fA Gemeente Rijneveld Kerkdiensten Boskoop Met het oog op de Floriade Back to the Sixties Night Passie- Zangavond Plattelandsvrou wen Benthuizen Zang en Vriend schap geeft Pas sie-uitvoering Palmpasen Concert Jacques van den Dool Multifunctioneel centrum Michaël te Hazerswoude-dorp Politieberichten Rommelmarkt Boskoop Katholieke Vrouwen beweging Hart van Holland/8 april 1992 pagina 7 Midnight Ramble in De Stek Koorzang en samenzang Koninginnemarkt Medische weekeinddienst Rijneveld en Boskoop De Koning komt! Cupressocyparis leylandii 'Sirébo' Hazerswoude-dorp Benthuizen Kamerconifeer Een blijvend aandenken uit Boskoop Bonte coniferen In plaats van een fles wijn Hervormde kerk Hazerswoude-dorp-Op 18 april a.s. zal erin jongerencentrum "Stek" in Hazer swoude, een "Back to the sixties- night" worden gehouden. De muziek op deze avond wordt verzorgd door de band "Midnight ramble". Op dit feest maakt de organisatie er voor 'jong en oud' een knallende avond van. De kaarten zijn in voorverkoop bij café De Egelantier in Hazerswoude-dorp verkrijgbaar. De avond begint om 21.00 uur. Fris voor een piek. Inl. tel. 01728 -9992. Benthuizen - Op woensdag 15 april a.s. wordt er in de Hervormde kerk van Benthuizen een "Passie- en Zanga vond" gehouden, aanvang 19.30 uur. Medewerkenden aan deze avond zijn het Hervormd Gemengde koor "Imma- nuël", het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes", beide onder leiding van Wiecher Mandemaker en orgelbegelei ding van Jan Vis. Johan van Kuijk speelt hobo. De opening en sluiting wordt verzorgd door de eigen predikant van de Hervormde Gemeente, ds. J. Boer. Benthuizen - De afdeling Benthuizen van de ned. Bond van Plattelands vrouwen komt op 15 april om 20.00 uur in"DeTas" bijeen voor de maandelijkse contactavond. De heer M. de Rooij, oud p.r.-man van Smit International uit Zwijndrecht verzorgt een lezing over Maritieme dienstverlening en toont een film over een spectaculaire redding op zee. De Plattelandsvrouwen van Benthui zen staan weer met een stand op de Koninginnemarkt op 30 april bij ge bouw "De Tas". De verkoop van arti kelen komt ten goede aan een instelling die zich bezighoudt met research naar de ziekte Multiple Sclerose. firt Hazerswoude 11 april R.K.: 19.00 uur H.Mis met palmwijding Palmpasen 12 april: 10.00 uur H. Mis met palmwijding. 11.30 uur gezinsviering met kin derkoor; processie met palmstok- ken. Benthuizen 12 april Palmpasen Hervormde kerk 9.30 uur ds. J. Boer 18.00 uur ds. A. van Vuuren Zoeter- meer SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. P. Baane Nieuwveen Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst 11 en 12 april dokter R.J.M.P. van Wiechen Voorofscheweg 182 Bos koop tel. 01727 -14450 Hazerswoude-dorp -Op maandag 13 april geeft het Chr. Gemengd Koor "Zang en Vriendschap" een passie-uit voering in de Geref.kerk aan de Koren molenlaan 4 te Hazerswoude-dorp. Uitgevoerd worden: Stabat Mater van Frantisek Tuma; Siehe, das ist Gottes Lamm van Gottfried August Homilius, Koralen uit de Mattheüs Passion van Johann Sebastian Bach en Unser Vater van Gottfried August Homilius. De or gelbegeleiding wordt verzorgd door Wim Dijkstra, terwijl de algehele leiding in handen is van dirigent Ger Hovius. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Op 12 april zullen de Koralen uit de Mattheus Passion en de beide motetten van Homilius door "Zang en Vriend schap" in de Hervormde kerk van Ab- benes ten gehore worden gebracht, aanvang 20.00 uur. Hetzelfde program ma wordt ook op 17 april in de Gere formeerde kerk van hazerswoude ge bracht aanvang 19.30 uur. Met PalmPasen, de zondag voor Pa sen, wordt de intocht in Jeruzalmen herdacht. En toch..de Beloofde kwam Er werd naar Hem uitgekeken Eindelijk de sterke Leidsman en nu, vandaag....de intocht Glorieus als een Vorst of eh was het toch anders gaf die ezel al een beeld van zijn vernederde positie, de lijdende Knecht, voorspeld