/f°o/n^e<lafi in de reeio Concordia Waddinxveen muzikaal volop in beweging Een greep uit het programma voor 30 april De Waterlooplein-markf in Benthuizen Aanmel den voor de eivang- wedstrüd Voorpret Koninginnedag Koninginnefeest Ouderen Zevenhuizen Parkeren i.v.m. Koninginnedag Werk samen aan een schone wereld Woord en Daad in Moerkapelle op Koninginnedag actief School voor 600 leerlingen in India Hart van Holland/22 april 1992 pagina 11 Zevenhuizen Zevenster Vliegtuig met strooibiljetten Optredens, maar ook curiosa-markt 30 april 4 mei 5 mei Zevenhuizen! Curiosamarkt Concours Ophalen Parachutisten Met het oog op Koninginnedag Zevenhuizen Levensboom India Goede verantwoording en begeleiding Het programma van Koninginnedag in Zevenhuizen ziet er ongeveer als volgt uit: Trompet en hengelen: De dag begint om zeven uur met trompetgeschal vanaf de toren en een viswedstrijd in de Ringvaart. Lawaai: De Lawaaioptocht begint om 8.00 uur: vertrek vanaf raadhuis. Aubade -De Aubade is weer voor het gemeentehuis met medewerking van "De Kleine Trompetter" de eigen harmonie en drumband: 9.30 uur. Clown- Om 10.00 uur start het Kindertheater in de gymzaal in de Dorpsstraat met een optreden van de clown "ZIZERO" voor de groepen 1 t!m8., tot ca. 11.00 uur. Poppenkast- Voor de kleintjes is er om 10.00 uur poppenkast in de peuterspeel zaal. Hardlopen- Ook om diezelfde tijd start een hardloopwedstrijd voor 5km. Wielerronde- Aansluitend de bekende wielerronde voor senioren start Burg. Boerstraat. Schminken- Bij de "Oranjekraam" kan iedereen zich vanaf de start van de Verenigingenbraderie om 10.00 uur laten schminken. Paard en wagen- Tevens kan een rit met de Jan Plezier gemaakt worden (Deze vertrekt bij de Van der Duynlaan Boslaan) Poppendokter- Om 11.00 uur komt de Poppendokter op het dorpsplein: dus kinderen breng je pop mee. Turn-demo- Om 12.00 uur is er een demonstratie van de meisjes turngroepen van O.S.S. op het dorpsplein; Honden- en op datzelfde tijdstip is er een hondendemonstratie op het gras van de hervormde kerk. Pony-rijden- Ook kunnen kinderen ponyrijden op het pad langs de Bosgracht. OSS -Om 12.30 uur is er een tweede optreden van O.S.S. -meisjes Vocalisten: en om 12.30 tot 18.00 uur is er een optreden van John Verkroost op het podium met zijn dochter Xandra. Tussendoor treedt de Napolitaanse zanger Gino Correlli op. Om 13.00 uur demonstreert Aerobic Irene uit Zoetermeer op het Dorpsplein In bejaardentehuis 'De Zevenster" is er een eigen feestprogramma Tussen 14.00 en 15.00 uur strooit een vliegtuig biljetten uit. Voor vijf vinders met de meest gevonden biljetten zijn er schitterende prijzen die door bloemist H. Sol worden aangeboden. Poppenkast- Om 14.00 uur is er weer een poppenkastvoorstelling in de peuter speelzaal, Dorpsstraat 68. Schapen scheren - Wie van schapen scheren houdt kan naar de demonstratie op het Dorpsplein kijken om 14.00 uur Irene- waarna weer een optreden van de Body-trainings-demonstratie van Irene Redden- Om 15.15 uur is er een demonstratie van de Reddingsbrigade uit Zoetermeer. Gladde paal- Om 15.30 uur is er Boegsprietlopen achter het Hervormd Centrum en om 16.00 uur geeft de Zevenhuizense brandweer een demonstratie voor de brandweergarage. Lampionoptocht- Om 19.30 uur wordt de dag feestelijk besloten met een lampionoptocht met start bij "De Zevenster". N.B. Voor het hardlopen dat 's-morgens plaatsvindt om 10.00 uur, kan men zich aanmelden bij Cees Molenaar (1654) ofAad de Graaf. Waddinxveen - Koninginnedag 1992 wordt door muziek vereniging "Concordia" te Waddinxveen, op 29 april 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur 'in beweging gezet'. In winkelcentrum "De Passage" zal daar de blaaskapel "De Notenkrakers" van Concordia een optreden geven. Op Koninginnedag zelf zal de hele vereniging: de mini-en majorettes, de drumband en de harmonie, optreden tij dens een optocht in de wijk "Zuidkade". Deze muzikale happening is ook 's avonds en wel om 19.30 uur. De harmonie van Concordia zal op maandag 4 mei de nationale Dodenherdenking bij het monument muzikaal begeleiden. Op dinsdagavond 5 mei zal Concordia, op uitnodiging van het Zevenhuizense bejaardentehuis "De Zevenster" een 'buitenconcert'geven. Dit concert begint om ongeveer 19.30 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. Er zal o.a. samen met de drumband en de majorettes een show gegeven worden. De harmonie zal enkele muziek werken ten gehore brengen, waaronder uiteraard op deze Bevrijdingsdag, vaderlandse liederen zullen klinken. Op zaterdag 9 mei houdt Concordia een curiosa- markt in "De Hoge Noot" aan de J. W. Frisoweg lain Waddinxveen. Naast de verkoop van allerlei spullen, kunnen er ook spelletjes gedaan worden, zoals grabbelen, wedstrijdloop met marmotten enz. De opbrengst is o.a. bestemd voor het onderhoud van het instrumentarium. Wie nog nuttige attributen en ge bruiksvoorwerpen heeft (geen meubels of kleding) kan deze spullen op donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur inleveren in de "Hoge Noot" aan de J.W. Frisoweg la, of men kan bellen naar 01820 -24412 of 01828 -18150. De harmonie van Concordia is druk bezig met de voorbereidingen voor deelname aan een concours op zaterdag 13 juni in Beuningen. Benthuizen - Donderdag 30 april zal tafeltennisvereniging Tabé voor de 21 ste maal de jaarlijkse "Waterlooplein-markt" houden, als onderdeel van de door de ECB georganiseerde Koninginnedag-feesten in Benthuizen. Tabé doet op de inwoners een vriendelijk beroep om gebruikt, in goede staat verkerende goederen af te staan. Voorbeelden: schilderijen, oude lijsten, gereedschap, maaimachines, sieraden, oude munten, klokken, vazen, kampeer materiaal, radio's en t.v.'s enz. enz. Op woensdag 29 april worden de goederen opgehaald. men dient hiervoor een telefoontje te plegen naar de familie Nieuwstad tel 312 417, of familie Van Dorp tel. 313 285 of familie Löwenstein tel. 313 628. Benthuizen - Deelne mers aan de 'ei-vang- wedstrijd' op 30 april a.s., kunnen zich aan melden per koppel en per serie bij George Visser, Pr. Bea- trixstraat 9, tel. 313 370. Zevenhuizen-Oud Verlaat -De Oran jevereniging van Oud Verlaat heeft weer een leuk programma opgesteld voor 30 april. De festiviteiten beginnen om 9.30 uur met het hijsen van de Nederlandse driekleur en het Wilhelmus, waarna kinderspelen op het plein van de chr. basisschool "De Nessevliet" volgen on der het motto "Olympische Spelen". Om 11.00 uur worden ballonnen opge laten waarna jong en oud mee kunnen doen aan tal van attracties. En natuurlijk zijn de dames uit Oud verlaat en ouders van leerlingen van de school betrokken bij dit gebeuren en zullen de pannekoeken weer heerlijk smaken. Om ca. 12.30 uur komt de sensatie van de dag: een team van Skydivingclub The Flying Dutchmen" zal hangend nan parachutes afdalen om in Oud Verlaat de feestvreugde te proeven, s Avonds is ontmoetingscentrum "De Vierkap" een gelegenheid waarin jong en oud elkaar kunnen ontmoeten. Zevenhuizen - In de recreatiezaal van het verzorgingstehuis "De Zevenster", Leliestraat 3, zal op 30 april a.s. om 14.00 uur, Koninginnedag op een fees telijke wijze worden gevierd. De voor bereidingen hiertoe zijn getroffen door de directie van "De Zevenster" en het bestuur van de Algemene ned. Bond voor Ouderen ter plaatse. Alle ouderen van Zevenhuizen worden van harte uitgenodigd om het feest in "De Ze venster" bij te wonen. Het personeel van het tehuis en Hans de Oude met zijn band zullen met toneelstukjes, sketches, play-back en bekende vrolijke liedjes proberen er een feestelijke mid dag van te maken. Aan de behoeften van de inwendige mens zal ook de no dige aandacht worden geschonken. Zevenhuizen - Het Comité Koninginnedag 1992 vraagt i.v.m. de viering van Koninginnedag autobezitters die normaliter op de diverse parkeerterreinen in de Dorpsstraat hun auto parkeren, deze nu elders te parkeren. Dorpsstraatbewoners zullen onge twijfeld zelf, evenals voorgaande jaren, hun auto, indien zij deze die dag nodig hebben, reeds elders parkeren. Ook wordt verzocht niet te parkeren nabij de christelijke basisschool "De Eendragt"op de Burg. Boerstraat. ingezonden door: Wereldwinkel, unicef, Stuur groep voor ontwikkelingssamenwerking, Milieug roep... Zevenhuizen - Van 1- 12 juni a.s. wordt in Rio de Janeiro in Brazilië een conferentie over milieu en ontwikkeling