Rij neveld Boskoop Zigeunermuziek op Koffieconcert lH Politieberichten Boskoop Expositie in (t Vijfde Wiel Lokatie-onderzoek Gemeentehuis Rijneveld Kerkdiensten Themaconcert Rising Hope Zangavond Bent huizen Bomen en heesterverkoop Avanti r Agenda praat huis Boskoop Bevrijdings concert Vegetariër (3)» is vervuild eten beu, zktschoon water m veel groen. Afstand g.bezwaar. Hart van HoHand/22 april 1992 Nieuw? Hazerswoude: Benthuizen zondag 26 april Medische diensten V Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk Tafeltennisvereniging houdt verkoopdag van 13 t/m 19 april Fietsen Verkeer Gevonden Verloren Olieverf Beeldhouwer (houtsnijder) TT Rijneveld - Door Zandvoort Ordening Advies, is een 'afwegingskader' voor een nieuw gemeentehuis voor Rijneveld opgesteld. Door de gemeenteraad van Rijneveld moet een keuze gemaakt worden. Er slaan in principe verschillende opties open. De eerste optie is dat het gemeentehuis van de vroegere gemeente Hazers- woude, in Hazerswoude-Rijndijk, het nieuwe gemeentehuis van Rijneveld wordt (en blijft). Daartoe zijn aanpas singen noodzakelijk. Dat dient dan een uitbreiding te worden, omdat het ge meentehuis in eerste instantie voor Hazerswoude was, maar er nu de zaken van Koudekerk a.d. Rijn en Benthuizen, bijgekomen zijn na de samenvoeging c.q. herindeling. Een globale verkenning van de moge lijkheden heeft uitgewezen dat er aan verschillende kanten van het gemeen tehuis, al dan niet gecombineerd, kan worden uitgebreid. De vraag blijft ech ter of dit ook voor de langere termijn een optimale oplossing is, zowel voor wat betreft de gemeente als geheel, als voor wat betreft het functioneren van het gemeentehuis zelf en de kern waar het gemeentehuis is gelokaliseerd. Een tweede optie is dat het bestaande gemeentehuis verlaten wordt. Door middel van nieuwbouw op een lokatie elders in de gemeente wordt dan voor zien in de behoefte aan passende huis vesting. Hiervoor is een vijftal lokaties naar voren gebracht. In totaal gaat het om de volgende zes lokaties. 1. Huidig gemeentehuis; 2. Waterwin gebied; 3. Waterzuiveringsgebied; 4. Gemeneweg-West; 5. Katjespolder; 6. Slootweg. De nota van Bureau Zandvoort heeft als doel om een verantwoorde keuze te doen uit de verschillende lokaties. De zes lokaties zijn afgewogen aan de hand van een breed spectrum van criteria, waardoor alle relevante aspecten wor den beoordeeld. Bovendien wordt aan dacht geschonken aan een aantal ont wikkelingen en problemen die sterk verbonden zijn met de vraag waar het toekomstige gemeentehuis van Rijne veld gelokaliseerd moet worden. Be langrijk si vooral de toekomstige aan leg van Rijksweg 11. Te verwachten is dat dit gevolgen zal hebben voor de ontsluitingsstructuur van Hazerswou de-Rijndijk. Bij handhaving van de bestaande ont sluitingsstructuur zal de weggebruiker andere routes gaan zoeken, men zal zich niet langer meer in noord-zuidrich- ting gaan begeven van en naar Hoge Rijndijk). De kortste routes van en naar de nieuwe rijksweg zullen via de Ge- meneweg lopen. Zonder maatrege len zal het verkeer zich meer in oost west richting gaan afspelen. De vraag is of dit voor de woonwijk ten oosten van de Gemeneweg een gunstige ontwikke ling is. Een andere effect van de aanleg van Rijksweg 11 is dat de functie van de Hoge Rijndijk zal gaan veranderen. De verkeersbelasting van deze weg zal aanzienlijk verminderen, waardoor al lerlei ontwikkelingen op en rond de Hoge Rijndijk mogelijk worden, ook met betrekking tot het huidige ge meentehuis. Voorts moet voor wat betreft de hui dige lokatie aandacht worden ge schonken aan de inrichtingsproblema- tiek ten aanzien van de