken'. Marcel heeft de rode band. Daarna komt de blauwe en vervolgens de zwarte. Hij beoefent Tang Soo Do een jaar of vier. Marcel is een gewone jon gen en is geen imponerend persoon, net als de andere deelnemers. Onder hen geen praatjesmakers, maar se rieuze sportieve jongeren. Ooit begon Marcel als jongen van een jaar of zes, zoals vele leeftijdsgenootjes, met judo. Toen hij daar een beetje op uitgekeken raakte, helemaal bereikt had wat er binnen z'n bereik lag: de bruine band, stapte hij over op deze sport. "Tang Soo Do is een gevechtssport waarbij je niet in de pan gehakt wordt. Door de geluiden die we erbij maken, lijkt dat wel het geval, maar het gaat bij Tang Soo Do om een gedragssysteem met vijf codes. Bijvoorbeeld: we res pecteren oudere mensen en hogere banden", zegt Chantelle. Marcel legt vervolgens uit dat het een sport is die je zelfvertrouwen opvijzelt en het om gaan met mensen vergemakkelijkt. "Je leert elkaar respecteren". "We hopen met 17 leerlingen van onze sportschool naar San Diego te gaan. Dat is bijzonder veel als je bedenkt dat er in totaal ca. 20 uit Nederland geselecteerd zijn. Vorig jaar is Rob Verbunt uit Zoe- termeer, die hier in Zevenhuizen traint, net als een jaar daarvoor, wereldkampi oen geworden" zegt Chantelle. Zelf werd ze, evenals haar broer Perry, tweede en Norbert Kool derde. Ook Marcel deed vorig jaar mee aan de Wereldkampioenschappen in Philadel phia maar behaalde geen overwinning. "Dat hebben we toen allemaal zelf be taald. Dat is veel kostbaarder dan deelname aan de Europese kampioen schappen wat we ook al een keer of drie met hele goede resultaten, gedaan hebben", zegt Chantelle. Marcel:"Onze ouders kunnen ook niet aan de gang blijven om voor ons elk jaar een reisje Amerika te betalen". Beiden hopen dat het bedrijfsleven in de regio reageert op dit artikel en zo niet, dan gaan ze er zelf op uit, met dit artikel in de hand.... Inlichtingen: Chantelle Timmers: tel: 01828 -19477. Marcel van Bockel tel.: 01802 -2370. Waddinxveen - Vrijdag 10 april is er weer een "Kaartavond" in wedstrijd verband in gebouw "De Paddestoel" aan de Lijsterbesstraat in Waddinx veen. De avond begint om 20.00 uur. Tijdens deze avond wordt er ook weer een verloting gehouden en omdat het bijna Pasen is, zal deze kaartavond een feestelijk tintje krijgen. 11 april: Op zaterdag 11 april wordt er een 'ruil beurs' gehouden vanaf 14.00 uur. Koninginnedag Op Koninginnedag 30 april wordt er weer een speciaal programma gebo den. Op deze dag wordt er door "De Paddestoel" een bijzonder leuk pro gramma georganiseerd. (Meer hier over in volgende edities van HvH) i !Sr-i _Tr»V Hervormde Immanuëlgemeente 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 19.00 uur idem (vesper met cantorij) Christel. Afgescheiden Gem 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want Rafaëlge- meenschap Waddinxveen 10.00 uur in gebouw Het Zuidhonk (geb. De Duikelaar) (verder geen opgave ontvangen) Waddinxveen -Gedeputeerde T.F.J. Jansen, zal donderdagmiddag 9 april om 16.00 uur de officiële eerste paal slaan voor het "Centrumplan Zuidpias - 2e fase" te Waddinxveen in de Zuid plaswijk. Er worden, aansluitend aan het bestaande winkelcentrum en ap partementengebouw, 48 (koop) appar tementen en 700 vierkante meter win kelruimte gebouwd, hetgeen vesti gingsmogelijkheid zou kunnen beteke nen voor zes tot acht winkels. Het "Centrumplan Zuidpias - 2e fase", wordt gebouwd door en in opdracht van Noorlander Bouw B.V. te Leider dorp met een garantie-certificaat van de Stichting Woningborg. Voor ca. 33 woningen is een z.g. premie C ter beschikking. Dit is een éénmalige belastingvrije premie groot f 5000, De koopsom, varieert van f 150.000, f 152.000,—: f 160.000,—en tussenlig gende prijzen tot f 194.000,f 233.000,en de duurste f 250.000, In de koopsom zijn de kosten begrepen voor het G.I.W. en C.A.I.-aansluiting. De duurste en meest comfortabele woningen behoren tot de zgn. 'E' en 'F'- categorie. (vierkamerwoningen) Deze zijn, zeker net als de D-categorie, va riërend van f 224.000.tot 233.000, geschikt voor gezinnen met meerdere kinderen. Overigens zien de bouwteke ningen van de appartementen, alle met balkon of zonneterras, er aanlokkelijk uit, mede vanwege de gunstige situe ring: op het oosten de achterzijde: op het zuiden de zijkant en het westen de voorzijde. De appartementen zijn per lift bereikbaar. Bij De Pater Makelaardij, met vestigin gen in Boskoop en Waddinxveen, is volledige informatie over de verkoop en mogelijke financiering van de ap partementen te verkrijgen. (Tel. 01828-13822).

Hart van Holland | 1992 | | pagina 27