door Jesaja nog geen Koning. Gejuich. De menigte, een schare discipelen, volgelingen van de Man der smarten die weende... de klok stilgezet totdat Hij -die de zonde der wereld gedragen heeft en wiens Geest leeft in de harten van Zijn kinderen - komt in heerlijkheid. Als Koning der Koningen vorstelijk op een wit paard.. Hendrika C. Hazerswoude -dorp - Op donderdag 16 april vindt in de Gereformeerde kerk van Hazerswoude-dorp het tweede concert plaats in de serie 'orgelconcerten' die de orgelcommissie van deze kerk dit voorjaar organiseert. Dit keer hoopt Jacques van den Dool een Passie-concert te verzorgen en speelt dan werken van o.a. Joh. Seb. Bach, Clérambault, Lasceux, De Lange en Andriessen. Jacques van den Dool verzorgde reeds vele optredens voor radio en t.v. en maakte concertreizen naar o.a. Frankrijk, Engeland, Duitsland, Schotland de Verenigde Staten, Canada en de Ned. Antillen. Hij is verder dirigent van diverse grote koren en cantororganist in 's Hertogenbosch. Het concert op 16 april begint om 20.00 uur. Inl. 01728 -8127. Boskoop - Dat de regio Boskoop op de Floriade goed vertegenwoordigd is, lijdt geen twijfel, net zomin als het feit dat er het nodige gedaan is om dit unieke (boomJsierteeltgebied onder de aandacht te brengen. "Sirébois een organi satie die de promotie behartigt en tevens de naam van een promotieplant, die onlangs door de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn, ten doop is gehouden in het Boskoopse gemeentehuis. In "Sirébo" zijn samengevat twee gemeenten van het sierteeltgebied, namelijk Reeuw ijk en Boskoop, terwijl de gemeente Rijneveld, met name de woonkern Hazerswoude, hier een we zenlijk onderdeel van uitmaakt. Over "Siréboals organisatie hopen we, 'met het oog op de Floriadehet nodige te publiceren. Nu valt de schijnwerper op de andere "Sirébo", de promotieplant, zijn ontdekker en het bedrijf waar de plant gekweekt is, namelijk "Wang B.V.". "Wang B.V." is een Boskoopse kwekerij, die 18 jaar bestaat en waarin vijf kwekers samenwerken. De letter W staat voor W. van Nierop en W. van Veen. De A voor A. Vergeer, de N voor Nic. Rijlaarsdam en de G voor G. van Hevelingen. Allen zijn zij kwekers met een eigen bedrijf langs de 2e Goudse Rijweg, of hebben, zoals Van Nierop en Van Veen, hun bedrijf aan één van hun kinderen overgedaan. De heer Van Nierop is thans in het dagelijks leven beëdigd taxateur voor opstanden (bomen en sierteeltgewassen, b.v. taxatie bij verkoop of bedrijfsopvolging red.). Hij heeft een neus voor 'bonte' coniferen. De heer Van Veen is, als enige van de vijf kwe kers, (met als enige medewerkster Caroline van Hevelingen) vrijwel continu werkzaam op het bedrijf dat uniek in z'n soort is. In drukke tijden, weet hij zich verzekerd van helpen de handen van alle mede-firmanten en hun respectievelijke echt genotes. Dan viert de samenwerking hoogtij. Hoe de saamhorigheid in de praktijk is, blijkt tijdens ons bezoek. Alle "Wang"-firmanten ko men na vijven even langs om het laatste 'gezamenlijke' nieuws van hun bedrijf te ver nemen en een pilsje' te pakkenDaarna gaan ze er weer vliegensvlug vandoor, want er moet zoveel gedaan worden op hun eigen bedrijf in deze tijd van het jaar... "Wang B.V." is een be kende naam in de sierteelt(handel)wereld. Nieuwe planten en stekken over de hele wereld vandaan, be- Dc verbouwing van de voormalige basisschool Michaël in Hazerswoude-dorp tot een multifunctioneel centrum bevindt zich in een eindfase. Het centrum zal aan veel aktiviteiten van uiteenlopende aard een onderkomen kunnen bieden. Om eind augustus of begin september zo goed mogelijk van start te kunnen gaan zijn verenigingen, clubs en dergelijke die in een eerder stadium te kennen hebben gegeven hun aktiviteiten in het centrum onder te willen brengen, inmiddels aangeschreven om hun wensen kenbaar te maken. Ook anderen kunnen zich aanmelden. Indien u belangstelling hebt om uw aktiviteit(en) in