Koninginnedag bij W.S.E. Badminton Volleybal Hengelsport BROUWER DE KONING Tafeltennis Hoe de duiven vlogen Schaken Bedrijfsvolleybaltoernooi Wie fietst er mee voor het Rode kruis? Noordzee en Duinentoer Zuidpias volley baltoernooi Fietstoertocht Dier en natuur UITVAARTVERZORGING Polderloop Hazerwoudse Boys Avondvierdaagse t or Hart van Holland/22 april 1992 pagina 9 Florida-jeugd blijft winnen Rentokil-ZVH heren goed op dreef Zaterdag 25 april Heren 2 in regio-finale NSW-beker M. Huisman aan de leiding hengelsportcompetitie Zevenhuizen-Moerkapelle Open Avond TTV Moerkapelle VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN Zomerschaak-competitie Zuidhonk Tourclub Zevenhuizen '80 "Geest-grondentocht" Waddinxveen -Het vorige weekeinde hebben de meeste Florida-teams ge wonnen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg staan zes teams van de Waddinxveense badmintonclub op de eerste of tweede plaats in de Zuidhol landse jeugdcompetitie. Echter, Flori da 1 (gem-1 jr.) valt uit de toon, want na de terugtrekking van Hazerswoude 1 staat het team zonder punten on deraan. De wedstrijd verviel. De andere teams (gem. 14 jr. aflopend tot gem. 9 jr. bij de mini's) staan er alle roedvoor. Florida 2 was ook met drie invallers veel te sterk voor Aigis 5 (Zoetermeer) 84) was een goede uitslag om Eridos 4 toch nog van de eerste plaats te ver drijven. het aantal winstpunten is ge lijk, maar het partijsaldo van Florida is twee slechter. Ooknade 1-7 nederlaag tegen koploper Vederlicht 5 staat Florida 3 nog op de derde plaats. Alleen Davine v.d. Vlist won. Winst op Aigis 8 is nodig om derde te blijven. Florida 4 is het meest succesvol. Nu werd Vlist 4 met 8-0 verslagen, waarbij ook de 9-jarige invaller, Marius van Prooijen uit Boskoop, ruim won. Maaike v.d. Weij, Wendy Hoogerbrug en Esther Passchier, bleven weer onge slagen. Alleen fors verlies tegen Delft 8 (tweede) kan in de laatste wedstrijd op 3 mei nog het kampioenschap kosten. Florida 5 staat eveneens eerste en won in Leidschendam met 7-1 van Sio 4. Patrick v. Esseveld (11) bleef ook de achtste wedstrijd ongeslagen. In de laatste wedstrijd tegen Zigo 7(tweede) is een gelijkspel genoeg. Florida 6 staat gedeeld eerste met pre cies dezelfde cijfers als Vederlicht 8 uit Bodegraven. Beide teams spelen in de laatste wedstrijd tegen elkaar en dat wordt natuurlijk spannend. Nu 7-1 in Nieuwveen. Zevenhuizen 5 kreeg geen kans van het zevende: 8-0! Het team met Martijn Korn, Kos Overes, Britt v. Braam Morris en Linda Hartwijk staat vast op de tweede plaats en dat is boven ver wachting. Florida B (mini's) weert zich ook krachtig. Koploper Pijnacker moest blij zijn met de 4-4. Florida staat tweede met 7 punten uit 5 wedstrijden. Zevenhuizen - Zaterdag speelde Rento kil-ZVH in Zwolle de tweede play-off wedstrijd. Tegenstander was het Geldropse Autodrop/VCG, nummer drie van de ranglijst. Voor Rentokil een belangrijke ontmoeting, want Auto drop behoorde tot de weinige teams die Rentokil al eens op een nederlaag trakteerde. De Zevenhuizense heren hadden een nerveuze start van de wedstrijd en kwamen in de eerste set al snel met 0-4 achter. Echter de ploeg van coach Toon van der Burgt wist zich goed te herstellen en kwam door een itige service op Autodrop los te laten, weer langszij, met name de sterke blokkering van Rentokil-ZVH zorgde voor