Hart van Holland - allerlei \iieuw centrum Waddinxveen realiseerbaar? Gouwebad de Sniep Expositie in Waddinxveen Hoogvliet Burg.Colijnstraat in het teken van de Floriade Verkoop grond Moerkapelle Film in De Schutse Huldiging Ere-lid Sursum Corda Hart van Holland/8 april 1992 pagina 31 Kerkweg-Oost (noordzijde) Procedure Grondverkoop rriiapeiie Prijsvraag Drukbezocht eerste kwartaal 1992. Opvolging bedrijfsleider uit eigen personeel Afscheid Oorkonde voor trouwe penningmeesteresse ■addinxveen - Na alle varianten voor een nieuw winkelhart voor Waddinxveen, I/) als kern de Passage, is er een zeer steekhoudend plan ontworpen dat 1 ;ndeel. verkeerstechnisch, stedebouwkundig en ruimtelijk, uitvoerbaar zou tonnen zijn. Er zou een netto-uitbreiding van winkels van ca. 5.120 m2 kunnen Ejatsvinden, terwijl er parkeerruimte gecreëerd kan worden. B. en W. vinden het lel belangrijk dat de inwoners van Waddinxveen kunnen te beschikken over een [jofdwinkelcentrum met adequate voorzieningen. Door de situering kerkweg lost-noordzijde, ontstaat er een aaneengesloten autovrij winkelgebied van ca. Ill nil. dat goede mogelijkheden biedt voor recreatief winkelen doordat een leszins aanvaardbaar winkelcircuit wordt gecreeërd. fcenW. schrijven: "Het plan kerkweg- Eist verbetert nadrukkelijk de thans tfchte relatie tussen de winkels aan de lostzijde van de Kanaalstraat en de fissage en brengt de winkels in de Ijnaalstraat in een betere positie, ■tthans als belastend ervaren door- ijijding van het centrum door ver- Keersroutes, verdwijnt. B. en W. zijn L mening dat het plan Kerkweg-Oost «noordzijde) realiseerbaar is. De Ka baalstraat wordt daarbij afgesloten tor doorgaand verkeer, maar er komt pat omleidingsroute vanaf de Kanaal- [il-Schielandweg of eerste gedeelte Kanaalstraat rechtsaf- verlengde Sta tionsstraat achter De Beukenhof om Kerkweg-Oost kruisend en aansluitend op de Oranjelaan wat dan de door gaande route wordt. (Het openbaar vervoer kan de doorgaande route via de Kanaalstraat blijven volgen). Het verkeer vanaf de Juliana van Stolbur- glaan zou dan mogelijkerwijs via aan vullende structuur (een route evenwij dig aan de Souburghlaan) op de Oranje laan kunnen aansluiten. B. en W. stellen voor om alle eerdere plannen als afge daan te beschouwen en met het huidige plan akkoord te gaan. "Uitgaande van een positief besluit van uw raad in de door ons voorgestelde zin op 28 april a.s. zal daarna rond 20 mei 1992 de inspraakavond voor de bevolking worden gehouden, waarna in de reguliere raadsvergadering van 3 juni, na het inlassen van extra com missievergaderingen op 25, 26 en 27 mei a.s. een nader raadsbesluit zal dienen te worden genomen waarin op de inspraakresultaten zal worden in gegaan. Tevens zal alsdan door uw raad onder andere toestemming dienen te worden verleend de plannen definitief uit te werken en zullen de in financiële zin benodigde besluiten worden geno men". B. en W. achten het overigens noodzakelijk dat de verhuurder van de Passage de huurwinkels renoveert, evenals de eigenaren-winkeliers dat zullen doen. Verder ligt het in het voornemen het voetgangersgebied te overdekken. fladdinxveen - Op 10 en 11 april houdt ïWaddinxveense kunstkring een ex- sitiein de Remonstrantse Kerk. ieWaddinxveense Kunstkring bestaat iiiijaar en het is ook de 5e keer, dat er |ide Remonstrantse kerk wordt geëx- (seerd. Opgericht in 1988 door enkele Inthousiaste vrijetijds kunstenaars is IeWaddinxveense Kunstkring uitge- tot een vereniging met ca. 70 ierkzame leden en ca. 15 "vrienden". bieden werken in aquarel, olieverf, zij wen, maken keramiek, beeldhouw werken textiele werkvorming. kdere kunstenaar kan zich bij de kunstkring aansluiten, het werk wordt ;tgeballoteerd. Men gaat er van uit. dat het bezig zijn met kunst belangrij ker is, dan het eindresultaat, wat niet zeggen wil, dat het niveau van de wer ken van de leden individueel van jaar tot jaar