het centrum onder te brengen, kunt u een informatiepakket, bestaande uit een voorlopig inventarisatie/aanmel- dingsformulier en een plattegrond van het centrum, aanvragen. U kunt dit zowel schriftelijk als telefonisch doen, door u te richten tot de heer P.J. de Pagter, projectleider MFC of mevrouw W. van der Burg-Sourbag, p/a ge meentehuis Rijneveld, Postbus 115, 2394 ZG Hazerswoude/Rijndijk, telefoon nummer 01714-19015. stek uit de heg, een vondst van W.M. van Nierop landden op dit bedrijf en worden aan de groei gebracht om later, geworteld als stek, weer via handelaren in boom- kwekerijprodukten, gedistribueerd te worden naar voornamelijk E.E.G.-lan- den. Uiteraard komen planten van dit stekbedrijf ook wel in andere overzee se gebiedsdelen terecht, maar die hebben over het algemeen, bepalingen die invoer van planten aan banden legt, in verband met mogelijke plantenziek tes. Tal van planten die volop in de handel zijn en voor de hobbyist en tuinier, al gewoon zijn, zijn ontdekt in een ver land. Zo liet Vergeer een plant uit Au stralië meebrengen door een Wad- dinxvener, de witte Cuvia Azoren....De rose was op de Azoren gevonden en door selectie kwam er een nieuw soort: de lila Cuvia Azoren. En wat te denken van de Carol Lacatera Olbida.. Zaden van Ceders en Taurus werden hier op het bedrijf gezaaid en opgekweekt. Een plant die zeer populair geworden is, is de kamerconifeer. Van Nierop, heeft de 'kamerconifeer' (gouden kamer cu- presso) ontdekt. Ierland is het land van herkomst. "De bloemisten reageerden aarzelend. We moesten de handel overtuigen dat deze plant een succes zou worden... en dat is 'tie ook gewor den", lacht Van Nierop. Is de heer Vergeer de ontdekker van de cupressocuparus lleyandii "Gold Ri der", vernoemd naar de Goudse Rijweg, die thans algemeen bekend is als geel/ groene conifeer, de heer Van Nierop is de ontdekker van de conifeer die, zoals de bedoeling is, als origineel Boskoops geschenk, meegenomen wordt als ca deautje voor relaties, familie en vrien den. Deze conifeer heeft de belofte in zich een snelgroeier te zijn en in ideale omstandigheden 60 a 80 cm. per jaar te groeien. "Toevallig zag ik in de twee meter hoge heg, hier voor de kwekerij, een tak met een mutatie. In plaats van helemaal groen, was deze geel/groen bont", lacht de heer Van Nierop. Toen bleek dat er een afzetmogelijkheid was voor deze nieuwe conifeer die tot dus ver geen naam had. werden er zo n 10.000 stekken van de ca. 30 meter lange en 3 meter hoge heg genomen. Het totale aantal stekken dat "Wang B.V." jaarlijks laat bewortelen uit deze heg bedraagt ca. 50.000. Ze worden verkocht als de handelaren weten dat er afzet voor is, enkele maanden na beworteling. De opbrengst is dubbeltjes en kwartjeswi Inbreker door bewoonster overlopen Zondag ochtend omstreeks 5 uur werd de deur van een woning aan de Ds. D.A. v.d. Boschstraat te Hazerswoude-dorp door een "hengelaar" te zijn geopend. Met een voorwerp zag hij kans door de brievenbus de deur geopend te krijgen waarna hij de woning doorzocht. De dochter des huizes kwam de woonka mer in waarna de dader via de tuin deuren, zonder medeneming van goe deren, de woning verliet. Overlast jeugd in Benthuizen Reeds geruime tijd ondervinden de buurtbewoners aan de Christinastraat te Benthuizen overlast van jeugd die op het schoolplein schijnbaar doelloos rondhangt en zich verveeld. Met brommers wordt er op het schoolplein gecrossed soms tot laat in de avond. Door de rijkspolitie wordt het pro bleem aangepakt. Via gerichte surveil lance zal de politie toezicht houden op het schoolplein en bij overlast optre den tegen de veroorzakers. De eerste bekeuringen zijn reeds gevallen. Inbraak in gemeentewerf In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in het kantoor van de gemeentewerf aan de Oude Geme- neweg te Hazerswoude-dorp. Vermoe delijk met een valse sleutel werd de buitendeur geopend. In het kantoor werd een tussendeur opengebroken waarna het kantoor werd doorzocht. