Hart van Holland- Politieberichten Raadscommissie drukkerij elgersma TIMMERMANNEN Rinus van der Meer Benthuizen en hazerswoude-dorp trouwkaarten j ubileumkaarten handelsdrukwerk etc. etc. Nederlanse Stichting Sport Gehandi capten Zang en orgel-avond in Laurenskerk Opbrengst collecte hartstichting Aanrijdingen te Benthuizen Diefstal uit showroom Goede sloten houden inbrekers tegen Diefstal uit woonhuis na insluiping Geparkeerde auto beschadigd Inbraak in een woning Meisje gewond Wikken en wegen Lokatie-keuze dorpsstraat 62a - zevenhuizen tel. 01802-2280 AANNEMERS-, METSEL- EN TIMMERBEDRIJF ZOEKT MET SPOED Schriftelijke of telefonische reacties t.a.v. Rinus van der Meer. Heulweg12 - 2641 KR Pijnacker - Tel. 01736-94040 pagina 18 Hart van Holland/22 april 1992 In de nacht van vrijdag op zaterdag reed een tot nu toe onbekend gebleven bestuurder met zijn rode auto tegen een geparkeerde auto aan de Ochtend straat. Vermoedelijk tijdens een draaimanoevre is de auto met zijn trekhaak tegen de stilstaande auto gereden, waardoor een forse deuk in het spatbord ontstond. Zaterdagmiddag reed de 24-jarige M.K. uit Zoetermeer weg uit een parkeervak aan de Croesinck. Hij zag daar bij de van achter naderende 25-jarige A.S. uit Benthuizen niet aankomen en reed tegen de auto aan. Beide voertuigen liepen behoorlijke schade op. Uit een showroom aan de Dorpsstraat in hazerswoude-dorp is, zo blijkt nu, in de eerste week van februari een grondboormachine ontvreemd. Hoe het apparaat, dat een waarde van ca. 600 gulden vertegenwoordigt, werd weg genomen, is niet duidelijk. Vrijdag bleek er tussen 19.00 uur en 19.30 uur getracht te zijn ingebroken in een woning aan de Hogeveensweg te Hazerswoude-dorp. Met grof geweld werd getracht een raam open te breken. Ook werd het slot van de achterdeur onder handen genomen. De eigenaar van de woning bleek echter goed hang en sluitwerk in zijn woning te hebben aangebracht, zodat de inbrekers buiten de woning weerden gehouden. De eigenaar bleef wel met braakschade zitten, maar hoefde niet de emoties te doorstaan van een doorzochte woning en ontvreemde goederen. tijdens het in-en uitladen van goederen heeft iemand kans gezien om onge merkt een woning aan de Poelzoom te Hazerswoude-dorp binnen te gaan. De snoodaard zag kans om enkele vazen te ontvreemden. Een aan de F. Bolsstraat geparkeerde personenauto bleek zaterdag, bij terugkomst van de eigenaar, aangereden te zijn door een andere auto. op het voertuig werden rode laksporen aangetroffen. De eigenaar van de auto blijft met een forse schadepost zitten. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in een woning aan de Christinastraat te Benthuizen. De daders forceerden een bovenlicht en klommen naar binnen. De gehele woning werd doorzocht. Geluidsapparatuur en sieraden werden door de inbrekers meegenomen. Tweede Paasdag reed de 14-jarige D.D. uit Hazerswoude-dorp vanaf een oprit aan de Dorpsstraat met haar fiets de Dorpsstraat op. Vanuit de richting Zoetermeer naderde een motorfiets, bestuurd door de 28-jarige R.H. uit Zoetermeer. Deze kon een aanrijding niet voorkomen. Zowel de fietster als de motorrijder kwamen ten val. De fietster is met een verwonding aan het been per ambulance overgebracht naar het Lange Landziekenhuis te Zoetermeer. De motorrijder is eveneens met de ambulance meegegaan. Hij klaagde over last van het hoofd en nek. Rijneveld - Donderdagavond 23 april vindt in de raadzaal van het gemeen tehuis van Rijneveld (Hazerswoude- Rijndijk) een vergadering van de ad hoc-commissie van advies en bij stand plaats inzake de 'zwembadpro blematiek'. Aanvang 20.00 uur Op deze avond zal kennisgenomen worden van het verslag van de hoor zitting; worden ingekomen stukken en mededelingen behandeld en wordt het ontwerp van de advies nota besproken. Zoals bekend heeft Rijneveld drie openbare zwembaden. Deze voldoen vanwege de ouderdom en de staat van onderhoud niet (meer) aan alle wettelijk gestelde eisen en komen on voldoende tegemoet aan de thans geldende maatschappelijke wensen. Om ze te optimaliseren moeten hoge kosten gemaakt worden. In de raad van 28 november 1991 is besloten aan het college van B. en W. een bestuursopdracht te verstrek ken inzake deze problematiek. Deze heeft tot doel te komen tot a. een integrale beoordeling van de huidige zwembaden, waarbij onder zocht moest worden of handhaving en renovatie van één of meerdere zwemaccomodaties in deze gemeen te mogelijk c.q. verantwoord is; b. een verantwoorde keuze of al dan niet tot realisatie gekomen moet wor den van een nieuwe overdekte zwem badvoorziening. Als randvoorwaarde werd gesteld dat de te kiezen oplossing moest voldoen aan de wettelijke eisen en maatschappelijke behoefte, passend binnen de financiële mogelijkheden van de gemeente Rijneveld. Om aan deze opdracht te voldoen is aan het bedrijfskundig adviesbureau Drijver en partners opdracht ver strekt het rapport van