steeds beter wordt. Buiten de groepexposities die 3 maal per jaar worden gehouden, d.w.z. in de Remonstrantse Kerk, in de Raadszaal van het Gemeentehuis en in de Openba re Bibliotheek, exposeren verschillen de leden ook individueel. Ook houd de kunstkring regelmatig avonden, waarop men onderling el- kaars werk bekijkt en bespreekt of waar men een gastspreker uitnodigt. Gezamenlijk worden ook musea be zocht of gaat men op excursie naar een bedrijf, dat affiniteit heeft met Kunst of dat materialen vervaardigt, die door kunstenaars gebruikt worden. Zo bracht men vorig jaar een bezoek aan de Talens fabrieken in Apeldoorn en staat er voor dit jaar een bezoek aan papierfabriek Schut op het program ma. Het jaar begint echter voor de Wad- dinxveense Kunstkring eerst goed met de tentoonstelling in de Remonstrant se Kerk. De openingstijden zijn: vrijdag 10-4 van 19.30 - 22.00 uur, zaterdag 11-4 en zon dag 12-4 van 11.00 -17.00 uur. De toe gang is gratis. Boskoop - Dinsdagmorgen stapten de klanten van Hoogvliet B V. verbaasd de supermarkt-vestiging aan de Burg. Colijnstraat binnen. Zij en vele bezoekers na hen. gedurende deze weken, proeven hier de sfeer van de Floriade. De supermarkt is geheet in Floriade-stijl aangekleed met vaste planten, heesters, coniferen en bloe men. levenhuizen-Moerkapelle -Waarom er Bediscussieerd is in beslotenheid wilde Ie heer J. Lindhoud CDA niet zeggen iijdensde raadsvergadering, bij de be- landeling van het agendapunt over de lerkoop van een perceel grond aan de "OranjestraatDe Graaf Bouwbedrijf is lekoper. terwijl de raad tevens besloot l'tintrekking van een raadsbesluit tot l'trkoop van een perceeltje grond aan deheer B. Versloot. ipr de raad van de voormalige ge beente Moerkapelle is in de achterlig- lende jaren besloten tot de aankoop ■«een tweetal bedrijfspanden aan de lftranjestraat te Moerkapelle. het be leden de voormalige bedrijfspanden ■inde firma's De Graaf en Bac. pet bedrijf van Bac is elders z'n activi teiten voort gaan zetten en De Graaf is «plaatst naar de Julianaweg (voorm. fcn. Zevenhuizen). jeide panden zijn aangekocht in het |adervan de dorpsvernieuwing. et bedrijf van Bac werd aangemerkt is milieuhinderlijk in een woonomge- fe.daarom is de provincie Zuid-Hol- |®l bereid geweest een niet onaan zienlijke bijdrage in de aankoopkosten Pi te dragen. Ikt college had, ten aanzien van de 'ningbouw. overeenstemming be- Pjttmet De Graaf Bouwbedrijf die de ^treffende grond wenst te kopen. Verkoopprijs van de grond, met een 'PPervlakte van 804 m2, heeft een prijs bij de grondprijs voor bouw in de sector door de gemeente gehan- tad wordt. Parens de grond geschikt gemaakt «worden voor woningbouw moeten "bodemsaneringsmaatregelen geno- >en worden en opstallen hieraan torafgaand gesloopt. "'de 17 vierkante meter heeft de eer B. Versloot geen belangstelling f Wen De Graaf wil dat wel kopen. De in bedekte termen sprekend' ging Jword met het voorstel, alhoewel de w Lindhoud nadrukkelijk de wens "kom kleine wooneenheden in het Wtrum te realiseren, maar waar wet ter Zijderhand niet optimistisch r'was, in verband met de toewijzing '■"contingenten door de overheid. Wkapelle 'aad ging verder akkoord met de LJ/op van een perceel grond op het BWsterrein en aankoop van een Jwalin de Moerdijkstraat van de heer pakker. De heer H. Doornhein PvdA "l dat de sloopkosten voor reke- |-s van de gemeente komen en de C'K- de Gooijer SGP/RPF vroeg op- p ndheid van het college voor het Fr !