Ia Verborgen bloemen Kerkdiensten Kerkdiensten Voetverzorging altijd werk aan de winkel Twee thema-avonden Gastouderproject Rommelmarkt zaterdag 25 april Info-bulletin Kinderfeest in Kreater Wijziging be zoektijden afde ling psychiatrie Bleuland-lokatie Boskoop Hoog bezoek in Boskoop Kramen vol over kraam op de kraammarkt J Full Gospel Business Men's Fellowship International Hart van Holland/22 april 1992 pagina 17 EHBO Geen rommel Neem vaker een bloemetje mee.. Hap... hap.... Boskoop Zondag 26 april Waddinxveen zondag 26 april Gediplomeerde mensen Theorie Praktijk Praktijk aan huis Zevenhuizen-Moerkapelle/Waddinx- veen - Het Gastouderproject Waddinx- veen en omstreken, organiseert voor „ast- en vraagouders in de maanden april en mei twee 'thema-avonden'. De eerste avond zal gaan over 'mini- dramaatjes op huiskamerniveau' ofwel over 'kind en veiligheid in en rondom het huis'. Ouders weten wellicht uit eigen erva ring hoe een kind van de éne op de andere dag in staat blijkt dingen te doen die zij tot dan toe niet voor mo gelijkheden gehouden, het kan gebeu ren dat je met alle goedbedoelde maatregelen achter de feiten aanloopt. Dat vergroot de kans op een ongeval. Het aspect: zorgen voor een veilige omgeving, verdient alle aandacht. Het is daarbij van belang dat mogelijke ge varen tijdig onderkend worden. Op deze eerste avond, waarin de vei ligheid en preventie centraal staan, krijgen de deelnemers de gelegenheid hun kennis te toetsen. Groepsgewijs zullen er vragen beant woord worden. ook zullen op deze avond dia's ver toond worden van de stichting "Con sument en Veiligheid". Op de tweede avond wordt besproken op welke manier te handelen wanneer zich ondanks eventuele veiligheids maatregelen toch een ongelukje heeft voorgedaan. Iedere EHBO-kennis wordt op deze avond in de praktijk gebracht. Misschien zelfs op een spe ciaal voor deze avond geschminkt "Lotus-slachtoffer". Ook zullen er op deze avond enkele kinderziekten de revue passeren. De Waddinxveense huisarts mevrouw T.S. Wilms zal bovendien het één en ander over bijvoorbeeld wondverzorging, overgeven, koorts en geneesmiddelen vertellen. Beide avonden worden gehouden in het Anne Frank Centrum op resp. maandag 27 april en 18 mei. De avonden beginnen om 20.00 uur en worden om 22.00 uur beëindigd. Waddinxveen -Op het evenemententerrein aan de Dreef, de lokatie, die vorig jaar voor het eerst gebruikt kon worden, zal ook nu weer de jaarlijkse rommelmarkt van de hervormde kerk van Waddinxveen worden gehouden. Dat gebeurt al voor de 18e keer en de datum die hiervoor, reeds lang van tevoren, gepland is is 25 april. Elk jaar komen duizenden mensen naar dit vermaarde festijn, wat tot uiting komt in de opbrengst. Vorig jaar was er maar liefst een opbrengst van 47.000 gulden: en dat gedurende zeven uren rommelmarkt-verkoop en attracties! De tweedehands goederen, kunnen nauwelijks rommel genoemd worden, want er zijn goede gebruiksvoorwerpen bij. Wat te denken van typemachines, orgels, boeken, computers e.d. en meubilair, curiosa, kleding en huishoudelijke artikelen. Je zult maar een aankomend student in je omgeving hebben die z'n kamer moet inrichten. Ongetwijfeld zal zo iemand wat van zijn gading vinden. Ook anderen die niet veel geld willen uitgeven voor bepaalde artikelen en zo op de rommelmarkt attributen mee naar huis nemen die ze thuis 'als nieuw' maken weten dat ze voor een 'appel en een ei' iets op de kop kunnen tikken Planten en bloemen zijn er ook nu weer volop te koop: kersvers en niet tweede hands©, terwijl er verder attracties zijn als: rad van avontuur, grabbelen, enve loppen trekken enz. En de maaltijd kan ook op het terrein gebruikt worden, op een groot terras, variërend van vis, slaatjes, broodjes, oliebollen tot saté enz. Ook de bekende Waddinxveense stroopwafelbakker ontbreekt niet. Zaterdagmorgen 25 april om 9.00 uur gaan de hekken open en kan het publiek tot 16.00 uur terecht op de rommelmarkt. Het evenemententerrein bevindt zich vlakbij het benzinestation Texaco, hoek Dreef/Sniepweg. Er kan geparkeerd worden op het terrein van Gouwebad "De Sniep", tegenover de rommelmarkt. Grote spullen kunnen tegen