Zevenhuizen Moerkapelle De Gaanden 100 jaar bibliotheekwerk in Nederland If oh uoo* faatii Uleintïe .Ai iff L Koninginnedag Moerkapelle 5 mei Kerkdiensten Hemelvaartsdag tpii Plattelandsvrouwen Stroopwafelactie El jakim pagina 4 Hart van Holland/22 april 1992 v_ Adieu familie H. Oudijk Na veel wikken en wegen Vader en zoon Riant Wennen uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zevenhuizen Zondag 26 april Moerkapelle m co Adieu Activiteiten in de bibliotheek van Zevenhuizen Extra veel en extra lange openingstijden Opnieuw inzameling boeken voor Suriname Poppentheater met "Janneke en de grijze vis'' Verhalenwedstrijd voor iedereen Aubade met Kleine Trompetter en Kameienrace! Trimloop volwassenen Zevenhuizen - Oud Verlaat telt vanaf zaterdag 25 april minder inwoners. Vier volwassen personen. 35 volwassenkoeien, een aantal kalfjes en twee paar den, verhuizen die dag van de boerderij aan de Rottekade 22, naar een boerderij in de gemeente Steenbergen in West-Brabant. Dat belooft een grote klus te worden, maar er wordt in een goede volgorde gewerkt, 's- Morgens na het voeren en melken, in veewagens, eerst de koeien en het kleinvee en daarna het huisraad in een speciaal voor dit doel geregelde verhuiswagen. Echter, maandag komt de hele familie weer naar Oud Verlaat om de dijkwoning en met name de stal, een grote beurt te geven, zodat de nieuwe eigenaar niet voor verrassingen komt te staan. Men hoopt echter wel met Koninginnedag met dit karwei klaar te zijn, want die wil het gezin, zo voor het eerst, graag in het Brabantse beleven. Huibert, ofwel Bert Oudijk (51) en zijn vrouw Wil (45) zijn echt niet over één nacht ijs gegaan bij het bedenken van de plannen om ergens een grotere boerderij te beginnen. Je verlaat niet zomaar de hoeve die jouw grootouders in 1928 kochten; waarop je vader vele jaren boerde en jij. uit een gezin van zeven kinderen, de boerderij voortzet te. "Maar het moest wel", verduidelijkt Oudijk "want John wil ook boer worden en boeren met z'n tweeën met 35 koeien en 10 ha. land, kan gewoon niet". (Nu is er 35 ha. grasland bij de boerderij.) John (22), bij het gesprek aanwezig, knikt. Hij is al sinds begin januari aan het werk op de boerderij in Steenber gen, melkt er in z'n eentje 35 koeien, net als z'n vader dat thuis doet. Zaterdag worden dat dan dus in totaal 70 koeien. Tot 21 maart woonde John bij de familie waar de boerderij in de herfst van ge kocht is. Toen die vertrok kwamen de zusters en moeder van mevrouw Oudijk-Nell en haar eigen dochters, (waarvan er één meeverhuist) om de woning van een nieuw behangetje en verfje te voorzien, schoon te maken en hier en daar wat in te richten. Wil Oudijk laat foto's zien. Het is een mooi, ruim huis waar ze naar toegaan, met riante bedrijfsgebouwen die er pico bello uitzien. Van lieverlede zijn daarheen de voorraad kuilgras, land bouwmachines en andere gereedscha- pen verhuisd. In deze periode heeft John al diverse vriendschappen gesloten met jongens in en om Steenbergen, kent de uitgaans mogelijkheden en is lid van een touw trekclub geworden. "Zijn" koeien we ten wat het is om 'vrij' te zijn en te kunnen gaan en staan waar ze willen in de loopstal. De koeien uit Oud Verlaat zullen volgende week best een aantal dagen moeten wennen, na de hele winter op de 'stand'stal te hebben ge staan. "Voor ons zal het ook wennen worden", denkt Bert. Z'n vrouw knikt, maar zegt dat ze graag de handen uit de mouwen steekt en zeker net als hier in Oud Verlaat, mee zal gaan helpen. "De hele dag in huis zitten is niks voor mij", lacht ze. "Hoe kwamen jullie aan deze boerderij "We hebben op een advertentie gerea geerd. Dat deden we omdat we er toe in staat waren. We hadden namelijk eerst vorige