de punten en de aanval van Geldrop kon er niet doorheen komen. Brecht Rodenburg nam in deze set het setpoint voor zijn rekening en de sterke 3 meter-aanval besliste de set met 15-9. In de tweede set ging Rentokil-ZVH door en zorgde een uitstekend spelen de Ronald Kooijman voor de noodzake lijke passing, waarvan Laurens Clardeij met name Rini Boutens zeer goed in stelling kon brengen en daardoor veel vuldig kon scoren, ook deze set ging met 15-9 naar Rentokil toe. Voor Autodrop/VCG was de derde set niet meer nodig. Rentokil-ZVH was op permachtig en kon door een sterke ser vice-druk de spelers uit Geldrop onder druk zetten. Bij de Zevenhuizenaren zorgde Edger Tinkhof de stop weer goed en konden de aanvallers weer naar hartelust scoren, uiteindelijk werd het 15-5 voor Zevenhuizen. Dit team blijft daardoor riant aan de leiding met twee punten voor op Piet Zomers/DA. Voor a.s. zaterdag staat de wedstrijd spelen PZ/Dynamo en Metal Bouw/Ra- tegen TDK/Brevok op het programma. dius (15.00 uur) en Autodrop/VCG en De wedstrijd wordt om 13.00 uur in VC Kuipers/Zwolle (17.00 uur) tegen Geldrop gespeeld, na deze wedstrijden elkaar. Afgelopen donderdagavond wisten de beren van Rentokil-ZVH 2 op een ge makkelijke wijze, eerste divisionist Odulphus uit Tilburg te overwinnen. De eerste twee sets verliepen soepel en met de setstanden 15-7 en 15-4 kwam Rentokil ZVH 2 voor. In de derde set liet concentratie te wensen over en kreeg Odulphus de kans om te spelen (7-12). Hierna kwam Rentokil sterk te rug en wist uiteindelijk deze set met 17- 16 winnend af te sluiten. Door deze winst speelt Rentokil-ZVH 2 op 16 mei (uit) en 23 mei (thuis) tegen Rijnmond in de regio-finale. De tweede wedstrijd van de voorjaars- competitie van hengelsportvereniging «venhuizen-Moerkapelle gaf weer niet »ee! vangst, maar toch evenveel pun ten. De wedstrijd, gehouden in de Oude Rijn hj Bodegraven, telde in totaal 13.250 Sram. met 17 vissers ligt het gemid delde dan ruim onder een kg. waren maar drie vissers die boven me kilo wisten te eindigen, terstewerd met 2.360 gram C. van Pelt. ™i staat op de totaallijst op de 10e 11 c?aS' tweede werd J. Breedijk met 11 «0 gram en 19 punten op de 13e Pats. Derde met 1.330 gram werd M. ™isman Hij heeft nu de koppositie ogenomen met 36 punten (2x 18) an Adr. van Erk, welke nu derde staat Dl punten, evenals J. Wiersma. nssen hen in op de tweede plaats be- y® zich D. Bazen. _u de zware last van het voorzitter- "ap van zijn schouders af is, schijnt I met gemak bovenaan de lijst te •annen zweven. evijfde plaats is toebedeeld aan F. den '°°m met 28 punten, 6. E. Breedijk 24 L U' D A. J. Stubbe en B. van der an. 9. A. Uittenbroek jr. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Ingezonden: Moerkapelle - Iedereen is van harte welkom op maandag 27 april a.s. om 20.00 uur. De tafeltennisvereniging Moerkapelle organiseert dan een "open avond". Komt u alleen voor ontspanning of bent u een wat meer serieuze sportbeoefe naar?: Tafeltennisvereniging Moerka pelle biedt (zowel dames als heren) de mogelijkheid om recreatief of in com petitieverband te spelen. Tafeltennis, een gezonde en betaalbare sport voor jong en oud! Zevenhuizen - De postduiven van "De Stormvliegers" vlogen weer op zater dag. Nu naar Aalst, een afstand van 123 km. Het aantal duiven dat deelnam was 594. Het aantal behaalde