Waddinxveen Boskoop Sirébo presentatie op Floriade Een winkelhart voor Waddinxveen Tweede Woubrechttournooi groot succes Activiteiten Paddestoel Jaarvergadering RPF Anke Mensink exposeert in Alphen Op bezoek bij de brandweer Paasmiddag Diploma- zwemmen Gouwebad "De Sniep" Hart van Holland/22 april 1992 pagina 19 Paneel I Paneel II Containerteelt Paneel III Rosarium Paneel IV Waddinxveen - Wijk-en Speeltuinver eniging "De Paddestoel" houdt vrijdag 24 april een avond 'stijldansen', aan vang 20.30 uur. Waddinxveen De jaarvergadering van de RPF afd.Waddinxveen wordt op maandag 27 april gehouden aan de Onderweg 71, aanvang 20.30 uur. De heer A. Verweij uit Moerkapelle houdt deze avond een inleiding. Te vens is er een bestuursverkiezing. Waddinxveen - In de STAA-galerie aan de Prinses Irenelaan 88 in Alphen a.d. Rijn, is vanaf 25 april tot en met 21 mei een expositie te zien van de Waddinx- veense kunstenares Anke Mensink. Haar expositie noemt ze "Roots Rhythm". De serie bestaat uit objecten, schilde rijen en aquarellen in allerlei maten en technieken, kleurrijk en speels. De openingstijden van de galerie zijn: woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Waddinxveen - De Waddinxveense brandweer gaf kinderen van de woensdag middagclub van Wijk- en Speeltuinvereniging "De Paddestoel" vorige week een gastvrij onthaal. De kinderen genoten van het bezoek aan de Brandweergarage waar ze van alles vernamen over de brandweer. Floriade - Een bezoek aan de Floriade is de moeite waard! Dat is de conclusie die iedereen trekt die er een bezoek aan gebracht heeft. De binnententoonstelling is ronduit 'schitterend'. Zoveel verscheidenheid aan bloemen en planten zie je alleen op de Floriade. Geen wonder dat je om je heen tientallen nationaliteiten hoort en bezig ziet: mensen die hun indrukken op foto en film vastleggen. Voor een bezoek aan de binnenten toonstelling moet de bezoeker zeker al anderhalf uur uit trekken. De weersomstandigheden zijn mo menteel ook goed om het burenge beuren zo aangenaam mogelijk te ma ken. Er is veel te bekijken. Zoveel dat je er zeker een dag voor nodig hebt om alles te zien. Het advies is daarom: trek goede wandelschoenen aan en doe rustig aan. Boskoop is goed vertegenwoordigd op de Floriade. "Sirébo", Sierteelt Reeuwijk/Boskoop heeft ook een presentatie op de Floria de met vier panelen. Drie ervan werden gepresenteerd bij de'doop' van de "Sirébo-plant' door de Commissaris van de Koningin, mr. S. Patijn, begin maart in het Boskoopse gemeentehuis. Foto links: Ruim 500 km. sloot is er in Boskoop te vinden. Vrijwel alle kwekerij percelen liggen rondom in het water. Vroeger speelde dat een belangrijke rol voor het vervoer per platbodem, maar nu wordt er nog voornamelijk recreatief gebruik van gemaakt. Via de VW worden boottochtjes langs de fleurige kwekerijen georganiseerd. Vaste planten De teelt van vaste planten wordt ook tot de boomkwekerij gerekend. Steeds meer worden vaste planten in pot ge teeld, zodat ze het gehele jaar door kunnen worden verkocht. In juli en augustus staan de meeste in volle bloei en zijn de akkers een lust voor het oog. De pot- en containerteelt leent zich om grote, uniforme partijen te kweken en ze jaarrond te verhandelen en te plan ten. Deze moderne produktie-methode geeft veel mogelijkheden om te auto matiseren en milieuvriendelijk te telen. Via een regenleiding krijgen de planten water en voeding. Coniferen Omdat de Boskoopse veengrond zulke goede kluitplanten oplevert, heeft de teelt van heesters en coniferen zich sterk ontwikkeld. De meeste coniferen blijven 's winters groen en dat maakt ze tot populaire tuin-en balkonplanten. Ze lenen zich ook voor de aanplant als haag. Hoewel een groot aantal heesters en coniferen tegenwoordig jaarrond in pot wordt aangevoerd, worden in het voor- en najaar nog veel planten ver kocht met een ingegaasde kluit. Eén van de mooiste bloemheesters is de roos en die is dan ook in vele kleuren en vormen in Boskoop te vinden. Te genover het station ligt het Gulde- mondplantsoen, dat is ingericht als 'rosarium'. De rozen zijn benaamd, zo dat de bezoekers niet alleen van hun kleur en geur kan genieten, maar tevens een keuze kan maken voor de tuin. Het rosarium is vrij toegankelijk. Museum Het boomkwekerijmuseum bestaat uit een boomkwekerswoning uit de vorige eeuw en een tuin. De woning is inge richt met oorspronkelijke meubels en In Waddinxveen gonzen de stemmen de één denkt dit, de ander dat '"Waddinxveen, een dorp, geen stad bekt men herhaald'lijk aan de remmen Al jarenlang wordt er gestudeerd men houdt er ellenlang betogen en elk detail wordt er gewikt, gewogen endoor 't publiek gekritiseerd. Het centrum bij de brug opzij voor winkelhart en de Passage wordt Kerkweg-oost de nieuwe rage? Is echt heel Waddinxveen zo blij? En straks 't verkeer, de stroom 'e nu al nauw'lijks is te stuiten iu«in verkeersaders te sluiten? oi blijft het al een schone droom? En dan de panden: bijna monumenten e slopen Waddinxveen, pas op uit, wordt dat geen flop kost dat niet veel centen? 