zomer, onze boerderij verkocht, maar mochten er nog twee jaar in blij ven wonen". Hoofdschuddend: "Niet aan een boer, maar aan een particulier. Wat die er van gaat maken moet hij maar weten. We hadden al jaren plannen om ergens anders een boerderij te beginnen en met name aan de Huysmansweg bij de Zevenhuizerplas, maar de kosten hier voor waren veel te hoog. Dus waren we eigenlijk al een paar jaar aan het zoe- Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein - Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddtnxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 - Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! mm ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Hervormde kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. A.p. v.d. Sande Dieren Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Rad- stake R-dam 19.00 uur ds. H. Gaas beek catechese Geref.kerk 9.30 uur drs. A.D. Noor- dam Dordrecht 18.30 uur de heer C M. Cornelisse Nwk a.d. IJ. Hervormde kerk 9.30 uur drs. J.W. van Estrik 18.30 uur ds. A. Jonker Stolwijk Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst F LIJ LU X 'I— O _i N ken, maar als je wat wilt kopen moet je geld in de knip hebben en boeren met geld zijn er nauwelijks". Het gaat hen allen wel een beetje aan het hart uit Oud Verlaat weg te gaan waar ze zoveel contacten hadden. Als er een happening in Oud Verlaat was, kon het niet missen of Bert en/of Wil waren er bij betrokken. Wil heeft deel uitgemaakt van het bestuur van de Hervormde Vrouwenvereniging "De Schakel", zingt in het 'Schakel-koor', was bestuurslid van de christelijke school in Oud Verlaat, maakte een pe riode deel uit van de Oudercommissie en bakte vele jaren 'pannekoeken' op Koninginnedag. Bert was jaren lid van "De Eendracht- ruiters" (z'n dochters nog steeds), maakte zeker meer dan 12 jaar deel uit van het Brandweercorps Oud Verlaat, was bestuurslid van "De Onderlinge", Verzekeringsmaatschappij, de Coöpe ratie te Nieuwerkerk en districtsbe stuurder van de Melkunie. Zelf gaat hij niet prat op die functies, vindt alles maar betrekkelijk. Hij reageert wel een beetje verontwaardigd op de staking van de Bonden waardoor boeren en het publiek gedupeerd worden. Zelf on dervindt hij geen hinder van de staking, want Campina/Melkunie komt gewoon met de tankwagen naar de Rottekade om melk op te halen. Dat zal dan za terdag voor het laatst gebeuren Moerkapelle -De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen houdt op woensdag 29 april in Zevenhuizen in dorpshuis "Swanla" haar slotavond. De toneelgroep van de afdeling Ouderkerk a.d. IJssel van de Bond brengt deze avond een toneel stuk getiteld: "Miss Dark werkt tot middernacht". Het belooft een span nende avond te worden. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen -Vrijdag 1 mei en zaterdag 2 mei houdt het interkerlijke gospel koor "El jakim" een stroopwafelactie. Dit om de kosten te dekken van het aankomend lustrumconcert. Door stroopwafels te kopen wordt het koor gesteund Zevenhuizen - In 1892 werd in utrecht de allereerste Openbare Bibliotheek geopend. Nu, in 1992, herden ken alle bibliotheken in nederland dit feit met allerlei activiteiten. Vanzelfsprekend is er in de bibliotheek Zevenhuizen ook van alles te doen. In de maand mei zal een hele week uitleenwerk in het teken staan van feest-activiteiten. De week van 18 tot en met 23 mei is daarvoor uitgekozen. Wat gaat er allemaal gebeuren? Voor één week is de bibliotheek alle avonden geopend en overdag vrijwel continu. Maandag 18meivan 13.00tot 21.00 uur; dinsdag 19 mei van 9.30 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 20 mei van 9.