°ods dat gebouwd wordt. ■^Bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn I j b" stemming verleend om grond fc,/'Lopen van de gemeente naast K!?riifsp.and' Julianastraat 72. Aan Pr», z'jde (oostkant) en op de |it Hkrond van de gemeente gaat liL, 'jf bedrijfsgebouwen en (pfl Wonmgen realiseren. Daartoe ocuer dientengevolge grond aange- worden van de persoon van wie meente de benodigde grond ge kocht heeft voor de uitbreiding van het bedrijfsterrein. Deze grond heeft de ei genaar dus niet aan de gemeente ver kocht, maar ten eigen behoeve gehou den, zoals blijkt uit het vorenstaande. Nu wordt Bouwbedrijf G.J. Bakker daar eigenaar van, met instemming van het gemeentebestuur omdat o.a. de doel stelling die is vastgelegd in genoemd bestemmingsplan bereikt kan worden en waardoor de overgang van een woongebied (Julianastraat) naar het bedrijfsterrein geleidelijk plaatsvindt. De heer H. Doornhein PvdA vroeg zich af of betrokken ondernemer zelf de bedrijfsruimten gaat betrekken en de dienstwoning gaat bewonen. De voorzitter bleef het antwoord schuldig. Aan de heer K.A. Havelaar werd staan de de vergadering een perceel grond van 1000 m2 verkocht voor de bouw van een dienstwoning op het bedrijf sterrein van Moerkapelle. Zevenhuizen In plan Swanla bouwt de heer H. Bakker de zevende woning in de vrije sector. Tijdens de raadsvergadering werd toestemming verleend om hem als laatste van de zeven, een kavel grond van 532 m2 te verkopen. Geluidsinstallatie Vierkap De stichting tot Instandhouding van De Vierkap te Oud Verlaat mag uit de door de gemeente belegde reserves een be drag onttreken van vierduizend gulden voor de aanschaf van een nieuwe ge luidsinstallatie. Gasleiding Noordeinde het CDA en de PvdA waren financiële medewerking van de gemeente voor de aanleg van aardgas voor twee bedrij ven aan het Noordeinde. Met de aan- legkosten voor de particulieren kon den zij zich verenigen, echter moest er toch tegen het voorstel gestemd wor den. De heer S. de Jong CDA had gesigna leerd dat het om 14 wooneenheden gaat plus twee bedrijven. Wethouder B. van Yperen wees erop dat het de ge meente aanzienlijk scheelt dat EWR bijdraagt in de kosten in dit zgn. on rendabele gebied. Tegelijkertijd met de aanleg van aard gas wordt de oude boven-electrici- teitsleiding ondergronds gemaakt. Rioolgemaal Moerkapelle Geen vieze luchtjes meer in Moerkapel le als het rioolgemaal aan het Westland is vervangen. De raad nam daar, in sa menwerking met Schieland, besluiten toe, waarbij de lasten voor Zevenhui- zen-Moerkapelle -25.017,gulden be dragen het totaalbedrag is f 1.345.000,en 45.000.voor aan sluiten/omleggen aanvoerleidingen. Hazerswoude-dorp -"De herberg van het zesde geluk" wordt a.s. zaterdaga vond bij koffiebar "De Schutse" in Ha zerswoude-dorp vertoond voor jonge ren vanaf 15 jaar. Aanvang 20.15 uur. Bedrijfsleider A. den Hartog: "We kon den kiezen uit drie thema's, namelijk 'de week van de winkel' 'de Floriade' of 'Disneyworld'. Het zijn alledrie belang rijke feiten. Wij hebben besloten om twee thema's in één te laten vallen, namelijk 'de week van de winkel' en 'de Floriade"" De heer Den Hartog wijst erop dat Eu- ropatuin voor de 'groene' aankleding van de supermarkt heeft gezorgd, waardoor deze een echte 'Floriade'- uitstraling heeft. Deze Hoogvliet-vestiging is sinds me dio februari geopend en was voorheen gevestigd aan de Kerkstraat, waar thans nogde slijterij staat. DiJ pand, waar enkele'andere winkels bijgetrok ken zijn, was voorheen een A.H-vesti- ging. Door verhuizing naar een nieuw pand aan de Voorofscheweg, kwam voor Hoogvliet B.V. hier een vestigings mogelijkheid, welke best uniek ge noemd mag worden. Hoogvliet B.V. in de nieuwe vestiging aan de Burg. Co lijnstraat, heeft namelijk een verkoop- vloer van 900 m2, exclusief magazijn en kantine e.d. en - vanwege het grote as sortiment - een aantrekkingskracht vanuit de regio. Klanten van Hoogvliet B.V. kunnen tot 20 april a.s. deelnemen aan een prijs vraag over 'de Floriade'. Er worden op een formulier dat in de winkel ver krijgbaar is, drie vragen gesteld die beantwoord moeten worden en verder dient men een slagzin af te maken. De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 22 april a.s. Waddinxveen - Het eerste kwartaal 1992 heeft 15% meer recreatieve bezoe kers naar het Gouwebad "de Sniep" te zien gegeven