Zevenhuizen Moerkapelle Voorlopig nog geen afsluiting B.K.-weg voor vrachtverkeer s nachts familieberichte Politieberichten Nabestellen foto's foto tentoonstelling Brand in Supermarkt tfoH toot* faat 'u lUemt^e Informatie over longkanker en de ziekte van Kahler "Geef s voor Diabetes" pagina 4 Hart van Holland/8 april 1992 Jannetje Maria Bos Petronella Sophia Dullaard-van den Berg Zorgweg Reacties uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zevenhuizen-Moerkapelle - Het had er veel van weg dat er dinsdagavond door de gemeenteraad een besluit genomen zou worden om het vrachtverkeer over de Burg.Klinkhamerweg van 's avonds 22.00 tot 's-morgens 6.00 uur te weren. Door B. en W. was een leuk voorstel hiertoe ter vergadering gebracht en alle raadsleden konden aanvankelijk hier zich mee verenigen. Echter de bezwaren van belanghebbenden, zoals vrachtvervoerders en de Ondernemersvereniging, wer den dermate serieus genomen, dat het voorstel, na schorsing en een uitgebreide discussie, teruggenomen werd. "De Heere is mijn Herder" Dankbaar voor de liefde die zij ons gaf en de zorg waarmede zij ons heeft omringd, maar bedroefd, heeft het de Heere behaagd, in de volle vrede zacht kalm van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde moeder en oma sinds 16 augustus 1982 weduwe van Arie Lamens in de gezegende leeftijd van 87 jaar. Nel en Wim Marja en Jaco Arie Sija en Adriaan Matthijs Addy Janine Arno Zevenhuizen, 5 april 1992. Bejaardentehuis "De Zevenster", Leliestraat 3, Correspondentie adres: Familie W. Schipper, Zesde Tochtweg 3, 2742 KR Waddinxveen Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen op woensdag 8 april 1992 van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden donderdag 9 april 1992 om 13.00 uur in de Hervormde kerk van Buitengewone wijkgemeente, Dorpsstraat 70 te Bleiswijk, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Hoekeindseweg te Bleiswijk om ongeveer 13.45 uur. Na de teraardebestelling is er nog gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Nooit vragend nooit klagend Altijd alles voor zich dragend Altijd liefde, en geven Zo was haar leven. 1 Na een liefdevolle verzorging in het bejaardentehuis "De Zevenster", zijn wij dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante weduwe van Pieter Dullaard in de gezegende leeftijd van 92 jaar. Kralingseveer Waddinxveen Nieuwerkerk a.d. Zevenhuizen P. Dullaard t E. Dullaard-Otterspeer D. Vogelaar H. Dullaard M.C. Dullaard-van Loon IJssel J. den Hollander-Dullaard J. den Hollander J.W. de Groot-Dullaard J.G. de Groot Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie. Zevenhuizen, 7 april 1992. Bejaardentehuis "De Zevenster", Leliestraat 3, Correspondentie-adres: H. Dullaard, Wilhelminakade 22, 2741 JV Waddinxveen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, vrijdag 10 april 1992 van 19.30-20.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 11 april 1992 om 11.00 uur in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, waarna de bijzetting zal plaatsvinden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen om ongeveer 11.45 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in hel rouwcentrum "De Zevenster". De tertiaire weg 67 is een onderwerp van aanhoudende zorg. De problema tiek kan als volgt worden omschreven. De tertiaire weg 67 is de verbinding Capelle a.d. IJssel -Nieuwerkerk a.d. IJs sel -Rijksweg A.20 -Zevenhuizen -Rijks- weg A12 -Moerkapelle.Deze loopt dwars door de bebouwde kom van de kern Zevenhuizen. Deze