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zondag werd door de rijkspolitie Rijneveld een grootscheepse alcoholcontrole gehou den. Ook de kernen Hazerswoude-dorp en Benthuizen werden gecontroleerd door 14 mederwerkers van de rijkspo litie. Tijdens de gehele controle werden 5500 personen op het besturen van een motorvoertuig, na het gebruik van al coholhoudende drank gecontroleerd. 6 bestuurders bleken met te veel alco hol op achter het stuur te hebben plaats genomen en kregen een proces verbaal. Aanrijding in de Dorpsstraat Zondagmiddag vond er een aanrijding plaats op de Dorpsstraat te Hazerswou de-dorp. De 21 jarige R.S. uit Hazers woude-dorp reed met zijn motorfiets over de Dorpstraat. Hij wilde een voorhem rijdende auto inhalen. Opdat zelfde moment wilde de bestuurder van die auto, de 24 jarige H.V. uit Ha zerswoude-dorp een voor hem rijden de auto inhalen. De motorrijder kwam daarbij in de verdrukking en reed het trottoir op waarna hij een lantarenpaal aanreed die afknapte. Vernielingen in Benthuizen Op diverse plaatsen in Benthuizen zijn kleine vernielingen aangericht aan vooral auto's. De embleems van de voertuigen moesten het veelal ontgel den. Dat Van Nierop stapel is op bonte coni feren-soorten blijkt wel uit de tuin rond zijn woonhuis aan het Rijneveld in Bos koop: een grote variatie in bonte coni feren in diverse hoogten. De "Sirébo-conifeer" in zijn tuin, begint ook al te groeien, hoewel de ontdekking slechts vijf jaar geleden gedaan is. "De plant werd als promotieplant van "Sirébo" aangewezen omdat deze a. goed te kweken is en b. met een lengte van 9 cm. in een doos past en c. omdat deze bij het publiek aansloeg". "Omdat ons bedrijf bekend staat om plantenvondsten, werd een jaar of drie vier geleden aan ons gevraagd om vijf planten te laten zien. Uiteindelijk bleek de bonte conifeer als ideaalste uit de bus te komen". De heer Van Nierop vertelt dat het zes maanden duurt voordat een stek 'aan slaat', traag wortelt dus. De planten die als promotieplant ca deau worden gedaan zijn ca. anderhalf jaar oud. Hoewel in de aanvang klein, zullen zij die deze "Sirébo-conifeer" als geschenk ontvingen, nog vele jaren herinnerd worden aan de persoon aan wie zij deze fraaie sierheester te dan ken hebben "De Boskopers kunnen deze plant als cadeautje, in plaats van een fles wijn, of kamerplant, meenemen naar kennis sen in Drente of waar dan ook. Anderen, bezoekers van de Floriade of andere gasten, die hier in Boskoop het boom kwekerijmuseum bezoeken, kunnen de plant daar kopen om trots als herinne ring aan Boskoop, mee naar huis te worden genomen". Boskoop - Op zaterdag 11 april wordt er bij de hefbrug op het kerkplein een rommelmarkt gehouden van 9.00 tot 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor "De Herberg", het missionair dia- konaal Centrum van de 1ZB (inwendige zendingsbond). "Soms moet een mens er even uit, om tot rust te komen". Deze zin lijkt af komstig uit de folder van een reisbu reau, maar is een goede omschrijving van het project van de IZB "De Her berg". "De Herberg" gaat ook het huis heten wat tijdelijk onderdak biedt aan mensen die er 'even tussenuit' moeten kunnen om samen met een ander, de zaken op een rijtje te kunnen zetten, het doel van "De herberg" is een herberg te zijn, waar mensen opgevangen en be geleid worden en tot innerlijke rust ko men. Inlichtingen tel. 01727 -12941. Boskoop - Vrijdag 10 april is de jaar lijkse feestavond van de Katholieke Vrouwenvereniging. Er wordt een to neelstuk opgevoerd: "Tante speelt to neel", door eigen leden en gastspelers. Het is een blijspel, geschreven door .1. Snoeien. in de pauze wordt er een verloting ge houden. De avond begint om 20.00 uur in de "Rozenburcht". De toegang is gratis voor leden, niet-leden betalen f 7,50. iedereen is hartelijk welkom.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7