'smisschien niet wat te lang Lij ^dacht, en afgewacht, stad met winkels lokkend lacht 's voor 't Gouwedorp niet bang. onderzoekers en de grote heren »«en 't antwoord van de som winr Zu en bestuurders, ook niet dom 1 "en berekening en 'garanderen'. vpm|an? !°,ch? 1 ''jkt zo simpel berS-ÜÜ nieuw begin Seulkbaarheid' naar ieders zin aBd met vlag en wimpel? gebruiksvoorwerpen. In de voortuin groeien vormboompjes van Buxus. Lei linden vormen de levende zonwering. Het museum is dagelijks geopend, maar niet op zondag. Proefstation Het Proefstation voor de Boomkweke rij heeft een aantrekkelijke sortiments- tuin met bomen, sierheesters en coni feren. Een spectaculair onderdeel vormt de collectie Rhododendron en Azalea, die tussen half april en half juni in volle vloei staat. Daarna geven rozen en vaste planten kleur aan de tuin. Co niferen en heide hebben ook buiten het zomerseizoen sierwaarde. De sortimentstuin is doorlopend vrij toegankelijk. Luchtfoto Het vierde paneel (niet op de foto) is een luchtfoto. Deze toont Boskoop en omgeving als tuinbouwgebied. Sinds de Middeleeuwen is Boskoop al bekend als tuinbouwgebied, maar pas in de vorige eeuw gingen de karakte ristieke smalle percelen veengrond dienst doen voor de boomteeltpro- dukten waarmee de regio Boskoop in ternationale bekendheid heeft gekre gen: bomen, heesters, coniferen en vaste planten. De oppervlakte is slechts 1000 ha., maar elk stukje grond wordt benut. Het sierteeltcentrum is vanwege z'n rijke sortiment, waaron der Rhododendron en Azalea: uniek in Nederland. Tekening ITC De ongeveer 900 boomkwekerijen die in de regio Boskoop zijn gevestigd, va riëren in oppervlakte van 0,5 tot 15 ha. De produkten worden voor 60% geëx porteerd. In 1991 is een modern groot handelscentrum ingericht aan de west kant van Boskoop, het international Trade Center (ITC). Het ligt op de grens van Boskoop en Hazerswoude en is goed bereikbaar. Er is een brochure verkrijgbaar bij de VW in Boskoop (op werkdagen) Over slag 14, 2771 CE Boskoop: tel. 01727 - 14644, voor de prijs van een gulden. Gezellig samen eten, samen smikkelen en smullen tijdens de Paasmaaltijd. Wijk-en Speeltuinvereniging "De Paddestoel" organiseerde weer eens een leuke en smaakvolle happening met het oog op Pasen. Be Fairterrein, misschien niet gek infrastructuur kan nog gepland bereikbaarheid in eigen hand parkeren-trein en fietsenrek.... Dit bovenstaande kan heel snel dat zal geen jaren duren en niemand zal 't bezuren?? de tijd gaat vlug, bedenk dat wel! Hendrika C. Waddinxveen - Afgelopen dinsdag 14 april heeft in het Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen weer het diploma- zwemmen plaatsgevonden voor het A- diploma. Dit maandelijks terugkerende afslui tende examenfeest staat onder toe zicht van de Nationale Raad, die dit keer de heer H. v.d. Velde als toezicht houder had afgevaardigd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzers Rob Hogerbrugge en Wim van Minnen. Kandidaatjes in de leeftijd van 4 tot 9 jaar. Waddinxveen -Zaterdag 11 april hield de jeu de Boules- vereniging Waddinxveen het tweede Woubrechttour nooi. Bewoners van het gezinsvervangend tehuis "Wou- brecht" streden geassisteerd door leden van de jeu de Boulesvereniging om fraaie prijzen, beschikbaar gesteld door Deka sportprijzen, horeca v.d. Zwaard, de Plus markt, de Dropkoning en Joop Dries. Mede door het fraaie weer kon de organist ator Dino Giancaspero, terugkijken op een zeer geslaagde dag. De wisselbeker ging naar Bas van Maastricht. Hij werd geassisteerd door Pieter van Oosten. Tweede werd Sjaak van Rijn met Rob Hielema en derde Bep den Houter met Pieter Wijbenga. Het randtournooi voor het personeel van Woubrecht en ouders van de bewoners, werd gewonnen door de heer V.d. Haar en Willem Dries. De volledige uitslag luidt alsvolgt: 1Bas van Maastricht -Pieter van Oosten; 2. Sjaak van Rijn -Rob Hielema; 3. Bep den Houter -Pieter Wijbenga; 4. jan van Buren -Toos Tabben; 5. Ria Veelenturf -Hans v.d. Klis; 6. Arie v.d. Haar -Henry van Wageningen; 7. Jan van Zoest -Joop Dries; 8. Annie Schouten -Carla Wijbenga; 9. Minou de Waal -Frits Tabben; 10. Leo Dompeling -Annie War- melink; 11. JeanetteHeim-Adriaan Warmelink; 12.Camil!e Grootears -Neel van Oosten. Personeel, ouders en familie: 1de heer V.d. haar -Willem Dries; 2. mevrouw Grootears -Olaf Boezelijn; 3. Bianca Wilbrink-Francisca Laning; 5. de heer De Waal -Betsy Lanting; 6. de heer Dompeling -Dino Giancaspero; 7. mevrouw Veelenturf -Corrié 't Hart; 8. Siebe v.d. Haar-Corrie Monster; 9. mevrouw Dompeling- Anja Lebbing; 10. Mevrouw V.d. Haar -Barend Monster.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19