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; donderdag 21 mei van 13.00 tot 21.00 uur; vrijdag 22 mei van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 23 mei van 9.30 tot 12.00 uur. Wie nu grote schoonmaak houdt, zou eens in z'n boekenkast moeten kijken. Ongetwijfeld staan er boeken in die nooit meer gelezen worden. Verzocht wordt deze boeken naar de bibliotheek te brengen, zodat ze naar de bibliotheek van Suriname verscheept kunnen worden. Net als twee jaar geleden, toen eenzelfde actie 4000 boeken voor Suriname opleverde, waar twee bibliotheken (In Para maribo en Nieuw Nickerie) en veel Surinaamse tehuizen heel blij mee waren. De bibliotheek Zevenhuizen heeft al jaren goed contact met een stichting die ervoor zorgt dat de boeken rechtstreeks op de goede adressen in Suriname terechtko men. En reken maar dat men in Suriname Nederlandstalige boeken uitstekend kan gebruiken! Inleveren vanaf heden Men kan vanaf nu, tot en met 23 mei a.s. de laatste dag van de inzamelactie) alle overcomplete boeken naar de Zevenhuizense bibliotheek brengen: Dorpsstraat 87, tel. 01802- 1782. Op zaterdag 23 mei wordt bekendgemaakt hoeveel boeken er geschonken zijn. (Zou het aantal van 4000 boeken nog kunnen worden overtrof fen?) Op dinsdagmiddag 19 mei a.s. van 15.30 tot 16.30 uur is er in de bibliotheek van Zevenhuizen een voorstelling van poppentheater "Pierrot" uit Haastrecht. Dit speelt "Janneke en de grijze vis". De gratis voorstelling kan bijgewoond worden door (100) kinderen van 4 tot 7 jaar. De bibliotheek over 100 jaar Het bibliotheekwerk bestaat 100 jaar. Er is intussen veel veranderd. Hoe zullen bibliotheken er over 100 jaar uitzien? Zouden er nog boeken bestaan" Of krijgt iedereen zijn informatie thuis op een eigen beeldscherm? Zet je gedachten hierover eens op papier. Of maak een kijkdoos, of iets anders: van alles mag! Deze wedstrijd is bestemd voor alle leeftijden. De medewerkers van de bibliotheek zijn benieuwd naar de ideeën die er leven over het toekomstige bibliotheekwerk..! Inleveren uiterlijk 18 mei a.s. De winnaar wordt bekendgemaakt op zaterdag 23 mei in de bibliotheek Zevenhuizen. Let op: In de komende weken zal de bibliotheek huis-aan-huis een folder versprei den over de 100-jaar-bibliotheek-actieweek! Moerkapelle - Dezer dagen ontvingen Moerka- pelse ingezetenen het programma van Konin ginnedag, Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag, georganiseerd door het Oranjecomité. In het programma tevens een envelopje dat wordt opgehaald ter bestrijding van de onkosten. Moerkapelle heeft op 30 april al vroeg een aubade, nl. om 8.30 uur bij het dorpshuis met "De Kleine Trompetter". Om 9.00 uur start de verenigingenBraderie op het dorpshuisplein waarna om 9.15 uur de Moerkapelse kinderen een 'versnaperings- zak' krijgen. Wie van volksdansen houdt moet zeker naar de groep van de Plattelandsvrouwen komen kijken die om 9.45 uur een demon stratie geeft. Om 10.00 uur is er ontvangst in het dorpshuis voor de bejaarden en om 10.30 uur Kinderspelen. Tevens de start van de trimloop voor de jeugd voor 2 km. Tarzan geeft om 11.15 een demonstratie en om 11.30 uur is het luchtkussen gebruiksklaar. Om 11.30 uur gaat de Trimloop door TTV van start: 5,10,15km.en halve marathon. Om 12.00 uur is er weer inschrijving voor de auto-oriëntatierit en een uur later gaat deze, evenals de fiets-puzzelrit, van start. De "Kameienrace" belooft een spectaculaire happening te worden, aanvang 16.00 uur. Om 19.00 uur is er een 'ganzebordspel' en om 21.00 uur besluit de feestdag met een lampion-en fakkeloptocht m.m.v. de Goudse scoutingband Op Bevrijdingsdag is er een Kin derbraderie om 18.30 uur. Op 28 mei, wordt traditiegetrouw weer het "Dauwtrappen" gehouden: aanvang 5.30 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4