prijzen 149. De snelste duif vloog 1257.868 m.p.min. Uitslag: N. Koppenaal 1,5; C.v .d. Graaf 2,6,19, 21,22; E.P. Verschoor 3; Wim en Coby 4; A. Clazing 7,12, 13, 14, 20; KI. Koppenaal sr. 8, 10; joh. Stofberg 9; C. Nobel ll;Ton en Ank 15; M. Jongenelen 16; Joh. Breedijk 17; J. van Leeuwen 18; Cees en Bert 23; B. Breedijk 24; G. Brands en zn. 25. Hazerswoude -Op zondag 26 april zal voor de 20e maal de "Polderloop" worden gehouden, met medewerking van de selectie-elftallen zal Hazers- woudse Boys weer een parcours uit zetten voor de afstanden: 1 1/2, 5,10 en 20 km. Nieuw dit jaar is dat de 20 km. in één ronde wordt afgewerkt. De start vindt plaats bij het clubhuis van V&AV Hazerswoudse Boys aan de Sportpar klaan in Hazerswoude-dorp. De lOen 20 km. lopers starten om 11.15 uur, terwijl; de 1 1/2 en 5 km. atleten 5 minuten moeten wachten op hun startsein. Wie voor de derde maal deelneemt en de stempelkaart kan tonen ontvangt een exclusief Polderloop T-shirt. Voor re cords wordt een leuke bokaal beschik baar gesteld, terwijl iedere deelnemer een herinnering ontvangt. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het clubhuis. Inl. tel. 01727-9622 of 9992. Nieuwerkerk a.d. Ussel - De 12e Nieu- werkerkse Avondvierdaagse start op maandag 29 juni t/m 2 juli a.s. De or ganisatie berust bij de voetbalvereni ging. Vorig jaar telde de tocht 1600 betalende deelnemers. Inl. tel. 01803- 13758. Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken 10,- Fruitbomen - Heesters - Coniferen KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Zaden, plantuitjes, pootaardappelen, tomaten, paprika en komkommerplanten; andijvie, sla, kool, peulen, tuinbonen en aardbeiplanten. Bonenstokken, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Waddinxveen -Met medewerking van de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V. wordt er weer een zomer- schaakcompetitie georganiseerd door stichting Wijkwerk De Zuidpias. Vanaf 18 juni t/m 13 augustus zal er iedere donderdagavond kunnen worden ge schaakt in gebouw Het Zuidhonk tus sen 20.00-23.00 uur. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond; de or ganisatie, indeling en puntenbeloning worden dusdanig opgezet dat het competitie-element interessant blijft, ook al moet men bijvoorbeeld door vakantie één of meerdere malen af melden. De kosten zijn gering. Alle schakers uit Waddinxveen en omge ving kunnen meedoen. Inschrijven en informatie bij de wedstrijdleiding: Piet de Niet tel. 01828 -19528 of Hans van Woudenberg tel. 01828 -13423. Zevenhuizen/Moerkapelle -Zaterdag 25 april wordt iedereen die van fietsen houdt, opgeroepen om mee te doen aan de fietstocht van het Rode Kruis. Deze wordt gehouden ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Rode Kruis en belooft een bijzonder leuke te worden. De fietstocht voert langs de diverse dorpen waar plaatselijke afde lingen controleposten zijn en de deel nemers iets te bieden hebben. In Ze venhuizen kan er tussen 9.00 en 13.00 uur gestart worden bij bejaardentehuis "De Zevenster" aan de Leliestraat 3 en in Moerkapelle bij gebouw "Moerveen" aan de achterzijde, Akkerweg. Zevenhuizen -De Noordzee en Duinen- toer van Tourclub Zevenhuizen '80 wordt zondag 26 april a.s. gehouden. Er zijn vier afstanden. De starttijd van de 35 km. ligt tussen 10.00 en 13.00 uur; de starttijd van de 