doorgang door de bebouwde kom is problematisch in verband met de hoge snelheden die er gereden worden, de hoge intensiteiten (niet alleen wat betreft personenvoer tuigen maar ook vrachtwagens), ge luid-en stankoverlast e.d. Door dit alles is de weg ook als gevaarlijk te beschou wen. Er is reeds lang over de proble matiek van deze weg gesproken en ook de bevoegde ovrheidsinstanties zijn op de hoogte van de problemen en de wens die er leeft om een omleidingsweg aan te leggen. Dit blijkt pas rond 2000, uitvoerbaar. De Werkgroep Doorgaand Verkeer, waarin zitting hebben de ge meente, de rijkspolitie, de provincie en rijkswaterstaat, alsmede een delegatie van de Bewonerscommissie Burg. Klinkhamerweg is druk doende ge weest om de materie te bestuderen. De werkgroep kon daarbij o.m. gebruik maken van het door de dienst Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid-Hol land opgesteld "Rapport over de ver keersproblematiek van de traverse Ze venhuizen" wat op 11 juni 1991 ontvan gen werd van de provincie. In de ver gadering van 31 oktober 1991 van ge noemde Werkgroep is aan de orde ge weest het weren van het vrachtver keer, het instellen van een zgn. groene golf op de B.K. weg en het omleiden van het verkeer naar de TW 69 (Bredeweg) middels bebording op de rijkswegen A.20 en A. 12. Geadviseerd werd hier omtrent bestuurlijk overleg te voeren Verkeersongevallen Door onbekende oorzaak, vermoede lijk een laagvliegende ransuil, raakte de bestuurster van een personenauto op de Zuidplasweg te Zevenhuizen de macht over het stuur kwijt. Via de berm belandde de auto aan de andere zijde van de weg in een sloot. De vrouw werd met diverse verwondingen en een shock overgebracht naar een zieken huis in Rotterdam. Op de kruising van het Noordeinde met de oprit van de A-12 kwamen 2 personenauto's met elkaar in botsing. Een bestuurder wilde linksaf de oprit oprijden en verzuimde daarbij de tege moetkomende bestuurder voorrang te verlenen. Inbraken Bij een inbraak in een woning aan het Hazeveld te Zevenhuizen werden di verse goederen ontvreemd. Tot over maat van ramp had men ook de auto sleutels meegenomen en vervolgens de auto gestolen. De auto en enige be scheiden werden later in Amsterdam aangetroffen. Ook werd ingebroken in een woning aan de Julianaweg te Moerkapelle. Hier met de provincie, hetgeen daadwerke lijk op 10 december gebeurde. Uit dit overleg is gebleken dat het slechts haalbaar was het (doorgaande) vracht verkeer gedurende de nachtelijke uren te weren. Tegen algehele afsluiting voor vrachtverkeer bestond bij zowel de provincie als Rijkswaterstaat over wegende bezwaren mede gelet op de status van deze tertiaire weg. Hiervan uitgaande is op 20 december de pro vincie, rijkswaterstaat hoogheemraad schap en gemeente Nieuwerkerk in kennisgesteld van het voornemen de raad voor te stellen een verkeersmaat regel te nemen tot het weren van hert vrachtverkeer gedurende de nachtelij ke uren/ Tevens is erop gewezen dat een dergelijke maatregel ook moet in houden dat de dorpskern van Zeven huizen voor dergelijk verkeer wordt afgesloten. Op 5 februari ontvingen B. en W. van de provincie bericht 'geen bezwaar' te hebben tegen een voorge nomen 'nachtelijke' afsluiting, met die voorwaarde dat een dergelijke maat regel (voor zolang die slechts geldt voor de nachturen) de overname van het beheer en onderhoud per 1 januari 1993 niet in discussie zal brengen.. De gemeente Nieuwerkerk had ook geen bezwaren, in tegenstelling tot Rijkswa terstaat. het industrieterrein Zevenhui zen zou vanaf rijksweg A. 12 niet be reikbaar zijn, terwijl het verkeersaan bod op de TW.69 (Bredeweg) of de SW. 22 (weg Bleiswijk/Bergschenhoek/ Rotterdam) zal toenemen. B. en W. stelden voor mee te doen in het verzoek van de Werkgroep Door gaand Verkeer de verkeerslichten bij de twee kruisingen te optimaliseren en de B.K. weg 's nachts voor vrachtver keer af te sluiten. (De minderheid van de Werkgroep wilde algehele afsluiting van de B.K.