Sport in de regio I I I Omloop van Rotterdam Bedrijfsvolley- baltoernooi Sjoelavond in het Zuidhonk De Gouwestre- kers fietsen weer TE KOOP de kn?!<ker BROUWER DE KONING TE KOOP dekn?lcker Volleybal ZTTC degradeert TOOS Waddinxveen De Gouwe TE KOOP dekn?lcker Unicef Koninginnetrimloop Voetbaltruuk bij Hazerswoudse Boys Avondvierdaagse Zevenhuizen 18 t/m 22 mei Tabé speelt gelijk Data Wandelavondvierdaagse, Fiets- avondvierdaagse en Zwemvierdaagse levenhuizen- Moerkapelle DIVERSE RESTANTEN WAND- EN VLOERTEGELS UITVAARTVERZORGING DIVERSE SHOWROOM KEUKENS MET HOGE KORTINGEN QRGE DIVERSE SHOWROOM BADKAMERS MET HOGE KORTINGEN Ingezonden van comité A4daagse: Fietsroute van 12 april Tochten Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 programma VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN RentokilZVH heren winnen in Zwolse heksenketel Turners plaatsen zich voor N.K.! Zwem en Poloclub in landelijke A-klasse! Een felicitatie! Hart van Holland/8 april 1992 pagina 9 Zevenhuizen-Moerkapelle - Aafke Hoogma, organisator van de Avondfietsvier- daagse, meldde aan Hart van Holland vast de data van de Avondfietsvierdaag- se van Moerkapelle: van 9 t/m 12 juni. Het zwembad "De Koornmolen" te Ze venhuizen organiseert in de week van 15 t/m 19 juni de Zwemvierdaagse. De Wandel-avondvierdaagse Zevenhuizen is van 18 t/m 22 mei (Men gelieve de data alvast te noteren!) Zevenhuizen - Evenals voorgaande jaren organiseert het plaatselijke comité A4D, de Avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving, in dit zevende jaar wordt de Avondvierdaagse gehouden van 18 tot 22 mei. Zevenhuizen - Op zondag 12 april orga niseert Tourclub Zevenhuizen '80 de •Omloop van Rotterdam". Dit is een uitgepijlde fietsroute van 120 km. rond Rotterdam, waarbij ook vanaf Zeven huizen afstanden van 30 en 60 km. kunnen worden gereden. (De tocht wordt georganiseerd in samenwerking met diverse andere Tourclubs in regio Rijnmond en Voorne en Putten) De tocht voert o.a. langs de Rhoonse grienden en de Brielse Maas, een deel van het westelijk havengebied (bij Maassluis overvaren) via Vlaardingen en Schiedam naar de Ackerdijkse plas sen en de Rottemeren. Vanaf Zeven huizen volgt de route rivierdijken, naar de klim over de Van Brienenoordbrug. Vanaf diverse punten is de 'skyline' van de stad goed te zien. Deze tocht, die dit jaar voor de eerste keer wordt verre den, begint tussen 8.00 en 9.00 uur, vanaf café "De Roerdomp" te Zevenhui zen. (Tweemanspolder, weg naar zwembad volgen). Zevenhuizen -Op donderdag 7 mei en zaterdag 16 mei wordt weer het "Be- drijfsvolleybaltoernooi" van Zevenhui zen gehouden. Dit toernooi geldt het Zevenhuizense bedrijfsleven en zal ongetwijfeld weer een sportieve hap pening worden. Het is voor het derde achtereenvolgend jaar dat er een der gelijk toernooi gehouden wordt. Een speciaal comité bereidt het geheel voor en heeft sponsoring gezocht van het bedrijfsleven. De netto-opbrengst is dit jaar fifty-fifty voor de jeugdafdeling van de Zevenhuizense volleybalvereniging en de peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen". De jeugdafdeling van de vol leybalvereniging gebruikt dit geld voor dejeugdtraining en de peuterspeelzaal kan een extra bijdrage goed gebruiken voor de aanschaf van buitenmateriaal. Op dit moment zijn al diverse teams druk aan het oefenen om met hun be drijf een goede indruk te maken tijdens het voetleybaltoernooi. Net