85 km. tussen 9.00 en 11.00 uur; de 115 km. van 8.00 tot 10.00 uur en de 150 km. van 8.00 tot 9.00 uur. De startplaats is café "De Roerdomp" aan de tweemanspolder 12 in Zeven huizen. De 35 km. route gaat tot Zoeterwoude; de 85 km. route via Koudekerk naar Roelofarendsveen en Hoogmade; de 115 km. gaat richting Keukenhof en Katwijk. Tenslotte de 150 km: deze gaat hele maal naar Aerdenhout, 't Kopje van Bloemendaal, Zandvoort, Noordwijk, Katwijk weer terug. De route's zijn uitgepijld. Zevenhuizen -In dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle kun je op een gewone doordeweekse avond, als er in Zeven huizen in "Swanla" geen zaal beschik baar is, weieens een aantal Zevenhui zenaren tegenkomen. Jongeren en ouderen die klaarblijkelijk een uitput tende bezigheid hebben gehad, want ze zien er moe, maar ontspannen uit.... "Dat serveren wil af en toe gewoon niet bij mij", klinkt het aan de bar. Of.."Ik heb de toppen van m'n vingers bijna afgekniekt, ik hield ze te recht. Nou en toen kwam die bal er met een klap tegen... Ik dacht, 'die zijn gebroken'. Gelukkig niet". "Onze verdediging moet beter", roept iemand. Je ziet de omgeving meeluisteren in de foyer van "Op Moer". Voorhoofden worden gefronst. "Zou er soms een nieuwe vereniging zijn opgericht?" hoor je ze denken.... Dit blijkt niet het geval. Wat is er dan wel aan de hand? Wel, er wordt driftig en druk geoefend door tal van deelnemende teams aan het bedrijfsvolleybaltoernooi, dat voor de derde keer gehouden wordt. Net als voorgaande keren in de sportzalen van "Swanla" in Zevenhuizen, met wel 40 deelnemende teams, samengesteld uit medewerkers van Zevenhuizense be drijven. De data van het bedrijfsvolley baltoernooi zijn: 7 mei en 16 mei. Net als voorgaande jaren is er weer sponsorkapitaal ingezameld. Enerzijds ter bestrijding van de onkosten en an derzijds voor twee goede doelen, nl. de jeugdafdeling van volleybalvereni ging ZVH/Rentokil' en Peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen". De peuterspeel zaal wil dolgraag buitenspeel-materi- aal, maar dat is erg duur. In een volgende "Hart van Holland" vol gend nadere mededelingen over het Bedrijfsvolleybaltoernooi.... men gelie ve beide data alvast te noteren en zo nodig te reserveren om de spelers aan te komen moedigen Waddinxveen -Op het W.S.E. complex aan de Willem de Rijkelaan wordt er een spelen-manifestatie gehouden door W.S.E. Hoewel er activiteiten voor ale leeftijden worden georganiseerd, wordt er speciale aandacht gegeven aan de jeugd tot en met 14 jaar: de leerlingen van de basisscho len en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Zowel leden, als niet-leden zijn hartelijk welkom. De deelname is gratis. Er zijn maar liefst 24 spelen, variërend van 'kontje klap- zak' tot 'marmottenrace'. Er zi'n <lr'e leeftijdsgroepen nl. 1. kinderen tot en met 7 jaar; 2. kinderen van 8 tot en met 11 jaar; 3. kinderen van 12 tot en met 14 jaar. Bij de in schrijving tussen 12.00 en 1 12.30 uur, krijgt iedere deelne mer een deelnemerskaart, 1 waarop de prestaties worden bijgehouden. Elk spel magl meerdere keren worden gedaan, gewoon voor de lol of om de^ eigen prestaties te verbeteren. Het spelprogramma duurt van 12.30 tot 15.00 uur. Daarna zal er met de kinderen en volwassenen het sensationele spel 'eieren gooien' worden gespeeld. Dit bleek de afgelopen