-weg voor het vrachtver- werden geld en bankpasjes gestolen. In beide gevallen was de werkwijze van de dader(s) identiek. Men boort in het raam, t.h.v. de grendels een gaatje, waarna men met een priem of iets der gelijks de hefboompjes naar boven kan drukken en vervolgens het raam opent. Men kan zich hier tegen wapenen door afsluitbare grendels op de ramen de plaatsen. Diefstallen Op De Bongerd te Zevenhuizen werd uit een auto de radiocassette-recorder gestolen. Men had een ruit ingeslagen. Hetzelfde had men getracht te doen uit een auto in de Fr.Hendrikstraat te Moerkapelle. Hier lukte het niet omdat de handgreep van de slede afbrak. Snelheidscontroles De afgelopen week werden enige snel heidscontroles gehouden. De resulta ten waren alsvolgt. Burg. Klinkhamer- weg te Zevenhuizen 94 overtredingen met een hoogste snelheid van 74km/u. Moerkapelse Zijde te Moerkapelle 97 overtredingen met een hoogste snel heid van 97km/u. Gevonden blauw jack; zwart/witte kat te keer). De heer S. de Jong CDA vroeg om een toelichting van de zijde van het college n.a.v. de toegezonden bezwaarbrieven, waarop wethouder Van Yperen stelde dat het belangrijk is goede nota van zowel de bezwaarden als de brief van de ambtenaren die de mogelijke juris prudentie, uit de maatregel voort vloeiend onder ogen brengt. "Deze stukken moeten wel degelijk meegeno men worden in de besluitvorming", zo zei hij. De heer P. Hofman PvdA was blij dat er bij het college begrip is voor de B.K.-weg en de problematiek ervan. "Wij hadden wel verder gewild dan al leen afsluiting voor vrachtverkeer tij dens de nachtelijke uren. Het is ver schrikkelijk duidelijk dat de omlei dingsroute er moet komen, maar dat zal de nodige jaartjes op zich laten wachten". Hij was, na een interessant betoog, van mening dat, mocht er deze avond geen besluit genomen kunnen worden, er toch een principe-uitspraak moest klinken. De wethouder: "Een principe-uitspraak betekent uitvoering van het voorstel". De heer S. de Jong CDA vergeleek hetgeen de raadsleden die middag overkomen is te elfder ure nog stukken ontvangen m.b.t. de B.K. - weg' met iemand die op reis gaat, niet mee kan met het vliegtuig. Hij zei dat zijn fractie 'in principe' voor afsluiting van de weg is voor vrachtverkeer tij dens nachtelijke uren. Mevrouw A. van der Feltz WD vond het plan nog niet rijp omdat de belangen van andere groeperingen nog niet afgewezen zijn. "Wat gaat er gebeuren als de brief schrijvers met claims komen", zo vroeg zij zich af. De heer R. de Gooijer SGP/ RPF vond dat er aan de ene kant wat moet gebeuren, maar dat de inwoners nooit de dupe mogen worden en daar om eigen bedrijven ontheffingen moe ten krijgen.Wethouder Van Yperen merkte op dat de rijkspolite tegen ge deeltelijke ontheffing zal zijn. De heer J. Hogenes Gem. bel. wees op het 'zorg vuldigheidsbeginsel', met begrip van de voortvarendheid van het college, maar hief een waarschuwende vinger voor de gevolgen van maatregelen. Moerkapelle(is dood) Verloren: Blauwe sporttas; tennis racket; gouden armband; horlogeket ting; witte