een redelijk tarief thuisgebracht worden door enkele van de 150 medewerkers aan deze rommelmarkt. De opbrengst komt ten goede aan het plaatselijk en landelijk evangelisatie-en jeugdwerk. Gouda-Een bezoekje aan het Catharina Gasthuis in Gouda, Oosthaven 9, is ze ker de moeite waard. Van 18 april tot en met 1 november wordt er de tentoon stelling "Verborgen bloemen" gehou den, met het oog op de Floriade. De officiële opening van de expo zal op 2 mei door commercieel directeur van de Floriade, de heer H. van Driem worden verricht. Onder de naam "Verborgen bloemen" is een route uitgezet door de vaste op stelling van het museum, aangevuld met bruiklenen en stukken uit de de pots. De bezoekers wordt langs vele (kunst) voorwerpen geleid, waarin bloem- of plantmotieven zijn verwerkt. Openingstijden van maandag t/m za terdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. Rondleiding door bloemenroute (op af spraak) tel. 01820 -88434, mevrouw I. Smit. Jaddinxveen - In de vergaderingen van enW. van 31 maart en 7 april zijn o.a. W navolgende zaken onderwerp van bespreking geweest. Aan het Anti-Racisme Platform Gou- fflis een eenmalige subsidie van vijf honderd gulden verleend als bijdrage 111 de kosten van een op 13 juni a.s. te organiseren festival ter bestrijding van racisme en discriminatie. Aan de sub sidieverlening is wel de voorwaarde e™onden dat het platform voldoende Publiciteit zal verzorgen in de ge meente Waddinxveen over het in de Peeltuin "De Sluis" in Gouda te orga niseren festival. Besloten is de gemeenteraad voor te stellen een krediet van f 4.370.000,— ^schikbaar te stellen voor de ontslui- gvan het bedrijvenpark "Coenecoop Uit betreft met name de daadwer- ')ke aanleg van de Zuidelijke Rond- 7j )ana' de Beijerinklaan naar de gelijke Dwarsweg. werkzaamheden ten behoeve van mJuU!s'n§en met beide wegen zijn in- opgedragen. iJ,V£antiereSe|ing voor het school st 2/1993 voor de openbare basis- vsJ en de Pr°h Kohnstammavo is se^ste,d. De overige Waddinxveen- en za' worden verzocht hierin delfde lijn te volgen. Hw!?a1t'ePer'oclen luiden alsvolgt: ^1992 (1992): 19 t/m 23 okto~ ik Herv. kerk 9.30 uur kand. H.G.J. van Dolder Utrecht 18.30 uur dr. J. Haitsma afscheid De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen Chr. Geref. 9.30 en 17.00 uur ds. G. Leendertse 's Gravenhage Volle Evangelie Gem. Bethel 9.30 uur dr. D. van Steenis (dinsdag 28 april 19.45 uur Bij belstudie br. D. v. steenis en br. P. Paauw) R.K. Joh. de Doper zaterdag 25 april 17.30 uur in De Stek 19.00 uur in de kerk A.P. van Neslaan 26 april 10.00 uur kerk. medische diensten: zie Benthuizen ^uarU9g3ie: 21 december 19921/1111 l^iaarsvakantie: 1 maart t/m 5 maart ^vakantie: 9 april t/m 12 april 1993; Mei-vakantie: 30 april t/m 7 mei 1993: Hemelvaartvakantie: 20 en 21 mei 1993; Pinkstervakantie: 31 mei t/m 4 juni 1993 en Zomervakantie: 5 juli t/m 13 augustus (voortgezet onderwijs t/m 20 augustus 1993) *Voor alle leerlingen in het voortgezet onderwijs van 16 t/m 19 jaar zal nog dit jaar in het kader van de bevordering van de verkeersveiligheid een brom fietscursus worden gehouden, het ligt in de bedoeling om zowel een theorie- als een praktijkcursus te orga niseren. Omdat de praktijkcursus ech ter uit praktische overwegingen nog niet voor alle leerlingen realiseerbaar is, zal worden getracht dit in ieder geval wel voor de 16-jarigen te regelen. De cursus zal worden verzorgd door de heren Van Erk en Mimpen, beiden rij schoolhouder in Waddinxveen en te vens lid van Veilig Verkeer nederland. *Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld om deSt Openbare Biblio theek een subsidie te verstrekken in het kader van de volgende sociale ver nieuwingsprojecten: f 6.000,voor het instandhouden van een wisselcollectie Turk/Arabische kinderboeken voor een periode van 4 jaar; en f 7.000,voor uitbreiding van de collectie grote-letter-uitgaven met 200 titels. *Aan de combinatie Versluys Bodegra ven/Baas BV Waddinxveen, zijn de werkzaamheden opgedragen voor de uitvoering van de reconstructie van de Brugweg buiten de bebouwde kom met bijkomende werken (fase 2). Waddinxveen - De kerngroep Minder