als vorig jaar zijn er weer 40 teams die deelne men. Volgens mede-organisator Martin Zijderhand, is de belangstelling groter dan 40 teams, maar wil de organisatie aiet groter worden omdat het volley baltoernooi zich grotendeels op de za terdag (avond) afspeelt. Meer deelne mers zou betekenen dat er ook op za terdagmiddag gespeeld moet worden en dat valt, omdat er diverse winkelbe drijven deelnemen, niet te realiseren. Rest ons nog even de namen te noe men van de heren organisatoren: Peter achwalbe, Jaap v.d. Wel, Paul v.d. Meer en voormelde Martin Zijderhand. Dit viertal heeft inmiddels, routine in de organisatie te gekregen. ^nddinxveen-Vrijdagavond 10 april is er een sjoelavond in het Zuidhonk, aanvang 20.00 uur. Er wordt met twee Personen per bak gespeeld. Men sjoelt tien beurten over vijf verschillende sloelbakken. Bij voldoende deelname w°rdt er in niveau-groepen gespeeld. °P deze avonden staat gezelligheid voorop. Voor verdere informatie kan monterecht bij C. Meiderwijk tel. 01828 •12237 (na 18.00 uur). Waddinxveen -Nu het schaatsseizoen afgelopen is gaan "De Gouwestrekers" op de fiets. Elke dinsdag- en donder dagavond is er een fietstraining voor gevorderden met om 18.30 uur een start op het Kon. Wilhelminaplein. Er wordt dan telkenkere ca. 50 kilometer gefietst en de terugkomst in Waddinx veen is ca. 20.30 uur. Er zijn reeds en kele trainingen geweest. Voor degenen die het wat rustiger aan willen doen is er op zondagmorgen een trainingsron de, die op zondag 12 april van start gaat: aanvang 8.30 uur vertrek Kon. Wilhelminaplein. Ook de jeugd kan gaan rijden, onder leiding van jeugd leider Dammus Bunnik, hij rijdt met jongens tot 16 jaar. Ini. tel. 01829 -4941. Naast de trainingsdagen organiseert de Gouwe Streek ook tochten en tijd ritten. De tijdritten worden elke tweede zaterdag van de maand gehouden: start 16.30 uur op het bedrijvenpark Coene- coop bij Volvo. Het parcours is 10,20 of 390 kilometer lang. Op zondag 12 april is er: start 9.30 uur.Dat is een 'fiets voor je plezier tocht. Voor speciale lange tochten kan informatie ingewonnen worden bij Bram van Leeuwen tel. 01727 -14471. Moerkapelle/Zoetermeer -Op donder dag 30 april a.s. organiseert A.R.V. Ilion de Unicef-Konininnetrimloop in het Van Tuylsportpark in Zoetermeer. Er zijn drie afstanden: 2 km, 5 km. en 10 km. De starttijden resp. om 11.00 uur en 11.30 uur. Inl. tel. 01793 -1764. De opbrengst van deze trimloop komt vor 50% ten goede aan Unicef. KEUKENS SANITAIR - TEGELS sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hazerswoude-dorp - Op 15 april komt de KNVB Voetbaltruuk op bezoek bij de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys te Hazerswoude. Het programma be gint om 13.30 uur en duurt tot ca. 16.30 uur. De Voetbaltruuk, bestaande uit een touringcar en een grote aanhanger met voetbalspelen, is bedoeld om de jeugd een voetbalprogramma aan te bieden vol voetbalplezier. Er zijn 15 voetbalspelen, zoals vier tegen vier, zuiver schieten, tsjoekbal, voetvolley, hard schieten en., op de foto met het nederlands elftal. "Met je hoofd in het Nederlands elftal" is de slogan, waarbij een voetballer op de foto staat met de Europese kampioen. Een leuk pro gramma dus voor jongens en meisjes die op een andere manier met voetbal willen kennismaken. Welkom zijn jon gens en meisjes van 6 tot en met 14 jaar. Er worden viertallen gevormd die al voetballend