Da Costasingel en de verdere omgeving van het huidi ge gemeentehuis, te noemen valt o.m. de ruimtelijke verschijningsvorm van de Da Costasingel, de parkeer- en ver keerssituatie in dit gebied en de plan nen om het huidige politiebureau te vervangen door een nieuw. het rapport is zeer overzichtelijk en zal binnenkort in de raadscommissies aan de orde komen. m Parochie H.H.Engelbewaarder 25 april 19.00 uur H. Mis zondag 26 april 10.00 uur H. Mis en 11.30 uur Themaviering met jongeren. (Overige kerken: geen opgave) Hervormde kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baas Wapenveld Herv/Geref.De Hoeksteen 10.00 uur ds. P.A.C. Bongers Waddinx- veen Geref.Gem 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst dokter P.P.M.T. Hermans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727-12038. Hazerswoude-dorp -Zaterdag 25 april houdt het plaatselijke jongerenkoor "Rising Hope" een themaconcert over "De Schepping". De uitvoering vindt plaats in de Gere formeerde kerk van Hazerswoude- dorp. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Inl. tel. 01728 -7434/8181/9651. Benthuizen - Op de kalender van "Woord en Daad" staat 15 mei geno teerd als een avond voor "Woord en Daad". Een zangavond met medewer king van het mannenkoor "Datheen" uit Leiderdorp en de "Benthuizer Zanger tjes". Ds. G.J. van Aalst leidt de avond, aanvang 19.30 uur, in de Ned. Her vormde dorpskerk (Om alvast vrij te houden!) Het programma voor vandaag ziet er ais volgt uit: Van 13.0 tot 15.30 uur is er jmderdisco; Om 19.00 uur wordt er ooor Avanti een recreatiefietstocht jenouden en om 20.00 uur begint de verjasavond (competitie), donderdag 23 april ''ogen, aanvang 20.00 uur. njdag 24 april Vergadering water- sPortver. De Gouwe, 20.00 uur oondag 26 april Mfieconcert aanvang 11.30 uur aandag 27 april: volksdansen voor vh uS om 18.45 uur; cursus tekenen/ Mderen aanvang 19.30 uur; verga ring PvdA aanvang 20.00 uur. fefc» 28 april r'Werclub Het Praathuis 9.00 uur; uur v vorm'n§ en pianoles v.a. 13.00 v°lksdansen voor volw. en kinde- Uur Vanaf 13.30 uur; Bridge om 19.45 29 april: Les buitenl.vrouwen 9.00 uur; cur- fiels v.a. 13.00 uur; Kinderacti- Een van 13.30 tot 15.30 uur; Blok- v.a. g.OO uur; uiiriri recreatiefietstocht om 19.00 Overjassen com. 20.00 uur. Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen niet het slachtoffer laten worden van onze "welvaartshonger". Doet u dus mee met die 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor onze dieren. Leefbaar voor onze kinderen. GEEF OM DE TOEKOMST, Hazerswoude-dorp - Om de financiële schaduwplanten. positie van de vereniging te bestendi gen houdt Tafeltennisvereniging "Avanti" te Hazerswoude-dorp, op Ko ninginnedag 30 april en 1 en 2 mei een grootse 'tuinplantenverkoop'. Leden van de vereniging geven deskun dig plantadvies bij heesters, coniferen, bodembedekkers, haagplanten en De verkoop vindt plaats in het clubge bouw van "Avanti", tegenover de sport hal aan de Sportparklaan in Hazers woude-dorp. 30 april van 9.00 tot 16.00 uur; 1 mei van 9.00 tot 21.00 uur en 2 mei van 9.00 tot 13.00 uur. -In "Het Praathuis" aan de Bosweg wordt op zondagmorgen 26 april een 'koffieconcert' gehouden met het kleurrijke wpunerorkest "Csardas" dat zigeuner- en volksmuziek uit Hongarije, Roemenië en Tjecho Slowakije brengt. "d is intussen een gevestigde traditie dat dit laatste concert in het teken staat van volksmuziek uit diverse landen en daarmee °P sprankelende wijze de vakantietijd inluidt. Aanvang 11.30 uur. Vanuit een aan de Babsloot gepar keerde auto werd een radiocassette recorder gestolen, het slot van een portier w jerd