heden, organiseert een kinderfeest in samenwerking met de Stichting Werk- nemerspool Waddinxveen op zaterdag 25 april a.s. van 13.00 tot 16.00 uur in het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming "Kreater" aan de Kerkstraat 13. (Inl. tel. 01828 -14422). Het kinderfeest wordt gehouden twee dagen na de 'dag van het kind'. Tijdens de onafhanke lijkheidsoorlog in Turkije, geleid door Mustafa Kemal, (Ataturk) kwam op 23 april 1920, het eerste nationale Turkse parlement bijeen. Ataturk riep deze dag uit tot 'dag van het kind'. In Turkije hebben alle lagere schoolkin deren die dag vrij en mogen ze op deze dag naar het gemeentehuis of naar het parlement om het land of de gemeente een dag op hun manier te regeren. Ze kunnen dan laten zien hoe zij het later zouden willen doen. Ieder jaar wordt deze dag herdacht in de vorm van een kinderfeest, ook dit jaar wil het Sociaal Cultureel Werk in Waddinxveen deze dag vieren. Niet al leen voor de Turkse kinderen, maar voor alle kinderen, zowel allochtoon als autochtoon. Het is een kinderfeest dat georgani seerd wordt voor en door kinderen, de kinderen zijn op die dag de baas. In "Kreater" wordt zaterdag een doe- markt gehouden. Om 13.00 uur is de opening, gevolgd door een raadsvergadering (kinderen zijn raadsleden). Tijdens deze raads vergadering zal worden besproken wat de Waddinxveense kinderen zouden willen als zij het voor het zeggen heb ben. 13.15 uur: De kinderen zijn vrij om te bepalen wat ze willen doen, ze kunnen kiezen uit o.a.: knutselen, diverse spe len, internationale dansen, koud koken, bij één van de marktkraampjes kunnen ze een kinderwens tot uiting brengen. 15.45 uur: inname van de kinderwensen door de raadsleden. 16.00 uur Afsluiting. Voor dit kinderfeest zijn 200 stuks 'gra tis' kaarten af te halen bij Buurtcen trum "De Boog", inl. tel. 01828 -16860. Gouda - De bezoektijden van de afde ling psychiatrie op de Bleulandlokatie zijn recentelijk gelijkgesteld aan die van de Jozeflokatie van het "Groene Hartziekenhuis":. Deze zijn nu dus: Van maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur; zaterdag, zondag en feest dagen 14.00-16.00uuren 18.30tot 19.30 uur. Chr. afgescheiden Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want Herv. Immanuëlkerk 9.30 en 19.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijgem.Kruiskerk 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Rafaël Gemeenschap 10.00 uur Zuidhonk samenkomst Boskoop - Het orgelcomité "De Bazuin" te Zoetermeer, organiseert op 2 mei a.s. een 'orgelconcert' in de Hervormde kerk van Bos koop. Organist Ronald de Jong zal op deze avond werken van o.a. Franck, Guilmant en Widor ten gehore bren gen. Tevens zal de organist een eigen improvisatie geven op een door het aanwezige publiek opgegeven Psalm. Van dit concert wordt een digitale opname gemaakt welke na afloop als muziek- cassette verkrijgbaar zal zijn. Inmiddels is er al een twee tal CD's van voormelde or ganist uitgekomen, welke, evenals muziekcassettes, na afloop van het concert gekocht kunnen worden. Ronald de Jong is vaste cantor-organist van de Hervormde kerk van Zoe termeer. Jaarlijks geeft hij een zestigtal concerten. Boskoop - Op dinsdagavond 28 april houdt de F.G.B.M.F.I een internatio nale vereniging van christen zakenlie den) een bijeenkomst met diner in restaurant Plaswijck te Rotterdam-Hil- legersberg. Tijdens het diner zal de heer J. Bolt, directeur van een auto matiseringsbedrijf, een presentatie ge ven over het belang van zijn christelijk geloof voor zijn zakelijk en zijn per soonlijk leven. De "iJssel-en Gouwestreek" ressorteert onder de afdeling Rotterdam. Voor in formatie en reservering kan men bellen met J. Hoogendoorn, tel. 01727 -17527. Boskoop -De heer drs. J.D. Gabor, staatssecretaris van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij, is door de ge meente Boskoop uitgenodigd voor een werkbezoek. Dit bezoek zal plaatsvin den op 9 september van 13.30 tot 16.30 uur. De bedoeling van het werkbezoek is, dat de heer Gabor zich op de hoogte stelt van de ontwikkelingen in de sier teeltsector. Er zal een gesprek plaats vinden met het college van burge