Zevenhuizen Moerkapelle Kraam El Jakim Noordeinde afgesloten Scholen op bezoek bij de Rabobank Koffiebar 't Praathuis Hengelwedsfrijd op Koninginnedag Hartelijk afscheid van adjudant Van der Velde Juridische Zaken Dappere Dodo! I Naam I Hart van Holland/22 april 1992 pagina 13 Zevenhuizen -Gospelkoor "Eljakim" staat op Koninginnedag weer klaar om de schooljeugd te voorzien van limonade. Tevens kunnen de ouders koffie of thee komen drinken met een heerlijke stroop wafel. Voor de kinderen is er de mogelijkheid om een silhouettekening te laten maken en kan er in de grabbelton gegrabbeld wor den. Daarna is een ritje met het gezin in de Jan Plezier natuurlijk het einde.... Zevenhuizen-Moerkapelle -Dinsdag 21 april jl. is begonnen met de weg werkzaamheden aan het Noordeinde te Zevenhuizen. De werkzaamheden, die ondermeer zullen bestaan uit het verbeteren van de funderingen en het aanbrengen van asfalt-overlagen, zullen tien we ken gaan duren. Gedurende deze tien weken zal het Noordeinde tussen de noordelijke op en afrit van de rijksweg Al2 en het kruispunt Moerkapelse Zijde/Brede- weg, voor alle verkeer zijn afgeslo- Bovendien zal tijdens bovengenoem de werkzaamheden ook de Juliana- weg volledig afgesloten zijn voor verkeer. Dit laatste heeft twee redenen: a)op deze manier zal het sluipver- keer over de Julianaweg worden te gengegaan en b)doordat de omleidingsroute van de vervoermaatschapij Westneder land over de Julianaweg gaat, is er geen ruimte voor ander verkeer. Aanwonenden van de Julianaweg hebben hiervoor ontheffing gekre gen. (zie advertentie elders in deze krant) Zevenhuizen -Vrijdagavond 24 april organiseer koffiebar 't Praathuis te Zevenhuizen een spelavond met het spel "Brainstorm". Dit spel is bekend van t.v.. "Durf jij de uitdaging aan, wanneer je denkvermogen op de proef gesteld wordt?" Wie denkt deze uitdaging aan te kunnen, 15 jaar of ouder is, en geïn teresseerd is, is hartelijk welkom: Zevenhuizen-Moerkapelle -Voor de jeugd wordt er op Koninginnedag een Hengel- wedstrijd georganiseerd van 7.00 tot 9.00 uur. Er is een beker beschikbaar voor de gene die de meeste vis vangt en verder nog mooie prijzen. Verzamelenm om 7.00 uur op de parkeerplaats bij de hefbrug achter de Dorpsstraat. Zevenhuizen-Moerkapelle -Op uitnodiging van de Rabobank hebben de groepen 8 van de basisscholen in Zevenhuizen en Moerkapelle een rondleiding gehad in de Rabobank. Hierbij kregen de leerlingen tekst en uitleg over de werkzaamhe den die op de diverse afdelingen worden verricht en over de werking van de apparatuur. aanvang 20.30 uur Hervormd Cen trum, Dorpsstraat 156 Zevenhuizen. Voorafgaand aan deze spelavond is er om 19.30 uur een 'algemene ver gadering' waar het reilen en zeilen van de Koffiebar wordt besproken. Zij die betrokken zijn bij de Koffiebar worden uitgenodigd om om 19.15uur aanwezig te zijn. Met name het geldtransport via de buizenpost en het kijkje in de kluis van de bank, waren zaken die zeer in de belangstelling stonden. De automatisering bij de bank kreeg natuurlijk ook de nodige aandacht. Dit aspect kwam ook aan de orde in de getoonde videofilm: "De Droom", waarin een blik in de nabije toekomst werd gegund. Aan het einde van het leerzame be zoek aan de bank, kregen de leerlin gen een vragenformulier uitgereikt. Onder het genot van een drankje konden deze vragen beantwoord worden. Bij het afscheid ontvingen alle leerlingen en de leerkrachten nog een aardige attentie van de bank. Door vertegenwoordigers van de bank werden vorige week de prijzen uitgereikt aan de leerlingen die de beste antwoorden hadden gegeven op de gestelde vragen, per groep werden drie prijzen be schikbaar gesteld. De prijswinnaars van de prijsvraag zijn: Christelijke basisschool "De Een- dragt" 1. Wendy v.d. Hoek; 2. Mirjam de Bruin; 3. Wilbert den Hollander. Openbare basisschool '"t Reigerbos: 1Angelique Reijm; 2. Liona Anker; 3. Rogier Wijnveld. Christelijke basisschool "Rehoboth" 8a 1. Leendert Louter; 2. Ruth Büd- gen; 3. Rik Wortman. groep 8b