punten moeten halen. De viertallen met de hoogste score komen uiteindelijk in een voetbalquiz, waarin prijzen zijn te winnen, die beschikbaar worden gesteld door een grote gloei lampenfabriek. Ieder lid van Hazers woudse Boys mag één vriendje of vrien dinnetje meenemen. Voor hem/haar kost dat één gulden. Inl. 01728 -8667; 8404. KEUKENS - SANITAIR TEGELS Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 Zevenhuizen - Evenals voorgaande ja ren organiseert het plaatselijke comité A4D, de Avondvierdaagse voor Zeven huizen en omgeving, in dit zevende jaar wordt de Avondvierdaagse gehouden van 18 tot 22 mei. Ook dit jaar dus een extra wandelavond, speciaal voor die genen die een avond moeten missen wegens bijv. vaste verplichtingen el ders. Inl. tel. 01802 -1913 of 3549. (Let op Hart van Holland, er komt nog meer informatie in volgende edities!) Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken 10,- Fruitbomen - Heesters - Coniferen KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Zaden, plantuitjes, pootaardappelen, tomaten, paprika en komkommerplanten; andijvie, sla, kool. peulen, tuinbonen en aardbeiplanten. Bonenstokken, Broeiramen enz. KWEKE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag speel de het eerste team van de Zevenhui zense tafeltennisvereniging ZTTC de laatste wedstrijd in de eerste klasse promotie tegen het vierde team van ILAC uit Gouda. Deze afsluiting van de voorjaarscompetitie leverde ZTTC een zeer verdiende 6-4 overwinning op. Maar ondanks deze zege daalt het team uit Zevenhuizen af naar de eerste klas se degradatie. Ad van Heijningen leefde zich op deze avond nog even uit en speelde alsof hij er een medaille mee kon winnen. Ron Kuijpers, Bas Daalhof en invaller Ferry Ouweneel waren niet opgewassen te gen een ontketende Mr. ZTTC. Ook Guus van Amerongen was goed op dreef met twee winstpartijen. Kuijpers en Ouweneel waren zijn slachtoffers, alleen Daalhof weigerde mee te werken aan een al te groot feestje. Robert Beenes wist alleen van de inval ler Ouweneel te winnen, maar deed zich met maar 1 winstpartij te kort. De dubbel voor ZTTC werd weer afge werkt door Beenes/Amerongen tegen Kuijpers/Daalhof van ILAC. Na een spannend wedstrijdverloop ging de partij uiteindelijk naar het Goudse duo. Benthuizen - Het in degradatie gevaar verkerend eerste team van tafeltennis vereniging Tabé te Benthuizen, heeft de afgelopen week een 5-5 gelijkspel bevochten tegen de kampioenskandi daat Docos 9 uit Leiden. Alexander van Waay begon de avond geweldig door zijn drie enkelspelen achtereen te winnen. Zijn broer Frank was minder gelukkig, want ondanks dat hij nog twee sets wist te winnen verloor hij alles. Jef Jakobs scoorde tweemaal en maakte zo dat aan de competitie stand 5 punten kon worden toege voegd. Met nog één wedstrijd te spelen kunnen ze zich alleen in de derde klasse hand haven als ze deze wedstrijd met groot verschil winnen en hun concurrenten met groot verschil verliezen. Team 3 van Tabé trok naar Katwijk om daar Rijnsoever 13 te ontmoeten. Met 2 invallers viel het niet mee. Ze verloren met 8-2. Ronald van Velzen, invaller uit team 4, scoorde één maal en Ronald samen met Gerrit Hijdra zorgen voor de tweede punt door het dubbel te win nen. Team 4, trok naar Rijnsleutels in Leider dorp. Zij speelde gelijk: 5-5. Ronald van Velzen won 3 games. Chris van Dorp en Eelco van Vliet wonnen beiden 1 game. Afgelopen