meester en wethouders, terwijl een bezoek gebracht zal worden aan het Proefstation voor de Boomkwekerij en aan een sierteeltbedrijf. Te zijner tijd zal het definitieve programma van dit bezoek bekend gemaakt worden. In Ontmoetingscentrum "De Waard" aan de Meidoornstraat 7 te Bergambacht wordt op 2 mei van 11.00 tot 15.00 uur een zgn. "Kraammarkt" gehouden. Aanstaande kraamvrouwen en andere belangstellenden uit de regio vinden er alle mogelijke zaken over 'kinderen krijgen' in de vele kraampjes die ingericht zijn door de deelnemers aan deze markt. Present zijn o.a. de wijkverpleging en een diëtist van het kruiswerk, huisartsen, verloskundigen, ouderverenigingen en de vereni ging "Borstvoeding natuurlijk", de plaatselijke bibliotheek en diverse leveranciers van baby-artikelen. De kraammarkt wordt georganiseerd door het bestuur van de Kruisvereniging Bergambacht/Ammerstol. Ingezonden Waddinxveen - Een beroep waarin vrijwel altijd voldoende werk te vinden zal zijn is dat van voetverzorger. Sterker nog: er bestaat zeer veel behoefte aan mensen die dat beroep uitoefenen. Want onze bevolking vergrijst en het zijn met name de senioren die een regelmatige, liefst maandelijkse 'onderhoudsbeurt' van hun voeten nodig hebben. Maar ook jongeren, zoals sportbeoefenaars, zijn daarmee gebaat. Die voetverzorging moet echter wel worden verricht door goed opgeleide men sen: vrouwen en mannen, die het er voor over hebben een goede opleiding te volgen bij één bij de VOV aangesloten Opleidingsinstituten, welke minimaal 270 lesuren omvat. Deze 270 lesuren kunnen worden gespreid over één, anderhalf of twee jaar. De opleidingsduur is daarom variabel. De V.O.V., Vereniging Oplei dingsinstituten Voetverzorging is een landelijke overkoepelende organisatie van ca. 35 Instituten die opleiden tot voetverzorger. VOV-Instituten leiden uitsluitend op voor het SEPVO-examen. Het SEPVO-examen is het enige door het Ministerie van Economische Zaken goedgekeurde examen. Aan de VOV-instituten zijn ge kwalificeerde docenten verbonden. De opleiding volgen bij een VOV-Instituut houdt voor de kandidaat de garantie in dat de leerstof op hoog niveau wordt aangeboden en dat hij/zij voldoende vakbekwaamheid meekrijgt. Het beroep van voetverzorger (een term die men liever gebruikt dan 'pedicure') is geen be schermd beroep. Dat is één van de oorzaken van de 'wildgroei' in deze branche. Daarom hebben de landelijke beroepsverenigingen zich aangesloten bij het Hoofdbedrijfschap Ambachten (HBA). Wie zich voelt aangetrokken tot het beroep van voetverzorger kan het beste contact opnemen met een VOV-opleidingsin- stituut, waarvan u in deze krant een advertentie aantreft. (Van der Haven Waddinxveen!!!) In de theorielessen worden zaken als 'anatomie' en 'fysiologie' (bouw van het lichaam en het functioneren ervan) behandeld, plus 'pathologie' (ziekteleer). Gezondheidszorg, materialen, hulpmiddelen en soorten schoeisel behoren ook tot het pakket. In de praktijklessen leert men op zeer hygiënische wijze de voeten te verzorgen, likdoorns, eksterogen en eelt te verwijderen. Ook het behandelen van nagelmis vormingen komt aan de orde. ...Heel belangrijk is de 'omgangskunde', want het is nu eenmaal zo: aan voeten zitten mensen vast! mensen die met allerlei, vaak zeer persoonlijke problemen, u in vertrouwen nemen. Omdat veel voetverzorgers een praktijk aan huis beginnen, is ook bedrijfskunde een belangrijk vak: administratie, verzekeringen, financiering enz. U kunt overi gens ook als voetverzorger werken in ziekenhuizen, bejaardencentra of verzor gingstehuizen, hetzij in vaste dienst, hetzij als free-lancemedewerker. Een vooropleiding op LBO-C-niveau, MAVO of HAVO is prima. De motivatie is echter het meest belangrijk. U zult daarnaast tijd en inzet beschikbaar moeten stellen, omdat u ervan overtuigd moet zijn dat u een echt, volwaardig beroep gaat uitoefenen. Een mens loop in zijn leven gemiddeld meer dan 100.000 km- het moet toch wel voldoening geven te bedenken dat u als voetverzorger er door uw werk toe bijdraagt dat het lopen zo lang en zo goed mogelijk wordt volgehouden.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17