jaren zo'n enorm succes te zijn geweest, dat dit spektakel voor herhaling vatbaar is. Van 16.30 tot 17.00 uur wordt het programma met bingo afgesloten. Deelname gratis en fraaie prijzenBij slecht weer worden de activiteiten binnen in het clubgebouw gehouden. Waddinxveen - Door de stichting Wijk werk De Zuidpias wordt er op 13 juni a.s. een Volleybaltoernooi gehouden. Het team de Zuidschuipers dat vorig jaar de wisselbeker heeft gewonnen, heeft reeds toegezegd deze beker dit jaar te zullen verdedigen. Het toernooi vindt plaats in de sporthal "De Duike laar" aan de Zuidplaslaan, aanvang ca. 11.30 uur. Deelneming is open voor per sonen van 14 jaar en ouder. Men kan zich individueel opgeven, maar ook als team gemengd: (dames en heren) en wel voor 1 juni a.s. bij: Ben Wetzel, Graanakker 72 tel. 19548. Zoetermeer - Op zondag 26 april orga niseert de Toervereniging Zoetermeer '77 een fietstoertocht onder de naam 'geestgrondentocht'. De deelnemers kunnen een keuze maken uit afstanden van 50,90 of 140 km. Zoals de naam van de tocht al doet vermoeden voeren de routes naar de geestgronden: de bloembollenvelden. De start van de langste afstand is van 8.00 tot 10.00 uur evenals die van de 90 km. De 50 km. (echt iets voor het gezin) van 9.00 tot 11.00 uur: Buytenparklaan 2 b, wijk 17 te Zoetermeer. Inl. tel. 079-31 11 32. of 41 16 65. Naar aanleiding van aardschok Ingezonden Corrie van Nierop Nog nooit had ik mijn parkieten zo'n lawaai horen maken. Met z'n tweeën beschikken ze over een royale kooi en hebben de ruimte om af en toe eens naar believen uit te fladderen. Maar de laatste keer: wat gingen ze te keer! Langer dan een minuut schetterden ze uit alle macht en vlogen zo onstuimig wild door hun kooi, alsof ze er uit wil den; alsof ze bang waren, heel bang. Ik onderging een gevoel waar ik geen raad mee wist, wakker geworden door het gekrijs en gefladder. Vanuit mijn slaapkamer gluurde ik door het trapgat naar boven; verwachtte daar iets te zien. Een schim op de muur of zo, de schaduw van een mogelijke insluiper, maar... niets van zulk ge spuis, gelukkig. Het lawaai bleef aanhouden, ik nam ook andere onherkenbare geluiden waar, die ook niet kon thuisbrengen. Na enkele minuten kalmeerden de vo geltjes en hoorde ik slechts doodse stilte. Ik keek op de wekker; tien voor half vier, draaide me heerlijk op m'n zij en zweefde naar het onbekende. Natuurgeweld: Om half negen die morgen hoorde ik op de radio van de aardbeving in Limburg, tien voor half vier; de griezels liepen me over de rug. Daarom waren mijn parkieten zo on stuimig in de weer geweest. De diertjes hadden dat goed gevoeld, waren dus enorm angstig geweest. Te zien ook aan de rommel op de vloerbedekking onder de kooi. Niet enkel donzige veertjes lagen er verspreid, maar ook hele ve ren, compleet met pennen. Wat hebben die in de penarie gezeten! Zij voelden het natuurgeweld dat zich een paar honderd kilometer zuidelijker had vol trokken. De vogeltjes waren er zo hevig door van streek geraakt, dat zij er twee dagen later nog bij zaten als onverzorgde verenbundeltjes; ietwat bol en opge blazen op hun stokjes. Ik heb ze gezegd, dat ze wel weer ge woon kunnen doen, dat het over is. Maar tevens weet ik nu, hoe nauw die kleine diertjes betrokken zijn bij het geen in de natuur gebeurt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9