Hart van Holland - allerlei Eerste paal kantoor Veerman Wf Politieberichten Boskoop Jantje Beton steunt jeugdwerk Moordrecht Profileer uw vereniging! De Kunstbus gaat weer rijden in Waddinxveen Trimloop Moerkapelle Raad Boskoop akkoord met krediet voor aanbouw gemeentehuis BOSKOOP Regionale Vrouwenochtend Expositie examenwerkstukken van leerlingen van de Samenwerkings school voor Havo - Atheneum Elke week een vereniging in de schijnwerpers criminaliteit verkeer illegaal snelheidscontrole De spanning stijgt ten top bij Schaakvereniging Moerkapelle VAN 9.30 TOT 16.00 UUR! "Als alles anders gaat" Hart van Holland/6 mei 1992 pagina 13 Moordrecht - Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, stelt een bijdrage van 8.000 gulden be schikbaar aan Jeugd- en Jongerenwerk MAGIM te Moor drecht. Het geld is bestemd voor de aanleg van een speelvoorziening voor de jeugd. Het Nationaal Jeugd Fonds realiseert jaarlijks enkele honderden zinvolle projecten voor de jeugd tot onge veer zestien jaar. Zoals jeugdaccommodaties, kinder boerderijen, speelotheken, peuterspeelzalen, jeugd- circussen, speeltuinen en andere speelvoorzieningen. Het geld hiervoor is afkomstig van de nationale jeugd- collecte, de jaarlijkse actie van Jantje Beton. Vanaf juni, kunnen verenigingen die belangstelling hiervoor tonen, een interview of artikel geplaatst krijgen in "Hart van Holland". Zo brengt "Hart van Holland" de hele zomer door, verenigingsnieuws, van "sportief bekeken", tot "als je hobby je lief is". Schroom niet om de telefoon te pakken en je vereniging te melden. Overdag tel. 01802-2289 tussen 17.00 en 19.00 uur 01802-1653. Redactie Hart van Holland. Waddinxveen - De stichting welzijn ouderen Waddinxveen en het centrum van kunstzinnige vorming "Kreater" organiseren op 22 mei a.s. een "kun stexcursie" voor 55-plussers naar een concert in De Doelen te Rotterdam van het Forum Filharmonisch orkest en het Forum Operakoor, aanvang 19.30 uur. Het geheel staat onder leiding van diri gent Gabriele Bellini. Opgevoerd wordt een operaprogramma met werken van o.a. Verdi, Donizetti, Puccini en Mas- cagni. Een voorlichtingsprogramma zal wor den gehouden op zaterdagmorgen 16 mei a.s. om 10.00 uur in Kreater aan de Kerkstraat 13. Aan dit evenement kun nen slechts 48 deelnemers van 55 jaar en ouder deelnemen dus een snelle aanmelding is vereist om teleurstellin gen te voorkomen. Men kan zich vanaf 16 mei a.s. opgeven bij: Kreater, Kerk straat 13 te Waddinxveen (tel. 01828- 14422). Kreater is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.30 uur. Zevenhuizen - Directeur A. Veerman sloeg vorige week dinsdagmiddag de eerste paal vooreen nieuw kantoor aan de Dorpsstraat. Het gaat om een onderkomen voorde NMS-spaarbank en bijbehorend administratie-kantoor, makelaardij en assurantie-kantoor. Naar verwachting is het gebouw eind dit jaar gereed Het complex is een ontwerp van architectenbureau Albert Van Huut uit Amsterdam. De uitvoering is in handen van Capelse Streekbouw. overzekerde auto in een twijfelachtige SL^fl technische staat aangetroffen. De auto is inbeslaggenomen. Zondagavond is in een café een gokkast opengebroken en werd een aanzienlijk geldbedrag ontvreemd. Onbekenden hebben getracht een auto te stelen die geparkeerd stond bij het Dijkzichtflat. Er werden deze week drie fietsen ge stolen weer vanuit de Bootstraat en één vanaf het Ns station. Na een melding van een getuige kon een 43 jarige man zonder vaste woon of verblijfplaats worden aangehouden bij de inbraak in een directiekeet aan de Toegangsweg. Bleek dat man een on derdakvoor de nacht zocht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Overdag werd vanuit een bedrijf aan de Azalealaan een koelkast en een par tij koffie gestolen. Een groene vuilcontainer wordt ver mist door een bewoner van de Zijde. In de Biezen werd er door middel van het vernielen van een ruit ingebroken in een loods. Voorzover nu bekend is wordt er niets vermist. In een loods aan het Laag Boskoop was ingebroken .Men vermist de nodi ge goederen, nl 