verbroken. Onbekenden gingen een kas van een kwekerij aan het Torenpad binnen, na dat zij een ruit vernield hadden. In het bedrijf aten en dronken de daders één en ander en verdwenen met de sleutels van het pand, zodat de eigenaar zich terecht genoodzaakt voelt nieuwe slo ten aan te brengen. Aan het Zwartepad brandde een schuurtje van een volkstuintje geheel af. De oorzaak is onbekend. De brand weer kon niet meer doen dan de res tanten blussen. Van een pand aan de Zuidkade dat thans gerestaureerd wordt, werd een ruit vernield. De dader(s) hebben ook binnen enkele vernielingen aangericht. Op het St. Janshof verdween een tas uit een fietsmand die even onbeheerd was achtergelaten. De tas werd later elders aangetroffen. Een bedrag aan geld was echter verdwenen. Er zijn twee damesfietsen gevonden. Ondanks dat één fiets een postcode bezat kon deze nog niet bij een eigenaar worden terugbezorgd. De fiets bleek ingeruild te zijn bij een fietsenhande laar en de postcode was door de nieu we eigenaar niet aangepast. Deze week werd er driemaal aangifte gedaan van diefstal van een fiets, waarvan er twee vanaf het NS station aan de Parklaan verdwenen. Een op de Emmakade geparkeerde per sonenauto werd het slachtoffer van ie mand die doorreed na een aanrijding. Deze week vonden er aanrijdingen plaats, waarbij het allemaal bij lichte materiële schade en wat schaafwond- jes bleef. een kinderhorloge, bankpas; 10 sleutels, autosleutels, 2 sleutels met label 'William' en een wieldop van een Alfa Romeo. WWF Jo Esenkbrink en Hans Nieuwland ex poseren in Galerie 't Vijfde Wiel aan de Barendstraat 8 in Boskoop. Openingstijden: donderdag van 14.00 tot 17.00uur; vrijdag van 14.00tot21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Hans Nieuwland is schilder en een 'meester' in landschappen. "Het is een uitdaging om in het landschap te zitten waar voortdurend het licht, de wolken en daardoor de hele sfeer verandert en al schilderende het beeld te pakken. Het kan eigenlijk alleen maar een in druk zijn, geen exacte weergave. En zo is het te begrijpen dat hij het liefst op impressionistische wijze werkt, voor namelijk met olieverf. Hij begint met een snelle schets om het essentiële te grijpen; daarna worden de vormen met kleuren opgebouwd, tot het de sfeer, het karakter van het landschap heeft". ....In dit verband heeft hij grote be wondering voor het werk van Sisley, Pissarro en Monet. Jo Esenkbrink maakte niet alleen kin derportretten in hout en brons, maar ook beeldhouwwerken van steen. "De opdrachten worden soms literair, met gebruikmaking van de beeldhouw- wetten, anderszins het karakter en aard, of dat nu figuur portret of dier is, vast te leggen via de visueel organische verschijningsvormen. De bedoeling is samenspel te zoeken tussen mij en het gemaakte. Altijd zoek ik en leg ik in mijn werk de door een ieder te beschouwen wereld als over en weer relatie. Dat houdt praktisch in, wat ik bij de één aanvul, vult de ander bij mij aan. En aldus bezig harmonie en evenwicht te vinden en over te brengen realiseer ik mij bij de bron van schepping en leven te bevinden. Dat beschouw ik als de enige opdracht in mijn leven, in het bezig zijn, alswel in het doorgeven er van. Ik weet mij als schepsel deel van de totale schepping, met onlosmakelijk daaraan verbonden de scheppingsor de. Deze Goddelijke scheppingsorde heeft correspondenties en parallellen en deze zoek ik". Regio -De Vereniging Protestants Ne derland, afdeling Gouda e.o. belegt op dinsdag 5 mei a.s. in de St. Janskerk te Gouda, een samenkomst ter herden king van de Bevrijding. Aanvang 20.00 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7