zaterdag begon voor de Ze venhuizense heren eigenlijk al de play off. In een bomvolle sporthal (1500 man publiek) moest Rentokil-ZVH het op nemen tegen VC Kuipers/Zwolle. Deze ploeg wist in de wedstrijd in Zeven huizen met 3-0 van Rentokil te winnen, zodat Rentokil iets goed te maken had. De ruim 250 supporters die Rentokil achterna gereisd waren, hebben een geweldig weekeinde gekregen. De he ren uit Zevenhuizen speelden een heel geconcentreerde wedstrijd en wisten in de eerste set Kuipers onder druk te krijgen met hun service en een stevig blok deed de rest. Nadat Kuipers met 3- 1 voorkwam in de beginfase, begon het bij Rentokil te lopen. Rini Boutens zorgde voor de eerste punten en daar na volgden er meer. met een sterk blok zorgde Brecht Rodenburg voor 7-15. In de tweede set kreeg Kuipers meer grip op het spel en kon Van den Brink veelvuldig vanaf de drie meter scoren. De servicedruk kon Rentokil niet goed op Kuipers zetten en daardoor kreeg Rentokil het moeilijk om de aanvallen te pareren. Tevens liep de eigen aanval minder, doordat de diagonale aanval len goed geblokt werden door Kuipers. Deze set ging uiteindelijk met 15-12 naar Kuipers toe. In de derde set hielden de beide teams elkaar tot 4-4 in evenwicht. Daarna kwam- via sterke aanvallen van op.a. Edger Tinkhof en Cees van Opijnen - Rentokil op een grotere voorsprong (5- 11). Kuipers trachtte nog om bij te ko men. maar kon het ijzersterke blok niet meer passeren en met 7-15 ging ook deze set over in handen van Rentokil. in de vierde set hield Kuipers Rentokil tot 7-8 bij, daarna was Rentokil op alle fronten de gastheren de baas en kon Rentokil met 8-15 de set winnend af sluiten. Zo wisten de Zevenhuizense heren de laatste competitiewedstrijd op een sterke en overtuigende wijze te winnen. De stand is nu Rentokil-ZVH 22- 40; Piet Zoomers/D 22-38; Autodrop/ VCG 22-36; VC Kuipers/Zwolle 22-30; Metal Bouw/Radius 22-26 en TDK/Bre- vok 22-24. Door deze stand zullen de eerste wedstrijden van de play-offs in de sporthal De Mammoet in Gouda worden gespeeld. Het wedstrijd pro gramma ziet er als volgt uit: 13.00 uur Autodrop/VCG -TDK/Brevok 18.00 uur Metal Bouwkonsort/Radius -Rentokil ZVH Waddinxveen -Afgelopen zondag heeft gymvereniging TOOS deelgenomen aan het Texel-turntoernooi in Den Burg. het ging om de plaatsingswed strijden voor het Nederlands Kam pioenschap turnen voor heren voor de districten Zuid-en Noord-Holland. De eerste drie turners zouden zich direct plaatsen voor het N.K. en de nummers 4 t/m 7 kunnen zich alsnog plaatsen middels de play-offwedstrijd. De wed strijd, georganiseerd door gymvereni ging GVT uit Texel, verliep zeer goed en was bijzonder goed verzorgd. De eerste wedstrijden moesten Mark Kranenburg, Jurjen v Pruissen en Joa chim v.d. Have hun wedstrijden draaien in de niveau's 5c. 5b en 6b. Mark draaide een goede wedstrijd en stond lange tijd op de 2e plaats. Dit kon hij niet volhouden en zakte naar de 3e plaats. Met een totaal van 48,70 stond hij maar 0,2 punt achter op nummer 2. Mark heeft de wedstrijd verloren door een minder goede sprong te springen. Echter in totaal heeft Mark zeer goed gedraaid en was zijn tweede plaats zeer verdiend en heeft hij zich rechtstreeks geplaatst voor het nederlands Kam pioenschap. Jurjen van Pruissen wist door een rede lijke wedstrijd te turnen een puntento taal te halen van 46., 10. Dit was goed voor een 6e plaats, waardoor