juli 9189 be hoefte haalbaarheidsonderzoek naar de toekomst van de zwembaden te Hazerswoude' te actualiseren en is een ad-hoc commissie van advies en bijstand ingesteld ten behoeve van het college van B. en W. Deze commissie bestaat uit: wethou der M.J.S. Vorenkamp - v.d. Weste- ringh, voorzitter; de heer W. Boevé CDA; de heer P. Bregman SGP; de heer S.J. Fransen D'66; mevrouw G. de Lecq -de Knikker PvdA en de heer J.J. Steinhart WD. De gemeente Rijneveld kent op dit moment twee openiuchtbaden en één overdekte zweminrichting (in- structiebad). Deze situatie is ont staan door de gemeentelijke herinde ling. Bij het maken van een totaal zwem badplan voor de nieuw gevormde ge meente staan de oude accomodaties een optimaal plan in de weg. Beter zou het zijn als kan worden gestart vanuit een zgn. 'nul-optie'. Naar de mening van de commissie is de situatie van de drie aanwezige baden zodanig, dat nagenoeg van een 'nuloptie' sprake is. Vanuit die laatste positie gerede neerd heeft de commissie het meest ideale zwembad voor de gemeente Rijneveld omschreven. "Het is een zwemvoorziening met een bassin van 15 x 25 meter met een (deels) beweegbare bodem alsmede een recreatiebad van 200 m2 in vrije vorm. Aan deze overdekte- zwemac- comodatie wordt een ligweide van minstens 1.000 m2 toegevoegd. Ondanks het feit dat de commissie veel begrip heeft voor de bezwaren van de inwoners van bepaalde ker nen, waarin een zweminrichting destijds met veel inspanning tot stand is gekomen, heeft de mening post gevat dat de drie baden moeten worden gesloten en gesloopt. Indien hiertoe niet wordt overgegaan dienen op korte termijn dermate hoge kosten te worden gemaakt, hetgeen geen oplossing biedt voor de midden-lange en lange termijn en geen kwalitatieve gebruiksverbete- ring te weeg brengt. In verband met de exploitatie van een zwembad is het van belang dat een gunstige lokatie wordt gekozen. Als vuistregel geldt voor een gemeente, zoals Rijneveld, met diverse kernen, dat de situering van een zwembad zo dicht mogelijk bij de grootste kern wordt gekozen en liefst aan de kant van de op één na grootste kern. De commissie beschouwt Hazers- woude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn als één woongebied, hazers woude-dorp is derhalve de op één na grootste kern. Opgrond van de vuistregel is de bes- j te lokatie voor het zwembad, gelegen tussen Hazerswoude-Rijndijk en ha zerswoude-dorp, zo dicht mogelijk tegen de bebouwing van het eerste woongebied aan. overigens zijn er nog andere criteria; -planologische haalbaarheid; finan ciële haalbaarheid; infrastructuur/ parkeergelegenheid; bereikbaar heid/sociale veiligheid; effecten op de omgeving/ aantasting landschap en natuur; eigendomsverwerving; belasting van het milieu; grootte van het terrein; enz. Naast de reeds genoemde beste lo katie op grond van de vuistregel, kunnen de volgende lokaties onder de aandacht komen: het "Prins Willem Alexanderbad": het zwembad "De Dolfijn"; het zwembad "De Hazelaar"; een terrein in het waterwingebied; het terrein van het waterzuiveringsbedfrijf incl. gemeentewerf. Bij een vergelijking komt de lokatie van zwembad "De Hazelaar" als het positiefste te voorschijn. Dit bad ligt aan de rand van een sportcomplex, maar decentraal van de bestaande bebouwing van de kern hazerswou de-dorp. Er hoeven echter geen kos ten te worden gemaakt voor grond verwerving en infrastructurele voor zieningen, behoudens de toegangs weg (Katjesweg). De lokatie voldoet aan de afmetingen die moeten wor den gesteld aan de realisering van een nieuw bad. De benodigde oppervlakte voor deze accomodatie is ca. 3.000 m2. Dit vergt een investeringsimpuls van f 460.000,Als de gemeente bereid is een extra investeringsimpuls te ge ven ten laste van de reservepositie, dient dit plaats te vinden tot ge noemd bedrag, zodat dit geen ver dere gevolgen heeft voor de burger. De commissie is van mening dat een bijdrage uit de reserve van het Grondbedrijf tot genoemd bedrag een verantwoorde besteding is. In geval van nieuwbouw op een nog nader in te vullen lokatie dient een investeringsimpuls van f 1.046.500,gedaan te worden. drukwerk nodig? o Moerkapelle - ln de week van 27 april t/m 2 mei wordt de natio nale collecte gehouden voor 'sport gehandicapten'. In Moerkapelle gaan de leden van de diverse sportverenigin gen op pad met de collectebus, voor de gehandicapte sporters. Rotterdam -Op zaterdag 25 april a.s. zal er weer een 'zang en orgelavond' in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam worden gehouden. Medewerkenden "Song of Praise" en voorganger ds. 1. Romein. Aanvang 20.00 uur. Inl.tel. 010 4517560. Moerkapelle -De collecte voor de Hartstichting, gehouden Moerkapelle, heeft f 3.454,/ opgebracht. ledereen die meehielp mooie resultaat te bereiken wordt door collecte-organisa trice mevrouw Gon Bakker, hartelijk bedankt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 18