van de "Rehoboth" 1. Ellen van Haastert; 2. Annette Mulder; 3. Jacob-Jan v.d. Spek. Openbare "I.J.P. Keijzerschool" 1. Agnes Lamet; 2. Rob Timmers; 3. Ja cob v.d. Heijden. door: Mr. E.H. Jansen Notaris te Zevenhuizen Vandaag wil ik iets vertellen over een gebied wat ons allen (direct of indirect) aangaat: huwelijk en erfrecht. Wat hebben deze twee onderwerpen met elkaar te maken? indien u gehuwd bent (en geen kinderen hebt) zal bij overlij den van de ene echtgenoot, de andere echtgenoot alles erven, d.w.z. het gehele bezit en de schuld van de overledene - ook wel nalatenschap genoemd - gaat over naar de andere echtgenoot. Wat nu, indien een echtpaar wèl kinderen heeft? Bij overlijden van de ene echtgenoot vererft de nalatenschap nu naar de andere echtgenoot, tezamen met de kinderen, allen voor een gelijk deel. Voorbeeld: Een echtpaar heeft twee kinderen; pij overlijden van een echtgenoot erven de andere echtgenoot en de kinderen ieder één/derde gedeelte van de nalatenschap van de overledene. Dit alles is vermeld in de wet en in het bijzonder in het Burgerlijk Wetboek. Deze wettelijke regeling kan ongewenst zijn, aangezien de kinderen hun erfdeel direct mogen opvorderen. Dit kan veelal een probleem zij n, aangezien de andere echtgenoot in financiële problemen kan komen te verkeren door uitkering van het erfdeel aan de kinderen. Bet is zelfs voorgekomen dat een eigen woning om die reden moest worden yerkocht. Is hier niets aan te doen?", hoor ik u al vragen. b, dat kan. E dient dan een testament te maken, waarin u uw wensen vastlegt. Bij iedere notaris kunt u hierover nadere inlichtingen verkrijgen. Een volgende keer zal ik ingaan op enkele mogelijkheden op dit gebied, oor samenwonen geldt dit alles niet zonder meer; op deze problematiek zal °ok een andere keer nader worden ingegaan. Uitgestorven, door toedoen van de mens. Dat nooit meer! Het Zuidhollands Landschap probeert door aankoop van natuur gebieden in uw eigen omgeving bijzondere planten en dieren te behouden. Uw ondersteuning is daarbij onmisbaar. NATUURLIJK DOEN. Knip de bon uit en stuur hem ongefrankeerd naar: Het Zuidhollands Landschap, Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Voor info of aanmelding bel 010-4135045. huis, waar tijdens de officiële ope ning van het gemeentehuis, het ver zoek klonk om een nieuw politiebu reau. Dit heeft de rijksoverheid ter harte genomen, waardoor dit snel gerealiseerd kon worden tegenover het gemeentehuis in een verzamel gebouw van dezelfde architectuur als het gemeentehuis. Verder wist Nieuwerkerks eerste burger nog een story over de opmerkzaamheid van de scheidende adjudant tijdens een surveillance. Deze had een auto die achter de politiewagen reed, plots klaps uit het 'spiegelbeeld' verdween en het water was ingereden, 'gemist' en daardoor snel opgespoord. Uiteraard kwam ook de nieuwe ge biedsindeling van de rijkspolitie ter sprake, sprak de heer Van der Goot waarderende woorden en klonk er een afscheidswoord. Nieuwerkerk a.d. IJsse! -In het Nieu- werkerkse gemeentehuis werd op hartelijke wijze officieel afscheid ge nomen van adjudant S. van der Velde, groepscommandant van de rijkspo litie Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tot de groep behoren ook de corpsen Ze venhuizen-Moerkapelle en Moord recht. Vanaf 1 juni is de heer Van der Velde eervol ontslag verleend, we gens het bereiken van de FLO-ge- rechtigde leeftijd. Tijdens de afscheidsbijeenkomst, vorige week woensdagmiddag, wa ren vrijwel alle politiemedewerkers in uniform aanwezig. Burgemeester H.B. van der Goot opende de rij van sprekers en sprak hartelijke woor den aan het adres van de heer Van der Velde. Hoewel hij hem niet zoveel jaren meegemaakt heeft, memoreer de de heer Van der Goot de gereed koming van het nieuwe gemeente- JA, ik steun het Zuidhollands I Landschap (min. contributie f 30,- p.j.; ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". Straat Postcode Plaats Telefoon J

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13