Jurjen nog kans heeft via de play-offwedstrijd om zich te kwalificeren. Evenals Mark sprong Jurjen wat minder dan vorige keren en kreeg hij slechts een 5,90 voor zijn sprong. Dit kostte hem enkele plaatsen in het totaalklassement. Op de overige toestellen haalde Jurjen goede cijfers met een uitschieter van 9,10 voor de brug. De derde deelnemer was Joachim v.d. Have die een redelijke wedstrijd draai de maar zijn oefeningen niet geheel af wist te maken. Desondanks behaalde hij toch voldoende punten (42.,75) om een vijfde plaats te behalen. Dus ook voor hem de play-offwedstrijd. In de tweede wedstrijd moesten Maar ten Verbree en Sietse Siersema in 4b en niveau 3 c aantreden. Sietse begon de wedstrijd al met een rugblessure, maar draaide toch nog een redelijke wed strijd. Echter na zijn vrije oefening kreeg hij steeds meer last van zijn rug, waardoor hij genoodzaakt was met de wedstrijd te stoppen. De andere TOOS- turner wist zich in een spannende strijd met nummer vier te verzekeren van een 3e plaats met een totaal van 42.10. Dit betekent voor Maarten dus een recht streekse plaatsing voor het N.K. In de derde en laatste wedstrijd kon den Albert Hogeweg, Peter Noorlander en Alexander Poot, een plaats bemach tigen voor het N.K., zij draaiden in de niveau's 2c en 2b. Peter en Albert be gonnen beiden niet goed met hun eer ste onderdeel en zwaai dreigden dan ook buiten de prijzen te vallen. Maar door verder een goede wedstrijd te turnen wisten ze zich op te werken naar een 7e en een 5e plaats met resp. 41,95 en 43,80 punten. Helaas kan peter bij de play-offwedstrijden niet aanwezig zijn, zodat zijn turnseizoen zo goed als voorbij is. Als laatste van de TOOS-turners moest Alexander aantreden, in zijn niveau waren maar twee deelnemers, zodat hij zich al rechtstreeks geplaatst had voor het N.K. Door een wat mindere wed strijd te draaien kwam hij met 41,25 punten op een 2e plaats. Wel goed wa ren zijn dubbele salto's van rek en rin gen. in totaal is de wedstrijd voor TOOS goed verlopen, want 3 turners hebben zich rechtstreeks geplaatst en 4 maken nog kans via de play-offwedstrijd van 9 mei in Volendam. De Nederlandse kampioenschappen worden dit jaar op 2-3 mei in Opmeer gehouden. Na deze wedstrijd heeft de herenkeur- ploeg van TOOS, onder leiding van Arco Zwijnenburg laten zien dat ze landelijk aardig kunnen meekomen. Waddinxveen - Na intensieve training en voorbereiding is het zover voor de 'Gouwe-zwemmers': de promotie van de B-klasse naar de A-klasse. Dit werd een feit in het zwembad Hoornse Vaart in Alkmaar. Na vijfmaal te schitteren als nummer 1, kreeg 'De Gouwe' deze keer zeer veel tegenstand van D. A.W. Zoveel dat het team halverwege de wedstrijd 37 punten achter stond. Echter het team van de trainers Trudy en Ton, liet zich niet kisten en kwam voor de zesde maal als le uit de strijd met een voor sprong van 26 punten. Het totaalklas sement was uiteindelijk: 1 De Gouwe 5207.6; 2. D.A.W. 5234.4; 3. Torpedo 5507.6 In het Gouwebad "De Sniep" aan gekomen kregen alle Gouwezwmem- mers en trainers een hartelijk welkom en werden gefeliciteerd door voorzit ter C. Kroon. Voor iedereen was er te vens een presentje. Jan Willem v.d. Hoek kreeg buiten zijn eigen verwach ting om, op deze avond de beker voor Zuidhollands kampioen lange baan- zwemmen, uitgereikt door de voorzit ter. KEUKENS - SANITAIR TEGELS Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9