dan het eerste kwartaal van 1991. Voor het eerst overtrof het kwartaalbezoek de 50.000 bezoekers. Precies geteld waren het er 51.753. De week van de voorjaarsvakantie was de drukste week sinds de opening, met een weekbezoek van bijna 7.900 per sonen. De toename vond plaats in bijna alle kategorieën. Per dag kwamen er zo'n 70 vroege vogels, per week bijna 200 baby's met hun moeders, en de deelname aan het bewegen voor oude ren trekt de laatste tijd meer dan 200 bezoekers per week. Ook de deelname aan het leszwemmen is ten opzichte van het vorig jaar toegenomen. In het eerste kwartaal werden 9.000 lessen gegeven aan particulieren, waarvan ongeveer 5% volwassen. Daarnaast werden ruim 12.000 lessen gegeven aan schoolzwemmertjes uit Boskoop en Waddinxveen. Bijna 400 kinderen de den mee aan het afzwemmen ter ver krijging van het zwemdiploma. Door de grote drukte was het overigens een hogere inzet van het personeel nodig om alles in goede banen te leiden. De grotere omzet leidt dus niet direkt tot beperking van het nadelig saldo, maar voor dezelfde subsidie, hebben meer bezoekers van het prachtig bad kunnen genieten. Bij zijn vertrek per 15 april a.s. kan bedrijfsleider Ton Geerdink dus terug zien op een succesvolle periode van ruim twee jaar, waarin hij, samen met het oude en nieuwe personeel, eerst heeft gezorgd dat de nieuwbouw en verbouw goed verliep en precies op tijd, 1-11-1990 een feestelijke herope ning plaatsvond, om daarna weer met de andere medewerkers, het genoegen te mogen smaken dat de sfeer en de programma's in het bad een nog steeds toenemende stroom van bezoekers oplevert. Ton neemt op 13 april, 's middags vanaf 16.30 uur afscheid in de horecaruimte van het zwembad. De beheerscommissie van het zwembad, heeft besloten om voor de opvolging van Ton Geerdink, eerst in eigen gele deren te zoeken. De huidige assistent bedrijfsleider Cock Rehorst, die ook al sinds de verbouw intensief bij de or ganisatie van het bad was betrokken volgt Ton Geerdink op. Zijn plaats als assistent-bedrijfsleider wordt ingeno men door Willem-Jan van Yperen, die tot op heden belast was met het doel groepenbeleid. Het zwembadbestuur is ervan overtuigd dat het personeel geheel achter deze promotie staat en dat de teamgeest, een sleutel tot blij vend succes, daarmee gewaarborgd is. Voor de organisatie van de horeca-af- deling en voor de bedrijfsfeesten en particuliere zwemavonden zal de heer Rex Veldhuis, met ingang van 1 mei een meer zelfstandige verantwoordelijk heid krijgen. Met optimisme gaan com missie en personeel de zomer 1992 te gemoet waarbij verwacht wordt dat nog voor de zomervakantie het nieuwe personeelsonderkomen en de ge bruiksruimte voor de zwem- en polo club "de Gouwe" en andere verenigin gen/huurders gereed zal zijn. Moerkapelle -De heer Jan de Graaff( 75is tijdens de algemene ledenvergadering van Sursum Corda. de gemengde zangvereniging die onlangs haar 60-jarig bestaan vierde, tot ere-lid van de vereniging benoemd Hij kreeg als tastbaar bewijs een ingelijste oorkonde van voorzitter A. Verweij. Niet alleen zijn vrouw was van deze geste getuige, ook de kinderen van het echtpaar, waarvan de meesten lid zijn van het Moerkapelse koor Bloemen vergezelden de sympathieke geste voor het trouwe lid dat maar liefst 57jaar lang meezingt' in het koor. De heer De Graaff is nu het tweede ere-lid van de vereniging. De andere is 'tante Nel', mevrouw De Graaf-Bergschoeff (geen familie red.) De vereniging telt voorts een 'ere-voorzitter' de voormalige Moerkapelse Hervormde predikant ds. A. Boertje. Moerkapelle - Mevrouw Truus Hofman -Breedijk, werd op de algemene ledenvergade ring van Sursum Corda verrast met een oorkonde vanwege haar trouw als bestuurslid Zij is namelijk 25 jaar penningmeester in het bestuur Ze hoopt nog een aantal jaren haar functie in het bestuur te kunnen vervullen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 31