7 liter tuinbouwgif, 4 boormachines en een freesmachine. In de nacht van woensdag op donder dag is er vanuit de BC-straat een witte bestelauto gestolen. Het kenteken is VD-05-ND. Vanuit een tuin aan de Zijde ver dween een waterpomp. In een horeca- gelegenheid werden twee jassen gestolen. Vanuit een winkel aan de Puttelaan werden de portemonnee's van twee werknemers gestolen. Twee kleine aanrijdingen deze week. Vanuit de Genistastraat reeds een fiet ser zomaar de Goudse Rijweg op. Door een tegenligger kon een aldaar rijdende automobilist niet uitwijken. Het bleef bij materiële schade. Ook bij de andere aanrijding waarbij een bestuurder op de Zijde bij het af slaan een tegenligger over het hoofd zag bleef het bij materiële schade. Bij een routine controle werd een Tijdens de snelheidscontrole werd de bestuurder van een auto staande ge houden. Hij gaf een naam op van ie mand die bij de betrokken politie man bekend was en dat was niet de man die hij voor zich zag. Het bleek te gaan om een vreemdeling die niet in het bezit was van een verblijfsvergunning. De man wordt uitgezet. Op dinsdag 28 april is over de gehele dag een snelheidscontrole gehouden op diverse plaatsen inde gemeente. Oa. Reijerskoop, Parklaan, Zuidkade, Boe zemlaan, Zijde en Linnaeusweg. Een deel van de overtreders is direct staande gehouden van de andere is een foto gemaakt. Allen krijgen een ac ceptgirokaart toegezonden. Het aantal passanten gedroeg 1278. Hiervan reden er 185 (ongeveer 15 %j te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 86 op de Parklaan waar men 50 km/pu mag rij den. gevonden:snoeimes, autosleutels van een Toyota verlorenrdiv. portemonnee's, gouden armband, 6 sleutels met fotohanger, een uil en een bruine dames hand schoen Moerkapelle - Uiterst fel wordt er ge streden in de verschillende groepen om de eerste plaats. In groep 1 zijn er na drie ronden nog vijf kanshebbers. Al leen W. Vroegindeweij kan na de ne derlaag tegen B. van Geffen, geen kam pioen meer worden. Teleurstellend was de afloop voor hem, omdat hij een veelbelovende stelling, totaal om zeep hielp. Ben van Geffen nam dit buiten kansje met beide handen aan. D.J. Bac overspeelde zijn tegenstander M. Vroegindeweij, vanuit de opening. Een onnauwkeurige zet van M. Vroeginde weij en Bac. liet het voordeel niet meer glippen. In de derde groep kwam M. van Vuuren uiteindelijk nog goed weg met zijn remise tegen G.J. Freeke. In de opening stond Marius 'gewonnen' maar door overmoed moest hij een stuk teruggeven. Het was maar goed dat G.J. Freeke het in het eindspel niet goed deed, anders had Marius een slechte nachtrust gehad. J. Segaar gaf het in het eindspel helemaal weg. Wouter Vroegindeweij kon zodoende profiteren en daarmee ook de eerste plaats in groep 2 vrijwel zeker voor zich opeisen. H. den Hartog gaf teveel weg tegen J. de Lange. J. Blok kwam vast te staan tegen A. van der Werff, remise was de terechte uitslag. A. Hoogduyn verloor een stuk en de partij tegen G. van Meeteren. W. Wortman drukte W. Westerman van het bord. Bas Matla speelde de telaatkomende F. de Wit van het bord. J. Hof verloor van koploper J. van der Spek, die nu op een mooie voorsprong staat. Ton van Delden is al bijna niet meer in te halen in groep 5. Dit keer was J.M. van Vuurde zijn slachtoffer. A. de Groot gaf A. v.d. Spek geen kans. W. Freeke greep de winst op D.J. Bac. Moerkapelle heeft zich gehandhaafd in de promotieklasse. Daarmee blijft deze club de hoogst spelende club in de Goudse regio. Helaas moest het tweede team een stapje terug doen. Tuinset: De uitslag van de verloting op Koninginnedag is: 129 roze. De winnaar kan zijn prijs: de tuinset, ophalen in dorpshuis "Op Moer". Boskoop - De motie van Groen Links vond slechts bijval bij D'66 orn (-'e beslissing voor het beschikbaar stellen van het krediet voorde 'aanbouw' van het gemeentehuis, een jaar uit te stellen, "ij de uiteindelijke stemming bleef alleeen D'66 tegen, nteite waren de kaarten al van tevoren geschud, maar lieten de /acties hun 'stem' wel horen en bleken zij niet over één nacht ')s te gaan bij de goedkeuring van het krediet van f 6.161.298, voor de uitbreding van het gemeentehuis. Be heer B. Geleijnse SGP/RPF vroeg ter verantwoording naar de urgers, door de gemeente informatie te verstrekken op welke D'fiff bedrag 'gedekt' is. Deze fractie zag in de opstelling van een goedkoper verkiezingsstunt en toonde zich tevreden )Ver ue gevolgde procedure. 