gehouden. Honderden milieu- en ontwikkelingsorganisaties over de hele wereld or ganiseren een grootscheepse actie. Om politici te laten weten wat u van het milieu en de armoede in de wereld denkt; en wat er volgens u moet gebeuren... Ook in Zevenhuizen-Moerkapelle doen we mee aan deze actie. Op Koninginnedag kunt u bij de kramen van de Milieuvereniging, de Stuurgroep ontwikkelingssamenwerking, Unicef en de We reldwinkel informatie en kaarten ophalen. Eén van de kaarten kan verzonden worden naar Bra zilië, via een inzamelingsadres iri Den Haag. Alle kaarten komen in de 'levensboom' te hangen. De levensboom is overal ter wereld een symbool voor het evenwicht tussen mens en natuur. Tijdens de UNCED -conferentie wordt in Rio de Janeiro een enorme levensboom gemaakt. Uw kaart, met uw oproep aan de regering, komt met miljoenen ande re actiekaarten, als een blad aan deze boom te hangen. Elk blad laat zien dat iemand zich zorgen maakt om de aarde. Een krachtig politiek signaal. Kinderen van ca. 9 tot 14 jaar kunnen bij elk van deze kramen een deel van een prijsvraag invullen en inleveren. De kramen zijn duidelijk herken baar aan de kartonnen bomen. Uit de goede in zenders worden leuke prijzen verloot. Milieuvereniging- Bij de kraam van de Milieu verenigingzijn o.a. waterbesparende douchekop pen en kringlooppapier te koop en staan het ge bruik van wegwerpluiers en stickers om drukwerk te weren, in de belangstelling. Stuurgroep- Bij de kraam van de Stuurgroep kunnen kinderen een spel spelen over bomen in het regenwoud Info en artikelen over en uit Bolivia. Unicef- Bij de kraam van Unicef kunt u terecht voor kaarten en cadeautjes. Wereldwinkel- Bij de Wereldwinkel kan men gratis koffie en thee drinken en papadsproeven die gebakken worden op een houtbesparend oventje (een jiko). Natuurlijk zijn er levensmiddelen en handnijverheidsartikelen uit diverse ontwikke lingslanden te koop. Moerkapelle - Het comité "Woord en Daad"zal zich in Moerkapelle op Koninginnedag weer duidelijk manifesteren. Ook nu is er weer een 'rommelmarkt', is er een verkoping van allerhande etenswa ren, doch tevens kan iedereen die om perkplanten verlegen zit- en wie niet met het oog op de zomertuin- ook hier z'n hart ophalen en plantjes voor de tuin kopen. Juist die 'perkplanten' wil de organi satie een beetje in de schijnwerpers, omdat dit weer eens iets anders is. Echter, met de herinnering aan vorig jaar nog levendig in het geheugen, kan er aan tweedehands goederen en hapjes ook veel verdiend worden. Vorig jaar was de opbrengst maar liefst f 9.500,In totaal had Moerkapelle met allerlei acties, waaronder deze rommelmarkt, maar ook door zang-en orgelavonden e.d. maar liefst f31.000,bij elkaar gebracht. In totaal was dat van de totale afdeling van "Woord en Daad", waarbij ook Zoetermeer, Benthuizen en Bleiswijk behoren, f65.000,Dat kwam ten goede aan de cycloon-slachtoffers in Bangladesh. Het project dat een jaar daarvoor gesteund werd was het Cubulco-ziekenhuis in Guatamala voedingscentrum; demonstratiefarm en cholerabe- strijding. Dit jaar-is de opbrengst van de te houden acties bestemd voor India, vooreen nieuwe school, die ontstaan is door de groei vaneen schooltje waar kinderen van lepra-patiënten op gingen. De school, op het terrein van het lepra-revalidatiecentrum Bethesda in Hy derabad in India, heeft enkele uitbreidingen ondergaan en telt nu 300 leerlingen. Het is niet mogelijk om binnen het lepracentrum de school nog verder uit te breiden. De ruimte daartoe ontbreekt. Op ca. 1,5 km. afstand hoopt "Woord en Daad", mede door giften vanuit Nederland, een lagere en middelbare school te starten, waarbij tevens een jongens en meisjesinternaat gerealiseerd wordt. Dit alles om de adoptiekinderen van "Woord en Daad" verzorging en christelijk onderwijs te geven, waarna ze een goede plaats in de Indiase maatschappij in kunnen nemen. Regelmatig worden de diverse lopende projecten door medewer kers van "Woord en Daad" in Derde Wereldlanden bezocht en verslag gedaan van de ontwikkelingen. Dit doet bijvoorbeeld Moerkapellenaar H. de Pater, die de publiciteit en voorlichting verzorgt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11