perzische poes; 5 sleutels aan een bos ingezonden: De Fotohobbyclub te Moerkapelle, heeft erg veel positieve reacties ont vangen over de j.l. gehouden Jubi leumtentoonstelling over het vereni gingsleven in Moerkapelle. Velen zou den alsnog een paar nabestellingen willen doen. Om niemand teleur te stellen heeft de Fotoclub gemeend aan die verzoeken te moeten voldoen. Vanaf heden tot en met dinsdag 14 april, liggen alle foto's keurig in mapjes en gerangschikt per vereniging ter in zage bij De Fotoboetiek in de Moer dijkstraat. Let op: Deze gelegenheid duurt tot 14 april!!! Regio - Op dinsdag 21 april wordt, van 9.30 tot 12.00 uur, voor de derde keer een informatie-ochtend gehouden door de Kontaktgroepen Longkanker en Kahler patiënten in de Patiëntenin formatieruimte van het Lange Land Ziekenhuis, Toneellaan 1 te Zoeter- meer. Gebleken is, dat veel patiënten, ex-pa- tiënten, hun partners en familieleden een gesprek over hun ziekte op prijs stellen. In deze gesprekken wordt niet ingegaan op de medische aspecten van het ziektegeval; daarvoor zijn de spe cialisten. Wij beperken ons tot het geven van steun bij het verwerken van de gevol gen ervan, gebaseerd op de eigen er varingen van de gespreksleiders. Wie belangstelling heeft is van harte welkom op 21 april a s. Nadere inlich tingen worden gaarne verstrekt door Mevr. M.de Knegt - van Dongen telefo nisch bereikbaar onder nr. 079-442135. Amersfoort -De in november j.l. gehou den landelijke collecte "Geef's voor Diabetes" heeft ruim 3.3 miljoen gulden opgebracht, f 150.000,meer dan in 1990 en het hoogst behaalde resultaat sinds de eerste collecte in 1982 van start ging. Met de opbrengst subsidi eert het Diabetes Fonds nederland on derzoeksprojecten die zich richten op de bestrijding van diabetes mellitus (suikerziekte) en het terugdringen en voorkomen van uit deze aandoening voortkomende complicaties als oog ziekten, hart-en vaatziekten en nier aandoeningen. In ons land hebben naar schatting 300.000 mensen diabetes mellitus. De verwachting is dat over een tiental jaren het aantal mensen met deze nog steeds ongeneeslijke aan doening zal oplopen tot een half mil joen. Het is daarom noodzakelijk dat onderzoek naar het ontstaan van dia betes gecontinueerd en uitgebreid kan worden. Wie een bijdrage wil overma ken kan dat doen op gironummer 5766 t.n.v. DFN Amersfoort. Moerkapelle - De brandweer van Moer kapelle heeft afgelopen donderiniddag om 17.45 uur uit moeten rukken voor het blussen van een brand. Op de zol derverdieping van supermarkt AI- TENT aan de Moerkapelsezijde 8 was brand uitgebroken. De brandweer was genoodzaakt de houten vloer van de zolderverdieping open te breken daar de brand zich tussen het plafona dreigde voort te planten. De oorzaa moet gezocht worden in een achteloo achter gelaten brandende looplan^ zo'n brandende lamp geeft hittestra- ling af, het hout gaat schroeien en ee brand is geboren. De brandweer w dan ook iedereen waarschuwe^ VOORKOMEN VAN BRAND IS BtlU| DAN BLUSSEN; denk aan de drie us. ONWETENDHEID, ONVOORZICHIIV HEID, ONOPLETTENDHEID. Hier is ne goed afgelopen, de brand is °n'de door dat de stroom uitviel, was net minuten later geweest dan zou 1 pand verlaten zijn geweest en u< vul zelf maar in. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: rrpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 - Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 - Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIETD/CHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4