6e heer M.G. Nieuwstad van Groen Links merkte op dat de on (ur''!'ce toekomst van de gemeente, als instituut, zeer ivc H er 'S' "^tra'<s krijgen we 25 kantons in Nederland en vp t i §emeentehuizen alleen maar gebruikt voor geboorten, ek, vestiging en overlijden". heufer9e Jager CDA sprak vond de bschikbaarstelling van Ook rf d 6611 '°8'scb gevolg van eerder genomen besluiten, akt „VC'A, bij monde van de heer A.J. van der Kolk ging °°rd "alles gaat volgens het spoorboekje". kwal>er Hooftman VVD wees erop dat verbetering van huis van dienstverlening voor de inwoners en de goede vesting voor gemeente-ambtenaren rio|peer Bemelmans D'66 was het er niet mee eens dat I wordt'n^S aan'eS en vernieuwing op de lange baan geschoven tehnUS ^unnen de plannen voor de aanbouw van het gemeen- ehuis. gerealiseerd worden.... Deze advertentie is mogelijk gemaakt door ZIJDE 62 - 2771 EP BOSKOOP /E/S/C Elektronic Service Center Linnaeusweg 102 Centraal telefoonnummer 01727-13435' Moerkapelle -Onder uitstekende weersomstandigheden hield tafelten nisvereniging "Moerkapelle" voor de 13 keer een trimloop op Koninginne dag. 171 lopers meldden zich om de 2,5, 10 of 15 km. of halve marathon te lopen. Na afloop was er een leuke herinnering of medaille in ontvangst te nemen. De belangstelling bij de jeugd voor een medaille was zo groot dat een aantal van hen nog een medaille tegoed heeft. Uitslag jeugd 2 km: 1. Nico v. Vuurde 8.55; 2. Stephan v. Vuren 9.00 en 3e Aron Kroon 9.11. 5km: 1. Ferry Boon Waddinxveen 19.37; 2. W. van Vliet Nieuwerkerk 19.55; 3 Joost Witte Zevenhuizen 20.44. 10 km: 1Dick Nijhof Rotterdam 37.39; 2. Paul Noomen Zevenhuizen 39.44; 3. R. v. Vliet Nieuwerkerk 40.08. 15 km: 1. D. van Prooijen Stolwijk 1.05.53; 2. A. de Groot Stolwijk 1.05.59 en 3. E. v.d. Berg Delft 1.06.10. 21 km: 1. John Zwarteveld Bieiswijk 1.18.52; 2. Gidy Speel Hazerswoude 1.20.30.3. Gerard T as Pijnacker 1.21.32. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op initiatief van vrouwen uit verschillende kerken te Nieuwerkerk a.d. IJssel, wordt er op donderdag 14 mei een koffieochtend gehouden. Het thema van deze ochtend is "Als alles anders gaat". Spreekster is Noor van Haaften. De vrouwen-bijeenkomst wordt in het kerkgebouw "De Bron" aan de Ring vaartlaan 16 in Nieuwerkerk a.d. IJssel gehouden van 9.30 tot 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Waddinxveen - De werkgroep exposities van de Commissie voor Kunst en Cultuur te Waddinxveen organiseert in de raadzaal van het gemeentehuis een tentoonstel ling met werkstukken van havo-eindexamenkandidaten van de Samenwerkings school voor Havo-Atheneum te Waddinxveen. De expositie wordt donderdaga vond 7 mei a.s. om 20.00 uur geopend door de heer dr. A.W. Hendriks, rector van de Samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum. Leerlingen van deze school zul len voor een muzikale omlijsting zorgen. Heeft u enig idee hoe er tegenwoordig les in tekenen en handvaardigheid wordt gegeven? Vroeger werden tekenen en handvaardigheid de expressie-vakken ge noemd. Tegenwoordig noemt men ze de vakken voor beeldende vorming. Dat er een duidelijk verschil is met die expressie-vakken van vroeger zult u bemerken als u de tentoonstelling bezoekt. Op haast professionele wijze hebben de leerlingen van de Samenwerkingsschool zich beziggehouden met problemen uit een zeer breed gebied van de vormgeving, zowel ruimtelijk als in het platte vlak. De expositie is te zien van 7 t/m 15 mei op werkdagen tijdens kantooruren van 09.00-17.00 uur. De expositie is ook geopend op donderdagavond van 19.00 - 20.30

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13